Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
254 273
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Asheera
+9 / 15

Po pierwsze - nie "syndrom downa", tylko ZESPÓŁ downa.

Tia.. Sęk w tym, że jako osobnik z widoczna niepełnosprawnością jest "równiejszy" - a spróbowałby kto mu odmówić, czy to przyjęcia do drużyny, czy na studia - od razu byłby ryk, że "biedactwo" jest dyskryminowane.

Jakiekolwiek jego "osiągnięcia" są tak naprawdę tylko i wyłącznie poprawnością polityczną - nie ma to NIC wspólnego z umiejętnościami. Prawda jest taka, że osobnik opóźniony umysłowo nie ma czego szukać na studiach - nawet gdy go dzieki poprawnosci politycznej przepchną - to będzie to ze szkodą dla danego kierunku.

Jedyny plus, to to, że osobnnicy z zespołem downa są bezpłodni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-1 / 3

@Asheera Umiejętności poznawcze osób z zespołem downa nie są u każdego takie same i owszem są osoby które zbytnio nie odstawaj od reszty. Z resztą w Polsce nie ma zupełnie żadnego problemu żeby załóżmy osoba z lekkim stopniem upośledzenia po zakończeniu szkoły podstawowej nie mogła uczęszczać do liceum a następnie na studia. Orzeczenia o takiej niepełnosprawności są wydawana na etapy edukacyjne. Jeśli takiego orzeczenia nie ma to osobę uważa się za zdrową, że się tak wyrażę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 8

To zależy. Są ludzie z zespołem Downa, którzy są w stanie prawie normalnie funkcjonować, a są tacy, którzy potrzebują ciągłej opieki i nie za bardzo ogarniają najprostsze rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

@El_Polaco Oczywiście,że tak. Ludzie po prostu słysząc o zespole Downa myślą, że to osoby które stoją przy ścianie i się ślinią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-1 / 5

Nie rozumiem trochę tej nagonki która ostatnio się wylewa na osoby niepełnosprawne. Fajnie, że większość z was miała to szczęście urodzić się zdrowymi. Cieszcie się, bo nie każdy miał tyle szczęścia. Dupę wam żal ściska ofermy jedne, że takim osobom się pomaga tylko po to żeby nie czuli się odrzuceni czy niepotrzebni. Jacy jesteście żałosnymi ofermami. Ludzie w pełni sprawni zazdroszczą osobom niepełnosprawnym i wylewają swoje frustracje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cininho80
-1 / 1

A kim jest ta dziewczyna u góry? Siostra?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darkwitcher
+2 / 2

Historia Daniela Obajtka, byłego burmistrza Pcimia, pokazuje że nie ma rzeczy niemożliwych. Chamstwo - które jest cechą indywidualna i nie skreśla człowieka - przekształciło się nagle w zespół Tourette'a. Zatem obajtek jest chory psychicznie. To zmienia całkowicie postać rzeczy. Osoba chora psychicznie stoi na czele paliwowego koncernu. Następne walne zgromadzenie akcjonariuszy Orlenu będzie bardzo interesujące ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ansset0
0 / 0

TFUrco demota.. skoro nie posiadles jeszcze umiejetnosci korzystania w sposob adekwatny i zrozumialy z narzedzi do tlumaczen... to nie bierz sie za tworzenie demotow, ktore nie sa demotami z definicji (PWN: DEMOTYWACJA / MOTYWACJA).
Posluze sie parafraza kolejnego geniusza narodu: spierniczaj, "brudna pało"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem