Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
254 261
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Hamster88
+7 / 13

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
0 / 10

Nie da rady oglądać bitwy pod Grunwaldem. Czas "teleportacji" trwałby 611 lat (pod warunkiem, że cały czas poruszał by się z prędkością światła), więc mógłby jedynie zobaczyć moment swego startu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nitaki
+11 / 11

@gemini1234 autorowi chyba chodziło o teleportację natychmiastową, taką w najprostszym i najbardziej popularnym tego słowa znaczeniu.
Autor również nie zaznaczył, że odległości pokazane na obrazku (mówię o planetach) pokazują odległość pomiędzy orbitami, a nie pomiędzy planetami, bo czasem Wenus jest bliżej nas niż Mars, a czasem dalej, w zależności od tego, po której stronie Słońca są te 2 planety patrząc z Ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hermes_Trismegistos
+6 / 6

@nitaki Nie jest problemem natychmiastowa teleportacja. Problemem jest to, że Krzyżacy nie podciągnęli wozów transmisyjnych, a ciężko byłoby znaleźć teleskop pokazujący cokolwiek sensownego na tak oddalonym ciele niebieskim.:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+4 / 4

To dość stara teoria, którą niektórzy błędnie nazywają teoretyczną możliwością cofania się w czasie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thoren2
-4 / 6

Nasuwa się zatem pytanie z jaką prędkością należałoby wrócić aby wylądować w konkretnym momencie z przeszłości i czy to w ogóle możliwe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thoren2
+2 / 2

@Eviar Jakieś znaczenie to jednak ma. Fizycy do tej pory nie znaleźli żadnego prawa, które zabraniałoby cofać się w czasie. Istnieje też kilka teorii na ten temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
0 / 0

@thoren2 W trakcie wracania będzie Ci się "film" przewijał do przodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+2 / 4

sorry ale to tak nie działa.
1. żeby zobaczyć cokolwiek z kierunku, z którego się poruszasz musiałbyś poruszać się wolniej niż światło (jest ono tak dość ważne żeby coś widzieć. wiesz?)
2. tzw próżnia kosmiczna nie jest idealną próżnią. co z tego? zachodzi w miej dyfrakcja, rozproszenie i absorbcja. co zmniejsza "dokładność" obrazu. gówniana jakość jest już w odległości ziemia - mars, a ty wspominasz o latach świetlnych. bez względu na jakość "teleskopu" nie zobaczyłbyś niczego sensownego

co do samej relatywistyki, na której opiera się ten wywód - są to pseudowzory stworzone na podstawie dostosowania do niektórych obserwowanych zjawisk. niestety nie do wszystkich współczesnych badań tak idealnie pasuje i opiera się na założeniu o tym, że prędkość światła w próżni to największa możliwa prędkość (jak dowiedziono pare lat temu błędnym, bo światło w niektórych ośrodkach porusza się szybciej niż w próżni) - dlatego też statek lecący szybciej niż światło nie wpisuje się w tą teorię, bo jest wg niej niemożliwy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2021 o 0:14

L Lusja
0 / 0

Dokladnie tak samo jak to, co tu mamy, przecietny czlowiek "rozumie" systemy podatkowe, ekonomie itp. rzeczy. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S samerun25
0 / 0

Wszyscy coś tam wiedzą i każdy po trochu ma rację na dzień dzisiejszy. Ale ile to już niemożliwego człowiek osiągnął przez ostatnie chociażby 5000 lat. Więc nie można zakładać, że coś jest niemożliwe. Możliwe jest za to, że prawa fizyki nie są stałą. Do odkrycia jest jeszcze mnóstwo. Mimo wszystko mało wiemy o wszechświecie i prawach jakie nim rządzą. Co jakiś czas wychodzą jakieś nowości. My i nasze dzieci możliwe, że nie dożyjemy wielkich odkryć ale któreś pokolenie na pewno o ile nie dojdzie do jakiejś katastrofy. Patrząc na prędkość rozwoju technologii można już zakładać, że wiele jest do udowodnienia przed nami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AleksanderVM
0 / 0

Nic nowego. Powstał nawet film z tym tematem, bodajże "Paycheck".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+1 / 1

@AleksanderVM na podstawie opowiadania Dicka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JohnnyT
0 / 0

Problem. Fizyka jasno mowi, ze ZADEN obiekt posiadajacy mase nie moze rozwinac predkosci swiatla a co dopiera ja przekroczyc. Jest to zagwostka w stylu ,,Co by bylo, gdybysmy zignorowali prawa fizyki?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
0 / 0

Przy okazji jak mówimy o prędkości światła to polecam tą stronkę https://joshworth.com/dev/pixelspace/pixelspace_solarsystem.html Bardzo fajnie widać jak mała jest największa prędkość we wszechświecie (albo jaki on jest wielki). Aha trzeba kawałek przeskrolować i w prawym dolnym rogu pojawia się ikonka która może uruchomić light speed;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2021 o 21:11