Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
100 130
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Banasik
+6 / 20

Tyle że noszenie tych, które teraz dostarczy kolega ministra też nie dadzą nic poza profitem handlarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+5 / 19

@ZrytyRyj . Na początek zobacz jak ludzie noszą maski. Zapewniam cię, że tych nowych nie będą nosić inaczej. A dlaczego? Bo nie chcą, bo nie mają przekonania że to ma sens. Zagrożenie katarem nr 19 jest wątpliwe a uciążliwość noszenia masek znaczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rozkins
+2 / 2

@ZrytyRyj Lepsza przyłbica zakrywająca nos i usta niż maseczka na brodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 4

@rozkins Maseczka na brodzie to brak maseczki, więc argument słaby. Przyłbica to najgłupszy wynalazek dający złudne poczucie zabezpieczenia, podczas gdy nikogo nie zabezpiecza...chyba tylko przed obsmarkaniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
-2 / 4

@Banasik Widzę, że kolega raczej taki młody jest, więc chciałbym zauważyć, że to, co dla kolegi jest katarem numer 19, to dla dziadka może być ostatnim ,,katarem" w życiu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rozkins
-2 / 2

@ZrytyRyj Maseczka na brodzie dalej jest założoną maseczką, tylko w sposób nieprawidłowy. Dla mnie niech ludzie chodzą w czym chcą byle zasłonięci bo to już zmniejsza rozprzestrzenianie wirusa. No chyba, że jak jedna pani Godek założą koronkowe majtki na twarz, to nie daje nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2021 o 17:57

avatar ZrytyRyj
-2 / 4

@rozkins No nie kolego. Majtki noszone na kolanach w rzeczywistości oznaczają nie noszenie majtek i skutkują mandatem za obnażanie się. Sam sobie przeczysz, pisząc, że nie interesuje cię w czym ludzie chodzą, by potem przytoczyć przykład Godek. Ona właśnie ma taki sam sposób myślenia, a przecież właśnie o to chodzi, aby ludzie nie nosili majtek na twarzach. Przyłbice mają taką samą jak majtki skuteczność i oba te sposoby były dopuszczalne przez naszych miłościwie nam panujących złamasów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-5 / 13

@ZrytyRyj . Źle widzisz, idź do okulisty. A dziadka może położyć cokolwiek, nawet silniejszy wiatr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
-1 / 3

@Banasik Dziękuję za pogłębiony intelektualnie komentarz jak i troskę o mój wzrok. Gratuluję, że żadna zmarszczka wątpliwości nie narusza ci idealnej gładzi kory mózgowej i twórczego podejście do nauki. Ktoś mądry powiedział, że ludzie inteligentni pełni są wątpliwości, a głupcy pewni są swoich racji. Zastanawia twoja pewność w wygłaszanych racjach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2021 o 20:17

S slagen
+1 / 7

Tylko maseczki ffp3 i od biedy ffp2 chronią
Ale w takich zwykły człowiek nie wysiedzi.
Inne tylko zmniejszają rozsiewanie do okokoła

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Herhard
+4 / 12

@ZrytyRyj siedź pod stołem zawinięty w folie i nie wychodź do ludzi.Zabezpieczysz siebie i ich.Ale nie mów innym jak mają żyć.Boisz się i wierzysz w koronoszopkę? Zakładaj wiadro na głowę,na pewno wirus cię nie zauważy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 6

@LowcaKomedii I po co ci to było. Foliarze jak widać i ciebie zaminusowali, a ja jestem już przyzwyczajony w swoich bataliach z foliarzami wszelkich branż. To takie towarzystwo osobników wzajemnej adoracji, którzy wzajemnie wystawiają sobie laurki i później powołują się na te opinie z internetu.:))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
-4 / 6

@Herhard Widzę, że mam do czynienia z tytanem intelektu. W którym to miejscu mojego demota odnosłem się do koronawirusa? To teraz powoli i drukowanymi abyś zrozumiał. Mój demot dotyczył skłonności takich jak ty do tworzenia we wszystkim teorii spiskowych i poszukiwania wszędzie drugiego dna, podczas gdy najprostsze wytłumaczenie jest najczęściej prawdziwe. Rozumiesz jakie to proste? A to jest jeszcze prostsze. Gdybyś nie uważał wyższego wykształcenia za zbędne to zapewne mówiła by ci coś brzytwa Ockhama, ale skoro jest zbędne, to wyszedłeś na wsiowego głupka zaczepiającego ludzi, bo nie zrozumiałeś co powiedzieli. Skoro jednak już mnie zaczepiłeś, to trafiłem na twoją, pożal się Boże, wypowiedź, w której bagatelizowałeś wirusa, bo to ,,tylko" 1% śmiertelności. Po pierwsze nie żadne 1%, a po drugie to może spróbujesz policzyć, ile to jest 1% z 38 milionów, jeśli brak wykształcenia ci nie przeszkodzi. Załóż potem wiadro na głowę i módl się, aby cię MEN nie zauważył, bo może zażądać zwrotu poniesionych nakładów na twoją bezskuteczną edukację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+6 / 14

Te maski nie mają służyc ochronie, to ma służyć jako efekt psychologiczny. Ma to też służyć wyciąganiu kasy z ludzi o dobrym sercu bo przecież mając maskę na ryju ratujesz życie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bassy333
+3 / 3

@ZrytyRyj. Takabtęga głowa musiała rok myśleć nad tym że maski z gumek i ręcznika prezydentowej to idiotyzm??? To teraz nagrodę se wypłaci. Przygotowują ludzi na coś gorszego. Zobaczycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+2 / 2

@bassy333 A co taki zdziwiony? Był czas przywyknąć, że tam same tęgie głowy pracują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 7

TERAZ???? Kiedy ponad 50% ludzi już przeszła koronkę (patrz: badania przesiewowe z krwi kilkunastu zakładów pracy)? Teraz, kiedy jest "szczepionka", która podobna jest lekiem na całe zło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii
"- w dalszym ciągu wielu ludzi jej nie przeszło"
Z czego ponad 99 % przechodzi bez problemów.

"- nie wiadomo jak długo przeciwciała będą skuteczne. Przecież zdarza się, że ozdrowieńcy kolejny raz chorują"
Ojej. Wiesz, tak to jest z grypami i podobnymi chorobami.

"- zaszczepiono dopiero 7% populacji w Polsce."
Ojej. Nie byłoby problemów, gdyby za szczepionkę trzebaby było zapłacić, a leczenie szpitalne byłoby także płatne. Ludzie by szybko zweryfikowali co jest lepsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii
"źródełko poproszę. Na słowo, to księżyc jest z sera."
Liczba zmarłych/na szacowana liczba zarażonych (ok. połowa ludzkości.) To mniej niż promil.

"Swoją drogą jak on się ma do tego, że hurr durr, szczepionka jest na rynku"
Która niczego nie zmienia. Skoro 99% przechodzi bez problemów, to szczepionka zwiększy do 99,5%? No wow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
-5 / 11

@w0lnosc "Liczba zmarłych/na szacowana liczba zarażonych (ok. połowa ludzkości.) To mniej niż promil." - czyli źródła nie ma. No tak... Trzeba więc "szacować" i to w taki sposób, aby wyszło po naszemu. Można było się nie rozdrabniać, tylko od razu napisać, że 99% ludzkości, po co się bawić w jakąś połowę?

Swoją drogą nie wiem jak tam stoisz z matematyką, ale odstawmy baśnie z mchu i paproci, wróżenie z fusów i szacowanie na bok. Oficjalna liczba przypadków to 111 mln, zgonów 2,47 mln. To daje 2,23%. To jest mniej niż promil?
2,23 < 0,1 ? To mamy też jakąś alternatywną matematykę?
Pomijam też fakt, że mówimy o samych zgonach, nie wliczając w to osób, które przechodziły bardzo ciężko, leżały pod respiratorem itp. Zresztą, sam fakt, że za pierwszym razem przeszedłeś lekko nie oznacza, że przy kolejnym zachorowaniu np. nie umrzesz, bo już trwale uszkodziłeś płuca za 1-szym razem.

"Skoro 99% przechodzi bez problemów" - tyle, że nie... Masz wyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2021 o 22:03

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "czyli źródła nie ma. "
Jest, ale nie wiem, które uznasz za poprawne. Google: liczba ofiar coronavirasa / (google: liczba ludzi na świecie / google: ile ludzi przeszło covid). Właśnie ta normalna matematyka, a nie "alternatywna". Jeżeli bierzesz ludzi, którzy przeszli covida TYLKO w taki sposób, że były potrzebne testy, to równie dobrze testy na zwykłą grypę zrobiłyby to samo. W końcu 1 promil osób zakażonych na grypę TAKŻE umiera (a nagle w 2020 nie ma ani jednego zgonu od ogłoszenia pandemii), a jakby robili testy tylko osobom podejrzanym, to nagle by się okazało, że nie promil, a kilka procent (https://www.medonet.pl/zdrowie,na-grype-choruje-wiecej-osob-niz-wskazuja-oficjalne-dane,artykul,1724839.html).
Choćby: https://www.google.com/search?newwindow=1&ei=5rA0YMzuK_KhrgTOq7-YCg&q=covid-19+przypadki+%C5%9Bmiertelne&oq=covid-19+przypadki+%C5%9Bmiertelne&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEEMyBwgAELADEENQs5gCWJjAAmDrwQJoAnACeACAAWCIAWCSAQExmAEAoAEBqgEHZ3dzLXdpesgBCsABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjM-bGCwP_uAhXykIsKHc7VD6MQ4dUDCA0&uact=5

(ale odejmujesz "współistniejące", skoro przy szczepieniach także je odejmują, zatem:

https://pulsmedycyny.pl/covid-19-w-polsce-liczba-zakazen-koronawirusem-i-zgonow-aktualizacja-984368#:~:text=Z%20powodu%20COVID%2D19%20zmar%C5%82o,innymi%20schorzeniami%20zmar%C5%82o%20198%20os%C3%B3b.
(czyli ok. 5% przypadków śmiertelnych z 42 tys. to czysty covid) czyli ok. 2100. Nawet się to zgadza z pierwszymi przewidywaniami WHO dla Polski. 2100/18 milionów to ile? Przy czym nawet te dane są mocno zawyżone patrząc na przypadki już pozywania, że lekarze uznali covid, a rodzina udowadniała, że nie było covidu.

"Oficjalna liczba przypadków to 111 mln, zgonów 2,47 mln."
AAAA.... to każdy człowiek na świecie miał kilka badań wykonanych, aby się dowiedzieć, czy przeszedł?
Ok. Sądziłem tylko, że "podejrzani", a wielu bezobjawowych nie. Był przykład kopalń - chcieli jechać strajkować, to zrobiono "przesiewówkę" i większość nie mając żadnych objawów miała covida, przez co dostali kwarantannę. Chcesz powiedzieć, że oficjalne statystyki państwowe kłamią? Zatem musisz 111 milionów/4 miliardy. Ile to?

"Zresztą, sam fakt, że za pierwszym razem przeszedłeś lekko nie oznacza, że przy kolejnym zachorowaniu np. nie umrzesz,"
I? Każdy kiedyś w końcu umrze. Mamy niszczyć gospodarkę, bo mam 1 promil szans na śmierć? Zakażmy przejść przez jezdnię, ponieważ dosyć podobne jest ryzyko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 8:49

L LowcaKomedii
-4 / 10

@w0lnosc Czyli, pod przykrywką, nie wszystkim zrobiono testy możesz wstawić dowolny % populacji i uznałeś, że koło 50% populacji świata już zachorowało? Naprawdę, bardzo wiarygodny i mocny argument.

"W końcu 1 promil osób zakażonych na grypę TAKŻE umiera (a nagle w 2020 nie ma ani jednego zgonu od ogłoszenia pandemii)" - a to ciekawe...
https://pulsmedycyny.pl/sezon-grypowy-2020-2021-liczba-zachorowan-na-grype-i-zgonow-1105921
"Warto wiedzieć, że w sezonie grypowym 2019/2020, w okresie od 7 października 2019 r. do 31 grudnia 2020 r., odnotowano łącznie 4 851 376 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę w Polsce. Z powodu grypy w sezonie 2019/2020 zmarło 65 osób: 2 w listopadzie, 1 w grudniu, (teraz 2020) 10 w styczniu, 23 w lutym, 20 w marcu, 8 w kwietniu i 1 na początku maja - wynika z meldunków epidemiologicznych NIZP-PZH". Ojej, chyba jednak zmarli, a i chorowali... Ale oczywiście przyczepisz się pewnie dlaczego w kolejnych miesiącach już nie, więc z góry przypomnę dlaczego nazywa się to SEZONEM grypowym oraz że maseczki, lockdowny i dezynfekcja również wpłynęły na liczbę zachorowań na grypę, czy wiele innych chorób zakaźnych.

"ale odejmujesz "współistniejące", skoro przy szczepieniach także je odejmują, zatem" - bardzo podoba mi się to wybiórcze odejmowanie współistniejących chorób. Jakoś do tej pory żyli, ale to nieważne, na pewno dana osoba umarła przez współistniejące choroby, nie przez wirusa. Później przechodzimy do szczepień i wtedy skupiamy się na korelacji czasowej oraz obowiązkowo już nie bierzemy chorób współistniejących pod uwagę. Wtedy już mamy: na pewno przez szczepionkę, nie przez choroby współistniejące. Po prostu, bierzemy je pod uwagę tylko wtedy, gdy chcemy udowodnić daną tezę.

"Ok. Sądziłem tylko, że "podejrzani", a wielu bezobjawowych nie" - i te bezobjawowe pozwalają ci na dodanie dowolnej ilości chorych, w zależności od twojego widzimisię. Wygodne. Śmiało, bez jakichkolwiek dowodów, można założyć, że 50% populacji na całym świecie zachorowało... Dlaczego tylko 50%, po co się ograniczałeś? 75 jakoś tak ładnie brzmi.

"Przy czym nawet te dane są mocno zawyżone patrząc na przypadki już pozywania, że lekarze uznali covid, a rodzina udowadniała, że nie było covidu." - dowód poproszę.

"I? Każdy kiedyś w końcu umrze. Mamy niszczyć gospodarkę, bo mam 1 promil szans na śmierć?" - żaden promil, już ci tłumaczyłem.

"Zakażmy przejść przez jezdnię, ponieważ dosyć podobne jest ryzyko." - skoro już jesteśmy na etapie porównań, to obowiązek zapinania pasów również należy zdjąć, bo przecież nikt nie będzie ograniczał twojej wolności i mówił ci co masz robić.Tak samo badania stanu technicznego pojazdu - jeździsz czym chcesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 17:04

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "Czyli, pod przykrywką, nie wszystkim zrobiono testy możesz wstawić dowolny % populacji"
Testy przesiewowe w kilku miejscach na świecie, tym w Polsce potwierdza. Ok. 50% już przeszło. Tak, to jest mocny argument.

"W końcu 1 promil osób zakażonych na grypę TAKŻE umiera (a nagle w 2020 nie ma ani jednego zgonu od ogłoszenia pandemii)" - a to ciekawe...Ojej, chyba jednak zmarli, a i chorowali... "
Sam podałeś źródło, które także wskazuje 0 zmarłych. 2020 i 2021.
A wcześniej umierali, co SAM TAKŻE ZACYTOWAŁEŚ. Czyli umierali, ogłaszają pandemię i przestają umierać... Wow, cud.

"maseczki, lockdowny i dezynfekcja również wpłynęły na liczbę zachorowań na grypę"
Oczywiście, ale nie do 0. Nie przez cały kolejny sezon...

"bardzo podoba mi się to wybiórcze odejmowanie współistniejących chorób."
Tak jak i mi przy szczepieniach.
Patrz choćby: https://demotywatory.pl/5057109/Oszukiwanie-statystyk-COVID

"Jakoś do tej pory żyli, ale to nieważne, na pewno dana osoba umarła przez współistniejące choroby, nie przez wirusa."
Analogicznie:. "Jakoś do tej pory żyli, ale to nieważne, na pewno dana osoba umarła przez współistniejące choroby, nie przez szczepionkę."

"Po prostu, bierzemy je pod uwagę tylko wtedy, gdy chcemy udowodnić daną tezę."
No wyjąłeś mi to z ust. Dziękuję.

"Śmiało, bez jakichkolwiek dowodów"
Pisałem wcześniej: testy przesiewowe. Ale jak płaskoziemcy odrzucasz dowody.

"dowód poproszę."
Kurka, muszę zacząć robić encyklopedię, głośno o tym było w "mediach narodowych", a teraz nie mogę odnaleźć linku (google wciąż mnie przekierowuje do stron rządowych) do wywiadu z żoną tego zmarłego...


"skoro już jesteśmy na etapie porównań, to obowiązek zapinania pasów również należy zdjąć, bo przecież nikt nie będzie ograniczał twojej wolności"
OCZYWIŚCIE.

"Tak samo badania stanu technicznego pojazdu - jeździsz czym chcesz."
OCZYWIŚCIE. Tylko to jest próba zmiany tematu na zupełnie inny (tzw. "bicie chochoła"), czyli kończą się argumenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 19:46

L LowcaKomedii
-4 / 10

@w0lnosc "Sam podałeś źródło, które także wskazuje 0 zmarłych. 2020 i 2021.
A wcześniej umierali, co SAM TAKŻE ZACYTOWAŁEŚ. Czyli umierali, ogłaszają pandemię i przestają umierać... Wow, cud." - Dżizus.... Dzbanuszu, dane za sezon 2020/2021 będą podane później.
Przykładowo:
"W Stanach Zjednoczonych za sezon grypowy uważa się okres od października do maja[9]. Sezon grypowy zwykle osiąga swój szczyt w lutym[10]. W Australii za sezon grypowy uważa się okres od maja do października. Szczyt sezonu grypowego przypada zwykle na sierpień[11]."
Na grypę nie choruje się przez cały rok, z taką samą częstotliwością...
Po drugie, stan pandemii wprowadzono w Polsce na początku marca 2020. Zgony po grypie masz podane, uwaga, również pod koniec marca, w kwietniu oraz w maju 2020, co dobitnie obala twoje twierdzenia, jakoby po wprowadzeniu pandemii zgony na grypę magicznie zniknęły ze statystyk...

"Oczywiście, ale nie do 0. Nie przez cały kolejny sezon..." - czytaj ze zrozumieniem powyższy fragment.

"Patrz choćby" - i demotywatory, poważne źródło informacji. I najgłupszy argument, jaki tylko można podać, i to w dodatku z ust lekarza... Aż strach. Ale co się dziwić, gdy powołujesz się na lekarza wielokrotnie cytowanego przez stopnop.Teraz uwaga, odkryję zakryte. W karcie zgonu, w 18 punkcie masz AŻ 3 RUBRYKI NA PRZYCZYNĘ ZGONU.
1) przyczyna wyjściowa (tutaj pojawić się może np. covid)
2) przyczyna wtórna, np. zapalenie płuc
3) przyczyna bezpośrednia, np. niewydolność płuc. Tutaj też trafiałby np. zawał serca itp. Nigdy nie wpisuje się tutaj covid, bo sam koronawirus nie jest bezpośrednią przyczyną śmierci, więc nigdy nie mógłby zastąpić np. zawału lub niewydolności oddechowej. Dlatego też te słowa Martyki to totalne bajdurzenie i mają się nijak do rzeczywistości.
Typowe podejście antyszczepionkowców i żerowanie na półprawdach. Później bredzicie, że zamiast zawału wpisano covid, chociaż takie coś absolutnie nie jest możliwe.

Tu masz wzór karty zgonu:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/nowy-wzor-karty-zgonu
Wołami masz podział na 3 przyczyny. Dlatego właśnie antyszczepionkowcom nie wierzę w ani jedno słowo i sprawdzam po nich absolutnie wszystko...

"Pisałem wcześniej: testy przesiewowe. Ale jak płaskoziemcy odrzucasz dowody." - nie, szurku. Abyś mógł wypluć z siebie, że ok. 50% populacji przeszło covid, te testy musiałyby obejmować całą populację. Jak płaskoziemcy - uroisz sobie coś w głowie i naciągasz argumenty do granic możliwości.

"Tylko to jest próba zmiany tematu na zupełnie inny" - szkoda tylko, że to ty zacząłeś zabawę w porównania (cytat: "Zakażmy przejść przez jezdnię, ponieważ dosyć podobne jest ryzyko". Chociaż to również bazarowa manipulacja zwana równią pochyłą) więc właśnie strzelasz sobie w stopę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2021 o 21:47

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "Dżizus.... Dzbanuszu, dane za sezon 2020/2021 będą podane później."
Jeżeli tak, to dlaczego o nich piszą i prezentują w tabelach? Aż taki problem jest kliknąć "ukryj", albo skopiować 2 kolumny, a nie 3? Jeżeli tak by było, to tylko pokazuje ile warte jest te "źródło".

"Zgony po grypie masz podane, uwaga, również pod koniec marca, w kwietniu oraz w maju 2020, co dobitnie obala twoje twierdzenia"
Nie. Tendencja spadkowa do 0.

"poważne źródło informacji. I najgłupszy argument, jaki tylko można podać"
Oczywiście, że zgodziłbym się, gdyby nie to, że to screen z imieniem i nazwiskiem, co można dosyć prosto zweryfikować, a weryfikuj sobie gdzie chcesz.

"Typowe podejście antyszczepionkowców i żerowanie na półprawdach. Później bredzicie, że zamiast zawału wpisano covid, chociaż takie coś absolutnie nie jest możliwe."
Oczywiście... jak może będę miał dłuższą chwilę, poszukam tego wywiadu z żoną zmarłego...

"Abyś mógł wypluć z siebie, że ok. 50% populacji przeszło covid, te testy musiałyby obejmować całą populację."
Ale wiesz, że to samo się tyczy w drugą stronę przy szczepieniach? Zatem bzdura. Istnieje coś takiego, jak "grupa reprezentatywna" w testach. Im większa grupa, tym większa dokładność. Jak z wynikami "Exit poll".

"Jak płaskoziemcy - uroisz sobie coś w głowie i naciągasz argumenty do granic możliwości."
Chociaż się przyznałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
-4 / 10

@w0lnosc "Jeżeli tak, to dlaczego o nich piszą i prezentują w tabelach? Aż taki problem jest kliknąć "ukryj", albo skopiować 2 kolumny, a nie 3? Jeżeli tak by było, to tylko pokazuje ile warte jest te "źródło"." - czyli jest napisane, ale się nie liczy... To później trzeba podważyć źródło, by dalej móc się okopywać w swojej bańce informacyjnej.

"Nie. Tendencja spadkowa do 0" - dzbanuszu, oczywiście, że w późniejszych miesiącach będzie tendencja spadkowa, ponieważ sezon się kończy, a po drugie doszło noszenie maseczek, dezynfekcja itp.

"Oczywiście, że zgodziłbym się, gdyby nie to, że to screen z imieniem i nazwiskiem, co można dosyć prosto zweryfikować, a weryfikuj sobie gdzie chcesz." - a co mnie obchodzi, czy ten Matryka rzeczywiście takie brednie napisał (widząc jak wspiera stopnop mogę założyć, że tak. Polecam wejść na jego fb i poczytać wpisy)? Faktem jest, że ten wpis to wierutna bzdura i napisałem ci łopatologicznie dlaczego... Dostałeś nawet wzór karty zgonu. I oczywiście, słowem się do tego nie odniosłeś.

"Oczywiście... jak może będę miał dłuższą chwilę, poszukam tego wywiadu z żoną zmarłego.: - to ty sobie szukaj tego idiotycznego wywiadu, a ja wydrukuję kartę zgonu ze strony ministerstwa zdrowia i będę się pukał w czoło.

"Ale wiesz, że to samo się tyczy w drugą stronę przy szczepieniach? Zatem bzdura. Istnieje coś takiego, jak "grupa reprezentatywna" w testach. Im większa grupa, tym większa dokładność." - ale o czym ty bredzisz? Jak z tymi testami przesiewowymi chociaż zbliżysz się do ilości oficjalnych przypadków na całym świecie, to mnie pingnij...

"Chociaż się przyznałeś" - ja? Nawet tydzień nie minął, kiedy bredziłeś o tym zagranicznym artykule, że niby było coś tam napisane, ale teraz nagle stał się płatny i niestety na daną chwilę nie możesz tego udowodnić... Ty nie tylko naciągasz fakty do granic możliwości, ty najzwyklej kłamiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "czyli jest napisane, ale się nie liczy... "
To Ty to napisałeś: "dane za sezon 2020/2021 będą podane później."
Czyli podali dane, ale nie podali danych....
i kto tu "naciąga".

"dzbanuszu"
Dziękuję kochany socjalisto. "W domu wariatów normalny będzie uznawany za wariata".

"i napisałem ci łopatologicznie dlaczego"
Oczywiście.

"Dostałeś nawet wzór karty zgonu. I oczywiście, słowem się do tego nie odniosłeś."
Bo i po co? Papier przyjmie wszystko.

"a ja wydrukuję kartę zgonu ze strony ministerstwa zdrowia i będę się pukał w czoło."
To pukaj się. Powtarzam: kobieta miała pełną dokumentację zdrowia męża i miała dowody, że nie mógł mieć nawet covida, a spalili zwłoki męża, bo "covidowiec".
To przy okazji wyjaśnij, dlaczego rząd zakazał publikowania danych stacjom powiatowym, jak się okazało, że ich dane się kupy nie trzymają. Ale wierz dalej w "rubryczki" rządu.

"Jak z tymi testami przesiewowymi chociaż zbliżysz się do ilości oficjalnych przypadków na całym świecie, to mnie pingnij..."
Acha. Czyli twierdzisz, że exit poll nigdy nie podał dosyć dokładnego wyniku. Ok...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LowcaKomedii
-4 / 10

@w0lnosc "Czyli podali dane, ale nie podali danych....i kto tu "naciąga"." - czyli nie było zgonów po ogłoszeniu pandemii, ale są. I kto tu naciąga?

"Bo i po co? Papier przyjmie wszystko." - faktycznie. Tak samo foliarz łyknie wszystko, bez żadnej weryfikacji. Nawet to, że w karcie zgonu wyraźnie rozgraniczającej przyczyny zgonu jako bezpośrednią wpisano coś, co w żadnym wypadku taką przyczyną być nie może.

"To pukaj się. Powtarzam: kobieta miała pełną dokumentację zdrowia męża i miała dowody, że nie mógł mieć nawet covida, a spalili zwłoki męża, bo "covidowiec". " - oho, widzę, że zapędzasz się w tych swoich kłamstwach jeszcze dalej. Spalenie w przypadku covida odbywa się TYLKO na życzenie rodziny i nie jest "obowiązkowe":
https://www.medexpress.pl/jakie-procedury-obowiazuja-w-przypadku-zwlok-osob-zmarlych-na-koronawirusa-jest-rozporzadzenie/77127
Masz jeszcze jakieś brednie do napisania w tej sprawie?
Swoją drogą podaj mi ten wywiad. Miałeś go podesłać, a skończyło się na tym, że tylko bredzisz co tam rzekomo powiedziano.

"To przy okazji wyjaśnij, dlaczego rząd zakazał publikowania danych stacjom powiatowym, jak się okazało, że ich dane się kupy nie trzymają." - oho, czyli podstawieni pod murem zaczynamy zmieniać temat.

"Acha. Czyli twierdzisz, że exit poll nigdy nie podał dosyć dokładnego wyniku. Ok..." - dobra, to dawaj ten artykuł ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "czyli nie było zgonów po ogłoszeniu pandemii, ale są. I kto tu naciąga?"
"Żródło", które sam podałeś.

"Tak samo foliarz łyknie wszystko, bez żadnej weryfikacji."
A Ty propagandę "sukcesu".

"oho, widzę, że zapędzasz się w tych swoich kłamstwach jeszcze dalej. Spalenie w przypadku covida odbywa się TYLKO na życzenie rodziny i nie jest "obowiązkowe":"
Tak jak i "zalecenie" noszenia maseczek - bo było bez ustawy. Tak jak "zalecenie" zamknięcia biznesów.

"oho, czyli podstawieni pod murem zaczynamy zmieniać temat."
Nie, to jest powiązane. To Ty ufasz rządowi w sprawie plandemi. Zatem trzeba zweryfikować na początku w ogóle definicje i źródła wiedzy o plandemi.

"dobra, to dawaj ten artykuł ;)"
Jaki artykuł? O badaniach przesiewowych w różnych miastach? Jest tego tyle, że nie zamierzam za Ciebie decydować, co jest w porządku, bo i tak odrzucasz. Zatem powtórzę tylko co należy wyszukać. Google: "badania przesiewowe z krwi"
Jedna z odpowiedzi:
https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8072878,koronawirus-covid-19-zakazenia-pandemia.html
czy
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-krakow-blisko-polowa-nauczycieli-bezwiednie-przeszla-zakazen,nId,5008569

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2021 o 10:13

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii

"Co oznacza, że w trakcie pandemii również wystąpiły zgony z powodu grypy, gdyż stan epidemii w Polsce ogłoszono 20 marca..."
I ilość ich dramatycznie spadała, aż do 0 wg TWOJEGO ŹRÓDŁA w kolejnych miesiącach.

"Nikt rodziny nie mógł zmusić do tego, by zwłoki spalono."
Nikt nie zmuszał. Po prostu to zrobiono i oddano prochy.

"ja ufam nauce, nie rządowi." Np. Matematyce opartej na RZĄDOWYCH informacjach. Jesteś w stanie tak dobrą decyzję podjąć, jak dobre masz informacje.

"jak nakazy noszenia maseczek, zachowania dystansu, wprowadzenia środków dezynfekcj,"
Patrz Kalifornia vs Floryda. I teoria z praktyką się załamują..."aha, czyli po prostu mam ci uwierzyć na słowo. I klasyk w stylu "jest tego pełno w internecie".
Podałem Ci dwa przykładowe źródła. Ale nie, znowu ignorujemy fakty...

"pierwszy link. Żadnych dowodów tylko szacowanie."
Przecież napisałem, byś sam poszukał dla siebie wiarygodnego źródła. Podałem Ci artykuły w gazetach opisujące prace naukowe. Chcesz dokładniej - kontaktuj się z tym profesorem.

"Drugi link - próba 100 osób z 6 placówek tylko oświatowych i tylko w Krakowie. Jakby to powiedzieć, średnio reprezentatywna grupa, by na tej podstawie wyciągać wnioski odnośnie 38 milionów obywateli."
Tylko, że takich prób zostało wykonanych dziesiątki, także prywatnie przez zakłady produkcyjne. Ale Ty dalej jak płaskoziemca: setki dowodów, podaje Ci pierwsze z brzegu, ale Tobie i tak to mało.

"na tej podstawie założyłeś, że 50% populacji całej planety już zachorowało? Serio?"
Planety nie, mało mnie obchodzi jak to się zachowuje w Kongo. Europy zachodniej i USA - tak, bo tego jest w 3 i trochę takich informacji. Powtarzam: wziąłem dwa losowe, pierwsze, jakie mi google podpowiedział, a odpowiedzi było ZNACZNIE WIĘCEJ. Powtarzam także: na logikę większość nie chce mieć kłopotów z wynikiem, więc większość przechorowała w domu, jak nie mieli zbyt dużych problemów. Znaczna część społeczeństwa ma bezobjawowego (przykłady kopalń!). Zatem jeżeli 1,6 miliona jest oficjalnie osób, które przeszła, to na logikę prawdziwa liczba MUSI BYĆ KILKA RAZY WIĘKSZA.

Zaczyna mnie to jednak męczyć kopanie się z koniem. Jakikolwiek dowód dla Ciebie jest zły. Wyjaśnienia logiczne, nie działają. Wskazania, że kłamiesz - nie, wciskasz, że to ja powiedziałem.

Jak dla Ciebie rząd ma całkowitą rację, że przeszło dopiero 4% społeczeństwa, to przykro mi, ale to Ty jesteś jednym wielkim naiwniakiem, albo wręcz Ci płacą za to. Ja nie mam szczęścia być opłacanym za pisanie tutaj, nie zbieram informacji w encyklopedii kłamstw naszego państwa, bo by mi nie starczyło miejsca na dysku. Zwłaszcza, że linki lubią ginąć, jak są nieprawomyślne (jak wypowiedź Pani minister, że nauczyciele powinni się cieszyć, że dostaną Astrę, bo nie jest tak eksperymentalna jak produkt Pfizera)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "co mnie to obchodzi, skoro stwierdziłeś, że ich nie ma w ogóle, kiedy są?"
Matematyka: granica.

"zmniejszyła się również częstotliwość innych chorób"
Raczej ich wykrywalność, co spowodowało górkę później śmierci.

"na żadnej matematyce, tylko na szacowaniu, gdzie masz rozbieżność rzędu może 10, może 15 milionów..."
Oczywiście. A wszystkie te informacje, to foliarzy...

"podaj 1 pasujący przykład i powiedz, że tak wygląda teoria vs praktyka...
To czekaj, Szwecja vs Norwegia + Finlandia. Tak właśnie wygląda praktyka.
Właśnie. Szwecja vs Polska. (nie znam Finlandii, zatem nie mogę bez czytania się wypowiadać).
Już przegoniliśmy Szwecję. Z powodu braku dostępu do lekarzy...

"kurde, nie sądziłem, że takie brednie to twoje źródło."
Właśnie o tym pisałem. Wszystko brednie, co nie zgadza się z teorią płaskiej Ziemi...

"W szczególności, że szacunki matematyczne mają się nijak do badań przesiewowych, o których pisałeś."
Czyli nie czytałeś jeszcze.


- i żadnego z tych setek nie podlinkowałeś,
No tak, te dwa linki, to żadne. Mam wkleić wszystkie wyniki google.

""wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób. Wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby - tj. 2 proc. wszystkich wyników badań"
To jak to tam leciało z tym 50%?"
Wg Twojej tej teorii w Polsce przeszło 600 tys? Jak to ma się do oficjalnych danych? Wiesz, że wymazy pokazują, kto jest CHORY, a nie kto przeszedł? Dałeś właśnie dowód, że obostrzenia są z d..py. Dziękuję za potwierdzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii "napisałem ci dlaczego. Mają się nijak do badań przesiewowych :)"
No zgadza się. Bo tak mówisz. Bardzo wiarygodne...

"możesz, ale nie pasuje do przyjętej narracji."
Nie, ponieważ nie wiem. Równie dobrze mógłbym Tobie porównać Kongo z Zimbabwe.

"Masz bardzo podobne kraje, sąsiadów i przykład jak 1 kraj poradził sobie bardzo luźno podchodząc do ograniczeń, oraz 2, które miały odmienne podejście.. Praktyka."
I tylko Twoje słowa.

"Nie wpadło ci do głowy, że 100 nauczycieli z 6 szkół w TYM SAMYM MIEŚCIE to troszeczkę za mało, by tworzyć globalne wnioski."
Dlatego pisałem o setkach takich badań. Każde BARDZO podobny wynik.

"dlatego też dodałem jeszcze kilka linków, np. z pomorza, gdzie np. badano przeciwciała i cholera, znowu koło 50% to nie leżało."
Jak dałeś artykuł z SIERPNIA 2020 ... To ja powiem, że w 1 marca 2020 nie było żadnego chorego, więc choroba nie istnieje... BUHAHAHA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii dostałeś 3 linki.
i wyjaśniłem, dlaczego są bzdurne.

"i dlatego do tej pory nie potrafisz przytoczyć nawet jednego :)"
Dałem dwa. I tak Ciebie to nie przekonało jak płaskoziemcę.

"faktycznie, ale są też późniejsze, z tego samego regionu i żadne dalej nie zbliża się do tych twoich 50%"
Oczywiście. Rząd ma dowody o 5% populacji Polski i większość była objawowych, a jednocześnie mówi, że 90% jest bezobjawowych. Ale nie, wszystkie testy przesiewowe są foliarzy...

"wkleję ci później link, jeżeli pokażesz w końcu inne"
Ojej. Udowodniłem TWOJE BZDURY i już nie chcesz dalej brnąć? Wziąłeś artykuły ze złymi testami oraz z połowy zeszłego roku. Co jeszcze wymyślisz?

"PS To jak to tam z tą rodziną tego zmarłego, gdzie mu covid w bezpośredniej przyczynie (sic!) zgonu wpisano? Coś dziwnie zamilkłeś."
Pisałem: Jak tobie płacą, za bzdury, to dobrze. Ja potrzebuję czasu, by to odkopać, a mam go mało, zwłaszcza, jak wysyłasz co chwila takie bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2021 o 20:19

W konto usunięte
-1 / 1

@LowcaKomedii "ja ci wysłałem na znacznie większej próbie i ty to odrzuciłeś."
Wysłałeś dane nie z tego typu co trzeba (zatem nie dotyczą omawianego problemu) i z innego okresu (zatem to oczywiste, że dane są NIEAKTUALNE). Ja Ci wysłałem dane i aktualne i tego typu co trzeba, zatem ich odrzucanie to bycie płaskoziemcą...

"W dodatku sam strzeliłeś sobie w stopę, bo wyraźnie miałeś tam również informację, że te wyniki są bardzo niepokojące z racji tego, że z dostępnych danych tylko 5%, słownie PIĘĆ, przeszło covid."
I czego nie rozumiesz? To właśni Ci próbuję wytłumaczyć: tak jest wszędzie. Większość nawet nie wie, że ma odporność już wyrobioną.

"to jeszcze wyciągasz niepoważne argumenty pod daną tezę."
Albo raczej Ty nie rozumiesz, co czytasz.

"właśnie cały widz polega na tym, że większość testów przesiewowych przeczy temu, co mówisz :)"
i dlatego nie byłeś w stanie podać 1 linku.


"https://alebank.pl/koronawirus-w-polsce-beda-nowe-obostrzenia-na-granicach-i-zakaz-stosowania-przylbic-czy-szalikow-zamiast-maseczek/?id=360680&catid=22870"
Poproszę o źródło badań, ponieważ rządzący lubią kłamać (zwłaszcza z powodu konfliktu interesów), a nie do słów ministra. Przypominam, że minister twierdził, że w lesie można się zarazić (i dlatego je zamkną) i że maseczki nie działają. Zatem używanie słów polityków jako źródło informacji jest kuriozalne. Zakłady pracy, które robiły takie testy nie mają interesu w tym, by kłamać.


https://gs24.pl/stadna-odpornosc-w-woj-zachodniopomorskim-ponad-25-proc-badanych-miala-kontakt-z-koronawirusem/ar/c1-15437627
Znowu wypowiedź człowieka, który na plandemi zarabia. Przypominam, że pracownicy Monsanto także długo przedstawiali dowody na brak rakotwórczości Randapu.

"to jest to bardzo blisko progu odporności zbiorowej"
Nie czytałeś, że można 2-gi, 3-ci raz się zarazić? Ile razy przechodziłeś grypę?

Poza tym nawet jeżeli to by było prawdą, to i TAK:
42k (WRAZ Z WSPÓŁISTNIEJĄCYMI!, a sam covid - wskazywałeś źródło - to 5% wszystkich przypadków)/7,6mln = 0,5 % śmiertelność. Znacznie niższa, niż straszyli i straszą!.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2021 o 10:41

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii
"Dostałeś przecież badanie obejmujące 45 000 ludzi"
Mówisz o tym z wymazów, które pokazuje, kto jest aktualnie chory, a nie kto przeszedł chorobę?

"to jest właśnie bycie płaskoziemcą. Skupić się na malutkim przykładziku, który potwierdza naszą tezę i odrzucić wszystkie, znacznie poważniejsze argumenty."
Dokładnie. Zakłamując, że ten przykład pokazuje ZUPEŁNIE CO INNEGO. To tak płaskoziemcy udowadniający odległość od słońca nie rozumiejący perspektywy.

"i dlatego nie byłeś w stanie podać 1 linku." - emm, te linki, co je dostałeś z zachodniopomorskiego, to ich nie ma? Obejmowały 45 000 osób, czyli, uwaga, 450x więcej niż twoje...
Był tylko artykuł, w którym człowiek posiadający konflikt interesu udowadnia, że dobrze iż istnieje jego stanowisko. No wow, co za niespodzianka. Ja także mogę przedstawić dane, że gdyby nie moja praca, to połowa ludzkości by umarła. Kiedy dostanę przelew za takie ważne działanie?

"Co ma randap do wyników bardzo dużych badań przesiewowych?"
Monstanto także przedstawiało "dowody" w swojej sprawie.

"To już odporność po szczepieniach wstępnie szacuje się na 1 rok, na grypę szczepisz się co rok"
Tia... Dlatego szczepieni przechodzą grypę. Tak na prawdę nie znam osoby szczepionej, która nie przechodzi także grypy. "Ale lżej" zawsze odpowiadają, choć chorują na nią częściej niż ja.

"a u nas koronawirus jest 11 miesięcy, a już ludzie po kilka razy się zarażali."
To nie moje słowa, tylko polityków. Mówili o tym przy wyjaśnianiu konieczności szczepień. Czyżbyś uważał, że jednak politycy potrafią kłamać?

"już pisałem kilkukrotnie jak zabawne są te podwójne standardy antyszczepionkowców."
I vice versa. Rząd dokładnie mówi na odwrót. Jak szczepionka, to na pewno choroby. Jak covid, to nie ważne, że miał raka. A tak na prawdę prawda wiadomo, że leży gdzieś pomiędzy.

"Spokojnie można zignorować ten fakt i skupić się np. na nopach poważniejszych niż lekki (nie mylić ze zgonami), stanowiących 0,024% (440/1824654)."
Nie skupiam się na nopach. Skupiam się na zabieraniu wolności. Obowiązkowości, zakazom, nakazom.

"Czyli masz 20x większą szansę że umrzesz niż że dostaniesz nopa cięższego niż lekki"
Zakładając, że
1. Dane, którymi operujesz są prawidłowe, rządzący nie kłamali (a przecież mają w tym interes!). Jeżeli nie kłamią, to wyjaśnij co chwila zmiany decyzji, choćby w sprawie maseczek (nie działają, działają i obowiązkowe, "obowiązkowe, ale ja się czuję zdrowy", jednak nie działają i mają być z filtrami).
2. W ekonomii istnieje takie stwierdzenie "co widać, a czego nie widać". Tutaj widać "zgony covidowe", ale nie widać zgonów np. samobójstw, chorych, którzy nie mogli się dostać do lekarzy, opóźnionej diagnostyki, zwiększonej biedzie, co drastycznie pogorszy stan zdrowia w przyszłości ... 0,5% (i to wariant totalnie pesymistyczny, zakładający, że politycy nie kłamali!) populacji jak się ma do ilości zmarłych na raka (42k vs 110k - 2,2 mld zł dziennie vs 0,03 mld dziennie) czy chorób krążenia (42k vs 120k). Ogólnie budżet NFZ to 95 mld rocznie a na walkę z covidem wydajemy i tracimy 65 mld MIESIĘCZNIE

"wolisz jednak uniknąć tego ewentualnego nopa."
Jak będzie produkt na rynku z 10 lat, wtedy porozmawiamy o wszystkich efektach, które jeszcze mogą wyjść, zwłaszcza, że sam producent w większości miejsc zaznacza "nie badano". Ja nie chcę być alfa testerem (nawet nie jest to w fazie beta!).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2021 o 12:26

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii Dobra, ja dzbanuszek, Ty leminig....
"Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi!"
Ja dzbanuszek, bo nie wierzę w tę nietrzymającą się kupy pandemię, która zabija wg oficjalnych danych 0,5% (choć zapowiadali powyżej 1%). Ja dzbanuszek, że nie wierze osobom, których złapano nie raz na kłamstwach w dane, które publikują, a bardziej wierzę w dane firm, które chciały przeprowadzić wśród swoich pracowników testy, by móc się przygotować lepiej na przyszłość. Ty wierzysz w słowa partii... No cóż.
Jak to pisałeś: pingnij do mnie, jak poczujesz się jednak oszukany przez rząd.
Ja pingnę do Ciebie, jak okaże się jednak, że faktycznie plandemia jest taka straszna (a nie efekty "walki" z nią "do ostatniego przedsiębiorcy").

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2021 o 19:11

W konto usunięte
-2 / 2

@LowcaKomedii przecież już pisałeś, wszystkie dane rządu są bez zarzutu, rząd w żadnym przypadku się nie myli. To dzbanuszki widzą teorie spiskowe kiedy nie zgadzały się rubryczki pomiędzy stacjami a narracją rządu. To dzbanuszki widzą, że rząd robi sobie jaja z własnych obostrzeń i działań. Plandemia jest prawdziwa i konieczne są wszystkie obostrzenia.
W końcu "partia rządzi, partia radzi, partia nigdy Cię nie zdradzi..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 1

@LowcaKomedii już dobrze mój mały lemingu...
Wierzę, że wierzysz w naszą partię i rząd... Cichaj już, cichaj...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 1

@LowcaKomedii wiem, wiem mój Lemingusiu...
Rząd jest cacy, mówi zawsze prawdę, wszyscy inni to dzbany...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-1 / 1

@LowcaKomedii oczywiście mój mały lemingusiu....
"partia rządzi, partia radzi, partia nigdy Cię nie zdradzi..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczyKac
+1 / 7

Ptaszki cwierkaja, że Ciech wlasnie zaczyna produkować "te właściwe maski", stąd wynika konieczność dostosowania ustawodawstwa... Jednego nie rozumiem. Ciech jest Kulczyka, a od kiedy Kulczyk jest biznesmenem pisowcow?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
0 / 4

@KaczyKac bo to nie Kulczyki się dogadali z rządem tylko ich mocodawcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 4

@KaczyKac To może zrozumiesz, że tak naprawdę nie chodzi o to kto zarobi. Nie mam wpływu na to, co się komu z czym kojarzy i tylko myślę, że każdy sądzi po sobie. A to wieczne poszukiwanie drugiego dna w każdej sprawie i dorabianie teorii spiskowych, podczas gdy istnieje dużo prostsze wyjaśnienie, jest po prostu głupie. Brzytwa Ockhama...i wszystko staje się prostsze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 1

@ZrytyRyj oczywiście, jak z respiratorami Szumowskiego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
-2 / 2

@w0lnosc To nie moja wina, że tobie wszystko kojarzy się z robieniem lewizny. Jak już napisałem, każdy sądzi po sobie, więc rozumiem, że nie możesz przyjąć do wiadomości znacznie prostszego wytłumaczenia. W Niemczech, Czechach czy Austrii to też Szumowski? Pewien jeden z ostatnich mądrych księży, prof. Tischner powiedział, że ,,tylko złodziej widzi wokół siebie tylko złodziei". Ale co on tam wiedział. W końcu był tylko profesorem, intelektualistą, filozofem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+1 / 1

@ZrytyRyj "To nie moja wina, że tobie wszystko kojarzy się z robieniem lewizny."
Tak już nauczyły mnie rządy...

"Jak już napisałem, każdy sądzi po sobie"
Ok. Czyli naiwnie wierząc pokazujesz stan naiwności?

"W Niemczech, Czechach czy Austrii to też Szumowski?"
Ich odpowiedniki. Np. były protesty we Francji, nie ma protestów. Socjalizm rozpanoszył się na świecie i teraz władcy zacierają ręce, że mogą wprowadzić zamordyzm tak łatwo.

,,tylko złodziej widzi wokół siebie tylko złodziei".
Chyba, że zajmuję się bezpieczeństwem i wszędzie szukam luk przed złodziejami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
-2 / 2

@w0lnosc Brawo. Prezes jest z ciebie dumny. Do mistrzostwa doprowadziłeś sztukę obracania kota ,,odogonem"
Lewizny nauczyły cię rządy- gratuluję, ale warto mieć własny kręgosłup moralny, niezależny od rządów.
Naiwność...może czasem warto uwierzyć nawet debilnemu rządowi, że fajnie jest ściągać majtki do siusiania i nie ma to nic wspólnego z naiwnością.
Niemcy, Czechy, Austria...nie chodzi o protesty, tylko zauważenie, że majtki, szmatki, przyłbice nie do końca spełniają swoją rolę i może warto zastosować cos lepszego. I socjalizm nie ma tu nic do rzeczy, bo chorują także prawicowcy, centryści i poligloci
,,tylko złodziej..." - skrzywienie zawodowe? Policjant czy niedorobiony pracownik ochrony czy innej straży gminnej czy też prawie miejskiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
0 / 0

@ZrytyRyj "Do mistrzostwa doprowadziłeś sztukę obracania kota ,,odogonem""
mówisz o sobie? Przykład od razu:

"Lewizny nauczyły cię rządy- gratuluję"
Przecież była mowa o skojarzeniach działań rządu. Tego mnie nauczyły rządy. Cokolwiek rząd nie zrobi - lewizna, a Ty odwracasz kota ogonem i nagle ja robię coś "na lewo" i dlatego piszesz: "warto mieć własny kręgosłup moralny, niezależny od rządów.". Skąd wziąłeś, że go nie mam????

"Niemcy, Czechy, Austria...nie chodzi o protesty, tylko zauważenie, że majtki, szmatki, przyłbice nie do końca spełniają swoją rolę i może warto zastosować cos lepszego."
Super..... Zakładając, że faktycznie pandemia jest problemem...
W tamie jest dziura wielkości autobusu, zeszło ponad połowę wody, zamieńmy plasterek na korek. Na pewno pomoże.

"I socjalizm nie ma tu nic do rzeczy, bo chorują także prawicowcy, centryści i poligloci"
Jakoś dziwne, ponieważ w projektach unijnych wirus nie krąży i są wytyczne, że mają być wykonywane one osobiście.

,,tylko złodziej..." - skrzywienie zawodowe?
Udowodniłem bzdurę, a Ty od razu znowu próbujesz mnie deprecjonować. Znowu odwracanie kota ogonem... A to jest jeden sposób zajmowania się bezpieczeństwem? Podpowiem Ci: nawet strażak zajmuje się bezpieczeństwem pożarowym (także na podpalenia!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
0 / 2

Autorze, Twoja wiara w rząd i jego eunuchów intelektualnych zatrudnionych w charakterze ekspertów poraża.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
-1 / 1

@uderz_w_stol Jak widzę, nic nie zrozumiałeś z mojego demota. Moje zdanie o tym bezrządzie jest powszechnie znane, co można zauważyć po moich demotach. Porażająca jest jednak ślepota końskich okularów nie potrafiąca odróżnić działań bezrządnych złamasów od rozsądnych decyzji. W Niemczech, Czechach czy Austrii też mają coś do gadania ,,eunuchy intelektualne" naszego ,,rządu"? Raczej nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem