Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
370 393
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Bimbol
+18 / 28

@Paveu69 Masz rację, to nie jest śmieszne, to jest tragiczne.
Kiedyś takie osoby izolowało się od społeczeństwa w pokojach bez klamek, w ubraniach z bardzo długimi rękawami.
Dziś takich ludzi mamy w w polityce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
+16 / 16

@Paveu69 Troche malo doinformowany jestes. Puki co nie istnieja jednoznaczne dowody na to, ze dieta wegetarianska i weganska jest lepsza niz dieta zawierajaca mieso, ale sa dowody, ze dieta nazwijmy to warzywna jesli nie jest mocno zroznicowana moze prowadzic do niedoboru witamin i skladnikow odrzywczych (nie pamietam jakich).
lasy amazonskie nie sa wycinane na produkcje paszy dla zwierzat tylko na sadzenie plantacji do produkcji oleju palmowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paveu69
-5 / 5

@polm84 Masz rację, dlatego kampania informacyjna byłaby potrzebna.
Nie mówię że jest lepsza, ani o wyeiminowaniu mięsa z diety, tylko ograniczeniu.
Olej palmowy nadaje się co najwyżej na paszę dla zwierząt. Ja nie jadam tego syfu i wszystko co go zawiera nazywam paszą dla zwierząt, a nie jedzeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+7 / 9

@Paveu69 Myślisz,że trzeba reklamować kurczaka albo wołowine żeby ktoś to jadł? Jedyne reklamy mięsa jakie widzę w telewizji to reklamy parówek/kiełbas i parosekundowa przebitka jakiegoś fileta z biedry gdy akurat robią promocje. Mięsa nie trzeba reklamować tak samo jak nie trzeba reklamować wody albo papieru do wc, i tak każdy to kupi a reklamy służą tylko temu by kupić od konkretnego producenta. Od lat w Polsce rośnie spożycie mięsa mimo,że z roku na rok przybywa też wegan.
Na pewno przyda się więcej lekcji o tym,że mięsa nie powinno się jeść codziennie, ale nie o tym,że nie wolno go jeść wcale. Najlepszą dietę według badań i żywotności mają japończycy a tam jest zarówno dużo warzyw i jak i odpowiednia ilość mięsa (głównie wołowina i ryby),

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
0 / 0

@Breva Tyle że jak się nie je codziennie mięsa tylko rzadziej to je się jego więcej w innne dni np, stek czy schabowy jest wtedy na cały talerz a obok tylko ziemniaczki praktycznie do ozdoby a nie że jeden malutki kotlecik, a reszta to ziemniaki i surówka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
0 / 0

@krys89 Nie wiem jak się je schabowego w twojej rodzinie ale nie spotkałam się u siebie z czymś takim. Może kwestia zdrowego rozsądku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
+47 / 53

Ja jem o wiele, ale to wiele wiecej warzyw i owocow niz miesa, ale jakim trzeba byc wariatem aby cos takiego wymyslec?

Ja proponuje zagladac w talerz drugiej osobie tylko po to aby sprawdzic czy maja co jesc, a nie oceniac co jedza... :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+4 / 4

@polm84
problem tkwi w tym, ze weganizm to nie tylko dieta, ale tez i pewien swiatopoglad
a dyskutowanie na ten temat, mija sie z celem
a to co ta pani robi, niczym sie nie rozni od tego co robia inni politycy ktorzy propaguja swiatopoglad ktory wg nich jest slusznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+21 / 27

Kolejni, którzy chcą mówić nam jak mamy żyć i co myśleć:  obecnie PiS + KK, a teraz Lewica.  Zajmijcie się sobą, a od nas się odwalcie! Jedni drugich warci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2021 o 17:14

avatar AIkanaro
+4 / 14

@Jur4578 teraz lewica? Przecież to jest domena lewactwa, że próbuje regulować obywatelom całe życie za pomocą ustaw. PiS + KK nic innego jak lewica. Problem jest taki, że PiS samozwańczo nazywa się prawicą mimo, że z prawicą nie mają nic wspólnego. Bardziej przerażające jest jednak to, że dużo ludzi wierzy w to, że PiS to jest partia prawicowa gdy tak na prawdę PiS to kolejna partia lewicowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+5 / 5

@AIkanaro Czyli jednak LIBERALIZM - bez odmian 'libertalianizm', sralizm, etc. WOLNOŚĆ, gospodarcza, światopoglądowa, religijna, obyczajowa!
Każdy decyduje o swoim życiu, dopóki nie rani innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+7 / 7

@AIkanaro
Odkrycie, że PiS to partia LEWICOWA -- lepiej późno niż wcale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2021 o 19:09

A AdiJuve
+1 / 1

@Jur4578
Niestety ale "demokratycznie" po POPiSie będą rządzić właśnie tacy ludzie. PiS to tak przygrywka do tego co nas niestety czeka w przyszłości. I to nie będzie coś lepszego. Lewica także będzie chciała zakazywać, nakazywać i wtrącać się każdemu w prywatne sprawy. O ile w pisowcach jest wiele zawiści to w lewicy wcale nie mniej. Wystarczy zajrzeć na jakieś forum i zobaczyć jak reagują na kogoś kto tylko wyrazi swoją opinie w prosty, kulturalny sposób nikogo przy tym nie urażając. Jeżeli opinia jest niezgodna z ich światopoglądem to słowa wypisywane przez nich są wręcz ohydne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
0 / 0

@AdiJuve Dlaczego 'demokratycznie' bierzesz w cudzysłów? Jakby wygrała np. Konfederacja to już byłaby 'wola narodu'?
Niestety, nie da się nadrobić ot tak zacofania życia w klatce PRL, kiedy świat się rozwijał.
Elektorat PiS i starszej lewicy to to samo, ludzie, którzy uważają, że "za komuny było lepiej".
Elektorat nowej lewicy to ludzie zapatrzeni bezrefleksyjnie w kraje Zachodu. Ubodzy krewni tychże.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+2 / 4

@Tomasz3652 Ja to na demotywatorach powtarzam od kilku lat, że PiS to partia lewicowa. Dla mnie to żadne odkrycie. Ale sam widzisz po minusach na moim komentarzu. Poza tym większość tych minusów pochodzi od ludzi o lewicowych poglądach bo nie potrafią przyswoić tego faktu, że PiS to lewica. Jest to dla nich nie pojęte, bo w ich oczach i ich mniemaniu lewica jest lepsza od PiSu który jest rzekomo prawicowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
+2 / 2

@Jur4578
Biorą to w cudzysłów bo rządzi partia, która nie zdobyła nawet połowy głosów. To nawet nie są rządy większości ale nawet mniejszości.
Gdy człowiek się łudził, ze za kilka lat ludzie którzy będą twierdzić, ze za komuny było lepiej i socjalizm jest dobry będą w zdecydowanej mniejszości to wychowano pokolenie jeszcze bardziej nastawione na "dej". Niektóre pomysły lewicy to po prostu horror dla ludzi zaradnych poświęcających życie na naukę, doskonalenie by mieć coś swojego bez kredytów bez pożyczek. Czym jesteś bardziej zaradnym tym masz dokładać się więcej na utrzymanie tych roszczeniowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+18 / 22

widac jak sie konczy wcinanie samej trawy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
+3 / 3

@Skar2k19 moze jej nikt nie powiedzial, ze trzeba ja palic a nie wcinac ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+17 / 29

Deficyt witamin B powoduje degenerację układu nerwowego, w tym mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
-1 / 15

Wy myślicie, że to idiotka. Macie rację. Częściowo. To pożyteczna idiotka przepychająca większą agendę. Coś, co wydaje się wam niedorzeczne dzisiaj, za 10 lat nie będzie nikogo dziwić. Może nawet wcześniej, patrząc, jak the Great Reset jest wpychany do gardeł plebsu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ixpire1234
+3 / 3

Problem w tym, że możesz mieć rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tia0514
+11 / 13

Jeszcze kilka takich Spurek w totalnej to PIS będzie rządził przez wieki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ksg69
+6 / 12

Ta kobieta powinna się leczyć psychiatrycznie.Takie coś reprezentuje Polskę w europarlamencie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+2 / 6

Takich mądrości nie powinno się promować bo jeszcze ktoś faktycznie uzna, że to wartościowe treści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bsch
+1 / 7

Ta zawsze jak coś powie to się zbłaźni.
Gdyby tacy ludzie doszli do władzy to byśmy mieli kolejny PiS, tylko z drugiej strony barykady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matek1998
+8 / 12

W krajach wysoko rozwiniętych co raz głośniej się mówi o wyeliminowaniu produktów pochodzenia zwierzęcego z diety, jedni twierdzą, że aby ratować planetę trzeba być eko i wegetarianizm jest najlepszą drogą, inni twierdzą, że zamienniki mięsa zminimalizują głód na świecie. Prawda jest jednak taka, że wszyscy ci ludzie żyją w miejscach gdzie mogą eksperymentować sobie z dietą. Gdyby ci sami ludzie zaznali skrajnego głodu, szybko zapomnieli by o swoich poglądach i równie dobrze smakowała by im trawa jak i złapany w kanale szczur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ps70
0 / 8

takie panny jak spurek to szkodniki ale czego się spodziewać po protegowanej biedronia jedno ma poważne problemy umysłowe drugie jest kłamcą i homoseksualistą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mooz
-2 / 4

Jeszcze nigdy nie widziałem żeby mięsożerca wyrywał komukolwiek z rąk talerz z warzywami. Tymczasem nawiedzone weganki regularnie atakują mięsożerców i to nie tylko werbalnie, ale czasem posuwają się nawet do wyrywania z rąk talerza ze schabowym. Dieta wegańska wyzwala u kobiet agresję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 4

Kiedyś trafiłem na dokument w którym pewien biolog argumentował, że weganie jeszcze bardziej przyczyniają się do wyniszczania naturalnych środowisk, rozrastające się rolnictwo w których hoduje się wymyślne rośliny, żeby weganie bilansowało swoje diety do tego sprowadzanie tych produktów z drugiego końca świata nijak ma się do ekologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nimbochromis
0 / 2

Twórco demotywatora, poczytaj troszkę za nim zaczniesz krytykować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 0

Oczywiście, Pani Spurek popłynęła jak zwykle. Co nie zmienia faktu, że:
2. Po jaką choIerę istnieją fundusze promowania określonych produktów żywnościowych, które do tego często są konkurencyjne np. mięsa wieprzowego i drobbiowego.
5. VAT 0% na produkty pierwszej potrzeby, np. jedzenie jako takie byłby dobrym pomysłem (jak i w ogóle przywrócenie stawki 0% w miejsce zwolnienia z VAT).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S severino
-4 / 4

Nie daj Boże vegan i pedryli u żłoba ,bezpieczniejsze już chyba NSDAP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
0 / 2

Za 20 lat to do kościoła będziemy chodzili się wysrać:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grazanica
0 / 0

Nie jedzenie mięsa, jak widać szkodzi na mózg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mm36118
0 / 0

Dieta wegetariańska (a wegańska tym bardziej!) musi być zróżnicowana, żeby wszystkiego w organizmie wystarczyło. Ale nie każdy ma czas na cackanie się i o wiele wygodniej jest jeść mięso, które ma wszystkie aminokwasy. No "zielska" oczywiście trochę też!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
-1 / 1

Ta pani, to przykład jak fanatyzm i pseudoekologizm szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+2 / 2

6. Obozy koncentracyjne dla osób które nie popierają Spurka lub źle wyrażają się o waginach. Znaczy o weganach, przepraszam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
0 / 0

Idąc tym tropem myślenia to reklam owoców i warzyw też zakazać. I ryżu. I kawy. I herbaty. Masowa produkcja roślinna, od zboża po palmy olejowe, opiera się na wielkopowierzchniowych monokulturach, które niszczą bioróżnorodność, powodują masowe wymieranie owadów i zwierząt. Trują środowisko nawozami i pestycydami. A zwiększanie powierzchni plantacji roślinnych odbywa się kosztem wycinania lasów, w tym najcenniejszych przyrodniczo lasów deszczowych. Podczas kiedy ekstensywnie wypasane owce albo kozy wyżywią się nawet na nieurodzajnej ziemi, gdzie żadne zboże ani warzywa nie wyrosną. O tym wszystkim jakoś vege-oszołomy milczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem