Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
885 935
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R Robsta76
+30 / 54

Po co ci łaziki na marsie? Albo śmieszne ognioodporne kombinezony. Polska idzie w dobrym kierunku, jeśli uda nam się rozpracować magiczną sztuczkę jezusa to będziemy mogli zamieniać wodę w sake albo wskrzeszać kaczyńskiego po 3dniach czy jakoś tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+12 / 34

Amerykański łazik Perseverance właśnie wylądował na Marsie, a w sercu Europy z polecenia ministra oświaty, "ekspert" fundamentalistycznej organizacji katolickiej Ordo Iuris, będzie analizował podręczniki szkolne, czy przypadkiem nie ma w nich zbyt postępowych haseł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2021 o 11:32

B Breva
+12 / 26

@dbgoku ", nie chcesz chodzić na religię w szkole to się wypisz" A może jak ktoś chce chodzić to niech mu kościół organizuje? Z jakiej racji to świecka szkoła ma dbać o praktykowanie zabobonów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+4 / 8

łatwa piątka za wiarę w Boga słuszną linię ma wasza władza, niech dzieci wierzące maj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+5 / 11

ą lepszą średnią to się im po prostu należało. po co się katować budową komórki lub strukturą geologiczną Karpat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+7 / 13

@dbgoku

"Komu może przeszkadzać DOBROWOLNA"

"W 2019 r. wydamy na nie 1,4 mld zł"

"gdzie masz problem"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+3 / 7

@dbgoku puki co jest "dobrowolna". Tak jak inni napisali idzie z etgo kupa kasy publicznej czy ludzie chca czy nie chca. Problem zaczyna sie robic, jak religia za mocno pcha sie do polityki i w prywatne zycie ludzi. Tak jak masz teraz sytuacje w Polsce, niby kraj swiecki ale ludzie u wladzy robia wszystko aby KK byl zadowolony z efektow wprowadzanych przepisow albo ludzi sadzanych na stolkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+5 / 5

@dbgoku Ciekawa dobrowolność uczestnictwa w życiu religijnym. Ocena z religii JEST doliczana do średniej not.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 7

@Maxim212 Ocena z religii jest doliczana do średniej i ma wpływ na szanse ucznia podczas rekrutacji na wyższe poziomy edukacji. A księża i katecheci dosyć hojnie operują najwyższymi ocenami, co sprawia, że uczniowie nie chodzący na religię są poszkodowani. Znam przypadek uczennicy ateistki (pozdro Kornelia), która chodziła na religię i miała szóstkę. Ale straconych godzin już jej nikt nie odda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
-3 / 5

@sliko Jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem, to zauważ, że przymus uczestnictwa w życiu religijnym jest zakazany w Konstytucji RP. Doliczanie noty z religii do średniej ocen jest pogwałceniem Ustawy Zasadniczej. Ale, przecież, wiesz lepiej. Piszesz o szansach na naukę wyżej niż szkoła średnia. Jakoś ocena z przymusu religijnego nie ma wpływu na posiadaną wiedzę i przyjęcie na studia np. na Politechnice.
I dziękuję matołkom katolickim za minusowanie. Prawdziwi z was parafianie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 20:03

M Maxim212
-1 / 1

Od kiedy Pajdokracja i Sobiepaństwo (PiS) jest bolszewicką partią?
Rozdawnictwo nie ma nic wspólnego z lewicą. Niekumatym przypomnę, że pajdokracja to rządy dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
-4 / 18

Obecną maturę można pisać prawie ze wszystkiego, więc czemu by nie z religii?
Jak chcecie tak porównywać, to nie mówcie o "łazik vs religia na maturze", tylko "łazik vs matura", albo lepiej "łazik vs polski system edukacji" bo na prawdę, kolejny dobrowolny przedmiot na maturę, to jeden z najmniejszych absurdów w tej maturze i w tym systemie edukacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+8 / 14

@nitaki Bo będą chcieli to zaraz zamienić na przedmiot obowiązkowy na maturze?
Młody jesteś i nie masz doświadczenia.
Najpierw KK ostro lobbował, żeby przenieść katechezy do szkół. Potem, żeby była ocena i wpis na świadectwie. Teraz masz lobbing, by był to przedmiot zdawany na maturze. I to jest już wyłamanie furtki, bo zaraz wszystkie urzędy państwowe dostaną nakaz, że warunkiem wstępnym rekrutacji będzie posiadanie dobrej oceny z religii / zdanie jej na maturze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+8 / 8

@nitaki Ja doskonale pamiętam, że kiedyś, w czasach pogaństwa, gdy KK chciał wepchnąć religię do szkół to grzmieli, że im na pieniądzach nie zależy, że oni tylko z misją, że katecheci nie bedą obciążać budżetu...
Sama prawda, prawda... Szukajcie prawdy a ona was wyzwoli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 lutego 2021 o 17:57

N nitaki
-2 / 2

@nexpron ale do czego uderzasz? Powiedziałem, że tak nie będzie, albo, że jest to spoko? Nie, powiedziałem, że cała matura i cały system edukacji jest do bani. Równie dobrze można się czepiać, że j. polski jest obowiązkowy na maturze, albo o zgrozo ci przeklęci matematycy wylobbowali sobie obowiązkową matematykę na maturze i jak tak dalej pójdzie, to będą jej wymagali przy rekrutacji na bioinżynierię, psychiatrę, lub dziennikarstwo albo kulturoznawstwo. A ich śladem idą nauczyciele wiedzy o tańcu, którzy wręcz siłą i szantażem zmusili ministerstwo edukacji do wprowadzenia przedmiotu do rozszerzenia.
Twój sposób myślenia sprowadza się do tego, że kiedy masz w samochodzie źle przykręcone wszystkie koła, to dla Ciebie jedynym problemem jest to, które jako jedyne "stuka" bo się mocniej poluzowało. I tak jak napiszę niżej, macie to na co pozwoliliście, uroki demokracji-większość narzuca reszcie swoją wolę, większość chciała religii w szkole, większość popiera kościelną opcję polityczną, to cóż się dziwić, że idzie to w tym kierunku.

@jeszczeNieZajety towar jest tyle wart ile konsument jest gotów za niego zapłacić, ludzie są na tyle pazerni na ile im pozwala na to otoczenie. Nic niezwykłego, zwykły brak konsekwencji, kontroli i rozliczania. To nie zmienia faktu, że masz rację, ale nie wiem do czego konkretnie napisałeś ten komentarz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+1 / 1

@nitaki Jeżeli większość chciała religii w szkole, to pokaż mi wyniki takiego referendum. Nie ma. Suchocka, jako rzadząca, sprzedała Polaków i zrobiła z Nas wasali Watykanu. Zatem to "nie była demokracja".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Kardynał Glemp zarzekał się, że nie idzie kościół katolicki po pieniądze.
Wyszło po katolicku. A teraz jeszcze ma być obowiązkowe zdawanie matury z religii.
I nie wciskajcie kitu o tym że religia jest nieobowiązkowym przedmiotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZdzichuMalek
+3 / 9

przebierańcy. wiara to w duszy i w świątyni a nie w szkole i na maturze. parodia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
0 / 2

@szaroblekitny Saturn to planeta gazowa. Do książek a nie w demoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szaroblekitny
-5 / 11

Nas to może emocjonuje... ale tak naprawdę fascynacja nauką i techniką nie jest wcale czymś oczywistym ani uniwersalnym. I nie jest też ostatecznym etapem rozwoju ludzkości.
"Osiągnięcia nauki z punktu widzenia jednych tradycji wydają się wspaniałe, z punktu widzenia innych – odrażające, warte jedynie ziewnięcia dla innych jeszcze. Oczywiście uwarunkowania naszych współczesnych materialistów owocują wybuchami entuzjazmu wobec takich wydarzeń, jak wystrzelenie rakiety na księżyc, odkrycie podwójnej spirali czy termodynamiki stanów nierównowagi. Spójrzmy na te fakty z innego punktu widzenia, a okażą się tylko śmiesznymi i jałowymi zabawami. Potrzeba było miliardów dolarów, tysięcy dobrze wyszkolonych asystentów, lat ciężkiej pracy, aby kilku naszych współczesnych, nie potrafiących się wysłowić i dość przy tym ograniczonych, wykonało bez wdzięku parę podskoków w miejscu, którego nie odwiedziłby nikt przy zdrowych zmysłach – na wysuszonej, gorącej skale, gdzie nie ma czym oddychać. A przecież mistycy, ufni tylko w moc swoich umysłów, podróżowali przez sfery niebieskie do samego Boga, oglądając go w całej wspaniałości i otrzymując siłę do dalszego życia, oświecenie dla siebie i swoich bliźnich. Tylko analfabetyzm szerokich mas i ich nauczycieli – intelektualistów, ich zadziwiający brak wyobraźni, sprawia, że takie porównania odrzuca się bez większego namysłu" (Feyerabend)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+3 / 7

mistycy byli u samego Boga potem się obudzili spisali co na im się śniło a teraz z tego będzie matura, fantastycznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+4 / 6

@szaroblekitny A z GPS czy telefonu komórkowego korzystasz? Jak myślisz ile czasu mistycy musieliby rozmawiać z Bogiem by w/w (i parę innych rzeczy) stworzyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+7 / 11

wiara w Boga fajna sprawa ale lepiej zostawić to w świątyni (pamiętam wprowadzenie nauki religii do szkół z dużą szkodą dla religii), psychologię powinni wprowadzić do nauczania zamiast szerzenia katolickich uprzedzeń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+7 / 11

@bluesteel "Nie chcesz religii, to się jej nie ucz"

Obrazuje to na czym koncentruje się rząd: religia i kościół. Ciemnota i zabobon.
I nie wyjeżdżaj mi z LPG bo w tym dyskursie to w ogóle nie o to chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojcio20075
-5 / 9

Jakie to są te katolickie uprzedzenia? Dla mnie ten kto kradnie jest złodziejem. Ten kto morduje mordercą. Ten który kłamie oszustem. Ale nawet mimo tych wad. Pozostaje zawsze drugim człowiekiem który może kiedyś się zmienić. Ja natomiast przez moją wiarę w Boga dla wielu jestem ciemniakiem który nie ma prawa żyć aby głosić swoją wiarę. Więc kto tutaj jest do kogo uprzedzony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+8 / 12

@Wojcio20075 naturalnie zacznij od dekalogu a potem się ukrzyżuj na jako rzekomo prześladowany w Polsce. Jaka szansę dajesz homoseksualistom liczysz na ich poprawę? A jaka rodzicom którzy walczą z bezpłodnością w klinikach invitro? O takich uprzedzeniach pisałem. Może powinienem podkreślić polski kk bo to szczególna enklawa. W polskiej parafii modliliśmy się w 2016 żeby islam nie zniszczył Europy w niemieckiej o ratunek dla Syryjskich uchodźców. Pielęgnowanie ksenofobii i uprzedzeń to obrona polskiego KK przed postępującą laicyzacja młodzieży której nie potrafią zatrzymać bo widzą wszędzie zagrożenie tylko nie we własnej hipokryzji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Traehflow
+2 / 2

Wiara w boga (w jakiegokolwiek wierzysz) to jednak co innego niż powielanie ciemnoty z przed 2000 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
0 / 0

grubą kasę z OFE zaraz ukradną na bieżące finansowanie głosów wyborczych więc wrzuca się temat zastepczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thomaskr
-4 / 6

Matura z religii, socjologia,filozofii, etyki.... może zagłosujmy żeby matura była tylko z fizyki czy matematyki bo reszta przedmiotów Cię nie satysfakcjonuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
-1 / 5

Nie podniecam się badaniem Marsa. Ludzkość nie potrafi wyleczyć nastolatków z trądziku ani ulżyć kobietom w bólach miesiączkowych, o leczeniu śmiertelnych chorób typu dipg u dzieci nie wspominając. Pewnie, nie moje pieniądze i nie mam prawa decydować, co robi z nimi właściciel. Ale nie jest to podbój kosmosu i poza medialnym widowiskiem na niewiele się zda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzysio6666
0 / 0

Ale obowiązkową dla każdego czy jak? Bo nie bardzo rozumie oburzenie, nie pasuje ci religia to ją olej i poświęć się nauce lataj na marsa, buduj kombinezony i inne cuda nauki i techniki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem