Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
494 510
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawcio68
+3 / 5

skoro mamy taką pandemię to dlaczego te szpitale tymczasowe stoją puste? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
+3 / 3

@pawcio68 On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+2 / 2

@pawcio68 bo pewnie głupi z rządu nie pomyśleli, że potrzeba do szpitala personelu i urządzeń, a jednego i drugiego w Polsce brakuje XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 0

@pawcio68 To bardzo proste. Na niepotrzebnych nikomu inwestycjach najlepiej się kradnie:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@Pergamin Jak ktoś kiedyś powiedział: Szpital bez personelu i urządzeń, z samymi łózkami - to burdel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nagano
+2 / 6

Nie dogodzisz. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mogę sobie wyobrazić ten kwik, gdyby nie zbudowali szpitali tymczasowych, a przyrost zarażeń byłby taki duży, że nie byłoby już miejsc dla chorych w normalnych szpitalach. Hurr durr, dlaczego nie pomyślano o dodatkowych szpitalach, przez was babcia mi zmarła hurr durr. Ehh...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
+3 / 5

@Nagano Nie chodzi o to co zrobiono tylko za ile? Tutaj, wstawienie kilkudziesięciu łóżek na sale kongresowe, gdzie nie dotarł żaden pacjent kosztuje przez kilka miesięcy tyle ile NFZ wydaje rocznie na szpital wojewódzki? Tym bardziej, kiedy żaden szpital tymczasowy nie posiada pełnej obstawy personalnej bo zwyczajnie tylu lekarzy i pielęgniarek nie ma. Więc za co te 75 mln?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+3 / 3

@awator
Dla kolegi, który ten szpital budował oraz dla drugiego, który sprzedał łóżka i inne pierdoły. No idzialka, ciekawe czy nie była prywatną, należąca do trzeciego kolegi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 marca 2021 o 18:07

A awator
0 / 2

@Klebern Tutaj "budowanie szpitali tymczasowych" polega na ułożeniu kilkudziesięciu łóżek, czy to na stadion narodowy czy jakieś hale targowe. Gdzie nawet respiratorów nie ma, bo tych szumowskiego wiadomo nikt nie widział. W tym sedno właśnie że niczego nie zbudowano, nie trafił tam żaden pacjent a kosztuje to więcej niż roczne utrzymanie pracującego szpitala wojewódzkiego.
I ja za to płacę, Ty za to płacisz, i Państwo też za to płacą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregor2
+1 / 5

„[...] do dziś nie przyjął ani jednego pacjenta.” może mieć to coś wspólnego z tym, że został otwarty w dniu publikacji demota i artykułu w źródle (9.03.2021). Patrząc na artykuł pisany bardziej neutralnym językiem (https://www.wroclaw.pl/portal/9-marca-otwarcie-szpitala-tymczasowego-we-wroclawiu) możemy się dowiedzieć, że mają do niego trafić pacjenci którzy wymagają tlenoterapii ale nie kwalifikują się jeszcze na intensywną terapię (ci którzy zajmują najwięcej łóżek). O ile aprobuję mieszanie z błotem obecnego rządu manipulowanie w tym celu informacjami stawia nas na ich poziomie (jest wystarczająco prawdziwych informacji, którymi można osiągnąć efekt).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
0 / 2

@gregor2 Fajnie, że sprawdzasz tylko miejsce: Terminal Hotel we Wrocławiu, określono jako bazę szpitala tymczasowego w październiku 2020 i od tego dnia zaczyna się finansowanie i organizowanie struktur. Co jak wszyscy wiemy tanie nie jest, a do dzisiaj mimo braku pacjentów kosztuje 75 mln. Tutaj niczego nie trzeba manipulować.
https://www.politykazdrowotna.com/66189,lista-szpitali-tymczasowych-w-polsce

Nie szukając daleko "narodowy" też do tanich nie należy. Ponad 20 mln miesięcznie, to szpital powiatowy tyle kosztuje rocznie, a pacjentów ma zdecydowanie więcej. Generalnie to i tak żaden szpital tymczasowy w pełnej deklarowanej strukturze nigdy nie ruszą bo zwyczajnie nie mamy takiego zaplecza personalu medycznego i tego żadne miliony złotówek nie zmienią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
0 / 0

@gregor2 Jesteś uczciwym i sprawiedliwym człowiekiem. Nie zmieniaj się w tej materii.
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
0 / 0

@Albert_Einstein Ja też chcę być sprawiedliwym ;) Wskaż mi nieprawilności a obiecuję nad tym popracować, bo jeśli jest gdzieś lepsza wersja mnie to chyba warto ją wydobyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+1 / 1

Nas niekoniecznie. Władzę, która nas i nasze dzieci topi w długach, jak najbardziej. Dług publiczny liczony w setkach miliardów, chowany przez księgowe machloje. A TVPiSotuba propagandowa krzyczy, że tak se super radzimy w tym trudnym czasie, że "nas" stać na wielkie inwestycje i te inwestycje będą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
0 / 0

Głupie gadanie. Kilka szpitali było potrzebnych problem polega na tym że nawet istniejące maja za mało personelu i respiratorów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem