Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
513 533
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Cammax
+13 / 33

Ach, ta miłość bliźniego u narodowych katolików z PISu. I takie prymitywy mają prawa wyborcze... widać, że lekcje kultury pobierał od PISowskiego prezesa Orlenu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2021 o 19:15

avatar Mizantropix
+18 / 22

To jest właśnie różnica między socjalistycznym rozumieniem wolności a prawidłowym rozmienieniem wolności przez pryzmat odpowiedzialności.

Socjalistyczne, wypaczone rozumienie wolności jest banalnie groteskowe w swej ułomnosi. Wszystko mi wolno i robię, co mi się podoba, bo w domyśle za nic nie odpowiadam a ciężar mojej spierdo**ny ma ponieść całe społeczeństwo. Dlatego niektórym przypadkom regresu ewolucyjnego wydaje się, że mogą bluzgać na każdego i zachowywać się w internecie jak ostatnie, prostackie kiepy.

Prawdziwe rozumienie wolności to świadomość tego, że w 100% bierzesz na siebie całkowitą odpowiedzialność za swoje słowa i czyny! Po tym łatwo poznać tylko patrząc na sposób wysławiania się ludzi, z jakim ma się do czynienia człowiekiem. Człowiek szanujący własną wolność będzie szanować także wolność innych, a kiedy już stosuje obelgi, to robi to z namysłem i premedytacją w pełni świadomy konsekwencji takiego działania w miejsce zdziczałego plucia jadem, tak charakterystycznego dla pierwszego typu.

Nie zawsze, ale zazwyczaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+5 / 7

@hazard8 nie staram się tu nikogo bronić. Chciałem jedynie zaznaczyć pewien, zauważalny dla mnie trend.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+4 / 4

@hazard8 moim zdaniem to wolnościowe podejście kładzie bardziej nacisk na wzajemne poszanowanie godności i zwyczajnie nieużywanie argumentum ad personam. Na pewne "rozmowy" z niektórymi osobnikami zwyczajnie szkoda tracić czas i energię. Do pewnego "poziomu" zwyczajnie nie warto schodzić.

Jeśli już natomiast człowiek decyduje się na obelgę, to powinien decydować się będąc świadomym potencjalnych konsekwencji i gotowym z całą odpowiedzialnością je przyjąć, a nie jak przyjdzie co do czego - udawać przysłowiowego "głupa" twierdząc, że nie wie, o co chodzi i wypierać się własnych słów.

Prosty przykład. Kiedy stwierdzam, że człowiek będący premierem Polski, Pan Mateusz Morawiecki jest kłamliwym łgarzem - to robię to w pełni świadomie. Tak możliwości otrzymania pozwu, jak i dwóch postanowień sądowych dla Pana Mateusza na sprostowania jego wcześniejszych, publicznych kłamstw i poświadczeń nieprawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 3

@hazard8 ps.


Tak długo, jak nie są wymieniane ani zagrożone konkretne osoby, "mowa nienawiści" skierowana do mniejszości rasowych, seksualnych lub politycznych powinna być legalna i niczym niezagrożona.

Mam prawo powiedzieć, że nie lubię czarnych, tak samo, jak czarni mają prawo powiedzieć, że nie lubią białych. Ktoś ma prawo nazwać mnie głupcem, skoro tak o mnie myśli a ja nie mam obowiązku z taką osobą rozmawiać.

A co do poprawności politycznej i obrażonych uczuć religijnych to

https://demotywatory.pl/5020345/Instrukcja-postepowania-z-poprawnoscia-polityczna-i-obrazonymi

Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 3

@hazard8 zgadzam się całkowicie, ale zdecydowanie nie użyłbym słowa "troszkę". Skala jest znacznie poważniejsza i rozleglejsza. Miłego wieczoru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
0 / 0

@Mizantropix Ze znaczną większością się zgadzam, tzn. w skrócie nikogo nie cenzurujemy, ale człowiek bierze odpowiedzialność za to, co powiedział.

Przy czym uważam, że szufladkowanie po cechach na które nie ma się wpływu, np. kolor włosów, skóry, wzrost itp. (Twoje "nie lubię czarnych") to zło. Byłem kiedyś świadkiem jak gość krzyczał na czarnego studenta, że nienawidzi czarnych, bo jakiś czas temu czarni brutalnie zgwałcili Polkę we Włoszech. Przecież ten student nie miał z tą sytuacją totalnie nic wspólnego. Rozumiem jeszcze szufladkowanie np. po ubiorze, bo to jest coś na co ludzie mają wpływ, ale tak na dobrą sprawę to i tak człowieka nie znasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+1 / 1

@tobimadara - "Tak długo, jak nie są wymieniane ani zagrożone konkretne osoby"

To o czym piszesz to już bezpośrednie sytuacje skierowane na jesnostkę - działanie wymierzone w konkretną osobę. Takie rzeczy są regulowane przez prawo.
Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rimcem
0 / 0

@Mizantropix Powiedz mi w jaki sposób rzucając obelgami w Ciebie naruszam Twoją wolność ? To właśnie zwolennicy jak to ująłeś "socjalistycznego, wypaczonego rozumienia wolności" postulują walkę z "hejtem". Co innego oczywiście gdybym sprawił, że zaczynasz żyć w strachu (przez chociażby groźby), natomiast przejmowanie się, bo jakiś zj*b napisał coś w internecie jest dość małostkowe i zazwyczaj nie jest szkodliwe społecznie.

Swoją drogą ciekawe, że mając dość podobne poglądy (bazując po Twoim awatarze) mamy pewną rozbieżność w interpretowaniu wolności :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 0

@Rimcem witam. Bezpośrednio we mnie? Nie naruszałbyś mojej wolności. Wystawiał jedynie świadectwo samemu sobie. Zasadniczo nawykłem sam decydować o tym, co jest dla mnie istotne a co nie i dopóki ktoś nie obraża mojej rodziny albo nie schodzi na groźby karalne - to mam głęboko wywalone, na to, co może wypisywać. Czasem takie sytuacje bywają nawet śmieszne. Zwłaszcza jak się trafi na takie przypadki "jasnowidzów" i "telepatów", co to wiedzą o tobie więcej niż ty sam :)

A co do rozumienia wolności, to chyba raczej naturalne dla ludzi ją ceniących, że każda taka osoba rozumie to pojęcie w sposób indywidualny. Prawda?

Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sedov76
+3 / 7

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sedov76
+7 / 11

Ja się z chamstwem nie cackam. Sprawa przeszła już przez prokuraturę rejonową i obecnie procedowana jest w Prokuraturze Okręgowej. Nie chodzi tu o sympatie polityczne. Chamy są wszędzie. I należy ich szybko uświadomić, że w sieci nie ma anonimowości. Sądząc po nienawistnych mailach, które od niedawna od niego otrzymuję, on właśnie został uświadomiony i wie, że "coś się dzieje".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lambdrone
+4 / 8

Typowa narracja elektoratu PiS-u. Lżenie poparte tanimi bluzgami, brak konkretów, a do tego przekonanie o byciu anonimowym. Poziom komentarzy na niemieckich portalach w języku polskim to dno. Mam nadzieję, że ci komentujący jeszcze kiedyś poniosą konsekwencje narracji pełnej jadu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
-4 / 12

no dobra, ale co z tą kasą z ofe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B beeveer
+3 / 5

jezu... chodzi mi o to, że zasrane PO i pie..ne PIS rżną nas na kasę na kązde możliwe sposoby, a wy się tu jakimiś przekleństwami czy mową nienawiści przejmujecie... srał pies tą pomaską, należy do organizacji która mnie orżnęla nie raz, więc życzę jej wszystkiego najgorszego i zgadzam się z Radkiem, choć to pewnie zaczadziały pisowiec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+4 / 8

o kase z OFE to pytajcie Morawieckiego i o 20% podatku z tej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
0 / 0

co jak co ale ktoś chyba okradł ofe czyż nie? :) takie informacje krążą po sieci i koło wałków szumowskiego nie są żadną tajemnicą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

Napisała posłanka ze środowiska politycznego, które z hejtu zrobiło podstawę polityki od 1989 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 0

Powiem tak - sprawa została rozwiązana bo zgłosiła ją posłanka.
Ja 2 lata temu zostałem oszukany na OLX i jak to zgłosiłem dając policji nick że strony, dane przelewu i numer telefonu to nie mogli ustalić sprawcy. Mimo iż kwota była spora.
Za to 8 lat temu jak mnje oszukano na 80zł to policja ściągnęła typa w kilka dni i oddał kasę w mniej niż tydzień.
Wtedy nie było ustawy o konieczności rejestracji numeru komórkowego i się dało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem