Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
432 438
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R konto usunięte
0 / 10

@Tabihito
No tak, będą teraz w 100 chodzić do wróżbity Macieja, pytać kto popełni przestępstwo i zanim jeszcze to zrobi zabiją typa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tabihito
0 / 2

@trebi - czyli w twojej opinii zorganizowana grupa (słabo) finansowana przez rząd - czytaj policja lub podobne służby - będzie bardziej skuteczna niż zorganizowana grupa wkurzonych kobiet, którym naprawdę zależy na ochronie własnego życia.
@Czeste_chmury_geste - bo to nie jest głupie iść atakować siedzibę rządu, gdy źródło problemu jest gdzie indziej (no chyba że gwałciciele i mordercy siedzą głównie w rządzie, wtedy odpowiedziałeś @trebi). lepiej się wyżyć i nic nie zdziałać. Równie dobrze mogłyby zatrudnić się w policji, dostać przydziałową broń i patrolować miejsca gdzie kobiety są zagrożone.
@Tabihito - z zasady, policja i inne tego typu służby mają pełnić funkcję prewencyjną, zapobiegać przestępstwom, a nie badać sprawy po fakcie. jeżeli idziesz do wróżbity Macieja i pytasz się go, kiedy się do ciebie włamią, zamiast zainwestować w alarm i zamek przeciwwłamaniowy, to już twój wybór.

ich sytuacja jest inna niż w Polsce.
tam mogą się zorganizować oficjalnie (służby mundurowe) lub nieoficjalnie(coś na kształt oddziałów paramilitarnych z USA) i przynajmniej próbować poprawić stan swojego bezpieczeństwa. połowa macho z meksyku wymięknie, gdy gdzieś w koncie pustego łba będzie mieć świadomość, że za gwałt lub zabójstwo może zostać zlinczowany.
u nas to rząd bezpośrednio działa na szkodę kobiet, więc atak na siedzibę rządu byłby bardziej zrozumiały. u nas wróg siedzi w siedzibie rządu (gorzej że społeczeństwo samo go tam umieściło)

można było podjąć działania, które miałyby rzeczywisty efekt (strach przed konsekwencjami powstrzymałby niejednego gwałciciela lub mordercę) niż atakować grupkę ludzi (rząd), która i tak nic z tym nie zrobi.

(sytuacja trochę jak u nas. politycy robią co chcą, bo nie boją się, że poniosą konsekwencji za popełnione przestępstwa. różnica taka, że to politycy mają do dyspozycji służby mundurowe :/ )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+8 / 18

Ufff, na sczęście facetów w Meksyku ginie tylko ~60 dziennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 marca 2021 o 14:23

M marswiat
-4 / 14

no i to jest protest w ważnej sprawie...a u nas macice walczące i straszne prześladowania kobiet

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
0 / 2

demografia definiuje demokracje, prawo i porządek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 marca 2021 o 14:18

T tomek_s
-4 / 10

Protestują, gdyż kobiety stanowią jedynie 10%zabójstw? Jest niesprawiedliwie, mam nadzieję, że rząd coś z tym zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 marca 2021 o 16:45