Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
396 403
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M konto usunięte
+9 / 11

Tępy naród skupiony na tym, czym ma napchać bebech kolejnego dnia, nie zadaje niewygodnych pytań. Degradacja poziomu nauczania i świadomości ludzi to standardowa praktyka socjalistycznej plagi, która niszczy Polskę i Polaków od czasów II WŚ do dziś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2021 o 13:58

avatar AVictor
-1 / 3

@Mizantropix tylko zarówno w książce jak i w opisie tej babki są błędy, które też wynikają z wiedzy i czytania ze zrozumieniem.
1.pierwsze przyczyna jakby postawić przecinek by się wszystko zgadzało. (niedobór insuliny we krwi spowodowany uszkodzeniem trzustki, choroba wrodzona) albo zamiast przecinka słowo lub.
2. cukrzyca typu pierwszego jest napisane że pojawia się do 30 roku życia... co się zgadza bo powstaje w wyniku niedoboru insuliny a cukrzyca typu drugiego następuje w wyniku insulinooporności dlatego występuje w późniejszych latach życia... jednak informacje się zgadzają.
3. tak babka ma racje powinno być monitorowanie poziomu glukozy we krwi...
4. jednak nie ma racji z nagłymi objawami ponieważ maksymalnie do pół roku zwykle miesiąc dla to w porównaniu z cukrzycą typu drugiego gdzie okres może sięgnąć kilku lat to są nagłe objawy.
5.sztuczna trzustka to bardzo naciągana nazwa do pompy insulinowej ponieważ by nazwać coś sztuczną trzustką musi spełniać większość jej funkcji nie tylko produkcję insuliny.
Dlatego ani książka ani ta baka nie mają do końca racji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 3

@AVictor jak zapewne się domyślasz, pisałem w odrobinie szerszym spektrum. Matura z religii i takie tam chociażby... Głupota i tak już daje przerzuty w społeczeństwie. Szczerze pisząc - nie skupiłem się aż tak bardzo na samym democie. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+8 / 8

Ciekawe że nauczyciel nie zwrócił uwagi na błędy w książce, kolejna osoba która nie ma pojęcia o czym uczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+5 / 9

Dziś święcimy Dzień Nauki Polskiej.

Brońcie kościołów!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
-2 / 4

Nie przesadzajmy. Błędy w książkach się zdarzają. Nauczyciel może je przedstawić swoim uczniom.
Tutaj błędem zdaje się użycie słowo wrodzona w zamian za dziedziczna. Pozostałe kółka od tak sobie ktoś dla tezy pozaznaczał. Bo to prawda, że cukrzyca typu 1wszego objawia się w 90% do 30 roku życia.
Nie każdy przypadek tej choroby jest taki sam, więc wypowiadać sie o pozostałych aspektach cukrzycy powinien specjalista od tej choroby... A nie matka...

Część rzeczy jest tutaj skrótami myślowymi, które mają pozwolić na w miarę dobre przyswajanie tej wiedzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 2

Nie rozumiem, o co ta pani się piekli. Przecież tu nie ma nic o seksie, masturbacji, czy antykoncepcji, a nawet ani słowa o aborcji czy homoseksualizmie. Pan Minister Czarnek na pewno bardzo wnikliwie przeczytał i zaaprobował tekst. A co do cukrzycy - nie ma znaczenia, czy są jakieś nieścisłości, grunt, ze nie dotyka to powyższych tematów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemowczarski
-3 / 3

Cykrzyca typu 1 jest wrodzona, natomiast typu 2 jest nabyta. To chyba jakieś "madki" robią aferę i jeszcze mylą chorobę wrodzoną z dziedziczną. Porażenie mózgowe jest chorobą wrodzoną, ale to nie oznacza że odziedziczyło się ją po kimś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem