Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
817 840
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Nace92
+16 / 22

Niestety niewielu dostrzega, że tu lekarstwo jest znacznie gorsze od choroby.
Wiele osób wskazuje, że bez obostrzeń byłoby więcej zachorowań, albo, że gospodarka i tak by upadła, bo ludzie ze strachu siedzieliby w domu.

Obostrzenia są i tak nieskuteczne. Miejsca, w których potencjalnie dochodzi do największej liczby zakażeń od początku są najmniej obłożone restrykcjami. Są to głównie zakłady pracy, gdzie ludzie spędzają najwięcej czasu wśród tych samych ludzi, mają przez długi czas kontakt z tymi samymi przedmiotami i powierzchniami.
Natomiast miejsca gdzie zarażenie się graniczy de facto z cudem lub jest wysoce mało prawdopodobne są obłożone drakońskimi ograniczeniami lub całkowicie zamykane.
Nie jestem w stanie znaleźć logicznego argumentu dlaczego restauracja, czy siłownia ma być miejscem zwiększonego ryzyka, a supermarket, czy market budowlany już nie. Dlaczego w supermarkecie muszę koniecznie nosić maseczkę, a w zakładzie pracy już nie.
Zarażenie się wirusem nie jest znowu takie proste, bo istotny jest czas ekspozycji na działanie patogenu. Kilka drobinek wirusa na jabłku, którego dotykał inny klient w markecie to ryzyko zakażenia bliskie zeru. Ale biurko, albo komputer w pracy, z którym mamy kontakt 8 godzin i gdzie pracujemy z setkami osób, których nie jesteśmy pewni to idealne miejsce byśmy byli długo wystawieni na działanie patogenu. Tym bardziej, że wmówiono nam, że jesteśmy w pracy bezpieczni. Nasza czujność była uśpiona, bo skoro pracodawca zobowiązał się do badania temperatury i przecierania szmatą biurka to uznaliśmy, że jesteśmy bezpieczni.
Większość z nas prawdopodobnie dawno miała już kontakt z wirusem i to zapewne nie raz. Przy tych obostrzeniach to nie trudne.

Dalej... życie jednak pokazało, że ludzie mimo obostrzeń z domu i tak wychodzą, bo często wychodzić muszą - choćby do pracy, czy do sklepu.
Argument ze strachem jest dziurawy jak ser szwajcarski. Gospodarka może w istocie zaliczyłaby gorszą koniunkturę, ale generalnie poradziłaby sobie bez większego problemu. Może mniejsze, będące na granicy rentowności projekty by upadły, ale żadna dobrze zarządzana firma nie upadnie, bo jej obroty spadły powiedzmy o 25-30%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 lutego 2021 o 21:34

avatar miki66
+8 / 12

@Nace92 Po prostu gospodarki pewnych krajów muszą zostać na pewien czas zatrzymane a żeby ludzie się nie buntowali trzeba było wymyśleć "strasznego wirusa". Koronawirus i pandemia są pewnym narzędziem do przeprowadzenia pewnych zmian a jakich to dowiemy się za rok, dwa może trzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+3 / 3

@jeykey1543
Jest jeszcze jedna kwestia: media wykreowały covida na zabójce, liczba zakażonych, zmarłych, testów na bieżąco aktualizowana na każdym portalu, telewizji. Prawda jest taka, że 70% populacji tego zabójczego covida porostu prze-smarkała przez kilka dni. A potem wpadają panowie robią testy i covid bezobjawowy.
Sam jestem teraz na kwaranntannie, miałem przeciwciała covidowe, (jestem "ozdrowienńcem") a teraz ma ponownie infekcje bezobjawową. i tak siedzę 3 tydzień, bo PODEJRZEWAJA angielskiego covida.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2021 o 21:05

avatar Wertyko
0 / 0

@jeykey1543
Winisz służbę zdrowia, a my tu działamy dla ludzi. Oczywiście, są przykłady wykorzystania pandemii, żeby sobie niskim kosztem dorobić. Ale większość personelu próbuje pomóc zwykłym ludziom przeżyć. Tekst o zabijaniu jest wysoce niesprawiedliwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miki66
+1 / 1

@jeykey1543 Myślę że pewne podobieństwa do tego co się teraz dzieje można było zaobserwować kilkadziesiąt lat temu (szczególnie na przykładzie naszego kraju) podczas zimnej wojny, obalania komunizmu, układu Warszawskiego. Osłabianie gospodarek państw satelickich było taką "misją poboczną", narzędziem do osiągnięcia celu głównego.
A że teraz ktoś przy okazji postanowił zarabiać na tym pieniądze... cóż :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
+12 / 14

Powinna być większa różnica w wielkości tych fal, a na dużej do biedy dopisane "inne choroby" i "bankrutująca gospodarka"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+4 / 4

@peel18 taa dwudziestoparoletnie graty i zimą widać, że jeszcze jedna trzecia nie ruszana z miejsca z braku na wachę, lub opony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+5 / 5

to nie jest problem lecz czyjeś celowe działanie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem