Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T taria
+13 / 17

A wiecie, że (prawie) wszystkie zdjęcia zarodków i płodów, które można oglądać na stronach dla przyszłych matek, atlasach anatomicznych, czy prolajfowych bilboardach to zdjęcia poaborcyjne lub sekcyjne? Ten pięciomiesięczny płód z bilboardu jest martwy, wycięty razem z macicą w czasie sekcji zwłok, starannie wykrwawiony i umieszczony w płynie o wysokim stopniu rozpraszania światła, żeby na zdjęciu uwidocznić "meszek płodowy", czyli drobne włoski na skórze.
Żywy, zdrowy płód w macicy na tym etapie rozwoju jest różowoczerwony, bo jego skóra jest prawie przezroczysta, a pod nią nie ma praktycznie wcale podściółki tłuszczowej.

Lennart Nillson, pierwszy fotograf, który w latach 60-tych i 70-tych podjął się dokumentacji fotograficznej rozwoju embrionalnego człowieka, robił zdjęcia w trakcie procedur chirurgicznych i badań laparoskopowych w sztokholmskich klinikach (to zdjęcie też jest chyba jego autorstwa). Dopiero po latach przyznał się, jak wiele z jego prac, ukazujących cud życia, przedstawia w rzeczywistości materiał poaborcyjny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MamoZlapalemFraglesa
+1 / 5

A to nie jest tak, że będzie miał 5 miesięcy za 9 miesięcy? Czy może niczego nie zrozumiałam na lekcjach biologii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@wwl545a no i co to zmienia wobec tego co napisałem? Widzisz czyjaś fiksacje w temacie, że zwykle zdanie rusza gówno burze.
Czy stwierdzenie że po obecnym wyroku TK (uzasadnieniu) tak naprawdę można dokonać zdrowego dziecka. Czy coś to zmienia odnośnie sensu mojego komentarza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T taria
0 / 0

@maat_ Napisałam, dlaczego wydaje mi się, że to konkretne zdjęcie przedstawia martwy, wypreparowany płód - brak przezierności naczyń krwionośnych pod skórą. W przypadku zachowanego krążenia mielibyśmy raczej taki widok:
https://c8.alamy.com/comp/2BF0A15/frontpage-of-french-news-and-people-magazine-paris-match-n-879-life-before-birth-the-pictures-of-life-magazine-photographer-lennart-nilsson-1966-france-2BF0A15.jpg

Masz rację, że poziom techniki laparoskopowej sprawił, że dziś o wiele łatwiej wykonać klarowne, artystyczne zdjęcie wnętrza ludzkiego ciała, w tym dzieci w łonie matki, z minimalnym zagrożeniem dla pacjenta.
Z drugiej strony rozwój grafiki komputerowej i bezinwazyjnych metod obrazowania dał nam możliwość oglądania ładnie pokolorowanych na różowo filmików USG4D i bardzo realistycznych modeli komputerowych.

Przedstawione na bilboardzie zdjęcie z albumu stworzonego w latach 70-tych kojarzy mi się więc bardziej ze śmiercią niż z życiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 2

@wwl545a mój wpis odnosił się do demota i nic więcej, prosty ciąg przyczynie skutkowy bez wgłębiania się i analizowania bo i po co. Gość pisze o granicy 3 miesięcy i pięciomiesięcznym płodzie. A jak już tak chcesz analizować to na późnym etapie nie dokonywało się strikte aborcji tyko tak naprawdę wywoływało poród martwego dziecka co było podwójnie traumatycznego dla matki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
-5 / 21

A 5miesieczne dziecko to już powinno mieć chyba włosy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
+2 / 10

@DefektMusku666 Bo to nie jest plakat antyaborcyjny tylko reklamujący hospicja perinatalne, a one obejmują opieką dziecko na każdym etapie rozwoju (zatem i w 5 miesiącu ciąży) oraz matkę dziecka, a jeśli trzeba to całą rodzinę.
Tu jest opis akcji: https://dziennikzachodni.pl/billboardy-z-grafika-dziecka-w-loniesercu-promuja-hospicja-perinatalne-w-calej-polsce-to-inicjatywa-fundacji-nasze-dzieci-ze/ar/c6-15381266

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 marca 2021 o 23:24