Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
265 302
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M Matnet77
+99 / 133

Nie piszcie Lockdown, piszcie planowe niszczenie prywatnej przedsiębiorczości. Według wszystkich dostępnych badań 80% ludzi zaraża się w domu, a obostrzenia nie poprawiaja sytuacji epidemiologicznej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+47 / 59

@Matnet77 Polski Holding Hotelowy lubi to!
Przejmie się majątki ludzi za ułamek wartości, a później się obsadzi tam takich obajtków na fajnych posadkach.

Chciałbym jeszcze zauważyć, że tylko 1 partia domaga się zakończenia tego cyrku...
Reszta głosuje razem z PiSem te wszystkie "ustawy covidowe".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2021 o 0:15

avatar samodzielny68
+1 / 21

@Matnet77 Oskarżanie populistów udających prawicę o planową działalność jest oburzające. Niszczą, ale z pewnością nie planowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+24 / 54

@mudia Ponieważ koronawirusy znane są ludziom od lat 60 minionego wieku. Kiedy powstały pierwsze wirusy pewnie sie nie dowiemy. Najnowsze wyniki różnych badań pokazują, że sars-cov2 był obecy w 2019 roku we Włoszech czy Hiszpanii PRZED tym jak wybuchła epidemia w Chinach. To znaczy tylko tyle, że ten wirus jest z nami od dawna i przynajmniej dotąd był dla nas nie groźny. Epidemia, a tym bardziej Pandemia jest po prostu planem niszczenia gospodarek różnych krajów i sprawienie, że odpowiednie osoby zbiją kasę. Bo jak zwykle chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shruikan465
+17 / 23

@Trutututumajtkizdrutu A u mnie ze względu na prace, odwrotnie. Pracuje na budowach, takich z gatunku sporych (np. 16 piętrowy blok z 3 klatkami + 2 poziomy pod ziemią). Jak myślisz, jak przestrzegano obostrzeń na budowie? Nijak. Sporadycznie ktoś chodził w masce, odstępy nie były zachowane itd. Od kiedy tylko ta cała pandemia się zaczęła, ani razu nie zachorowałem. Co więcej. Miałem negatywny wynik na przeciwciała, więc... Albo zdarzył się cud i faktycznie nikt na budowie nie miał kontaktu z osobą zarażoną tym wirusem, albo po prostu wirus nie jest tak zaraźliwy jak podają media.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
+14 / 18

@Matnet77 Te ich obostrzenia w 4 województwach wcześniej nie zmieniły zupełnie nic więc co trzeba zrobić ? A no wprowadzić je na cały kraj , polityka xD ma się świetnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+20 / 24

@Trutututumajtkizdrutu nie wstyd Tobie powtarzać tych antynaukowe brednie? Na początek poczytaj sobie co to jest Poziom Gotowości Technologicznej (Technology Readiness Level - TRL). W skrócie najpierw obserwuje się zjawisko (TRL1), później obmyśla się koncepcję zastosowania zjawiska (TRL2), a następie bada, bada bada (TRL3-TRL9) i po przekroczeniu TRL9 można wdrażać koncepcję. W przypadku "lockdownu" doszło do praktyki gorszej niż w średniowieczu (serio! W średniowieczu, co by nie mówić mieli lepsze metodyki naukowe, niż to co odwala się od roku) zaobserwowano, że stawiając barierę można zatrzymać emisję w laboratorium/oddziale zakaźnym (TRL1 - żeby nie było te metody zostały wdrożone, ale dla labotorium i dla oddziałów zakaźnych), opracowano koncepcję zamknięcia gospodarki (TRL2) i zamknięto gospodarkę. A gdzie badania od TRL3-TRL9? Gdzie badania wpływu, gdzie testy na modelu, gdzie testy w warunkach symulujących rzeczywistość? No nie ma! Ludzie uwierzyli na podstawie "anegdoty" i trwa trochę jak mit, trochę jak zabobon. Idąc tym tokiem myślenia załóżmy, że zaobserwowałem dzisiaj, że bakterie ginął we wrzątku (TRL1), wpadłem na pomysł koncepcji, że chorych trzeba trzymać we wrzątku (TRL2), jeżeli zaraz po tym zacznę wrzucać ludzi do wrzątku to jestem "naukowcem", czy "szaleńcem"? No najpierw może wypadłoby wsadzić palec, czy nie parzy? I o tym wiedzieli w średniowieczu, ale dla dzisiejszych "szaleńców" to czarna magia. Serio zamknij wszystko i za 7 dni bez wody (ktoś pracuje w wodociągach), prądu (ktoś pracuje w elektronii), przy narastającej górze śmieci (ktoś wywozi śmieci), bez lekarzy (lekarze też pracują) itp. poznasz "prawdziwe choroby". I to nie takie, przy których ludzie spierają, czy śmiertelność to 0,2%, czy 2%, ale w których nikt nie ma wątpliwości, że śmiertelność to 20%. A jak przeżyjesz to poznasz biedę, bo to co się dzieje w Polsce to tak naprawdę złote czasy, w porównaniu do tego co nas czeka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2021 o 19:58

S Shruikan465
+1 / 5

@Trutututumajtkizdrutu No nie zawsze. Póki nie ma okien, no to wtedy fakt, praktycznie jak na zewnątrz. Ale kiedyś te okna wstawiają nie? Plus, wyobraź sobie sytuacje że z 20 ludzi czeka na winde w ciasnym korytarzu. No i sama jazda taką windą. I tak żeby nie było, że coś pominąłem. Mój kierownik (który 95% swojego czasu na budowie siedzi w baraku) miał dwa razy wynik pozytywny. Z tym, że on zaraził się od żony, która pracuje w szkole. Także... Kto wie od czego to zależy? Teoretycznie miałem kontakt z kierownikiem, a przeciwciał nie mam (Tak, w baraku byliśmy tylko na przerwy, ale potem godzina jazdy busem jeszcze była)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 11

@Trutututumajtkizdrutu mój mąż pracuje na budowach o wiele większych niż te kolegi @Shruikan465 i w dodatku z ludźmi różnych narodowości.bPonieważ większość robią w delegacjach, mieszkają w hotelach pracowniczych, w których mieszkają też pracownicy innych sektorów. Mają wspólne z nimi kuchnie, pralnie, łazienki, mieszkają nie raz po kilka osób w pokoju. Chodzą do sklepów, chodzą na spacery, nie ma absolutnie żadnych obostrzeń na budowie, na początku pandemii coś tam BHPowcy świętowali o maseczkach ale szybko im przemówienie do rozumu. Spośród wszystkich, z którymi mąż pracuje, nikt nawet nie ma kataru. W zeszłym roku końcówką lutego i w marcu większość była chora ale roboty nikt nie wwstrzymywał, pokaszleli, posmarkali, wyzdrowieli i jest spokój do tej pory. Za to pamiętam jak (lata temu) mąż dostał takiego kaszlu i gorączki, że 7 tygodni go trzymało i żaden antybiotyk nie pomagał a kaszlał tak że chciał płuca wypluć. Dziś pewnie by go z respiratorem po cmentarzu gonili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2021 o 17:27

Z zb100
+9 / 9

@dark382
Komunizm tak ma.
Jeżeli coś nie działa to dajmy jeszcze więcej tego co nie działa.
A potem zdziwka czemu po raz kolejny nie wyszło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+6 / 8

@Matnet77 Dokładnie. Bo pisHunta ma pomysł jak rządzić patologią i zdesperowaną bezrobotną tłuszczą. Prywatni przedsiębiorcy i zatrudniani przez nich uczciwie zarabiający ludzie to sól w kaprawym ślepiu tej bandy, więc trzeba ich przerobić na bezrobotnych na łasce władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 5

@mudia używanie wujka google boli? Wpisz sobie w google koronariwus włochy 2019 czy hiszpania 2019 to się dowiesz wszystkiego. @Janusz_Cebula Nigdzie nie napisałem, że osoby które miały zarobić pochodzą z krajów w których gospodarka jest niszczona. Poza tym skąd wniosek, że po pierwsze zapanuje anarchia(co rozumiesz odnośnie zapanowania anarchii)? odpowiedni ludzie zbili kasę np. na sprzedaży maseczek. U nas była afera z respiratorami które NIGDY nie dotarły. We Włoszech jak dobrze pamiętam była afera odnośnie tego, że ktoś drukował na drukarce 3D jakieś elementy wymienne respiratorów bo producent przez sytuację epidemiczną nie wyrobił z produkcją i skończyły się zapasy które miał i nie nadążył z produkcją kolejnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2021 o 23:25

avatar AIkanaro
0 / 0

@mudia Napisałem poszukaj sobie u wujka google bo serwisy informacyjne już nie raz podały. A mówiąc badania miałem na myśli np. badania próbek ściekowych pochodzących z okresu jesieni zeszłego roku z Hiszpanii bo takie wiadomości Hiszpania OFICJALNIE podała, Włosi też oficjalnie podali informacje, że znaleźli gdzieś sars-cov2 który był u nich tak samo w podobnym czasie jak u Hiszpanów więc nie jest to żadna bzdura internetowa powielana, ani przeskakiwanie z tematu na temat. Na Twoje nieszczęście nie są to też za pewne badania jakiś się spodziewałeś czy o jakich myślałeś. Co do Twoich minusów to cóż mogę Ci powiedzieć. Jestem zwykłym użytkownikiem, nie mam armii botów, ani tym bardziej chęci czy ochoty siedzieć i minusować wszystkich którzy się ze mną nie zgadzają. Skoro jednak mimo wszystko jesteś aż tak leniwy to proszę bardzo:
1. https://forsal.pl/lifestyle/nauka/artykuly/8116262,brazylia-znaleziono-covid-19-w-sciekach-sprzed-xii-2019.html
2. https://www.dw.com/pl/naukowcy-maja-dowody-koronawirus-by%C5%82-w-europie-ju%C5%BC-jesieni%C4%85-2019/a-55676176
3. https://www.medonet.pl/koronawirus,koronawirus-na-swiecie--sars-cov-2-mogl-czaic-sie-na-calym-swiecie-od-lat,artykul,71203056.html
Coś jeszcze Ci trzeba czy przyjmiesz te informacje które napisałem wyżej za FAKT, a nie bzdurę?
Masz kolejny: https://www.rp.pl/Covid-19/200629453-Barcelona-Slady-koronawirusa-w-probce-sciekow-z-marca-2019-roku.html Chyba rekord bo z MARCA 2019 roku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2021 o 3:23

L LUPUS1962
+1 / 1

@samodzielny68 Oni nie są w stanie zaplanować nawet kiedy głosować a kiedy jeść (patrz: krycha), a co dopiero planowo coś zniszczyć. Cała ta nasza Polska w ruinie to efekt totalnej niekompetencji, a nie planowego działania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@LUPUS1962 Przecież nasi "rządzący" to marionetki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@AIkanaro moj znajomy z Włoch twierdzi że nikt w Polsce nie ma pojęcia co się działo we Włoszech bo podawano nam tu stek bzdur na ten temat, kompletnie nie związanych z rzeczywistością. Wszystkie te filmy z walajacymi się po szpitalach zwłokami wg niego były ściemą taką samą jak sławne zdjęcia z Bergamo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@7th_Heaven Chciałbym Cię uświadomić, że jeszcze w zeszłym roku i to nawet na demotach została zdementowana ta informacja o tej ogromnej ilości zwłok które musieli masowo ciężarówkami przewozić. Nie tylko z Włoch informacje były zakłamane. Informacje z każdego państwa są zakłamane. Przecież nawet informacje o tym co dzieje się w Polsce są przez rząd zakłamane...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 1

@AIkanaro tak, sama udowodniłam fałszywość jednego z takich filmików, ale mniejsza o to, chodzi też o obostrzenia, restrykcje, o zachowanie ludzi, o turystykę. Ten mój znajomy ma jeszcze domy w Niemczech i na Cyprze. Ogólnie bogaty człowiek. Całą pandemię podróżował gdzie chciał, nawet na rejs po rajskich wyspach pojechał. Ograniczenia były tylko dla biedoty. W Niemczech gdzie teraz przebywa (razem z nim mój mąż) też jest dużo normalniej niż u nas

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+1 / 1

Dokładnie. Polak nie może być właścicielem środków produkcji, nie może być właścicielem firmy. Jakiejkolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adesk
+1 / 1

@Matnet77 podaj prosze zrodlo do badan pokazujacych, ze 80% ludzi zaraza sie w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pingwiningwin
0 / 0

@Matnet77 no ale żeby taki komentarz miał jakąkolwiek wartość to powinieneś dać linki do tych badań bo inaczej ciężko traktować te słowa inaczej niż mądrości chłopskiego rozumu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+4 / 38

@Ashardon wciąż jest pełno obser...ych ze strachu kretynów, o czym najlepiej świadczą negatywne głosy na twoim komentarzu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+4 / 18

Niestety mechanizm epidemii działa tak, że kto ma się zarazić, zarazi się niechybnie. Prędzej czy później
Natomiast lockdown nie działa, bo wystarczy, że zawodowi kierowcy oraz inne osoby, które pracują na odpowiedzialnych stanowiskach, a których nie można odesłać do domu, powodują osłabienie skuteczności lockdownu aż o 85%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+6 / 24

@cysiek63 nawet jak bym ja sam umarł to nie zmienię zdania - na grypę też ludzie umierali co roku, mieli powikłania ale jakoś nikt nie zamykał całych krajów i nie urządzał cyrków, jest mnóstwo innych wirusów i chorób, na które mogę umrzeć ja sam albo ktoś bliski bo - uwaga - wszyscy kiedyś umrzemy, śmierć to część życia więc nie można się dać zwariować samym faktem, że ktoś może umrzeć. Pytanie tylko czy przeżyjesz to życie ciesząc się nim, funkcjonując normalnie czy obesrany ze strachu, że zaraz umrzesz, przecierając szmatką każdą powierzchnię, kompulsywnie dezynfekując ręce co chwilę z maseczką na twarzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 3

@Dawidek9999 wpisz sobie geniuszu w google 10 największych zagrożeń dla zdrowia wg WHO (ogłoszone w 2019 roku) i przeczytaj ile zmarło na grypę, albo ile na gruźlicę lekooporną chociażby. Masz tam bodajże pkt 7 też, który dotyczy braku dostatecznej profilaktyki zdrowotnej, czyli coś, co nam jest fundowane przy okazji tej niby walki z niby groźnym wirusem. Przy okazji masz tam czarno na białym powody aktualnych problemów zdrowotnych ludzkości i jak to ogarniesz to zrozumiesz, że to nie wirus nas zabija. Wg WHO między 2030 a 2050 rokiem samo zanieczyszczenie powietrza zabije więcej ludzi, niż ten żałosny wirus będzie miał szansę zabić przez najbliższe sto lat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
+29 / 55

Nie mogę już patrzeć na tą mordę, oni wszyscy powinni trafić do gułagu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
+8 / 8

@matluszzdemotywowany obsadzili wlasnymi kolesiami xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+15 / 15

@xbulletkax666x Tu juz nawet nie m co otwierać bo wiele z tych punktów już zbankrutowało. Więc teraz czekam na całkowite bankructwo restauracja i sieci sklepów. I w zasadzie będzie tylko gospodarka oparta o państwowe firmy i monopole. Co ciekawe punkty kulturalne zamyka się choć tam nie ma tłumów, ale w kościołach tłumy jak dawniej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darekg
+31 / 33

Ważne, że posłowie i senatorowie mają pełno płatną i niezagrożoną wypłatę. Reszta niech martwi się o siebie i zdycha!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
+1 / 1

@darekg spokojnie akurat przed wyborami maja waloryzowac 500+ i moze jeszcze jakis zasilek dadzą, pyknie w najgorszym razie 30% to wejda w koalicje z psl, ktory zawsze 5% przekroczy i jeszcze porządzą xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PaskudnaAjka
+3 / 7

czyli co, nie pójdę na masaż w sobotę? :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miki66
+24 / 24

Kiedy politycy przy pomocy lockdownu biorą się za walkę z wirusami to uwierzcie że nie chodzi o walkę z żadnymi wirusami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+18 / 22

Oczywiście kościoły otwarte. Podczas śniadania wielkanocnego w gronie rodzinnym się wszyscy zarazimy i wszyscy umrzemy, w kościele natomiast z całą wsią i miastem jesteśmy bezpieczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+11 / 11

@SkrajnieCentrowy Ponieważ wirus jest inteligentny i wie, ze z KK nie ma co zadzierać. Bo jak się ojciec derektor dowie to...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
+4 / 4

@SkrajnieCentrowy bo tam jest strefa k*restwa boszego czy cos tam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+4 / 8

@SkrajnieCentrowy Ty się nie martw, że kościoły otwarte - ty się martw, że wszystko inne zamknięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+7 / 7

@Emin Wybacz, usiłuje zrozumieć tą wielką logikę jaką kieruje się nasz rząd. Chyba jestem za głupi by dostrzec tą mądrość, która kryje się za taką taktyką.
Bo o tym, ze wszystko zamknięte to już szkoda strzępić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+5 / 15

@SkrajnieCentrowy nie ma tu żadnej logiki póki nie dostrzeżesz, że to się dzieje w większości świata - oni działają na polecenie globalistów, którzy chcą zniszczyć społeczeństwa, ograniczyć wolność, zabrać nam te resztki majątku, które jeszcze mamy. A te nędzne kreatury, które robią to u nas po prostu trochę się jednak jeszcze boją, że jak zabiorą ludziom na Wielkanoc jeszcze i kościoły to się wkur..ią. Moim zdaniem niepotrzebnie, jak widać po tym, że wszyscy grzecznie noszą szmaty na buziach rzekomo buntowniczy Polacy to już historia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+8 / 8

Lol, standard, nie umiemy niczego to zamkniemy co się da i udamy, że coś robimy. W tvp się powie, że to działa i ludzie uwierzą :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+17 / 27

Daliście sobie wmówić pandemię, noszenie maseczek przestrzegania nielegalnych obostrzeń więc teraz was traktują jak śmieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
+8 / 8

TAM JEST BŁĄD: ZAMKNIĘTE STOKI NARCIARSKIE*
nie dot. prezydenta polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chmieluNS
+17 / 17

za to "rocznica" 10 kwietnia bez zakłóceń

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+11 / 17

Kiedy wreszcie pan Niedzielski i Morawiecki dostaną obostrzenia, na jakie zasługują (ciężkie roboty dożywotnio albo kara śmierci za zdradę).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R radakast
+12 / 18

Ale nie wiem czy ktoś zwrócił na to już uwagę czy nie, ale bardzo często przy wypowiedziach polityków pada stwierdzenie "nowy ład". Więc teraz niech każdy się zastanowi i pomyśli czy tu na prawdę chodzi o pseudo wirusa czy o zwykłą kontrolę mas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
+4 / 22

@radakast Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to widzi o co tu chodzi. Nawet niektórzy wyborcy dojnej zmiany to widzą i mówią, że już nigdy więcej na tych komuchów nie zagłosują

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+4 / 12

@qwerty1431 co powinno nam uzmysławiać, że ci zdrajcy u władzy wiedzą, że żadnych kolejnych wyborów już nie będzie albo skręcą je na bezczela tak jak to właśnie zrobili w USA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q konto usunięte
+1 / 19

@Emin Widząc rozdźwięk pomiędzy sondażami, a tym co mówią ludzie pewnie tak będzie. Nie wierzę w to, że oni mogą mieć jeszcze 30% poparcia, znam wielu ich wyborców, niektórzy mogliby kiedyś zostać nazwani "twardym elektoratem", a teraz wprost mówią, że albo zagłosują na kogoś innego, albo w ogóle na wybory nie pójdą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sebol1992
+4 / 6

@radakast
To bardzo proste : Tak długo zamykać gospodarkę aż padną wszyscy przedsiębiorcy, poźniej rząd odkupi je za bezcen a wtedy wiele polskich firm stanie się rządowymi - furtka do sterowania wszystkim.
Otwarte kościoły muszą być bo Rydzyk i PiS jedzą z jednej miski dlatego choćby i 100.000 zakażeń było nigdy nie zamkną kościołów.
Te lockdowny nic nie pomogą. Bo nie mają na co pomagać, zarzucili nam na głowę szmatę zasłaniając oczy a w międzyczasie tylnymi drzwiami zabierają nam wolność i mają coraz większą kontrolę. Najłatwiej spacyfikować społeczeństwo tym czego nie widać , czyli wirusem. Daje to szerokie pole do manipulacji, kłamstw i matactw bo dopilnują, by nikt niczego nie sprawdzał ani nie dociekał. Za kilka lat nie będziemy mogli nawet bąka puścić bez ich wiedzy. Tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+6 / 10

Jak zwykle pomieszania rozwiązań sensownych z zupełnie idiotycznymi i niepotrzebnymi. Czy nie mogliby chociaż raz spytać ekspertów?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
0 / 2

@samodzielny68 Eksperci nie chcą dla nich pracować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+1 / 3

@dark382 Bo oni nie chcą ich słuchać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waldek0093
+7 / 7

Szczepny nauczycieli, bo i tak pracują w domu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lokutus
0 / 12

A kościoły nie ALESCE SE WYBRALI RZĄD nie żeby po było lepsze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shirubia93
+4 / 12

Jaroslaw1999 hahahaha ale gadasz glupoty! Problem jest w tym że ty i tobie podobni nie mają mózgu, bo jakbyś CHCIAŁ wiedzieć to lekarze wypowiadają się wciąż dlaczego maseczka nie chroni. A teraz idź i załóż posłusznie swój kaganiec ignorancie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+2 / 14

@Shirubia93 najgorsze, że ten idiota pewnie nosi kaganiec nawet jak sam idzie nocą ulicą (widuję takich idiotów regularnie, niektórzy nawet uciekają jak mnie widzą bez kagańca).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
0 / 10

A kościółki, kuria ich mać, otwarte...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
+5 / 9

Wszystko niezgodnie z prawem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
0 / 6

A kościoły otwarte? To najważniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zeeltom
+5 / 5

Jaka jest szansa zarażenia się na korcie, gdzie dwie osoby stoją daleko od siebie? W przeciwieństwie do kościołów? To jest zupełnie nielogiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vic23
+1 / 7

eksperyment pawlowa zebyscie polecieli po ich szczepionki.. W przyszlosci na same wspomnienie ze moze byc lockdown od razu sie sypnie znajomych/ rodzine ktorzy odmawiaja szczepienia. Cicha wojna od marca 2020 ale wtedy to malo kto widzial do czego to doprowadzi tylko "siedz w domu, siedz w domu! ratuj NFZ!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
+1 / 5

a miejsca sped sekty otwarte bo szef kaczafiego nie pozwolil , barany boze musza zaniesc BOGA na tace .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2021 o 19:46

M malaMo
+3 / 3

szkoły nauka zdalna ale przedszkola otwarte?! gdzie sens?...nie ma. szlag tylko trafia bo mają w dupie tych którzy muszą pracować i nie mogą sobie pozwolić na wzięcie opieki. dziecko mam do pracy zabrać? czy się zwolnić? banda kretynów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maciar8i2
-1 / 1

Narazie o góralskim VETO nie słychać w TV.
Przypomniała mi się piosenka którą kiedyś słyszałem i którą zaśpiewał Marcin Daniec. Pasuje do sytuacji...(Mam nadzieję że nie ma błędów w tekście)

"Choć mówią ze lepiej nie bedziy
Choć mówią ze lepiej juz było
To wiym ze jesce ostała
Jedynie wielko miyłość
I musis panocku to wiedziyć
I wieź se do serca głymboko
Ze braknie miyjsca dlo ciebie
Jak Polska długo syroko

Z góry lepiej syćko widać
A jak zyjdzie z Giewontu lawina
Obocys wozny panocku
Nik jus jej nie zatrzymo

I nie śmiyj siy z nos ze my głupi
Ze my nie dzisyjse Polaki
Ty tego nie zrozumiys
Bo my zostaniyme tacy
I musis panocku to wiedziyć
Ze nawet jak holny wieje
My jesce mome wiare
My jesce mome nadzieje

Z góry lepiej syćko widać
A jak zyjdziez Giewontu lawina
Obocys wozny panocku
Nik jus jej nie zatrzymo"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+5 / 7

@blenderek pytasz jak, więc ci powiem co uważam. Uważam, że za niedługo ludzie zaczną popełniać samobójstwa, a komuś, komu na niczym już nie zależy, może wpaść do głowy pomysł aby właśnie wysadzić rządzących. Tyle, że nie z foteli, a w powietrze, jak Vandetta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
+3 / 3

Dobrze, że pozamykali już zamknięte restauracje hotele xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zb100
+3 / 3

Zamknąć to należy tego przestępcę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haal
+2 / 2

@LocosPPG MUSZTRA - to dają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

Czyli że coś będzie inaczej niż teraz? XD...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zember1001
-1 / 1

a SPA otwarte :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Radek83
+2 / 6

Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis
Je..ać pis

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dark382
+2 / 2

@Radek83 nawet na marsie byl ten napis xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+2 / 4

Wygrywamy z pandemią, przegrywamy z pandemią, wygrywamy z pandemią, przegrywamy z pandemią, wygrywamy z pandemią, przegrywamy z pandemią, wygrywamy z pandemią, przegrywamy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysztof52
+1 / 1

Był czas przywyknąć do działania dobrej zmiany. Jak zawsze przed świętami zamykamy Tylko Co To Jest Zamykane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ravenfive
+3 / 5

Kurdupel 10tego może iść z kwiatkami do drugiego na wawel a od 11 kolejny lockdown wprowadzą. Oni są po prostu bezczelni i śmieją się nam w twarz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+5 / 7

No jasne, dobijmy co jeszcze zostało, a dzieciaki trzymajmy na zdalnych, bo głupszym społeczeństwem się łatwiej rządzi. No i w kościołach oczywiście wirus nie zaraża. Oni powinni odpowiadać za zdradę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
+3 / 3

Polacy, Obywatele, różnej maści religijnej i politycznej, jak zaprotestować swój sprzeciw wobec tej działalności rządzących, jak zaprotestować przeciwko manipulacji informacyjnej ws ilości zbadanych, nosicieli, itd..... Jak przerwać to błędne koło - bo na pewno nie uczyni tego krach w gospodarce i psychice ludzi. Czy "rządzący" nie widzą , nie wiedzą , że i tak wszyscy musimy osobiście zapoznać się z wirusami. Kto im doradza? Doradza służba zdrowia, która dotowana celowo covidowo jest jedynym chronionym elementem państwa. Nie obywatel , lecz to aby w szpitalu się nie zagęściło. Gdzie są inne choroby, w Polsce co roku umierało kiedyś kilkaset i więcej ludzi DZIENNIE. POCZYTAJCIE ILU UMIERAŁO/UMIERA NA TZW SEPSĘ SZPITALNĄ . A TO TYLKO CZĘŚĆ PRAWDY. Nienaturalne zachowania dzieci przed komputerami, kto odpowie za straty zdrowotne i mentalne w młodym pokoleniu. Dorośli ze zrytymi mózgami przez wszystkie media, mało odporni śmiertelnie przestraszeni, nawet jadąc w pojedynkę własnym autem siedzą w maseczce i rękawiczkach - PARANOJA. Kłamstwa i hipokryzja polityków, przejawy MAŁOŚCI wśród ELYT, to co się dzieje w dezinformacji już przekroczyło propagandę, zakłamanie i zawiść z czasów tzw. komuny. Tylko dawniej ludzie byli odporniejsi psychicznie, silniejsi - dziś te stada lemingów, Sebów, Caryn i innych Kewinów i Januszów nie są zdolni do samodzielnego myślenia. Myślą i mówią językiem zapodanym w mediach , zapamiętanym i wygłaszanym bezkrytycznie.... za chwilę ktoś Wam zakaże oddychać, będziecie wychodzić na rozkaz .... Dobrze , że już dużo życia przeżyłem, tylko martwię się o swoje dzieci i wnuka ...... Tak się wyzbyć zdolności mózgu do myślenia, samodzielnego. I ta irracjonalna wiara w testy, szczepionki na kolanie sklecone.... Tylko proszę nie mówcie o wyborach - to nic nie da....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar andrzej11635
+7 / 7

Spokojnie, Panie i Panowie, będzie jeszcze czwarta i piąta fala. Dopóki naród na to pozwala dopóty będzie się to działo, no ale jeżeli covidianie słuchają takich "specjalistów" jak Horban czy Simon to nie dziwota, że rząd robi sobie z ludźmi co chce. Śmiejcie się i wyzywajcie ludzi dalej od foliarzy, ciekawe jak długo jeszcze to wytrzymacie ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ponurymarcin
+1 / 3

na szczęście kościoły otwarte - tam wirusa nie ma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasikomik
+1 / 3

Przestancie jęczeć. Kościoły beda otwarte! Dacie rade!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+4 / 4

Obostrzenia wprowadzane byle jak i totalnie bez sensu. Już dawno logika gdzieś po drodze umarła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deltoro
+2 / 2

@maggdalena18
logika i PIS?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

@deltoro No fakt. xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bruce91
+3 / 3

Do 9 kwietnia restrykcje, a 10 kwietnia Smoleńsk kur**

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bruce91
+2 / 2

Nie dziwi wszystkich że restrykcje do 9 kwietnia a Smoleńsk 10 kwietnia? Żal!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
0 / 2

Te obostrzenia zdecydowanie mają na celu zniszczenie gospodarki i zabranie ludziom resztek wolności, ale nie przypisujmy rządzącym Polską celowego działania, są na to zbyt mało mądrzy. Oni tylko bezmyślnie kopiują obostrzenia z innych krajów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deltoro
0 / 0

Piłkarski poker
drukują to co im potrzebne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V konto usunięte
-2 / 6

Według wszystkich dostępnych badań, obostrzenia nie poprawiają sytuacji epidemiologicznej kiedy są tylko na papierze, a populacja ma je głęboko w czterech literach.

Nie podam jako przykładu Chiny które bez Wuhan mają 20k zakażeń przez rok, bo powiecie, że to propaganda sukcesu, a nie statystyki, ale weźmy inny zdyscyplinowany naród, Koreę Pd.
60k zakażeń w zeszłym roku, 40k w tym.

A u nas? 40k to 2-3 dni. Oczywiście, że większość ludzi zaraża się w domu, bo do domu przynosi to jakiś dekiel noszący maseczkę w kieszeni. Na jednego debila przypada z automatu kilka zachorowań, którym nie ma jak zapobiec. Ciężko polemizować ze słowami Piłsudskiego. Naród wspaniały, tylko ludzie k...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@vonzgred ty za to jesteś wspaniałe zdebilbniały. I co zrobisz geniuszu? Schowasz się pod ziemię na resztę życia? Może się zalaminujesz i zapuścisz formaliną? Takie niedouczone ćwoki jak ty idealnie nadają się do PiSu, na prezesów was wynoszą bo najlepszy dla nich człowiek to taki, co mało wie a dużo gada. Wróć się do podstawówki na biologię i doucz o wirusach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V konto usunięte
-1 / 1

@7th_Heaven Żeś poprawiła mi humor na resztę dnia. Z płaskoziemców zawsze się można było pośmiać, a antymaskowcy wydawali mi się raczej niebezpieczni, niż śmieszni. Dobrze wiedzieć, że czasem potraficie przebić płaskoziemców.

Tylko że to ci się udało przypadkiem, wypowiadając się w nieznanym szerszym kontekście. Generalny problem pozostaje. Jesteście niebezpieczni i mało zabawni. Gdybym miał się schować pod ziemię, to raczej dla ochrony przed ludzką głupotą, bo sam koronawirus, bez wsparcia ludzkiej głupoty nie byłby nawet odrobinę tak niebezpieczny jak jest.

I w sumie w tym, że to nie jest śmieszne, kryje się kolejny problem. Na Demoty wchodziłem, żeby się pośmiać. A teraz to jest tylko bagno głupoty i szambo do pławienia kuców. Człowiek zamyka zakładkę, a smród pozostaje. Pora przestać tracić na to czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+1 / 5

@mudia No a skąd wiadomo o tzw zakażeniach? Ano z testów, które tak naprawdę nie są w stanie tego określić i można za ich pomocą łatwo manipulować skalą pandemii. A kto robi sobie te testy, a no ci co się ze strachu pozamykali w domach. Ktoś kto normalnie funkcjonuje, nie robi żadnych testów i nie podbija statystyk rządowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T towarzystwonaszdom
+2 / 2

A 10 kwietnia, jaka rocznica wypada ?!!! ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wujekdobrrarada
+1 / 1

kościoły nadal otwarte

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zamora123
-3 / 3

A kiedy zamkną baranie pie.dolony? co znowu z psychiatryka nawiałeś, gdyby to ode mnie zależało to bym cię kmiocie zatłukł że na sekcji nie rozpoznali twojego ścierwa, jesteś jak ten karaluch nawet jak mu łeb urwiesz i tak będze łaził i wszystkich wnerwiał, doigrasz się gnoju i powieszą cie za jajca zdrajco.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ruget
+1 / 1

hura...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
+2 / 2

Jakoś zgromadzenia w kościołach katolickich nie są zakazane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amper80
+2 / 2

Niech zabronią oddychać !!! Wtedy świrusek nie będzie miał jak się rozprzestrzeniać !!! Ludzie jakoś to wytrzymają w końcu już i tak tyle znieśli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B blo666
+2 / 2

Normalnie lockdown byłby do niedzieli/poniedziałku ale przecież w sobotę 10.04 jest rocznica smoleńska to już wirusa nie będzie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wilk_stepowy
-2 / 2

Zasmuca wszechobecny hejt wylewający się z komentarzy, na osoby, które mają inne zdanie. Zasmuca brak empatii i troski o drugiego człowieka. I ten egoizm, pęd do własnej przyjemności, bez względu na wszystko. Rozmawiajmy, bez złości, bez wyzwisk, niech każdy stara się zrozumieć drugą osobę...
Jestem zdumiona skalą zjawiska...
Ja wiem, że wam ciężko. Mi też. Sama marzę o tym, aby pandemia się skończyła lub żeby chociaż mieć możliwość zaszczepienia się... Tak, będę się szczepić – uważam, że szczepionki i lekarstwa to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Weźcie pod uwagę na przykład choroby psychiczne, prawie do połowy XX wieku nie było skutecznych leków i życie chorych wiązało się z permanentnym zamknięciem, a dziś wielu może żyć normalnie i nawet nie wiecie ilu ich dookoła, polecam książkę "Czarna owca medycyny", albo serial o medycynie w początku XX wieku, "The Knick".
Nie podoba mi się sytuacja na świecie, straciłam możliwość swobodnego podróżowania i koncertowania – rzeczy niezwykle dla mnie ważne. Nie podoba mi się, że przez pandemię kilka miesięcy szukałam pracę, po utracie poprzedniej. Mam dość obaw o starszych bliskich po przebytych operacjach, którzy jeszcze nie są zaszczepieni. Chcę normalności. Ale... to zależy w dużej mierze od nas.
Też nie lubię PISu i mam nadzieję, że nikt ich ponownie nie wybierze. Ale niektóre obostrzenia są potrzebne i to przecież większość Europy, nie my... Włochy na przykład mają aktualnie o wiele mocniejsze obostrzenia niż my, chociaż niedawno w większości regionów żyło się normalnie.
Gadacie, że maski nic nie dają, a nosicie je spuszczone na brodę – co tam z tego, że jedziemy komunikacją zbiorową...
Gadacie, że obostrzenia nic nie dają, a nie pojmujecie tego, że wirusa przenosicie na przykład chodząc na domówki, gdzie wszystko się miesza i jeśli jedna osoba ma wirusa jeszcze bez objawów, to raczej każdy wyjdzie zarażony, skoro przebywacie wiele godzin w ciasnym pomieszczeniu. I tak to się kręci...
Pomyślcie teraz o ile więcej zarażeń by było, gdyby były otwarte ciasne puby i każda restauracja... Serio tego nie widzicie?
Jasne, część obostrzeń jest bez sensu. Po co mamy nosić maski na otwartej przestrzeni, wystarczyłyby zamknięte przestrzenie rzeczywiście. Zamykanie siłowni też jest niepotrzebne, jeśli jest to jakiś duży obiekt, gdzie da się zachować odstępy też by było spoko według mnie. Z drugiej strony, można sobie też znaleźć np. mniej popularny szlak górski, poza Zakopanym i mieć super wycieczkę z pięknymi widokami. Można zaraz jeździć na rowerze, robić sporty na świeżym powietrzu.
Restauracje?
Chodzę często wieczorami ulicami mojego miasta i widzę jak to wygląda... Jest taka jedna w której w ciasnej sali jest zawsze tłum ludzi w środku, 6 osób przy stoliku, nikt nie ma masek, życie zupełnie jak przed pandemią... To, że wrzucacie później zdjęcie na fb z podpisem "powrót do normalności" nie oznacza kurde, że normalność wróciła i wirusa nie ma... Wystarczy jedna osoba w środku, która jeszcze nie wiem, że ma wirusa lub ma to w dupie, nie idzie na test i żyje sobie normalnie dalej, bo nie chce być zamknięta... Zero odpowiedzialności społecznej, tylko własny interes i egoizm.
Ja też chcę iść do restauracji, jak będzie cieplej, ale będę siedzieć na zewnątrz w ogródku. Poczekam, cierpliwość to niezwykle istotna sprawa w życiu. Uważam też, że powinien być płyn do dezynfekcji przy każdym stole, a jeśli siedzimy w środku, to pleksy oddzielające stoliki.

W ostatnim czasie właściwie wszystko już było pootwieranie nielegalnie (tak, wiem, teoretycznie są luki prawne) i każdy żył jak przed pandemią i dlatego mamy trzecią falę. Że nie potraficie iść na kompromis i wymyślić sobie tego tak, żeby mieć rozrywki i kontakty towarzyskie, ale w sposób bezpieczny :/ Kompromisów nam potrzeba.
Wiecie, że w klubach koncertowych odbywały się już koncerty stojące, gdzie w jednym miejscu było nawet 750 osób? Byłam zdumiona, ale to się działo, kluby normalnie reklamują koncerty i organizują. Próbowałam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 10:12

W Wilk_stepowy
-2 / 2

Wiecie, że w klubach koncertowych odbywały się już koncerty stojące, gdzie w jednym miejscu było nawet 750 osób? Byłam zdumiona, ale to się działo, kluby normalnie reklamują koncerty i organizują. Próbowałam znaleźć zdjęcia i gdzieś to wysłać, nagłośnić, ale niestety teraz fotografują tylko artystów, wiedzą, że ludzie stłoczeni pod sceną bez żadnych środków ochrony i nie robią im zdjęć.Znalazłam tylko jedno z koncertu niby siedzącego, gdzieś w Opolu, chyba z Organka. Prawie nikt nie ma maski, nie zachowują odstępów, a później się rozejdą do domów, być może z wirusem.

Ja mimo wszystko siedzę w domu i kontakt towarzyski mocno ograniczam. Nie podoba mi się to, ale robię to dla wszystkich tych, którzy ciężko przechodzą. Ze znajomymi rozmawiamy na zoomie, będziemy się spotykać w plenerze, jak będzie cieplej. Można sobie chodzić z nimi teraz na spacery, szukamy sobie różnych miejsc. Zwiedzamy z chłopakiem więcej atrakcji w okolicy, poruszamy się samochodem.
Co za głupi bunt, że niby ograniczenie wolności... Wychodźcie z domu, ale róbcie to w mądry sposób... Jeśli będziecie wszystko lekceważyć, to nigdy się nie skończy.
Niestety jedyna nadzieja w odpowiedzialności społecznej i szczepieniach. Nie ma innej drogi. Zastanówcie się nad tym, że nawet jeśli nie złapiecie wirusa, to przez coraz więcej przypadków zaraz możecie mieć problem z uzyskaniem pomocy w przypadku innej choroby. Nieraz stan jest nagły i wymaga natychmiastowej interwencji.
Kompromisy, cierpliwość i docenianie każdej najmniejszej rzeczy – uśmiechu bliskiej osoby, gestu dobroci od ktoś obcego, wartościowej rozmowy... Tego nam trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 10:24