Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
2:19

Pan Marszałek w cierpkich słowach na temat kleru. Powiedział to, co wielu by się bało powiedzieć na głos

www.demotywatory.pl
+
1180 1219
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
7 7th_Heaven
+27 / 45

Nie ty, tylko kler. Ty i tak przecież płacisz im.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lajlajna
+6 / 8

Pomijając fakt, że posługi: chrzest, ślub i pogrzeb są darmowe. Za to nie powinno się płacić złotówki. No ale jak jest każdy wie. " Co łaska... ale nie mniej niż 500". Słowa ksiedza do znajomych na ślubie. Tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

@MajorKaza ksiądz do ślubu czy pogrzebu jest ci tak potrzebny jak rybie rower

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+2 / 2

@MajorKaza Będziesz musiał? To taca jest obowiązkowa?

A swoją drogą czy obecnie dostają mało na te tacę, za te pogrzeby, śluby i inne rzeczy? Zapewniam Cię, że stać ich na ten podatek i bez dodatkowych podwyżek.
Byłoby moim zdaniem rozsądnie, gdyby zmuszeni byli ustalić konkretny cennik by uwzględnić w nim koszty podatku. Powinniście się w końcu nauczyć, że będąc konsumentami pewnych usług powinniście sami za nie płacić, a nie domagać się tego od państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

@MajorKaza Możan wziąć śłub kościelny bez księdza, jest piękniejszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

@MajorKaza No właśnie z księdzem to chleb bez masła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WinterValkyrie
+8 / 10

@Lopez_1
Posłowie muszą mieć wysokie pensje, aby nie było ich tak łatwo przekupić. Według mnie, jeśli rzetelnie wykonujr swoją pracę dla dobra narodu, to ich pensje są okej. No ale niestety większość mamy przy korycie zamiast w służbie obywatelom, stąd też moje nieskończone zgorszenie wobec rządu. Chociaż, gdyby pensje były niskie, to mniej osób garnęłoby się do polityki albo pochłonęłaby nas korupcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jerzowiec
-5 / 9

jesteś zwykłą szmatą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sztanca
+6 / 6

@WinterValkyrie Pensja posła wcale nie jest wysoka. Dobry informatyk zarabia więcej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+22 / 24

A co w takim razie jest zadaniem posłów, za co biorą wypłaty? Za siedzenie i niezabieranie głosu na żaden temat?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+18 / 20

@pazurok Na polityków ludzie głosują żeby reprezentowali ich poglądy w Parlamencie a jeżeli uzbierają większość to żeby przejęli władzę. I to politycy wszystkich opcji starają się robić więc czego od nich chcesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+9 / 27

@patrycjusz007 Kiedy kończył się PRL on pewnie wkraczał w dorosłość. Z niego taki komuch, jak z naczelnika konserwatywny prawicowiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+11 / 17

@patrycjusz007 Jasiński, Wolski, Kujda i cała rzesza innych pisiurków też byli w PZPR, a teraz są u władzy. I teraz nam mówią, co dobre, a co złe i jak mamy o tym myśleć. Więcej obiektywizmu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+6 / 8

@ironidem Czyli pomiędzy 20 a 30 rokiem. No to kim az tak ważnym był? PZPR w w latach 80 to był okres schyłkowy. Nikt ich już poważnie nie traktował, a poprzez państwo, które doprowadzili niemal do upadku, zasadniczo upadek był bliski. Komunę to tworzyli komuniści w latach 50-70. Potem już był tylko zjazd w dół. gdyby nie stan wojenny i chwycenie obywateli za pysk, pewnie PRL by upadł już na początku lat 80. Owszem. Zgadzam się, że po 1989 ludzie PZPR, SB i WSI powinni być odsunięci na przynamniej dekadę od władzy, rządzenia, i generalnie państwa, ale tego błędu nie da sie już odwrócić. Bo albo ci ludzie już nie zyją, jak Jaruzelski czy Kiszczak, albo są częścią, np obozu władzy, Jak Piotrowicz w PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@patrycjusz007 " Był w PZPR? Był. Popierał patologiczny ustrój? Popierał. G.. Mnie obchodzi ile miał lat, ale kręgosłupa moralnego to tacy ludzie nie mają. On będzie teraz mówił co jest dobre a co złe." niektórym nie przemówisz.

@tema_lina "Jasiński, Wolski, Kujda i cała rzesza innych pisiurków też byli w PZPR, a teraz są u władzy." no i też nie powinni brać aktywnego udziału w rządzeniu krajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+2 / 2

@nitaki Ale biorą ten udział, zarabiaja grubą kasę i to ci nie przeszkadza. O tym właśnie piszę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
0 / 0

@tema_lina oczywiście, że mi przeszkadza, gdzie napisałem, że to dla mnie nie problem? Uważam, że zarówno oni jak i Czarzasty nie powinni istnieć w polskiej polityce, co z resztą napisałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pazala
-5 / 35

Następny autorytet wysokich lotów :D czołem towarzyszu! Co tam słychać u naszych wschodnich braci? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+4 / 24

@Pabloliberal
Gdyby nie ta Armia Czerwona to by język polski był językiem martwym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yarkoos
+28 / 44

Ach, jak trolli zabolało... Skupcie się na przekazie - zgadzacie się z nim czy nie? Próby skierowania tematu na inne tory już nie działają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+17 / 23

@yarkoos Im tego nie tłumacz. Oni stosują symetryzm, a jak się nie udaje, to sprowadzają temat do absurdu i staraja się gadać o absurdzie .A jak i to nie działa, to oplują człowieka. Ot tyle i aż tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+14 / 26

@sraj_k_kobiet Jemu KK nie pomógł dojść do władzy, wręcz przeciwnie. Więc raczej to po nim spodziewałbym się bardziej obiektywnego przekazu w sprawie kleru niż po katoprawicy przesiadującej u Rydzyka czy po prezydencie który wstaje z klęczków tylko po to żeby poszusować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 9

@Rocannon2 I to jest jego subiektywna ocena. Nie podoba mu się to. Tutaj nie można obiektywnie podejśc do tematu. Bo jakkolwiek będziesz chciał ugryźć temat, zagłębić się w meritum, to dostaniesz po głowie. Tutaj za duże sa pieniądze by ktoś mógł ot tak to sobie zatrzymać. Najwyżej, jak Lepper, się "powiesi" na sznurku w domu na lampie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+11 / 19

Gość ma 100%racji. Tylko zapomniał, że sam wywodzi się z kasty uprzywilejowanej i bezkarnie rządzącej Polską przez 45 lat bez jakichkolwiek rozliczeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lesio1977
+12 / 28

Ma pan u mnie browara za ta wypowiedz. Jestem tego samego zdania, wypad z religia ze szkoly i opodatkowac kler!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
+11 / 19

brawo.prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
+3 / 7

Nie wiem jaki algorytm ustawia to gdzie dany ksiądz czy wikary trafia na którą parafię. Sam do kościoła nie chodzę od lat, ale na mojej rodzinnej wiosce ksiądz zawsze był spoko. Od chyba 15-20 lat zawsze jak trafia młody wikary i jak zmienił się proboszcz to zawsze spoko. Nie jakiś pazerny wariat czy przugłup który tylko po bożemu i nie inaczej. W sąsiedniej wiosce był ksiądz który uczył mnie religii - super gość...taki bardzo ludzki i praktyczny. Jedna parka w liceum zaliczyła wpadkę i tak spytali się go czy ma jakąś radę dla nich czy brać ślub itp...a to wiadomo gówniarze więc imprezy itp i ksiądz mówi im by nie brali ślubu bo praktycznie się nie znają. Niech posiedzą rok czy 2 i zobaczą czy się dogadają, ale wiadomo - matka i babcie postawiły weto bo wstyd i cholera wie co jeszcze. Po 2 latach się rozwiedli. Ksiądz miał rację.
Sam uważam, że Kościół to instytucja która przyciąga ludzi chorych umysłowo oraz ludzie na zakręcie którzy nie wiedza co ze sobą zrobić, ale moje osobiste doświadczenia są jak najbardziej pozytywne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+5 / 7

@Watcher_Sariel Algorytm jest stosunkowo prosty: im bardziej niezależny i życiowo myślący ksiądz na tym większą prowincję jest zsyłany. Czasami dotyczy to też księży którzy czymś innym podpadli, np. "siali zgorszenie". Normalnego księdza znajdziesz najszybciej na wsi, niestety pedofila również. Ci najbardziej bezwzględni i skuteczni dostają kopa w górę i nie zajmują się małymi parafiami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nil97
+5 / 5

@Watcher_Sariel Bo z Kościołem jest jak z wieloma innymi organizacjami politycznymi, ekologicznymi, społecznymi, kulturowymi, fundacjami etc. Prawdziwi idealiści w większości siedzą na najniższych szczeblach, aby przypadkiem nie psuć innym maszynki do zdobywania władzy i/lub robienia łatwej forsy. Większość duchownych których spotykałem była chętnie zaangażowana w działalność charytatywną i ani słowem nie wspominała o polityce, zaś najbardziej zagorzałym znanym mi osobiście krytykiem obecnych na wyższych szczeblach Kościoła korupcji, kumoterstwa, krycia przestępstw i problemów oraz bizantyjskich wprost rytuałów i przepychu wokół biskupów była... Siostra zakonna ucząca mnie religii w liceum.

Sam mam trochę inną opinię. Kościół jako taki wciąż pełni rolę swoistej osi wielu społeczności lokalnej oraz w dużej mierze wywiązuje się ze swoich słów na temat pomocy ubogim, chorym, cierpiącym lub tym, którym zwyczajnie się w życiu nie powiodło (nie ma drugiej w kraju nie-panstwowej organizacji prowadzącej tyłu domów opieki, hospicjów, jadłodajni, akcji charytatywnych i dobroczynnych etc.) i poprzez to jest jedną z instytucji poprzez którą naprawdę można wspomóc innych w sposób być może bardziej wydajny niż notorycznie niewydolna machina państwowa.

Natomiast głównym problemem w obecnym działaniu Kościoła jest według mnie coś innego.
Kościół dawno temu postawił się w roli strażnika moralności świata zachodniego (i nawet "świecka" moralność na którą powołują się ateiści wywodzi się w naszej kulturze w bardzo dużej mierze z nauki Kościoła). By jednak faktycznie pełnić tą rolę powinien sam być możliwie nieskalany i "czysty moralnie", przy błędach i przestępstwach zaś samemu dawać przykład tego, co uczy: pokuty, żalu za grzechy i właściwego zadośćuczynienia. Tymczasem notorycznie robi coś innego i skutki są jakie są. Dodajmy do tego fakt że prawdopodobnie wielu z tzw. "katoli" (których sam odrózniam od katolików tak jak kiboli od kibiców) tak naprawdę niewiele wie lub rozumie z wiary chrześcijańskiej, tylko odklepuje rytuały "bo tradycja", "bo co ludzie powiedzą", nie ma zbyt dużego pojęcia o faktycznym sensie nauk Chrystusa (bo metafor nie rozważają, a kazania zapominają następnego dnia), nie wiedzą że np. do pełnego sakramentu pokuty należy żal za grzechy, zadośćuczynienie Bogu i (w domyśle skrzywdzonych grzechem) ludziom, oraz postanowienie poprawy, legitymizują religią swoją zazdrość, agresję i zawiść etc. Tutaj winię problemy w rzetelnej nauce religii oraz generalną naturę ludzką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+2 / 2

@Nil97 Z pierwszym akapitem się zgodzę i na tym podobieństwa w naszym rozumowaniu się kończą, jeżeli chodzi o drugi akapit to zgadza się że jest to instytucja prowadząca najwięcej "domów opieki, hospicjów, jadłodajni, akcji charytatywnych i dobroczynnych" tylko że nie robią tego za darmo, dostają na to bardzo dużo pieniędzy z których ich nikt nie rozlicza no i oczywiście nie płacą z tego żadnych podatków w przeciwieństwie do wszystkich innych firm. Jak dużo pieniędzy z tego co dostają na te cele jest faktycznie wydawana na pomoc ubogim to nikt nie wie a patrząc na ogólną sytuację kościoła podejrzewam że dużo osób ma podobne zdanie co ja czyli że jest to mały %.

No i dochodzimy do 3 akapitu, kościół z moralnością nie ma nic wspólnego, sama religia trochę tak ale też nie do końca. Aż nie wiem gdzie zacząć, kościół od wielu wieków jest instytucją nastawioną na kasę i władzę, nic więcej się nie liczy na wyższych szczeblach hierarchii, jeżeli chodzi o najniższe szczeble to powiem że trochę księży poznałem pracując przy pogrzebach i 90% to skorumpowane gnoje, trochę lepiej jest z zakonnikami bo poznałem kilku i nie mogę złego słowa o nich powiedzieć ale to za mała grupa abym mógł się na jej temat wypowiadać. Większość tradycji chrześcijańskich wywodzi się z podbitych religii, tak więc mówienie że moralność świecka wywodzi się z nauki kościoła nie jest prawdziwa, duża część tej moralności była tu przed kościołem, do tego nie wiem jak Tobie ale słuchanie o miłosiernym Bogu który dał ludziom wolną wolę aby potem topić tych co postępowali zgodnie z wolną wolą jakoś mi do moralności nie pasuje, nawracanie ludzi mieczem i torturami też jakoś słabo się z moralnością kojarzy. Religia Chrześcijańska jest taką samą religią pokoju jak Islam i fanatyczny ateizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mstrzalkowski
+2 / 4

@Nil97 te domy opieki, hospicja jadłodajnie to za państwowe pieniądze - gdyby mieli coś zrobić za własne, lub na tym dobrze nie zarobić, nie kiwnęli by palcem w bucie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
0 / 12

100% racji.
W następnych wyborach będę na nich głosował. Gość powiedział gdzie zdobędzie 8 mld na inne cele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2021 o 20:52

7 7th_Heaven
+9 / 13

Wyborcy PiSu są fascynujący wprost. Jak gość mówi prawdę, to krzyczą że komuch i nie ma prawa głosu. Jak Piotrowicz orzeka, to mówią, że stare dzieje i przecież jest kompetentny....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+9 / 11

@7th_Heaven bo ma wybitne zasługi - bronił księdza pedofila w Tylawie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Percycox
+4 / 10

to, że sam żyje z podatków, czy jakie ma poglądy polityczne, nie znaczy, że facet nie ma racji.
Dobrze gada, nalać mu!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Advance070
+3 / 13

Polejcie mu wódki.....duuuuużo wódki. Wielkie brawa za te słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasikomik
+2 / 4

Popieram wywód Czarzastego w całej rozciągłości. Nie przypominam sobie jednak żadnych działań SLD (w czasach gdy byli u władzy) aby państwo polskie było bardziej świeckie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacper6
0 / 4

Chłop musi teraz wykupić sobie ochronę bo skończy jak Lepper.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 4

@jeykey1543 "Jeśli fałszywa świnia mówi negatywnie o innych fałszywych świniach to nie znaczy, że mam go słuchać..."
Zawsze można się odnieść merytorycznie do samej wypowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@jeykey1543 "jedni słuchali jak Adolf mówił źle o Stalinie, drudzy jak Stalin źle o Adolfie. Czy to znaczy, że słuchając jednego bądź drugiego coś wyniosę z tego dobrego."
Oczywiście, że możesz wynieść coś dobrego. Np. dowiesz się, że obaj są źli.

"Zapewne nie słuchasz jak np. Rydzyk mówi o przebaczeniu..."
Nie słucham i nie komentuję ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@jeykey1543 "czy musisz słuchać jak się Rydzyk słownie przegaduje z Czarzastym, żeby dojść do tak oczywistych wniosków?"
Przecież napisałem wyraźnie, tak mi się wydaje "Nie słucham i nie komentuję"

"Ludzie o niskim ilorazie inteligencji kupują takie kwieciste wywiady, by powtarzać pociski swoim znajomym, którzy myślą jak oni i kiwają głowami."
Znasz mnie, że wiesz o tym, że "powtarzam pociski swoim znajomym"?

"Wy sobie poobrażacie katoli, katole w swojej grupie poobrażają was."
Jw. Nikogo nie obrażam. Żona jest katoliczką ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem