Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1109 1128
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pisowskagangrena
+16 / 18

z poczty polskiej można było odejść po zainkasowaniu 9 krotnych poborów miesięcznych,
mój kolega,do niedawna listonosz , odszedł w grudniu ub roku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luki571920
+5 / 7

9x najniższa krajowa to jakieś 19 tysiecy na rękę dla listonosza,mimo to chętnych było tak wielu,że większość otrzymała odmowy bo byli to pracownicy eksploatacji i nie miałby kto pracować.Najbardziej skorzystały osoby na wysokich stanowiskach,ktore mimo tego,że miały nabyte prawa emerytalne mogły takową odprawe wziąć i co najlepsze wielu z tych co wzieło za chwile wróciło na pocztę na umowę zlecenie:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+19 / 27

A wystarczyło by:

skasować wszelkie ukryte dopłaty do górnictwa - patrz raport NIK

Gdyby cena węgla skoczyła do wartości związanej z prawdziwymi kosztami wydobycia - byłoby w końcu oczywiste dlaczego tego węgla nie da się sprzedać, dlaczego nasz węgiel nie jest w stanie konkurować z importowanym, dlaczego trzeba natychmiast pozamykać większość kopali i nawet górnik by zrozumiał że jego praca jest po prostu nieopłacalna więc nic mu się z tego tytułu extra nie należy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
-4 / 54

@Demot249 w Polsce nie ma kopalni złota, tylko dlatego że naszego rządu nie stać aby dopłacać do każdej wydobytej tony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sandalarz
-2 / 2

@Demot249 też nie lubię dokładać do górnictwa ale to nie ono jest winne temu że pada. Nie wiem czy wiesz ale problemem są tzw "składy węgla" do których kopalnia jest prawnie zobowiązana sprzedawać węgiel (no i oczywiście setki związków zawodowych potrzebnych jak zęby w ...nosie) i to właśnie te składy sprzedają węgiel detalicznie. Warto się zainteresować:
- za ile kopalnia sprzedaje na skład
- kto jest właścicielem składu
Co nie zmienia faktu, że jak zwykłemu człowiekowi nie idzie firma to ZUS US srus dupus i innni go zjedzą pomimo braku wpływów (że nie wspomnę o zysku), natomiast kopalnie dofinansują.
Działania jakie są w tej branży od dawna wyglądają tak, że Państwo dotuje kopalnie bo te są na stracie (bo są dlatego że brak jest możliwości sprzedaży węgla "na ulicę") natomiast zysk trzepią składy węgla. Czyli notabene dotacje idą do składu.
Jeśli się mylę skorygujcie mnie - może się coś zmieniło i gadam głupoty (zmiany są najczęściej robione w nocy - a ja niestety muszę kiedyś spać)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
0 / 0

@Azheal - nie wiem czy wiesz, ale każdy biznes w Polsce jest opodatkowany. Są branże, gdzie podatków jest więcej niż 34!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-2 / 2

@sandalarz - gadasz głupoty. Setki związków na kopalni to pomysł samych górników. Sami sobie tworzą związki tylko po to aby utworzyć stołki dla swoich rodzin - oczywiście opłacane przez podatników a nie przez samych górników.
Kopalnie to bankruci bo górnicy kradną na potęgę - węgiel nie sprzedaje się bezpośrednio na składy (czyli prywaciarzom), bo taki prywaciarz nie pozwoli się oszukać - jeżeli ma być 100 ton na ciężarówki to będzie 100ton. Górnicy wolą sypać na hałdę, bo wtedy mogą wpisać dowolną liczbę "urobku" - mieli 80 ton a wpisali 100. To żaden problem, węgiel wydobyty a hałdy nikt nie zmierzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-1 / 1

@Azheal - po prostu twierdzisz, że górnictwo jest nieopłacalne, bo jest opodatkowane. Ja twierdze, że inne branże maja tyle samo podatków albo i więcej i są opłacalne. Zatem, w tym konkretnym przypadku, to nie podatki są winne tylko górnictwo samo w sobie.
To co piszesz to po prostu bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-2 / 2

@Azheal - i znowu bredzisz człowieku. Mylisz podstawowe pojęcia, bo mylisz górnictwo z energetyką. Możesz wyjaśnić jakim cudem energetyka rzutuje na nierentowność górnictwa? Pierwotnie piszesz o podatkach w górnictwie, a teraz, aby "udowodnić", że masz rację, podajesz jako przykład energetykę.
Naprawdę myślisz, że ludzie to idioci, którzy nie rozróżniają energetyki od górnictwa? Górnictwa nie ma ani w pierwszej trójce, ani w pierwszej piątce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-2 / 2

@Azheal - a teraz żebyś wiedział i przestał kłamać: wg danych rządowych 65% (tak, to nie błąd - 65%) wszystkich obciążeń podatkowych i okołopodatkowych stanowią SKŁADKI I PODATKI PRACOWNICZE. Wynika to z wysokich zarobków, wczesnych emerytur, przerostu zatrudnienia, tysięcy związków zawodowych (które to stanowiska są opłacane, mimo, że nic nie robią) itp itd.
Kolejnym co do wielkości podatkiem jest VAT - to płaci każdy.
Akcyza, opłaty środowiskowe, czy też podatki od nieruchomości to kropla w porównaniu do tej pierwszej pozycji. Więc przestań kłamać jat to górnictwo jest opodatkowane, bo nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+14 / 16

@wans

tylko, że te 120 tysięcy należy TERAZ a nie wciągu następnych 20 lat, bezwarunkowo zaproponować większości górników, zamknąć natychmiast większość kopalń i NIE DOPŁACAĆ DO TEGO INTERESU PRZEZ NAJBLIŻSZYCH 20 lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+18 / 22

@Demot249 Nadal jest to 120 tysięcy za nic nie robienie, potem dziwne czemu tyle kasy jest wtopione w tą dziecinę gospodarki, jeżeli praca jest nieopłacalna to zakład powinien upaść i tyle, bez rozdawania dodatkowej kasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+23 / 33

@kibishi To nie jest za "nic nie robienie". To jest kasa na przekwalifikowanie się. Problem jest w tym, że można odejść a potem faktycznie wrócić do zawodu - to raz. Jest to już nawet nie policzek dla innych zwalnianych a danie im w ryj pięścią albo nasraniem na głowy. - to dwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+21 / 21

@kibishi

polecam "Ucho Prezesa" - odcinek w którym Prezes tłumaczy dlaczego są ustępstwa względem górników a nie am względem lekarzy - pytanie brzmi - "czy wolisz dostać w łeb stetoskopem czy kilofem?"

tę rządzącą mafię też trzeba troszkę rozumieć ... :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+16 / 16

@Buka1976 Ja zmieniłem specjalizacje i nikt mi za to nie płacił, samo to że z mojej pensji idzie na utrzymanie ludzi których praca nie przynosi zysków jest irytujące i nie zależnie czy to górnicy, politycy czy związki zawodowe, ja płacę na to aby oni dostali tyle odprawy co ja odłożyłem przez prawie 10 lat pracy.

@Demot249 Ja sobie zdaje sprawę tylko ludzie też powinni zauważyć że rząd daje im nie swoje pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+15 / 15

@kibishi
> ludzie też powinni zauważyć że rząd daje im nie swoje pieniądze.

rząd zawsze daje nie swoje pieniądze, więc tego nikt nie zauważy - bo w szkole o tym nie uczą.

ludzie zauważyliby gdyby np. w składzie węgla były dwie sterty - to jest importowany węgiel za X a to nasz rodzimy za 2 razy X... wtedy zaczęłyby się pytania ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
+1 / 1

Nie trzeba tu nic zrozumieć zamknąć kopalnię a jak któryś będzie chciał walnąć cie kilofem to do więzienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
0 / 0

Nie trzeba nic zrozumieć zamknąć kopalnię a jak któryś będzie chciał walnąć cie kilofem to do więzienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VipeRsan
+4 / 4

@Buka1976 ano, zdaje się że jakiś czas temu (ok roku 2000) też był podobny program likwidacji nierentownych kopalń. Górnicy dostali też "jednorazowo" po ok 40 tyś zł. Popularne były wtedy na Śląsku Lanosy i Tico :P ok 35% w ogóle nie szukała innej pracy. Wielu z górników wróciło do górnictwa (zdaje się, że też część zamkniętych kopalń też otworzono).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
0 / 4

@Demot249
Tu się w pełni zgadzam. Zlikwiduj KRUS i zamknij kopalnie. Rolnicy zaorzą stolice a górnicy zakopią pozostałości.
Nie da się wszystkiego zamknąć, bo to zawsze głosy wyborcze oraz bezpieczeństwo energetyczne państwa. Jedynym ratunkiem jest restrukturyzacja, ograniczenie wydobycia ale utrzymanie działania kopali (tych opłacalnych), żeby w razie "W" wznowić wydobycie. Kolejna sprawa to "utrzymanie jednej linii" przez kolejne rządy.... a u nas wszystko po poprzednikach trzeba spalić i na nowo budować i tak budujemy co parę lat "Nową Rzeczpospolitą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+9 / 13

W latach 50 ub.w w ówczesnym ZSRR jak buntowali się jacyś górnicy na Zakaukaziu to zatopiono kopalnię. Razem z górnikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+8 / 8

I pojda do tyry do czech a jak sie tam stanie wypadek to bedzie katastrofa narodowa i placz bo biedni ludzie gornicy a kierowcy lub inne zawody to h... kto mu kazal tam lezc KASA i tyle mogl isc na strefe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VipeRsan
+6 / 8

@adamis62 taaa... tak jak w 2000. Też mieli nie wracać do górnictwa... jasne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
+6 / 6

Za co im kasa. Górnicy tylko dej,dej,dej,dej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+1 / 3

@adamis62 Hahahahah już tak było raz, że dostali odprawy i nie mogli wracać. Kur.... mać, czy inne zawody też dostają takie odprawy? Tylko żeby żaden nie wyskakiwał z niebezpiecznym zawodem. Akurat najwięcej wypadków w tym śmiertelnych to jest w budownictwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2021 o 23:36

J janekbro
+11 / 13

Polski węgiel stał by się opłacalny gdyby zlikwidowali wszystkie 13-14- 18 deputaty wczasy pod gruszą i masę innych przywilejów. Wystarczy że po 20 latach pracy mogą iść na emeryturę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+13 / 17

@janekbro Opłacalny ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2021 o 21:36

avatar polm84
+8 / 8

@Demot249 Nie zapominajmy, ze Polska importowala (chyba dalej importuje) wegiel z roznych krajow swiata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+9 / 9

@polm84

... a i owszem ... coś mi się jednak wydaje, że koszty pracy w Chinach i Rosji są jakby niższe - i pewnie tam to im się opłaca ...

ja tylko pokazuje, że u nas to się nie może opłacić, bo nie mamy ani tak dobrych warunków jak inni (przytoczona amerykańska kopalnia to kopalnia odkrywkowa a nie głębinowa) ani tak taniej siły roboczej jak inne nacje ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+8 / 10

@Demot249 jedyne co pamietam z przed kilkudziesieciu lat jak ktos sie wypowiadal na temat gornictwa w Polsce to powiedzial, ze u nas to nawet odkrywkowa kopalnia zlota by nie przyniosla zyskow. A patrzac na te wszystkie gornicze przywileje (choc mysle, ze to zwiazkow wina) to chyba to prawda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+11 / 11

@polm84

górnicze przywileje to tylko kawałek góry lodowej - poszukaj raportu NIK na temat górnictwa ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
0 / 2

Bo u nas to nieroby i całe rodziny. Do 13, 14..16. Do tego kierownictwo, dyrektorzy, prezesi, spółki , rady nadzorczej. Dlatego musimy ciągle utrzymywać to pseudo górnictwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 0

No ale czy w Polsce węgiel nie lezy coraz niżej i koszta również z tego względu wzrastają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
+3 / 7

A wystarczy odejść z kraju. Górnicy będą żarli węgiel gdy rząd nie będzie miał już kogo okradać żeby im dawać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IceShapedGod
+2 / 4

Wypłacić im w naturze, tzn. w tym węglu co go naskładowali na hałdach i tak leży bo jest tak drogi że nikt go nie chce kupić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C casperkb
-1 / 3

Ile co miesiąc zarabia górnik?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+2 / 6

Niestety nigdy się nie dowiemy bo zaraz przyjdzie tu jakiś ślunzok i powie że nie ważne ile ważne że za mało.
Pracowałem kiedyś na delegacji na Śląsku i żaden z nich nie chce się przyznać ile zarabia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VipeRsan
+1 / 5

@adamis62 to podstawa a ile w dodatkach nie liczonych do dochodu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alienapacz
-1 / 5

taa,z pewnością, za takie drobne by im się z łóżka nie chciało wstawać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pantharhei
+2 / 6

Górnicy od zawsze przecież mają gehennę w pracy, pracę w ciężkich warunkach i niezbyt opłacalna.
ALE, ciągną do tego zawodu pokoleniowo swoich synów, zięciów itd... A gdy odejdą z górnictwa w Polsce tradycyjnie będą pracować w górnictwie za naszą granicą ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fefefka
0 / 2

jeśli w to miejsce nie zatrudnią kolejnych i faktycznie zamkną nierentowne - czyli wszystkie poza jedną, której właścicielem jest niemiecka firma - to mogą im dać te 120 tys. Wypłacić wszystkim odprawy i zamknąć ten beznadziejnie nieopłacalny biznes, do którego i tak trzeba dokładać a ludziom wciskać węgiel, którego nie chcą, bo za drogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piter1984
+1 / 1

Kwestia jest taka że rząd fizycznie boi się górników. Bo jak coś to przyjadą i rozpier*** Warszawę, w przeciwieństwie do kobiet którym można łamać ręce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
+1 / 5

Górnicy to zawsze byli najgorszym złem. Musieliśmy na nich łożyć i dalej łożymy. Jeszcze na koniec szary człowiek musi się dorzucić do burżuazji by mogła leżeć do góry du... Oby jak najszybciej te kopalnie pozamykali to kraj odżywkę. Wiecznie tylko kasa, kasa kasa. Nie dość że za nic zarabiają krocie to jeszcze 13,14..16 , Barbórki etc. Normalny człowiek trafia na bruk górnik nie wiadomo dlaczego znowu fortunę dostanie. W sumie wiadomo bo znowu by demolowali i palili stolicę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

Bo jakby sprywatyzowali to musieliby się wziąć do roboty. A lepiej zarabiać bez wysiłku. W porównaniu do innych krajów gdzie znacznie więcej węgla wydobywa znacznie mniej górników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
-1 / 1

AJ WAJ !GÓRNIKOM PO RAZ KOLEJNY" LIKWIDUJĄ" BIZNES.JUŻ RAZ DOSTALI ODPRAWY ZA ODEJŚCIE Z ZAWODU...I WRÓCILI PO WIĘCEJ.13 TKI 14 TKI 15 TKI DEPUTATY I INNE CUJE-MUJE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M majsterjb
-2 / 2

Pierdo...nijcie sie w łeb i postarajcie się poświęcić minute skąd macie prąd do zasilania urządzeń z których wystawiacie te bezmyślne komentarze....
brak słów na ludzką tępote, może oddajmy wszystkie gałęzie przemysłu w obcy kapitał?!?!?????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
0 / 0

@majsterjb no prąd mamy, ponieważ węgiel sprowadzamy i kupujemy prąd od Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

@xbulletkax666x Wiele zawodów jest ciężkich. Argument z dupy. Wypadkowość mniejsza niż w budownictwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Laondoq
-1 / 1

To państwo istnieje już tylko z nazwy. Totalna destrukcja budzetu doprowadziła kraj na skraj przepaści. Nasze dzieci będą musiały spłacać pisowski dług, który ukryli gdy przekroczył dwukrotnie dług od 1990.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyliszekkrwisty
0 / 2

Co to jest 120 000 zł? Raptem kilka miesięcy pracy dla dobrego programisty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
+1 / 1

@bazyliszekkrwisty Zapomniałeś parę rzeczy dodać. Po pierwsze ma kontrakt z firmą zagraniczną. Po drugie, jest na B2B, czyli prowadzi własny biznes. Musi sobie załatwić też ubezpieczenie, które tanie nie jest. Amortyzacja sprzętu, szkolenia, księgowość, lokal własny. Odliczając zostaje mu jakieś 5-6k. To jest dwa lata pracy, a nie kilka miesięcy. Proszę, nie powielaj internetowych głupot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L laskala
0 / 0

A to nie jest tak, że węgiel z Polskich kopalni, jest słabej jakości i nadaje się co najwyżej dla gospodarstw domowych, które z kolei przechodzą na inne paliwo. A węgiel sprowadzany ze wschodu, jest przede wszystkim spalany w elektrociepłowniach, bo tam jest potrzebny wysokoenergetyczny, dobrej jakości węgiel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rafalcos
-1 / 1

I kolejna grupa będzie głosować na PiS za nasze pieniądze. Genialne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazarel
0 / 0

a dlaczego jest nieopłacalny?....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem