Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
443 452
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar polm84
+3 / 3

Z tego co sie orientuje taki przepis jest w wielu krajach, a najlepsze, ze nie mozna sie usmiecha, ale jak zrobisz "niezadowolony" grymas to juz jest ok. A Tu chodzi o "naturalny" wyraz twarzy aby komputer mogl porownac zdjecie w systemie z twarza. No. Na lotniskach przy bramkach automatycznych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+6 / 6

@polm84 Może nie tyle naturalny, co rozluźniony wyraz twarzy. Ludzie mogą naturalnie mieć jakiś grymas czy być zwykle uśmiechnięci, ale dla biometrii najlepsze jest zdjęcie neutralne z rozluźnionymi mięśniami. Jak rozluźnisz wszystkie mięśnie twarzy, to nie będziesz uśmiechnięty i o to chodzi. Jak ktoś się uśmiecha, to zniekształca swoje naturalne rysy twarzy.
Komputery są całkiem dobre w rozpoznawaniu i tego, ale dla komputera jest znacznie lepiej, jak przynajmniej dane bazowe są zunifikowane. Łatwiej porównywać wyraz twarzy osoby skanowanej do jej neutralnego wyglądu niż porównywać dwa widoki o niezidentyfikowanym wyrazie twarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RobertoR31
0 / 2

A myślałem że to inny Piotr Adamczyk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tayso
+6 / 6

A to ciekawe bo to nie jest zdjęcie do dowodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lusja
+2 / 2

Pan Piotr pol wieku z okladem juz tu jest i jeszcze nie odkryl, ze nie wolno sie cieszyc do zdjecia dowodowego? ;) To raz, a dwa... Urzedniczka: Pani Kasia, czy Basia, nie wymyslila tych wszystkich przepisow, natomiast placa jej za to, by ich przestrzegania wymagala. Bierze wiec te swoje "tysiace", wierci sie na niewygodnym krzeselku pare godzin i wzdychajac na swoje hemoroidy czy zylaki, czeka 4-ej, by pojsc do domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 marca 2021 o 18:09

D dupazyzor
-1 / 1

weź się ogarnij chłopie, śmieszkować Ci się zachciało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem