Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1181 1226
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L LubieHamaki
+42 / 54

Dobrze, że nie zaznaczyłeś ziem pozyskanych przez KK za darmo, półdarmo i bezcen, bo by już zupełnie kolorami było naciapane..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+13 / 13

@maksiking9 Ale wraz z zestawieniem ziem, które wcześniej KK odebrał chłopom, szlachcicom i generalnie prywatnym ludziom na podstawie narzuconej na nich władzy KK oraz z zestawieniem ziem zakupionych przez KK za pieniądze ukradzione w postaci regularnie pobieranej dziesięciny pod przymusem przemocy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+4 / 4

@maksiking9 Za inne podatki przeciętny chłop otrzymywał obronę wojska, instytucje sądownictwa, która mogła mu rozsądzić spór, miał bitą monetę, którą mógł handlować, miał drogi, targowiska, gdzie mógł sprzedawać produkty, w późniejszym okresie także giełdy itp. Co miał z dziesięciny, która miała być "jak inne podatki"?
A o krzywdzie i obłudzie wypraw krzyżowych, to już nawet nie wspominaj.
Prawda jest taka, że KK całą swoją ziemię zawdzięcza nam - obywatelom. To my mu ją ufundowaliśmy. Najczęściej tego nie chcąc, pod rygorem przemocy. Nie ma potrzeby tego kontynuować (fundować dalej z naszych podatków, czyli naszych pieniędzy). To co teraz następuje, to nie żaden zwrot ziem od komunistów, tylko dalszy ciąg takiej samej grabieży, jaka miała miejsce od tysiąclecia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 marca 2021 o 10:34

J Jury1974
+40 / 64

Brawo. Pis tylko kradnie, rujnuje i klerowi oddaje. Kto tego nie widzi ma ogromną pustkę między uszami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+5 / 27

@Jury1974 szkoda tylko, że demot taki trochę niedokładny. Most w ramach południowej obwodnicy Warszawy oddany w 2020, w ramach S12 koło Puław - chyba 2019. Dalej szukać mi się nie chce, bo pewnie więcej ich jest.
Autostrada A4 została dokończona za czasów PiS (choć za dużo ich udziału w tym nie było, ale nie o tym demot), zaś wszystkie docelowe autostrady (A1, A2 i A4 - bo tylko tyle docelowo ma być, reszta to ekspresówki [za wyjątkiem jakiś małych kawałków]) są w pewnych stadiach (tylko mały kawałek w stadium decyzji środowiskowej i mały na przetargu ziz - cała reszta w bardziej zaawansowanych stadiach).
Co do zaś promów - czego oczekujesz od państwa? Żeby własną linię zakładało? Bo nie do końca rozumiem.
Tak czy inaczej - PiS w tylu miejscach zawodzi, nawet w budowie infrastruktury, jednak tworząc tego typu demotywatory chciałbym, żeby autor sprawdzał takie dane a nie brał je sobie z d*py.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+5 / 17

@Barelik Odniosę się tylko do jednego aspektu twojego komentarza. Może nie wiesz, ale moradziecki w swojej piątce na rzecz odpowiedzialnego rozwoju umieścił budowę promów pasażerskich. Nawet stępkę pod pierwszy mu wykonano (nie wiadomo, na jakiej podstawie, bo planów do tej pory brak). Stępka rdzewieje, a złomiarze ukradli pamiątkową tabliczkę, że premier osobiście w tym miejscu..... :)
Poczytaj też, czego dotyczył program "Luxtorpeda" :) I parę innych:):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+6 / 16

@tema_lina mam gdzieś ich piątki i inne programy - bo większość i tak się nie wydarzy. Ale ok - pewnie z promami nic nie wyszło, jednak co do reszty - coś tam się wydarzyło. I to jest problemem - rysunek jest po prostu kłamliwy.
Czyli: obwodnice i promy - prawda, mosty i autostrady - kłamstwo. Dość słabo jak na punkt wyjściowy do dyskusji.
Edit: poważnie, jest za co pis obwiniać. Nie ma potrzeby wymyślać argumentów, bo taka sytuacja staje się śmieszna :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2021 o 17:26

avatar polm84
+4 / 4

@Barelik No ja tylko sprawdzilem, ze budowa tego mostu na poludniowej obwodnicy Warszawy zaczela sie w 2013r. Kiedy PiS nie byl u wladzy, wiec mozna sie kucic czy oni go wybudowali. Ale nie sprawdzalem wiec nie wiem co tam jeszcze wybudowali albo i nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-2 / 2

@polm84 budowa dróg krajowych (od przygotowań przez przetarg po realizacje) trwa koło 6-7 lat, więc trudno, aby były takie, które były całkowicie przez nich "wybudowane" wg. Twojego podejścia. Za ich czasów zaczęto np. procesować S19, a inne pchać do przodu (np. S17 czy A1). Naturalna kolej rzeczy, że przy tak długich inwestycjach zwykle jeden rząd zaczyna procesować a inny oddaje do użytku.
Za "wybudowali" wziąłem więc punkt oddania do użytku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+3 / 3

@Barelik Nikt tych nieudaczników nie obwinia. Po prostu te wszystkie autostrady, mosty i inne inwestycje drogowe zostały zapoczątkowane przez ich poprzedników, a oni tylko za bardzo nie przeszkadzali w ich realizacji, jak np. z południową obwodnicą Warszawy, którą oddali... poza granicami Warszawy a w tutel wciąż jest "w budowie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@tema_lina to co wg. Ciebie znaczy "wybudowane"? Bo jak pisałem - jedne kończyli, inne zaczynali. Pewnie w tym/ następnym roku mogą pojawić się pierwsze, których proces był od początku do końca za ich czasów przeprowadzony - ale to normalny czas całkowitej realizacji tego typu inwestycji..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+1 / 1

Jeśli jakiś rząd wykonał projekt, wykupił ziemię rozpisał przetarg, wybrał wykonawcę ustalił budżet i termin realizacji, a potem przyszedł inny rząd i w zasadzie jedyne co zrobił to zapłacił wykonawcy to kto wybudował drogę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+14 / 44

Co by złego nie mówić o poprzednich rządach, to za ich kadencji pieniądze przynajmniej szły wyłącznie na inwestycje, a Polska powoli się rozwijała. A nie na patologię, dzieciorobów, Rydzyka i resztę czarnej mafii, TVPIS. Ale ciemny ludek i tak tego nie zrozumie. Dla nich liczy się jedynie to, że "przynami dajo i nienawidzo tego lewactwa i całej lewacki jewropy" (jakby ktoś nie wiedział, to to jest język PISowców, oni tak mówią). I dzięki tej ciemnocie tylko się cofamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+11 / 29

@Wolfi1485 w Polsce niestety nie można mieć wszystkiego. I dlatego zawsze będziemy skazani na wybór typu mniejsze zło-zło, skrajna prawica-skrajna lewica.
Rydzyk chyba też nic nie dostawał za PO. No, oprócz emerytur od babć. PIS kradnie jeszcze więcej i obsadza wszystkie stanowiska swoimi ludźmi. Ci którzy mieli stanowiska za PO przynajmniej mieli jakiekolwiek kompetencje. Dziś stanowiska dostają największe prostaki i im gorzej wykształceni, tym lepiej. Ale ważniejszy i tak jest poziom chamstwa i posłuszeństwa, bo taka Pawłowicz teoretycznie jest profesorem, a Duda doktorem nauk prawnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+7 / 19

@Wolfi1485 przecież masz lewicę u władzy, czego ty jeszcze chcesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+16 / 22

@Wolfi1485 Ewolucja Dobrej Zmiany:
2015 - wystarczy nie kraść
2017 - oni więcej kradli
2019 - oni też kradli
2021 - ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 20

@Rocannon2 2021 - oni nie mieli pandemii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+11 / 19

@LUPUS1962 z pandemią, z tego co mówi premier, mniej więcej co dwa miesiące wygrywamy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar komivoyager
+3 / 13

@poiman Nie myl lewicy z tymi polaczkokatolickimi komunistami z pisiorni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+4 / 8

@komivoyager A czym jest lewica jak nie komuchami? to że lubią kościółek nie znaczy że z automatu tracą status komuchów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 9

@wans pamiętam. Nie było dobrze, ale było z całą pewnością lepiej niż teraz. Byliśmy demokratycznym, europejskim, świeckim krajem.

Nikt nie obsadzał na stanowiskach miernot po podstawówce, nie dotował Rydzyka, patologii.

Nie było tak prymitywnej propagandy, wszechobecnej nienawiści i przyzwolenia na nią. Nie byliśmy skłóceni z całym światem.

Szkolnictwo, armia, gospodarka i ogólnie cały kraj nie były w ruinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+3 / 3

@LUPUS1962 2023 tak kradniemy, mamy was gdzieś... i co nam zrobicie? Kontrolujemy sądy i to my decydujemy o ważności wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

@LordL To akurat mogą powiedzieć wszyscy politycy, no może poza sądami - to już szczególnie dotyczy kaczelnika i przydupasów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+5 / 7

@wans Jak było za PO? Jak się miało chęć do pracy i trochę oleju w głowie, nie było źle. Jakoś nie narzekałem wtedy. Teraz też nie narzekam, bo potrafię sobie zorganizować życie mimo pisladzkiego wtrącania się do wszystkiego, tylko mnie wk..wia zawłaszczenie wszystkiego i chęć kontrolowania każdej domeny życia. Mnie pisuary nie ogłupią, martwi mnie jednak, że ogłupiają kogo mogą, i dzięki temu wciąż rządzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+4 / 4

@LUPUS1962 PiSowi na szczęście trafiła się pandemia, teraz cokolwiek by im nie wyszło to powiedzą że to Pandemia, problem Pedofilii w kościele - pandemia, kobiety strajkują - pandemia, przekręty finansowe władz - pandemia. Na koniec się okaże, że rządy PISu były najlepsze od czasu gdy Polska odzyskała niepodległość, gdyby nie Pandemia. (☞ ಠ_ಠ)☞ Pandemia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

@tumas Pisząc "umów śmieciowych" masz na myśli... umowy, na których więcej się zarabia i płaci mniej podatków? Tylko się upewniam. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 5

@tumas to posłuchaj sobie Obajtka, Kaczyńskiego, Pawłowicz, Czarnka, Jakiego, Mularczyka, Macierewicza. Ci to nie potrafią gęby otworzyć bez obrażania. Ale to PISowcowi już nie przeszkadza. Wam w strajku przeszkadzają nie wulgaryzmy, ale to, że "inkubatory" ośmieliły się wyjść na ulice.

Hm... może Rydzyk ma jakieś haki na wszystkich, skoro tak go dotują? To jedyna logiczna opcja.

Za PO każdy, kto nie był leniem po podstawówce mógł zarobić i nie musiał oddawać patologii swoich pieniędzy. Teraz masz jeszcze wyższe bezrobocie, ale PIS zabroniło podawać statystyki lub je zaniża. Cała armia darmozjadów woli mnożyć się jak króliki niż pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+1 / 1

"rząd PO-PSL dawał na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej ponad 400 tys. rocznie, 2014 roku około 410 tys. zł, a w 2015 roku – około 450 tys. zł..." W ciągu trzech lat które sam wymieniłeś kwota wyniosła 1 mln 260 tys. Łącznie. porównując dotacje pisu dla grzybka to średnio taka kwota wychodzi miesięcznie. Jeśli sam nie widzisz różnicy w skali, to szkoda z tobą gadać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

@sraj_k_kobiet jeżeli o zarobki chodzi, to Gowin też narzekał, że 9000 to mu do pierwszego nie starcza. W momencie wypowiadania tych słów był już w PIS (choć to polityk wyznający zasadę "nie ważne z kim, ważne że przy korycie").

Emerytur nie będzie wysokich, bo PIS nie dość, że obniżyło wiek emerytalny, to jeszcze zaniża zarobki poprzez swoje rozdawnictwo. Przykładowo: ty normalnie pracujesz, za jakąkolwiek kwotę, ale i tak twoje podatki trafią do bezrobotnej patologii z więcej niż piątką dzieci.

Na pewno byli bardziej kompetentni niż PISowcy. W PISie nikt nawet nie zna ani jednego słowa w innym języku niż polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
+7 / 17

A na pomarańczowo zaznaczono wszystkie ośrodki pomagające kobietom w ciąży, prowadzone przez skrajną prawicę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+4 / 6

@Wolfi1485 Nie, na pomarańczowo są te z pomocą dla dzieci i urodzonych z wadami letalnymi i ich rodziców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E energizer19
-1 / 1

Nie, na pomaranczowo sa zaznaczone domy dla samotnych matek prowadzone przez femibistki i Julki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stanbo
-4 / 20

Po prostu kłamiesz.W moim powiecie w 2019-2020 wybudowano 2 obwodnice.jedna 2,5 km w tym 1800 m wiaduktu.Druga 7 km w tym 4 mosty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+4 / 10

@stanbo A który to dokładnie powiat? I czy to było z pieniędzy z budżetu centralnego czy samorządowego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
+4 / 12

@stanbo Wychodzi 1 most na 1,7 km (nie licząc długości samych mostów). Gdzie Ty mieszkasz? W rozlewisku Amazonki? Tu są liczby - jakby nie patrzeć, to pokazują one drastyczny spadek oddawania nowych dróg. Kasa idzie na coś innego - wszyscy wiemy na co. https://ciekaweliczby.pl/drogi_2020/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
-2 / 6

stanbo jeszcze by się przydała informacja kiedy powstały plany i kiedy był ogłoszony przetarg. No właśnie ale to pokazuje, że ludzie widzą tylko ostatni etap.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
0 / 0

@stanbo
oddano s7 do gdańska roboty trwają od Napierk do Płońska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
+5 / 7

Zaznaczyles najdrozsza autostrade w Europie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cyprian1
+5 / 17

Słuchaj dalej propagandy i śpiesz się podzielić z nami nowymi rewelacjami. Pewnie niedługo dowiemy się że Pisiory rozbierają autostrady, żeby utwardzać place przy kosciołach i że przez Pis słońce przestało dawać mleko, bo to że są dowody, że w małżeństwach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w heteroseksualnych mamy już za sobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
-3 / 9

@cyprian1 Zamiast słuchać propagandy lub zarzucać innym słuchanie propagandy - najlepiej spojrzeć na cyfry. Wniosek niech każdy wyciągnie sam. https://ciekaweliczby.pl/drogi_2020/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+1 / 15

Autorze mam dla Ciebie prostą zagadkę matematyczną. Skoro obwodnicę buduje się co najmniej 3 lata, to ile obwodnic z "Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030" może być wybudowane na początku 2021?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+3 / 13

W podpisie brakuje objaśnienia, że województwa zaznaczone kolorem różowym to województwa ze znaczącym wzrostem dzietności w wyniku, a jakże, programu pińcetplus.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

@lector A także gwiazdki, z podpisem małym drukiem, że jak 500+ zmieni się w 600+, to już w ogóle dzietność wystrzeli w kosmos i pokonamy Afrykę. Jest czego wyczekiwać w tym państwie sukcesów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dinus84
+8 / 10

brakuje jeszcze wojewodztw w kolorze sinopapusiatym gdzie poszla pomoc na onkologie i w sinokoperkowym na psychiatrie dziecieca...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+3 / 3

@Barelik. pis niczego kończy, przeważnie ciągnie i doi projekty obsadzając je swoimi amatorskimy przydupasami. Tylko niektóre prace udało się zakończyć. Niszczą wszystko czego dotkną,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-1 / 1

@Jury1974 nie lubię takich generalizacji. To, że większości nie kończą to może i prawda, ale żeby wszystko niszczyli? To przesada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m4ght
0 / 4

Demotywator fałszuje rzeczywistość. Za rządów PiS oddane autostradę na odcinku od Częstochowy do Katowic oraz krótki odcinek od Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Na siłę można teoretycznie dołączyć drogi szybkiego ruchu, bo w wielu krajach drogi szybkiego ruchu są po prostu autostradami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bulvvar
0 / 4

Hołownia niby lepszy będzie? Od lat go hodowali do tej roli, a ludzie idą na to jak barany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E energizer19
0 / 2

Przy calej mojej niecheci do PiS jestem zdzwiony dlaczego moderatorzy strony nie reaguja, gdy mamy do czynienia z fake newsem. 5 kaczynskiego Składa się z następujących obietnic wyborczych:

„500+” na pierwsze dziecko;
„trzynastka” dla emerytów i rencistów;
Brak podatku dla pracowników do 26 roku życia;
Obniżenie PIT-u pracowniczego
Przywrócenie zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych.

Jestem tym bardziej zdzwiony, ze nikt z internautow nie zadal sobie trudu, aby zweryfikowac, ze w piatce kaczynskiego nie ma zadnych informacji na temat obwodnic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
0 / 0

Powiadacie ze pis wybudował obwodnice na Słowacji w kształcie P S?
po jaką niby cholerę?
...kolejny fake news

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomborlew_2
+1 / 1

Zielonym kolorem zaznaczono 500 mln drzew posadzonych przez premiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

Jeden prom widzę w górach zapierdziela

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+1 / 1

Rozumiem, że nowych okrętów, wojskowych helikopterów i polskich pojazdów elektrycznych nie pokazano, żeby nie zaciemniać informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem