Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P profix3
0 / 2

Wiem że to zabrzmi dziwnie, ale może kiedyś ziemię odwiedziła jakaś inna cywilizacja, która zmodyfikowała genom naczelnych i w skutek tych zmian pojawił się człowiek myślący. Zdaję sobie sprawę z tego, ze to fantasmagoria, ale po części tłumaczyło by tą lukę miedzy zwierzęciem, a ludzkim osobnikiem. Jak również różne mity o bogach z kosmosu, którzy stworzyli człowieka i z rajskiego ogrodu wypuścili go na świat. Od takie luźne dywagacje na po poziomie Von Denikena.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+2 / 2

@profix3 Nie ma żadnego "brakującego ogniwa" tak jak to się mówi w filmach albo czasopismach. Pierwsze osobniki z kategorii homo nie wyglądały za bardzo jak ludzie. Było wiele podtypów,które żyły jednocześnie i wypierały siebie nawzajem. Można dość łatwo zauważyć na podstawie kości jak przybierali coraz bardziej ludzki kształt. Jakby nie było mieli na 2 miliony lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar survive
-5 / 7

@profix3 Coś się ostatnio zmieniło w klasyfikacji organizmów, że jest jakaś luka między ludźmi a zwierzętami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@Breva Ok. Dzięki za info. masz namiar na jakiś rozsądny artykuł na ten temat w sieci. Bo chętnie zgłębię temat. @survive sprawa wyjaśniona pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
0 / 0

@profix3 Artykułów jest masa. Szczerze to wystarczy szukać pod hasłem "antropogeneza". Najprostszy opis, choć nieco suchy, daje zwykła wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Ziemi pod paragrafami "kolonizacja lądu" oraz "człowiek"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
+1 / 1

Czy taka reintrodukcja nie jest skazana na porażkę ze względu na brak różnorodności genowej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hoborg
-1 / 1

@Hermes_Trismegistos dokładnie to samo chciałam napisać.
jeszcze żeby klonowali jakieś gatunki typu pszczoły, żaby czy inne, u szczytu piramidy żywieniowej, których brak ma rzeczywiście negatywny wpływ na życie na Ziemi... ale nie, sklonujmy fretki, bo są milutkie.
Ratujemy zwierzątka ładne, zamiast ratować te pożyteczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K K64
+2 / 2

@Hermes_Trismegistos
Przykład żubra pokazuje, ze nawet w takim przypadku jest szansa. Wszystkie żyjące dziś na świecie żubry pochodzą od 12 osobników, które w połowie XX wieku udało się zgromadzić razem po ściągnięciu z ogrodów zoologicznych i wygląda na to, że gatunek został zachowany.
Fretek czarnonogich w najgorszym okresie było w hodowlach kilkadziesiąt, więc pula genetyczna była od początku dużo większa. Obecnie żyje tych fretek na wolności już około 500 To klonowanie nie było spowodowane bezpośrednim zagrożeniem gatunku, a jest jedynie próbą wprowadzenia dodatkowej różnorodności genetycznej, bo zamrożone komórki pochodziły od osobnika, który jeszcze żył na wolności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem