Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
367 389
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+27 / 29

Gdyby to rzeczywiście strój "prowokował", to na plażach nudystów nie ustawałby gwałty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacaato
-5 / 17

przedostatnie topless?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacaato
-3 / 7

@RealSimon tego nie powiedziałem. ale zastanawia mnie, gdzie tak się chodzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RealSimon
-3 / 5

@jacaato A co, poszedłbyś tam i popatrzył?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2021 o 17:10

avatar RazzleMan88
-4 / 16

Gwałt - straszna rzecz, przyznać trzeba. Ale... gwałt działa w dwie strony (żeby mi tylko tutaj jakiś szczyl nie napisał: 'Oj, ale bym chciał bym zgwałcony przez swoją nauczycielkę...). Facet - > kobieta, Kobieta - > facet. A co do stroju, ma coś z tym wspólnego, ale mam wrażenie, że większość przypadków jest spowodowana tym, że oprawca jest silniejszy fizycznie, a ofiara pijana, po narkotykach, albo strach bierze górę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+13 / 17

@Watcher_Sariel Niesamowite, że wciąż jeszcze są ludzie, którzy próbują tłumaczyć zwyrodnialców, którzy nie potrafią nad sobą zapanować. Pobicie, obtarcia, naderwania narządów rodnych, siniaki, zadrapania, krzyki - takie "sygnały" daje gwałcona kobieta. Cokolwiek zrobiła wcześniej, choćby zalotnie oblizała wargi czy zsunęła ramiączko, nie oznacza natychmiastowej zgody na przemoc i seks. Ile jeszcze trzeba to wbijać ludziom do łbów?

A liczba gwałtów to dane zgłoszone. W katolickim zaścianku nie mieści się często jeszcze w głowie, że jak podpity mąż wymusi seks na żonie, to nie jest to "obowiązek małżeński", tylko gwałt.

Według różnych badań i statystyk, w Polsce może dochodzić nawet do 200 przypadków gwałtu dziennie. Wg danych policji zgłaszanych jest tylko pięć z nich. "Pewien obraz skali problemu mogą dać badania seksualności dorosłych Polaków, przeprowadzone przez prof. Zbigniewa Izdebskiego . W 2005 r. ankietował on 3.200 osób w wieku 15-49-lat. Wyniki są wstrząsające: prawie 12 proc. respondentów przyznało, że było ofiarami przemocy seksualnej. W tym 2 proc. zostało zgwałconych. [...] Jako że wyniki tych badań są miarodajne dla całej populacji Polaków, oznacza to, że ofiarami gwałtów mogło paść nawet ponad pół miliona Polaków!" [Gazeta Lubuska, 2010].

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowaleczka
+4 / 6

@Watcher_Sariel Prawdę powiedziawszy to akurat kobiety zyskują ze względu na rosnącą liczbę singli - w końcu mogą funkcjonować ja człowiek - pracować, rozwijać się i żyć po swojemu, a nie jak dawniej jako sprzątaczka i kura domowa. Plusem jest też, że coraz mniej ludzi chce mieć dzieci. Zresztą dawniej też ich nie chcieli, tylko nikt kobiet o zgodę nie pytał. Moi dziadkowie wprost przyznają, że woleli być we 2, ale presja otoczenia robiła swoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
-5 / 7

@kowaleczka Może tak, a może nie. Nie wiem. Faktem jest, że to kobieta bardziej naciska na ślub i stały związek. Zresztą komu urodziło się dziecko w ciągu ostatnich kilku lat ten będzie płakał w 2040r. Liczba starych ludzi przebije liczbę pracujących i wtedy te szurnięte mamusię będą musiały dzieciom wytłumaczyć czemu jest tak a nie inaczej...ale kto by tam myślał do przodu...pffff.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+6 / 6

@Watcher_Sariel Skoro podpierasz się Bretem Weinsteinem (to zresztą biolog, nie seksuolog), to na pewno przytoczysz odpowiedni cytat, o którym możemy porozmawiać. Mnie się nie udało znaleźć żadnej jego wypowiedzi na temat gwałtu.

Liczba gwałtów akurat rośnie, nie spada. Po części oczywiście odpowiada za to wzrost świadomości kobiet, które coraz częściej decydują się to zgłosić.

No i największa rozwałka w Twojej wypowiedzi: jak przestępstwo nie zostało zgłoszone, to Twoim zdaniem go nie ma. Mam propozycję, jak poradzić sobie z przestępczością w Polsce: po prostu jej nie rejestrujmy, a spadnie do zera. Najbezpieczniejszy kraj świata!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aisin
+5 / 5

@Watcher_Sariel Mialem sie nie odzywac, ale nie moge przejsc kolo tego komentarza obojetnie.
Nawet jesli kobieta wysyla mieszane sygnaly i myslisz, ze wpadles jej w oko, to podchodzisz i pytasz o numer, a nie czekasz az sie spije do nieprzytomnosci albo zaciagasz do piwnicy.
Ba, nawet jesli kobieta mowi wprost, ze jej sie podobasz, to i tak musisz poczekac na jej pozwolenie zeby zrobic cokolwiek.
Nie wierze ze musze tlumaczyc takie oczywiste rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hannya
+5 / 5

@Watcher_Sariel Chciałabym zobaczyć taką linię obrony: "Wysoki Sądzie, bo ona mi nieświadomie wysyłała sygnały, że chce się pieprzyć a teraz marudzi.".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sabbr1
+1 / 3

@Watcher_Sariel Ok, wg Twojego rozumowania, jak zabiję żonę i tego nie zgłoszę, zabójstwa nie będzie. Jak ukradnę komuś 100 tysięcy, przykładając mu nóż do gardła i ostrzegając, że jak zgłosi to go zabiję, a ten ze strachu nie zgłosi, to nie ma kradzieży z rozbojem... Wiem, Ciebie to nie będzie obchodzić, ale normalnych ludzi już tak.
Logiki w ostatnim zdaniu za grosz. Myślę, ba, jestem pewien, że kobieta, która jest traktowana źle w związku i go zakończy, jest szczęśliwsza niż w związku, w którym jest bita czy poniżana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
-4 / 4

@sabbr1 Wasza logika to otwarta furtka do pełnej inwigilacji. Tylko że inwigilować będą wszystkich, a nie gwałcicieli, ale kto by się tym przejmował.
Jesteś ofiarą przestępstwa to zgłaszasz. KONIEC I KROPKA. Nie zgłaszasz, a potem opowiadasz bzdury których nie da się potwierdzić i co? Cały kraj, policja i cholera wie kto jeszcze ma stanąć na baczność i szukać wszędzie wszystkich po omacku? Pffff. Podejście bazujące na emocjach już teraz doprowadziło do tego, że rozmowy o pracę są zawsze w obecności świadka, przy otwartych drzwiach i rejestrowane. Zobaczymy co będzie dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sabbr1
+3 / 3

@Watcher_Sariel Ok, tak by to wyglądało w świecie idealnym, ale:
1. Możesz być po prostu zastraszony - na tym opiera się działanie mafii, handlu kobietami itd.
2. Możesz być psychicznie niezdolny do zgłoszenia tego - często tak jest w przypadku gwałtu.
3. Możesz być po prostu niezaradny życiowo, czy osobą w podeszłym wieku i nie wpaść na to, że uległeś przestępstwu. Wbrew pozorom takich ludzi jest więcej, niż się wydaje. Na tym żerują przestępcy "na wnuczka".
4. Możesz mieć kombinację ww. cech.
Wiem, że Ty jesteś hardy, odważny i inteligentny. Ale nie wszyscy tacy są...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Watcher_Sariel
-1 / 1

@sabbr1 Masz tu sporo racji przyznaje. Może i wypowiadałem się w dosyć chłodnym tonie, ale nigdy nie usprawiedliwiałem gwałtów itp tylko powiedziałem jak się takie rzeczy odbywają i że ma to podłoże czysto biologiczne. Kary też są za to zbyt niskie, a i kobiety nie są święte i serio tu do facetów informacja - wierzyć kobietom na słowo to trzeba być durniem. Bo znam przypadku typowych życiowych suk z którymi mieli do czynienia moi koledzy z pracy. Wieczorem laska ciągnie ci loda jakby miało nie być jutra, a rano czuje się wykorzystana? Sami sobie na to odpowiedzcie. Kobiety będą miały coraz gorzej. Już nie mają najlepiej. Będąc samotną matką masz nikłe szanse na to by znaleźć kogoś na stałe. Twoje złe życiowe wybory to nie jest zmartwienie kogoś innego poza tobą i ewentualnie twoją rodziną.
Gwałtów stosunkowo na tak duży kraj jak Polska to nie ma wiele. Liczba fałszywych oskarżeń o molestowanie i gwałt rośnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
-4 / 4

No cóż... Paryżanie, Szwedzi, Niemcy... ci czarnoskórzy nie wytrzymują takigo napięcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2021 o 19:00

S sabbr1
+3 / 3

@stokro5 Tylko polscy katolicy są w 100% odporni na "pokusy"... Człowieku, zacznij myśleć... To nie boli, a naprawdę jest użyteczne w życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
-1 / 1

@sabbr1 Zacznij ? Ja myślę od dawna. To nie boli. Spróbuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sabbr1
+1 / 1

@stokro5 W takim razie zrezygnuj z myślenia. Są ludzie, którzy po prostu nie mają do tego predyspozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem