Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
556 597
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar polm84
+12 / 28

@melblue skoro znasz jej prace i opinie tak dobrze, to moze zamiast kazac szukasz, wynajdziesz jakas taka audycje gdzie wyraznie mozna stwierdzic, ze to co tu jest napisane to klamstwo albo zostalo wyjete z kontekstu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+11 / 27

@melblue No wlasnie nie wyrazasz swojej opinii tylko bronisz ta pania, namawiajac innych aby szukali dowodow, ze ten demot jest zaklamany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+7 / 21

@melblue Jak rozumiem, dla ciebie nie są problemem poglądy tej Pani tylko sposób i pokazania? Pogratulować zakłamania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-1 / 27

@ZrytyRyj Nie widzisz tego czy nie chcesz, ale Żydzi sami siebie wydawali, skazywali na zagładę, zwłaszcza biednych. Poczytaj ogólnie o getcie. Niemcy zrobili swoje, Polacy jak każda nacja święci nie byli, ale Żydzi mają swoje wewnętrzne moralne prawo, że wolno im poświęcić życie innych ludzi-gojów, a nawet innych żydów, dla ratowania samego siebie. Mogą wtedy rabować, kraść, kłamać, zrobić dowolne świństwo i czują się niewinni. A mnie osobiście wkurzają ciągłe roszczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hazik
+1 / 1

@Ectes nie zawszę, historia Spartakusa jest tu najlepszym przykładem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BijeloDugme
-4 / 8

@melblue - polm84 widać, że masz problem ze zrozumieniem języka polskiego. Rozumiem, hebrajski a polski to dwa różne języki, i szanuję to, że jeszcze nie opanowałeś rozumienia tekstów w języku polskim. Wskaż proszę, w którym miejscu swojej wypowiedzi melblue broni pani Kurek. On stwierdza tylko fakty, i nic nikomu nie narzuca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 10

@melblue Nie zauważyłeś, że odpowiadasz nie na temat? Żydzi mają swoje za uszami, podobnie jak Polacy. To, że grupa Żydów ma wiecznie jakieś pretensję, jest równie mądre, jak wieczne wyświęcanie się grupy Polaków. Ale tu nie o to chodzi. Ta Pani ma właśnie takie poglądy, że wszyscy Żydzi współpracowali w swojej zagładzie, a wszyscy Polacy to jedyni ,,sprawiedliwi wśród narodów świata". Jedno i drugie to bzdura, co sam przyznałeś. Musisz jednak uznać, że Żydzi nie należą do cywilizacji romańskiej i to co dla nas jest normalne, dla nich jest dziwne i niezrozumiałe, podobnie jak dla nas dziwne i niezrozumiałe jest ich wieczne roszczenie. A wytłumaczenie jest proste. Jesteśmy od setek lat wychowani w prawie rzymskim, gdzie jeśli nie było spadkobierców, to spadek przypadał państwu/ cesarstwu. I dla nas to jest normalne. U Żydów, gdy nie było spadkobiercy, spadek przypadał wspólnocie plemiennej. Stąd te głupkowate spory z roszczeniami i cała sztuka polega na tym, aby pozostać przy prawie rzymskim i nie urażać Żydowskiego prawa plemiennego. Tupanie nóżkami i wkurzanie się nie załatwiają sprawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+2 / 8

@w0lnosc Ale jak dyskutować z faktami. Problemem jest akcentowanie faktów. Tylko głupek zaprzeczy współpracy części Żydów z Niemcami w tępieniu Żydów. Ale fałszowaniem jest, że to była cecha dominująca. Tym bardziej, że wypowiada się z pozycji jedynej ,,sprawiedliwej wśród narodów świata", choć prawdopodobnie obaj wiemy o polskich szmalcownikach i kolaborantach. Niech Żydzi załatwiają swoje sprawy, my załatwmy swoje. To, że Żydy gęgają to niech gęgają, bo wiem, że to nie poglądy wszystkich Żydów. To tak, jakby sądzić, że Konfederacja przedstawia poglądy wszystkich Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
-3 / 7

@ZrytyRyj Szkoda, że te pazerne gady nie chciały kamienic warszawskich, gdy wyglądały jak puzzle 3d czyli były kupą gruzu.
Może i tak, może ta pani wybiela Polaków, a oczernia pejsatych :o)
A autor demota cieszy się, bo my tu się teraz żremy, jakby było o co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+4 / 8

@melblue Żremy się? Doprawdy? Mnie to zwisa i powiewa co wyprawia grupka Żydów i wnerwia, że takie ,,Panie" i ich wypowiedzi to młyn na wodę Żydowskich propagandzistów. Aby była jasność. Jestem za zwrotem własności prawowitym właścicielom, także Żydom i Niemcom. Ale trzeba to zrobić sprytnie, a nie przez wsadzanie kija w mrowisko. I masz rację, mówiąc o gruzach, ale postaw się w roli właściciela. Zabrali ci kamienicę postawioną przez ciebie na twoim gruncie. Kamienica ulega zniszczeniu. Przychodzi ktoś kto odbudowuje kamienicę na twoim gruncie i stwierdza, że tobie nic do tego. Pogodzisz się z tym? Rozumiem, że nie koniecznie, więc jesteś pazernym gadem? Wiem, że upraszczam, ale przemyśl sprawę, że nic nie jest takie czarno-białe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+2 / 6

@w0lnosc I co z tego, że się wybielają? Przejmujesz się tym co banda niedouków twierdzi? My się nie wybielamy? Co odpowiadamy na zarzuty o Jedwabnem, szmalcownikach i kolaborantach? Ano, że najwięcej jest Polaków wśród ,,sprawiedliwych wśród narodów świata". Pomijając Niemców, wiesz coś o pogromie kieleckim? To było już po wojnie. Co chcesz udowodnić? Że nie jesteśmy antysemitami tylko radosną gromadą filosemitów? Wolne żarty. Pochodzę z miasta, które przed wojną było w 60% żydowskie i znam ,,miłość" Polaków do współobywateli z relacji moich dziadków oraz książek Pivnika i Rutki Laskier. Nie mamy z czego być dumni, ale też nie możemy poddać się szantażowi. Ale sprytnie, a nie z gracją hipopotama

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar melblue
+1 / 1

@ZrytyRyj No, dobra, masz rację.
Z perspektywy mojej rodziny - władza PRL ciągle coś nam odbierała, wyrównywała w dół... może rezonuję swoimi retrospekcjami, może nie. Ok. Ja wypisuje się z tej wymiany opinii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+2 / 6

@BOFH Dzięki - poprawiłem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 4

"Naukowcy" z kulu po raz kolejny nie przestają zadziwiać. Trudno będzie przebić tą głupotę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 12

Jeśli natychmiast nie zdelegalizujemy PISu i ich nazistowskich przybudowek typu ONR, to będziemy uważani nie za ofiary, nie za współwinnych, ale za wyłącznych sprawców Holocaustu.

Tacy PISowcy naziole kreują nas na najbardziej antysemicki kraj świata. Niby są najbardziej antyniemiecką partią świata, ale gdyby żyli podczas II WŚ, to wspólnie z niemieckimi nazistami mordowaliby Żydów.

W normalnym kraju ta PISowska fanatyczka siedziałaby w więzieniu lub w psychiatryku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 0

czy to nie jest zaprzeczanie holokaustowi...zagrożone karą pozbawienia wolności?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
-2 / 4

czytam i nie wierze , ona chyba kupila te tytuly .bo takich bzdur to nawet ludzie bez wyksztalcenia nie pierdziela

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
-1 / 3

@peghehe

To, że Ty o tym nie słyszałeś nie znaczy jeszcze, że nie jest to prawdą.

Pani dr Kurek przez wiele lat była zafascynowana Żydami, ich kulturą, historią itp. Dlatego wie o nich niemal wszystko - na pewno znacznie więcej niż Ty z wikipedii.

Zamiast więc pisać bzdury lepiej posłuchaj mądrzejszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+1 / 1

@mluki3 ty tak serio? czy ktos ci placi za te wypociny? podstawowa znajomosc histori jest wystarczajaca do oceny jak to sie swietnie "bawili" w getach. jest tez wiele ksiazek i publikacji na ten temat.(chyba ze czytanie sprawia problem to i kilka filmow sie znajdzie nawet takie z fajowymi efektami prosto z hameryki) a teksty tego typu co ta rzekoma doktor rzuca to mogl tylko i wylacznie "expert " w tvpis lub tv trwam w sredniowieczu powiedziec/napisac. jedna i ddruga przesciga sie w propagandzie i bajkach, zapominajac o rzetelnej informacji czy faktach. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
-2 / 2

@peghehe

Przykro mi, ale właśnie padłeś ofiarą manipulacji.

Bezspornym, choć mało znanym faktem historycznym jest to, że NA POCZĄTKU II Wojny Światowej Żydzi w Polsce mieli więcej przywilejów niż sami Polacy. Żydzi sami zakładali sobie na ramię opaski z gwiazdą, bo dzięki temu mogli więcej niż inni. A że większość Żydów nigdy się z Polakami nie asymilowało, więc pomysł oddzielenia się od nich wydawał się im dobrym rozwiązaniem. I rzeczywiście początkowo w gettach Żydzi żyli sobie całkiem nieźle. Mieli tam swoją mała autonomię.

Oczywiście PÓŹNIEJ sytuacja uległa gwałtownej zmianie, ale tego ani ja, ani dr Kurek przecież nie kwestionujemy. Gdybyś zapoznał się z CAŁĄ wypowiedzią pani doktor i ogólnie z jej poglądami, wówczas wiedziałbyś, że w żadnym stopniu nie neguje ona Holokaustu ani cierpienia Żydów.
Ponieważ jednak znasz tylko wyrwany z kontekstu fragment, więc dałeś się zmanipulować.

Gdybym chciał, mógłbym na przykład tak zmodyfikować Twój komentarz, że będzie z niego wynikało, że traktujesz hollywoodzkie filmy jako rzetelne źródło wiedzy historycznej. A tak chyba nie jest, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+1 / 1

ja jestem swiadomy faktu ze kawalek zostal wyciety , i podany w ten sposob ,. poprostu po juz prawie 6 latach sledzenia bajek, propagandy i nieudolnosci funkcjonariuszy pisu ktorzy produkuja programy w tvpis oraz ich "expertow" juz nie chce mi sie zaglebiac , bo jest wszystko w tvpis ustawione pod obecny nierzad. i rycie baniakow osob ogladajcych te szambo. wiec byc moze byl to pochopny osad , gdyz nie znam prac tej kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
-2 / 2

@peghehe

W TVPis jest mnóstwo kłamstwa i propagandy, ale akurat takich wypowiedzi nie zobaczysz, bo są bardzo prożydowscy.

Niestety takich czasów dożyliśmy, że nie można nikomu wierzyć na słowo, a już zwłaszcza tendencyjnym wpisom na mediach społecznościowych typu Demotywatory. Każdą z takich informacji należałoby samodzielnie dokładnie zweryfikować, na co oczywiście nie mamy czasu, bo żyjemy w ogromnym pędzie i natłoku informacji.

Natomiast błędem jest zajmowanie stanowiska w danej sprawie, jeżeli nie zapoznaliśmy się dostatecznie ze wszystkimi dostępnymi informacjami, co mój Szanowny Rozmówco raczyłeś w tym przypadku uczynić.

O pani dr Kurek miałem okazję dowiedzieć się to i owo i akurat to, że ukończyła KUL nie ma tu żadnego znaczenia. Przez wiele lat zgłębiała kulturę i zwyczaje żydowskie, była zagorzałą filosemitką, zaprzyjaźniła się z wieloma Żydami, z którymi przeprowadziła setki rozmów i dyskusji.
Generalnie niewiele jest w Polsce osób, które o Żydach, ich kulturze i historii wiedzą tyle co dr Kurek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2021 o 8:26

D DrQuinn1986
0 / 0

Studiowałam na KULu 11 lat temu. Uczelnia jak każda inna. Oprócz obowiązkowych zajęć z Biblii, Katolickiej Nauki Społecznej i Etyki niczym nie różniła się od innych uczelni...wbrew pozorom nie modliliśmy się przed zajęciami. Jestem i już wtedy byłam niewierzącą, zajęcia zwiazane z religią katolicką zaliczałam by przejść przez sesję na kolejny rok...nic poza tym a dzięki temu że ukończylam tam studia jestem tu gdzie jestem i jestem zadowolona. Nie umniejszajcie wartości uczelni tylko dlatego że zdarzyło się że wyszło z niej kilka idiotów...idioci znajdą się wszędzie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+2 / 4

@DrQuinn1986 to nie my umniejszamy, a raczej tacy absolwenci i doktoranci jak ta kobieta, czy minister "oświaty"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maczuk
+1 / 1

Wiem że to co teraz powiem jest tendencyjne i nieuprzejme - ale z twarzy wygląda na typowego zwolennika PiSu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerofajfajf
0 / 0

proszę nie obrażać Hogwartu, w porównaniu z KUL-em to poważna uczelnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
0 / 0

znów brak słów po democie i komentarzu...poświęcić p.kurek parę minut

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
0 / 0

hmmm, na dobrą sprawę mamy tutaj przykład, pomieszania prawdy z kłamstwem. Konkretniej o ile rzeczywiście mniejszość żydowska w II RP, rzeczywiście chciała uzyskać coś na kształt możliwości tworzenia autonomicznych prowincji, to rząd ówczesnej Polski zgody na to nie wyraził. Jak dokładnie wyglądała sytuacja gett na początku okupacji w Polsce, nie pamiętam. W tej chwili nie pamiętam nawet gdzie dokładnie się z tymi danymi zetknąłem (był to chyba filmik na jednym kanale historycznym na YT)..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem