Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:21

A tak Irlandczycy manifestowali kilka dni temu na ulicach Dublina przeciwko obostrzeniom

www.demotywatory.pl
+
267 288
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
7 7th_Heaven
+4 / 24

Czekajcie, jak to było? Foliarze? Płaskoziemcy? Coraz więcej ludzi mądrzeje więc coraz trudniej będzie wam ich dyskredytować, drodzy barankowie covidowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
-5 / 17

@7th_Heaven w sumie miło wiedzieć jak wielu debili chodzi po ulicach :) Tym lepiej się czuję unikając was.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 13

@semy mówi się, że głupim lżej na tym świecie się żyje, więc się nie dziwię, że czujesz się komfortowo.

P.s - nazywanie ludzi krytykujących sens i skuteczność lockdownu foliarzami nadal nie przydaje Waszym argumentom żadnej wiarygodności. Próbuj dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 4

@7th_Heaven Przecież wy nie macie ŻADNYCH argumentów także o czym my mówimy? To że rząd wprowadza głupie obostrzenia a negowanie covida to są dwie różne sprawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S screemer
+2 / 4

Co ciekawe działanie i wpływ lockdownu na rozszerzanie się epidemii potwierdza właśnie Irlandia, gdzie ilość zakażeń w momentach zluzowania lockdownu szybowała w górę setkami procent dziennie, a np pierwszy zeszłoroczny lockdown zredukował przypadki covidu prawie do zera w okresie wakacyjnym. Pokazuje tez, ze zluzowanie obostrzeń na okres Bożego narodzenia 2020 spowodowało nagły wzrost zakażeń i załamanie służby zdrowia (do dzisiaj ludzie maja odwołane operacje itp ), kolejny lockdown wprowadzony w styczniu, już po tygodniu-dwóch stabilizowało sytuacje i obniżało liczbę zachorowań do minimum (wskaźnik reprodukcji spada do 0.5-0.7 już po kilku dniach) . Polecam zobaczyć oficjalne wykresy zachorowań z Irlandii dostępne w całym internecie (arcgis gooole itp).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
+3 / 5

@Ashardon @7th_Heaven Na filmie widzę ciasno spakowany tłum na niewielkiej ulicy gdzie co najmniej jedna osoba nie rozumie jak się nosi maseczkę na ryjku. Jeżeli waszym zdaniem tak wygląda mądrzenie to ja jednak wolę nie mądrzeć bo to ewidentnie dowodzi brak zrozumienia jak rozprzestrzeniają się choroby WSZELAKIE. Ale że mi wisi masze zdrowie i równie dobrze możecie jutro być ofiarami rozjechania przez walec drogowy wyskakujący nagle za rogu to zdrówka życzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
+1 / 3

@Ashardon może i ma lepszy PR ale to na niego teraz nie mamy lekarstwa (tylko jak na razie szczepionki) ale i jest niebezpieczny dla osób starszych. Nie jestem takim egoistą aby ku uciesze motłochowi ryzykować zdrowia swoich rodziców. A coś mi mówi że nie tylko ja mam rodziców w podeszłym wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-2 / 2

@semy cały świat od tysięcy lat był najwidoczniej bezdennie głupi, że nie nosił szmat na ryju, że ludzie w ogóle.podchodzili do siebie na bliżej niż metr, że się (o zgrozo!) całowali! Eureka, już wiemy dlaczego wyginęły dinozaury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@semy wiesz co jest niebezpieczne dla osób starszych, młodszych, zdrowych i chorujących? Depresja. Samotność. Wykluczenie. Stres. Panika. Brak stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Brak wsparcia. Stagnacja. Brak ruchu. Brak świeżego powietrza. Smog. Chemikalia w diecie. Gówniane żarcie. Nadmiar leków i suplementów. Sekty. Oszuści. Złodzieje. Pijani kierowcy. Gwałciciele. Pedofile. Bezpańskie psy. Żmije jadowite. Nieszczelne instalacje gazowe, czad..... Uff już mi się nie chce.
Ale dodam jeszcze HIV, meningokoki, pneumokoki, zakażenie bakterią E-Coli, sarmonellą, glizdą ludzką czy tasiemcem. Na koniec spacer bez czapki, siadanie ja betonie i jazda rowerem w lutym w krótkich spodenkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
+1 / 1

@7th_Heaven i co w związku z tym? Jak się ma np depresja do choroby roznoszonej kropelkowo? Albo stres? W jaki sposób jedno zagrożenie umniejsza znaczeniu drugiemu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

@semy a jakie ma znaczenie, że coś jest roznoszone kropelkowo, skoro możesz się przed tym we własnym zakresie bardzo skutecznie bronić, natomiast przed sukcesywnym wykańczaniem psychicznym, finansowym oraz przed truciem przez smog lub chemikalia nie bardzo masz możliwość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 1

Depresja nie umniejsza wirusowi, ale dla niektórych ludzi, w tym widzę i dla ciebie, wirus umniejsza depresji, i można z nim walczyć, nawet wcale nie skutecznie, powodując np ową depresję (i wiele innych problemów)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
-2 / 10

a jakies odnosniki czy cos? Bo ja moge sobie jaki chce filmik wrzucic i powiedziec, ze to brawo bija ladujacym kosmitom, tylko Polskie media nie pokazaly.... Poza tym to raczej brzmi jak jakas piosenka pilkarska...

p.s. zanim zacznie sie obrzucanie gwnem, przez grupy wierzace i nie wierzace w wirusa. Zastanowcie sie czy ktos nie robi tego wlasnie tylko po to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+3 / 7

@polm84 proszę Cię przestań przywoływać tu grupy wierzących lub nie wierzących w wirusa. Tematem tego demota, tych protestów, jak i stanowiskiem większości osób nazywanych tu foliarzami, nie jest nieistnienie wirusa, tylko brak sensu w lockdownie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wegrzynator
+3 / 3

Niestety zdjęcia prawdziwe, tyle że nie przez cały czas było tak spokojnie. Możesz sprawdzić wiadomości na RTE player. Nie było to rozsądne, większość młodych ludzi po prostu ma dość obostrzeń, szkoda że nie zastanowią się po co one są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M moniica26
0 / 4

@polm84 Pierwszy protest odbył się w Dublinie. Drugi 06.03 będzie w Cork. Potem kolejny 17.03. I cała Europa 20.03. Zródło ja. Mieszkanka Irlandii ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S screemer
+2 / 2

Odpisałem ci gdzieś wcześniej pokazując dane z właśnie Irlandii które pokazują ..... sens w restrykcjach i lockdownach. Jest to jeden z nielicznych krajów gdzie lockdown momentalnie zahamował covid, a wskaźnik reprodukcji wirusa spadł poniżej 0.5 po 8 tygodniach lockdownu mimo iż głównym szczepem od stycznia jest szczep tzw. Brytyjski .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S screemer
+4 / 4

Ta póki śpiewali było ok ....teraz pokażcie jak godzinę później protestujący zaczęli atakować bez żadnego powodu policjantów (gardzistow) z rac, fajerwerków i szklanych butelek. Może pokażecie tez jak sprowokowana policja spałowala i aresztowała organizatorów i prowodyrów... i protest się automatycznie skończył. Dziś rano 30 letni organizator protestu Jake Merriman (ten który rzucał butelkami i fajerwerkami w policjantów ... tutaj dane podejrzanych są jawne włącznie z dokładnym adresem, wiec nie bawię się w skracanie nazwiska ) usłyszał 5 zarzutów włącznie z powodowaniem zagrożenia życia I zdrowia stróżów prawa. Prawdopodobnie pójdzie siedzieć na kilka lat. Opinia publiczna nie jest po stronie protestujących i każdy kogo znam krytykuje ten protest ! Z drugiej strony trochę rozumiem protestujących bo restrykcje w Irlandii są chyba największe w Europie (zamknięte sklepy, zakaz opuszczania domu poza zakupami spożywczymi i aptekami i jednym dziennie treningiem fizycznym , zamknięte szkoły, zakaz jakiejkolwiek podróży więcej niż 5 km od domu, 2000 euro kary i kwarantanna za brak testu pcr przy przekraczaniu granicy, zakaz jakichkolwiek odwiedzin znajomych i rodziny itp). Co ciekawe protestujący to głównie grupa bezrobotnych na tzw zasiłku covidowym (jest tutaj specjalny zasiłek dla osób które maja przestój w pracy .... dostają jakieś 350 euro na rękę na TYDZIEŃ). Główny problem protestujacych, to nie brak kasy czy pracy jak w pl tylko ..... „ze nie można się normalnie napić z kolegami„ i takie transparenty i hasła tam przeważają wiec hmmm..... gdzie tu jakakolwiek analogia do sytuacji w Polsce ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V konto usunięte
-2 / 2

Niby to jakaś pociecha, że głupota nie jest jedynie polską specjalnością. Ale z drugiej strony, powodów żeby mieć nadzieję, że będzie lepiej, jednak trochę mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem