Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
486 502
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N nitaki
+56 / 56

Edukowałeś się przez lata i doszkalałeś w swojej dziedzinie? Włożyłeś w swoją firmę dużo wysiłku, pracy i pieniędzy, ale rządzący skutecznie Ci to utrudniali, aż w końcu przyszedł covid i obostrzenia, które doprowadziły Ciebie i wielu Tobie podobnym z różnych dziedzin?
Oto prosta rada, zmień swoją firmę na fabrykę maseczek, kij z tym, że nie masz w tym żadnego doświadczenia, bo sam to co najwyżej guzik umiesz przyszyć, czy prowizorycznie załatać gacie. Kij z tym, że to nie jest coś co chciałbyś robić, bo produkcja maseczek Cię nie kręci. I tak się znajdzie jakiś debil, który powie, że skoro firma Ci pada to albo nie umiesz nią zarządzać, albo nie ma na to popytu, zupełnie ignorując to, że np od prawie roku odgórnie zakazano Ci prosperować w normalny sposób.

Czemu by nie pójść krok dalej? Niech wszystkie kierunki studiów zmieńmy na kierunki dotyczące produkcji maseczek, ewentualnie na coś związanego z medycyną.

EDIT: oczywiście, siłownie, restaurację, czy butiki mają odpowiednio wykfalifikowanych pracowników do produkcji maseczek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2021 o 11:07

N Nil97
+23 / 23

@nitaki Dodajmy kwestię tego, że przedsiębiorstwa branży usług nie do końca nadają się do przekształcenia w linie produkcyjne (bo są normy które hale fabryczne muszą spełniać), to nawet faktyczne fabryki miałyby z tym problem. Kurde, nawet fabryki odzieży niekoniecznie muszą mieć potrzebne maszyny, a nawet jeśli to ich przeprogramowanie, przekonfigurowanie i przestawienie ciągu produkcyjnego też swoje potrwa, nie wspominając o szkoleniach personelu. A to wszystko są naprawdę grube pieniądze. Wiem, bo dosłownie uczę się tego jako swojego zawodu!

Facet chyba myśli, że przy zakładaniu przedsiębiorstwa, zmianie branży czy przestawianiu linii produkcyjnej potrzebne pomieszczenia stawiają się same, a odpowiednie maszyny z odpowiednim programem i w odpowiedniej konfiguracji spadają z nieba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+14 / 14

@nitaki
Głos kierownika na hali:
- ZDZICHU, przestawiaj tokarnie, będziesz sznurki do maseczek robił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
+5 / 5

@nitaki panu Horbanowi pasowałoby zabrać rządową posadkę oraz możliwość wykonywania zawodu lekarza i niech sam szyje maseczki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
+23 / 23

Zanim przygotują linię produkcyjną, zbankrutują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+33 / 33

Rów Mariański głupoty, niewiedzy i braku jakiejkolwiek wyobraźni został przez nich osiągnięty, ale oni nie przestają kopać i zagłębiać się dalej. Przerażające.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
+5 / 5

@mamut3003 Moim zdaniem objaw lekceważenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+1 / 1

@alitejophobia owszem, lekceważenia, ponieważ do rządu dostają się miernoty umysłowe i życiowe niedorajdy, które w życiu normalną pracą się nie skalały (co najwyżej pracowali na najniższych stanowiskach) tylko dzięki znajomościom dostały stanowiska i kupiły dyplomy. Są tak tępi, że wydaje im się, że na swoją pozycję "zapracowali", mają "doświadczenie" i mogą pomiatać innymi ludźmi podczas gdy prawda jest taka, że bez znajomości mogliby ze swoimi pożal się boże kompetencjami co najwyżej rowy kopać. Rozumny człowiek zdaje sobie sprawę ze swoich braków i ma naturalną potrzebę samorozwoju w celu ich zniwelowania. I nigdy nie pomiata ludźmi, którzy są "niżej" niż on sam.
Takich w naszej polityce nie ma wcale. Wszystko to tłuki, które jedyne co potrafiły robić przez całe życie to całować po d**ach "odpowiednich" ludzi.
W serialu "Czarnobyl" był bardzo dobrze obrazujący to dialog między panią profesor i lekceważącym ją wicesekretarzem:
- Jestem profesorem fizyki jądrowej, a pan zanim został wicesekretarzem pracował w fabryce butów.
- Tak, pracowałem w fabryce butów. A teraz rządzę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
0 / 0

@Vinyard Jeszcze lepsza jest scena: "Albo wytłumaczycie jak działa elektrownia atomowa, albo któryś z żołnierzy was wyrzuci (z helikoptera). :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
0 / 0

@alitejophobia tak, ale na szczęście postać Szczerbiny wyewoluowała i szybko przestał być takim ignorantem jak na początku. Stało się to jeszcze w tym samym odcinku, kiedy okazało się, że Legasow miał rację, że rdzeń reaktora jest odsłonięty.
W rzeczywistości historia katastrofy wyglądała zdecydowanie inaczej niż w serialu, ale jedno co w serialu jest pokazane naprawdę dobrze to mentalność sowieckiej "kadry zarządzającej" i polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alitejophobia
+3 / 3

@Vinyard Myślę, że to jest mentalność każdej grupy, która ma za mało kompetencji, a za dużo władzy. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazarel
+20 / 20

ja się pytam się, skad się biorą się ci doradcy????.???.??.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nil97
+17 / 17

@bazarel Spośród rodzin i znajomych, bo sami przyznawali że ekspertów nie rekrutują "bo nie chcą działać zgodnie z linią partii".
Urodziłem się prawie dekadę po upadku PRL a wciąż wywołuje to u mnie skojarzenia z PZPR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
0 / 10

Dziękuję ja nie noszę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HochLieck
+12 / 12

Mam nadzieję, że go posłuchają, a potem pozwą, kiedy się okaże, że z tym "będą mieli za co żyć" to jednak kłamał.

Więc niech się prof. bierze za kilofa, to jak będzie już odsiadywał swój wyrok, to w kamieniołomie będzie powoli spłacał oszukanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LubieHamaki
+3 / 3

@Bazarel - nie mogę Ci wprost odpowiedzieć, bo to obajtekstwo, a jestem kulturalnym człowiekiem, ale zaczyna się na literkę "d".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
+9 / 9

A może zacząć produkować kosy. Zawsze można osadzić je na....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+11 / 11

Z tego powiedzenia bym wywalił "weź kredyt" bo w dzisiejszym kryzysie kiedy nasz najjaśniejszy rząd zamyka losowe gałęzie gospodarki banki nie udzielają kredytów lub mają takie wymogi, że tylko emeryt lub rencista się łapią.

W sumie "i zmień pracę" też w dzisiejszych czasach mało aktualne bo nasz najjaśniejszy rząd sprawił, że ilość ogłoszeń pracy już w listopadzie była o 25% mniejsza niż w listopadzie 2019, a trend pokazuje, że zmniejszanie zatrudnienia przyspiesza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+9 / 9

Oczywiście, że przedsiębiorcy powinni brać kredyty aby masowo brać się za produkcję maseczek, bo to wstyd, że w 40 millenialsowym kraju nie produkuje się ich dosyć, zwłaszcza że inny eks-pert informuje:
Prof. Matyja: Maseczki powinny mieć ceny urzędowe. Jesteśmy w sytuacji wojny
Więc zbyt na maseczki będzie i to w stalych cenach!
Że co? Że ceny będą penie niższe iż koszty produkcji, bo przy obecnej płacy minimalnej, ZUSach, GUSach i innych dobrodziejstwach będzie taniej je sprowadzić z Chin? No ale co z tego? Ważne, że banki będą miały obrót w kredytach i "ci lepsi" jeszcze więcej przejmą za bezcen. Przecież o to chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xarix94
+14 / 14

Tak to jest jak się ma pojęcie o świecie na poziomie gry internetowej. Zburz restaurację, kliknij i zbuduj w tym miejscu fabrykę maseczek, za 48h budowa zostanie zakończona, klikaj co 4h i zbieraj zyski. Sławne niebieskie maseczki jednorazowe po ile są u nas sprzedawane? Żabka tak sie ogłaszała że bez prowizji łaskawie nam sprzeda, nie pamiętam dokładnie ale z 15zł za 10 sztuk było? A w tym samym czasie te same maseczki, prosto od chińczyka z aliexpress zamawiałem za 35zł - 200 sztuk. Tak nas dymają pośrednicy i państwo podatkami. Produkcja tego typu rzeczy nie opłaca się u nas w kraju. Tym bardziej patrząc na przykład przyłbic, kto zainwestuje w maseczki które mogą skończyć tak samo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2021 o 14:38

avatar Banasik
+9 / 11

Rządzą nami idioci i kanalie a jako doradców zatrudniają kretynów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 3

W pierwszej chwili myślałem, że rządowi doradza Harrison Ford.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Phil16
+12 / 12

W tym samym wywiadzie kilka zdań później powiedział, że nie zna się na ekonomii. Szkoda, że pomimo świadomości tego wcześniej wygadywał jakieś farmazony, bawiąc się w doradcę biznesowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+5 / 5

@Phil16 . Ale będzie się ciskał gdy medyczny ignorant będzie coś doradzał w kwestiach medycznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz3652
+11 / 11

Pewna firma (nie podaję tu nazwy) już w kwietniu 2020, żeby nie zawieszać działalności i nie zwalniać pracowników, przestawiła się na produkcję przyłbic. Uratowali się, zarówno firma jak i pracownicy.
Teraz rząd "p!#%$ zmiany" RAPTEM ogłosił, że przyłbice nic nie dają i można nosić tylko maseczki! Oni zainwestowali w linię produkcyjną przyłbic! Uwierzyli rządowi PiS.
Kto im zwróci koszty? Jedyna szansa, że TY, podatniku, z kolejnej "tarczy" !!! Potem zabraknie na szpital i emeryturę dla Ciebie, ale to już nie zmartwienie kurdupelka z Nowogrodzkiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
+2 / 4

no widzicie, a Kulczyk wziął i posłuchał!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+7 / 7

Chyba czas stworzyć księgę hańby dotyczącą poczynań naszych polityków i ich przydupasów w czasach plandemii. Covid minie a dobrze było by aby te nazwiska na zawsze pozostały zapisane gdzieś na kartach historii. Aby nigdy nie mogli wyprzeć się koorestwa jakiego się dopuścili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jotpec
+4 / 4

Skoro tacy debile rządzą tym krajem to jak ma tu być dobrze? To już któraś wypowiedź oświeconego polityka w tym samym tonie. Ci ludzie są oderwani od rzeczywistości. Dostają kasę za bycie wiernym i tyle, nic nie muszą umieć, żadnej odpowiedzialności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar NixonPrime
+5 / 5

Debil, no qrwa, debil!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
+5 / 5

Dyskretnie zasugerował, że produkcja masek to jedyny biznes, jaki jeszcze przez wiele lat będzie się opłacał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Archangelus_Raphael
+3 / 3

Stara prawda mówi, że tyleż samo idiotów wśród robotników co i wśród profesorów. Profesor Horban i jemu podobni potwierdzają tę maksymę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blenderek
+1 / 1

Skwituję to krótko bo szkoda bajtów na dysku: b a ł w a n.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AndPaw
0 / 0

To nie jest tak, że wielu z tych przedsiębiorców nie ma z czego żyć. Bardzo często oni po prostu nie mają z czego żyć na poziomie do, którego się przyzwyczaili. Jasne, że są przypadki tragiczne, ale wielu zwykłych pracowników jest przecież w podobnej sytuacji , tracą przez to pracę, czasami też muszą się przebranżowić.
A niestety najgorsze w tym wszystkim, że po już ponad roku walki z tym świństwem nadal (z każdej strony frontu) najważniejsza jest walka polityczna i ile możemy zyskać/stracić wizerunkowo niż odpowiedzialna walka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem