Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
209 218
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ZrytyRyj
-1 / 9

Fajne. Tylko dlaczego o stosunkach Polsko- Ukraińskich wypowiada się wujaszek Stiopa spod Moskwy? My sobie poradzimy z problemami sami, a wujaszek Stiopa niech sobie walonki załata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I igwer4
-1 / 5

ZAYEBIŚCIE powiedziane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 5

@ZrytyRyj ale tak jest lwy na cmentarzu orląt lwowskich są wciąż zasłonięte płytą paździerzową więc nie bardzo dostrzegam symetrię w działaniach władz ukraińskich, którzy swoje kompleksy wobec Polski leczą postawą non posimus odnośnie jakichkolwiek naszych próśb, nie zadań czy ultimatum itp. skoro sami nie wiedzą w nas przyjaciela to po co było ich bronić przed bratem ze wschodu? Niechby Putin zabrał resztę pozostawiając kilkadziesiąt km linii demarkacyjnej między nami tak na wszelki wypadek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
+1 / 9

@Tibr Bo widzisz, na Ukrainie do władzy dorwali się tacy co to ,,wielka sicz", ,,wolna kozacczyzna", ,,UPA" i ,,Bandera". Podobnie jak u nas dorwali się do władzy, tacy co to ,,husaria", ,,przedmurze chrześcijaństwa,,, ,,Polska od morza do morza" i ,,żołnierze wyklęci". Tacy nigdy się nie dogadają. Ale ,,tacy" przeminą, A Polska i Ukraina będzie nadal. Rozumiał to Piłsudski, że lepiej mieć za sąsiada nawet niezrównoważoną Ukrainę niż Rosję, bo Ukraina nigdy nie stanie się śmiertelnym zagrożeniem dla Polski, a Rosja to i owszem. Dlaczego tylu tego nie chce zrozumieć? I to jest dopiero dobre pytanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2021 o 9:59

S slavik1975
+2 / 2

Poczytaj proszę trochę wiecej o powodach wybuchu wojny pomiędzy Polską i Bolszewikami.
Sami sprowokowaliśmy wybuch tej wojny i o maly włos nie znikneliśmy z mapy ponownie. A Ukraińskich siepaczy od Radzieckich różni to ze ci pierwsi robili to z czystej zwierzęcej nienawiści a drudzy z dyrektywy i doktryny państwa Bolszewickiego. Mam nadzieję że pamięć o Ukraińskich bandytach i ich bestialstwie zawsze będzie żywa w naszym narodzie. Oddaliśmy możliwość dobrych stosunków i interesów z Rosją w zamian za wsparcie zawsze nam wrogiej Ukrainy. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@ZrytyRyj Taaak... zamiast skomentować bezczelny ruch Ukrainy, usiłujesz wywołać pyskówkę, by tematem nie była bezczelność banderowców ale twoje chamstwo. Będzie pyskówka, niewygodny temat demota bedzie pominięty, normalna taktyka w obronie ukraińskich interesów.
Ja jestem "wujaszek Stiopa"... a kim ty jesteś, iz nieustannie bronisz Ukrainy? Kim że atakujesz tych, którzy pokazują jaka Ukraina jest? Kim, iż tak nerwowo reagujesz na niewygodne dla Ukrainy fakty?
I stara śpiewka, Rosja zła, Ukraina niepokalana... to tak przypomnę, iż to Kozacy zdradzili Polskę sprzymierzając sie z rosyjskimi carami, rzeź pod Batohem (Mały Katyń) to też Ukraińcy. To Ukraińcy pacyfikowali nasze powstania, to Ukraińcy utrwalili władzę cara w Polsce, we wrześniu 1939r to Ukrainiec Woroszyłow, szef sowieckiego MONu, dał rozkaz Ukraińcowi gen Timoszence do ataku na Polskę, to Ukraińcy dokonali najbardziej bestialskiej zbrodni na Polakach na Wołyniu, nigdy za to nie przepraszając, a ze zbrodniarzy zrobili narodowych bohaterów. To Ukraina zagarnęła nasze Kresy na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow (Rosja ani metra). To Ukraińcy rządzili ZSRR 27 lat, gdy Rosjanie ledwo 8,5, i to Ukraińcy obecnie wynieśli na pomniki zbrodniarzy, czyniąc z nich swoich narodowych bohaterów, więc czy ta Ukraina jest taka dobra, jak chcesz ją przedstawiać, czy też bezczelnie i tradycyjnie bronisz tutaj ukraińskich interesów?
I jak byś nie kombinował, Rosjanie za Katyń przeprosili, mimo iż mieli tam tylko współudział, Ukraińcy za Wołyń nie przeprosili, mimo iż tylko oni mordowali bestialsko Polaków, a ze zbrodniarzy zrobili narodowych bohaterów... ale to Rosja jest ta zła, a Ukraina dobra... dla kogo?
Piłsudski... czy to nie on paktował z Leninem, zamiast iść z pomocą Ukrainie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 marca 2021 o 16:57

F faraon69
0 / 0

Znając naszych to przeproszą, odbudują tablicę i jeszcze jakiś pomnik banderowcom postawią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@El_Polaco Polska ma wiele instrumentów nacisku, od zaprzestania sponsorowania Ukrainy, politycznego wspierania na arenie międzynarodowej, do blokowania tego kraju, jak to zrobiły małe Węgry, gdy Ukraińcy zablokowali możliwość nauki w języku węgierskim na Ukrainie. Można? Można, tylko trzeba chcieć. My pod naciskiem USA poszliśmy drogą ustępstw względem obecnej banderowskiej Ukrainy, od początku popierając nielegalne przejęcie władzy, czy wojnę w Donbasie, co na tym zyskując? Nic. Ukraina od lat blokuje import naszego mięsa, eksportując własne, biorą od nas gaz, węgiel, wysyłali żołnierzy rannych na rekonwalescencje do Polski, dzieci na kolonie, brali też pożyczki, a nie chcieli nas, byśmy ich reprezentowali w ustanawianiu pokoju w Donbasie, wybrali Niemców. Tak wygląda nasza polityka ustępstw, bez jakichkolwiek żądań. Fiasko totalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bacu87
+1 / 1

To była wojna wyprzedzającą. Chyba nie wierzysz że bolszewicy po pokonaniu białych, mieliby pokojowe zamiary

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slavik1975
-1 / 1

Mogliśmy wraz z białymi zdusić Bolszewie. Naczelnik odrzucił błagania Denikina i dogadał się z Leninem.
Oczywiście przy aprobacie zachodu. W 1939r odbiło się nam czkawką. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem