Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
61 83
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lolo7
+1 / 5

Nie no, księża tam płacą podatek w formie ryczałtu. Dopiero jego wysokość i inne kościelne ulgi i zwolnienia to już patologia. Wystarczyłoby żeby Kościół normalnie płacił podatek od nieruchomości i nie sprzedawano lub wydzierżawiano mu ziemi za bezcen (przykładowo ziemia za 0,3% wartości rynkowej przekazana w Szczecinie). To już by zasiliło budżet dużo bardziej niż kilka magicznych podatków od mediów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
-2 / 4

@Lou987
Jest różnica czy ktoś nie płaci podatku (jak podano w treści demota) czy płaci go w formie ryczałtu (jak księża). Mianowicie być albo nie być. Demot twierdzi, że nie ma, prawda jest taka, że jest tylko w formie zryczałtowanej. Ryczałt jest dużo niższy niż standardowy podatek dochodowy dlatego dookreśliłem potem, że między innymi jego wysokość to patologia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+3 / 3

@Lou987
A to sorka, bo nie rozłożyłem tego. Mój błąd. Teraz to się zgadzam. Przyjęło się traktować Kościół i księży zbiorczo i przez to potraktowałem to łącznie. Chociaż z tym pracownikiem to bym uważał bo w kontekście odszkodowań dla ofiar za pedofilię trzeba pamiętać, że księdzem się jest a nie bywa od godziny do godziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
-1 / 3

Na problem można spojrzeć jeszcze z innej strony. I tu kieruję swoje słowa głównie do panów: Panowie, każdy z nas zapewne chciałby, by jego kobieta wyglądała przepięknie. Dlatego chłopak kupując kwiaty dziewczynie, nie patrzy specjalnie na kwotę, jaką wyda. Perfumy dla niej także muszą być najwyższej marki (nieważne, że kosztują krocie). Suknia, naszyjnik – gdybyśmy tylko mieli odpowiednie pieniądze, wykupilibyśmy dla swojej wybranki najpiękniejsze ciuchy i ozdoby, jakie tylko byłyby w sklepach. I teraz, Panowie, odpowiedzcie na pytanie: Skoro słuszne jest umieszczenie diamentów wokół kobiecej szyi, to o ileż bardziej słuszne jest przyozdobienie nimi kielicha, w którym znajduje się prawdziwa krew Boga? Kościół jest majestatem Boga na ziemi, więc ma prawo do wszystkiego, co ziemia może dać.

( ° ʖ °) ...i teraz to wszystko jasne, teraz to ja nie mam pytań ;>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem