Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
836 867
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar AIkanaro
+21 / 33

@maat_ Czym Lepper sobie zasłużył na zestawienie z resztą tych kanalii? Lepper to był prosty człowiek który mówił prawdę. I właśnie dlatego dopadł go seryjny samobójca, bo mówił prawdę i za dużo wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 17:33

J Jerzowiec
+6 / 8

dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+25 / 45

niestety nie znam niecenzuralnych słów aby jakoś nazwać to coś ze zdjęcia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+28 / 34

szanuję samokrytykę...nie głosowałem na niego ale miałem trochę nadziei...że coś z niego będzie...ale to zwykły szon jest polityczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-2 / 18

@tenqoba Yup, każdy nowy u władzy to nie stracony głos, głosowanie na POPiS + PSL + Lewica to głos z góry zmarnowany, tutaj ludzie spróbowali, zawiedli się, cóż, bywa, więc jest teraz chociaż Konfederacja która nie sprzymierza się z układem z Magdalenki. Dobrze by było, gdyby jeszcze ludzie z lewej strony zamiast oddawać w kółko głosy między PO, a Lewicą, zagłosowali na cokolwiek innego z poza sejmu, a są alternatywy choćby partia Liroya która w zasadzie program ma lewicowy. Im więcej głosów nie marnowanych tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+19 / 27

@Kogut pyta koguta. Ty z tą kurą chodzisz na poważnie czy dla jaj?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
+6 / 14

@Saladyn1 dobra bo nie mogę. Gość pluje na twarz swoim wyborcom, a ci udają że deszcz pada. Niesamowite. Nic dziwnego, że PiS ma takie popracie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
+2 / 10

@Saladyn1 powiem tylko tyle, że z PSL miało być to samo. Jak się skończyło wszyscy wiemy. Nawet go na subwencję oszukali. Koleś jest już spalony. Jak widać nie dla wszystkich i to jest smutne. Dlatego PiS ma takie poparcie, bo mimo że ludzie wiedzą, że to złodzieje to i tak mają nadzieję nie wiadomo na co. Głupi naród nic więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 13:21

S Siemanoooo
+4 / 12

@Saladyn1 dobra. Wierz w Kukiza dalej. Żegnam. Miłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 9

@Saladyn1 Choćby dlatego, że na początku swojej "kariery" politycznej Kukiz w jakimś programie w telewizji jasno i wyraźnie stwierdził, że SLD czy PSL to zorganizowana mafia i ma na to dowody. A w ostatnich wyborach poszedł ramie w ramie z tą mafią na wybory tworząc wspólną listę. Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
+3 / 7

@Saladyn1 nie mój drogi. Ja nigdy na Kukiza nie głosowałem. Głosowałem zawsze na wolnorynkowców. I mówiłem, że Kukiz to farbowany lisek. I skutek mamy tego dziś. 8 lat rządów PiSu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
-3 / 3

@Siemanoooo no tak, bo wszystko wina Kukiza. A powiesz kto był tym wolnorynkowcem na którego można było ostatnio głosować?
Z góry przepraszam, Twój komentarz jest ostatni, ale taka puenta mi się nasunęła - niedzielni wyborcy przyszli hejtować pis i jeśli nie jesteś w 100% z nimi to musisz być w 100% przeciw :-P i nieważne co robiłeś/na kogo głosowałeś. Przez ciebie pis wygrał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
-1 / 3

@Saladyn1 współczuję, że stanąłeś do tej nierównej walki - też nie wierzę (już - przyznaję, że kiedyś miałem chwilę słabości) w Kukiza, ale wszystko co napisałeś wydaje się być prawdą i szkoda, że tyle osób uznało(?) że masz złe intencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 22:36

avatar AIkanaro
+3 / 3

@Saladyn1 Mówił też, że z tą mafią nie chce mieć nic wspólnego i za żadne pieniądze nie będzie z nimi współpracować i właśnie o to ludzie mają żal do Kukiza i uważają, że się sprzedał. Bo mówił A, a zrobił B - zachował się jak typowy polityk będący przy korycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+3 / 3

@Saladyn1 Nie mówię, że wstąpił do tej partii. Mówię jedynie, że stworzył koalicję z tą partią z którą nie chciał mieć nic wspólnego i, że MIAŁ DOWODY na działalność mafijną tejże partii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@Saladyn1 No i tutaj dochodzimy do tego co napisałem wyżej. Kukiz zachował się jak typowy polityk z którymi chciał walczyć i dlatego ludzie mają go w głębokim poważaniu. Powinien odpuścić te cztery lata dla samej zasady by pokazać, że posiada zasady moralne i sztywny kręgosłup. Pokazał natomiast, że nie różni się niczym od betonu politycznego który chciał zwalczać. Jako polityk jest już spalony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
0 / 0

@kingged głosowałem na Korwinistów. To chyba oczywiste. PiS nic dobrego nie robi dla Polski. Robi jeszcze większą destrukcję niż PO. Podziękuję za taki rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
0 / 2

@Saladyn1 dobra bo już nie mogę. Spróbuję ci to wytłumaczyć, ale jesteś za głupi żeby to zrozumieć Jakby farbowany lisek Kukiz nie zaczął szczekać wolnościowymi ideami i na Korwinistów, to Korwin ze swoją partią nie zatrzymali się na 4.76% i wchodząc do sejmu pis nie miałby większości w sejmie. Kukiz od lat gada, gada, gada, a potem idzie do PSL i potem się nawet w sejmie nie wypowiada,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
-1 / 1

@Saladyn1 on nie może się pogodzić, że muzyk na emeryturze, który potencjalnie kłamał, był w stanie zdobyć większe zaufanie niż Korwin, który od dawna jest na scenie politycznej. Tylko ciekawe dlaczego.... :-) Choć trzeba przyznać, że stałe utrzymywanie tych 4-5%, gdziekolwiek nie pójdzie, jest godne podziwu u Korwina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Siemanoooo
-1 / 3

@Saladyn1 @kingged i ten muzyk zrobił z dorosłych ludzi debili. Godna podziwu ta dziecięca naiwność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kingged
0 / 0

@Siemanoooo Ale ty na prawdę nie rozumiesz o co (przynajmniej mi) chodzi. Może i Korwin jest odpowiedzią i może zmieniłby Polskę na lepszą, ale tego nie zrobił i nie ma dowodu że zrobi i problem jest taki, że wielu ludzi patrzy co on, za przeproszeniem, od$%# w życiu prywatnym i w pewnym momencie przestaje kogokolwiek obchodzić co on mówi, nawet jeśli mówi logicznie. Podobnie z Braunem - wysłuchałem kilka jego przyzwoitych wywiadów, ale jak coś od czasu do czasu palnie to mnie mierzi. Na ten moment z ich środowiska najbardziej lubię Mentzena, ale wtedy (w 2015) właśnie z powodu wcześniej wymienionych wolałem zagłosować na Kukiza (w moim okręgu na Jakubiaka, który pod względem gospodarczym sensownie się wypowiadał, pod względem ideologicznym już średnio). Możesz mnie nazywać debilem, naiwnym i wgl. ale każdy ma swoje powody i dopóki te powody są szczere (i nie wynikały z rzucania się na kiełbasę wyborczą) to za "zły głos" możesz obwiniać wyłącznie swoich, którzy nie zdołali dotrzeć do tych ludzi (w tym mnie).

Mój tok myślenia nie jest idealny, jednak nalegam, żebyś spojrzał na niego z chęcią zrozumienia, bo ostatnio chęci tego wzajemnego zrozumienia w internecie brakuje :-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+6 / 14

Jak pisałam o nim, że chce się dorwać do koryta i nic więcej to chcieli mnie zeżreć. Pisali jakieś brednie ideowym podejściu itp. Wtedy rozmowa z nimi wyglądała podobnie jak teraz z wierzącymi w Konfederację, PiS itp. Poziom fanatyzmu ten sam tylko inna strona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+4 / 8

@truskawka90 Eh, droga koleżanko, ja oddałem nieszczęsny głos na Kukiza kiedy startował na prezydenta i później w 2015 roku na Kukiz'15. Czy wiedziałem, że chce się dorwać do koryta? Nie, miałem nadzieję, że głosuję na coś innego niż POPiS + PSL + Lewica. Niestety czas pokazał, że chciał się dorwać do koryta, trudno, stało się, ale próbowałem zmienić cokolwiek w Polsce przy pomocy mojego mało istotnego ale jednak głosu. Czy gdybym zagłosował na POPiS + PSL + Lewica to byłoby lepiej? Nie, to nawet nielogiczne. Miałem do wyboru POPiS + PSL + Lewica czyli ludzi którzy dorwali się już do koryta lub Kukiza który MOŻE nie dorwie się do koryta tylko po to, żeby być u koryta, istniała taka szansa, wykorzystałem ją, żałuję, Konfederacja wtedy nie miała szans więc chciałem wzmocnić coś nowego. Później wsparłem Konfederację, nie zawiodłem się, do POPiS + PSL + Lewica się nie tykają i próbują robić swoje, czyli mało, bo mają mało do gadania, ale przynajmniej jest ktoś z poza tej bandy. A Ty co? Głosowałaś na POPiS + PSL + Lewica? I mi zarzucasz, że błędnie zagłosowałem na Kukiza bo dotarł tam tylko dla koryta? No to koleżanko, z przykrością informuję, żeś hipokrytka jeśli głosowałaś na POPiS + PSL + Lewica, bo ja przynajmniej mogłem mieć nadzieję, że Kukiz będzie inny, a Ty zmarnowałaś głos na kogoś, kto jest u koryta tylko dlatego, żeby u tego koryta być.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-1 / 3

@johnyrabarbarowiec Od ponad 10 lat nie ma na kogo głosować a ty piszesz o jakiejś nadziei. Jaka nadzieja przy takim narodzie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 14:18

avatar johnyrabarbarowiec
+2 / 4

@truskawka90 No tak, jest opcja zagłosować na POPiS + PSL + Lewicę, ale to żadna nadzieja, jest opcja zagłosować na cokolwiek innego niż wymienieni, ale przecież inni to oszuści którzy chcą dorwać się do koryta, ewentualnie jest opcja w ogóle nie oddać głosu, wtedy można narzekać, że wina jest tych co głosowali, bo głupio powybierali... Wiesz, ja rozumiem, że można nie mieć na kogo głosować w II turze wyborów prezydenckich, sam nie głosowałem ostatnio jak był do wyboru Duda lub Trzaskowski, nie było sensu, wybór między POPiSem, a POPiSem, ale I tura wyborów prezydenckich i wybory parlamentarne... Jeśli liczysz na coś idealnego dla siebie to musiałabyś osobiście startować, wtedy będziesz miała jego jedynego kandydata. Mnie konfederacja w wielu kwestiach się nie podoba, ale interesuje mnie w pierwszej kolejności mój portfel, Konfederacja jest temu najbliższa, ale są też inne partie które może nie mają idealnych pomysłów, ale serio, wszystko, cokolwiek, będzie lepsze od POPiS + PSL + Lewica. Jak nie masz na kogo głosować to sprawdź sobie kto jest poza obiegiem i nie jest odnogą wymienionej bandy i nawet głosuj na losowo co. W najgorszym wypadku stwierdzisz, że jest brak efektu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
-2 / 6

@johnyrabarbarowiec Konfederacja? Pitolą o likwidacji składek ale już nie mówią jak załatać dziurę wielkości 300 miliardów złotych po ich pomysłach. Nie no spoko. Ja to obiecuje, że zlikwiduje wszystko co was obciąża. Na tej samej zasadzie konfederacja obiecuje,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 14:43

avatar AIkanaro
0 / 4

@truskawka90 Dziura wielkości 300 miliardów sama się z czasem załata. Cały widz polega na tym żeby w końcu obniżyć podatki które ludzie płacą co pozwoli ludziom wydawać więcej pieniędzy bo będzie ich stać na więcej co i tak przełoży się na większe wpływy z podatków do budżetu państwa. Jak ludzie mają mało to mało wydają, a jak mają dużo to dużo wydają. Proste jak budowa cepa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 2

@AIkanaro Plan na zasadzie jakoś to będzie. Świetny plan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Maciar8i2
+1 / 1

@truskawka90 - Taki plan jest lepszy niż obecny.. bo zaraz nie będzie 300 a 400 czy 500 mld...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@truskawka90 To nie jest plan na zasadzie jakoś to będzie. To jest plan który realnie podniesie wpływy do budżetu jednocześnie nie obciążając dodatkowo kieszeni obywateli, a wręcz przeciwnie - ODCIĄŻAJĄC JE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 2

@truskawka90 Krzywa Leffera, my w podatkach jesteśmy daleko daleko za szczytem podatkowym, szczyt podatkowy występuje wtedy, kiedy podatki są maksymalnie wysokie, ale jednocześnie na tyle małe, że nikomu nie opłaca się kombinować z nimi i uciekać przed danym wymiarem podatkowym. W efekcie da się uzbierać więcej z podatków obniżając je, bo optymalizacja podatkowa też kosztuje. Druga kwestia, Konfederacja mówi jasno jak załatać dziurę, wystarczy ograniczyć administrację, żyjemy w XXI wieku, wszechobecny internet, każdy z nas nosi co najmniej jednego smartfona w kieszeni, a jednocześnie posiadamy łącznie ponad 1 mln urzędników wliczając radnych i sołtysów. A można by ograniczyć administrację do poziomu 50 tys likwidując przy tym zbędne lub nieopłacalne instytucje, przykład ZUS, instytucja w której mamy najwięcej urzędników, a jednocześnie do której z podatków dopłacamy średnio 20 mld PLN rocznie. Na samej likwidacji ZUS można by zaoszczędzić w 5 lat 100 mld PLN, gdyby doliczyć jeszcze wzrost deficytu rok rocznie 10 mld to mamy łącznie 30 mld rocznie. Samo obcięcie administracji i bezsensownych instytucji lub spółek skarbu państwa pozwoliłoby zaoszczędzić jakieś 40 mld PLN rocznie. Serio, żyjemy w kraju w którym gdzie się nie obejrzysz, widać zmarnowane grube i ciężko zarobione przez nas pieniądze, w Polsce aż się prosi o reformę wszystkiego.

Ale mniejsza z tym co Konfederacja sobą reprezentuje, wracając do tematu, naprawdę, już lepiej oddać głos nawet jeśli się z Konfederacją nie zgadzasz to właśnie na nich, niż na POPiS + PSL + Lewica, bo głosowanie na tą bandę oznacza, że akceptujesz taki stan Polski jaki jest i chcesz takiego, a głosując na Konfederację lub serio, cokolwiek innego, byleby nie POPiS + PSL + Lewica, to nawet jeśli nikłe, to masz szanse, że cokolwiek się poprawi. To tak jakbym Ci przyłożył pistolet do głowy i chciał strzelać, jeśli masz pewność, że to zrobię to zwyczajnie próbujesz wszystkiego, choćby ucieczki. Szansa prawie żadna, ale istnieje, a stojąc jak kołek szans nie masz, więc grzech nie skorzystać z nikłej, ale szansy. Nie namawiam Cię teraz do głosowania na Konfederację, a namawiam, do głosowania na cokolwiek poza POPiS + PSL + Lewica, poza sejmem i senatem jest wiele ruchów i partii, fakt, idealnej nie znajdziesz, ale możesz próbować znaleźć najbardziej zbliżoną do tego co byś chciała widzieć w Polsce. Widzisz, ja z Konfederacją nie zgadzam się jeśli chodzi o aborcję, uważam, że do 12 tygodnia ciąży powinna być dostępna, z wieloma innymi rzeczami też się nie zgadzam, ale mają program gospodarczy który dla mnie jest najważniejszy, światopogląd to już dla mnie mało istotna rzecz, więc Konfederacja nie jest moim ideałem, ale jest najbliższa ze wszystkiego co jest dostępne no i co najważniejsze, nie jest to POPiS + PSL + Lewica. A jak się okaże, że się sprzedadzą, nie będę pluł sobie w brodę, zagłosuję znowu na kogoś innego, tak jak było z Kukizem, kibicowałem mu, głosowałem na niego, sprzedał się, trudno, ale próbowałem coś zmienić, wtedy się nie udało, teraz liczę, że jeśli oddam głos na Konfederację to cokolwiek zmienię, ale mam tą szansę i to jest najważniejsze. Od na doopie siedzenia nic się nie zmienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 0

@AIkanaro @Maciar8i2 To nie jest żaden plan tylko wiara, że jakoś to będzie. Nie dziwota, że jest jak jest jak wy uważacie że to jest plan i ze coś się samo zrobi.
@johnyrabarbarowiec Czyli likwidacja czego się tylko da. Co zatem bezrobotnymi którzy po pomysłach tej zbieraniny będą wyrastać jak grzyby po deszczu? Konfederacja nie ma żadnego planu, to zwykła populistyczna partyjka z zapędami do dyktatury uległa wobec kleru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2021 o 19:07

avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@truskawka90 Czekaj, chcesz powiedzieć, że masa urzędów jest potrzebna, żeby ludzie mieli w tych urzędach pracę? xD Czyś Ty przeczytała to co napisałaś? xD

Jak nie będzie kto przeszkadzał robić biznesów w Polsce, a podatki będą klarowne i normalne, to myślę, że te setki tys ludzi którzy wylecą ze swoich urzędów szybko znajdą pracę, bo tak jak bezrobotni będą powstawać jak grzyby po deszczu, tak miejsca pracy dla nich też będą powstawać, z tą różnicą, że teraz będą coś produkować jakiś produkt lub usługę, bo do tej pory niczego nie produkują i są tylko wydatkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
0 / 0

@johnyrabarbarowiec Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Zadałam pytanie co zrobić z tymi ludźmi jak ta zbieranina chce od razu wszystko likwidować. Dosyć proste pytanie. Czyli twierdzisz, że firmy będą powstawać od tak i będzie pięknie i wspaniale? Fajne myślenie życzeniowe. Z resztą wychodzi z ciebie takie typowe polactwo. Nikt nic nie robi tylko ty musisz zap..dalać na wszystkich, a reszta to złodzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2021 o 22:56

avatar johnyrabarbarowiec
0 / 0

@truskawka90 Tak, tak myślę, bo sam mam firmę i wiem, że najbardziej w mojej firmie boli mnie ZUS, ale przy okazji wiele innych instytucji, zakazów, rozporządzeń, nakazów i norm które nie mają sensu. Fakt, wiele z tego co wymieniłem nakłada na mnie UE które tymi dyrektywami uznaje, że Europejczyk to najgłupsze stworzenie na świecie które dąży do masochistycznego samounicestwienia, niemniej na poziomie naszego państwa moglibyśmy zrobić wiele, żeby Polskie firmy powychodziły z krzaków, a to jest istotne bo jedna wielka korporacja bezpośrednio w kraju może zatrudniać np. 10 tys osób, ale pośrednio ich zatrudnienie może iść w setkach tysięcy, bo potrzebna będzie sprzątaczka, do tego catering dla pracowników, do tego masa podwykonawców i producentów materiałów, masa usług dodatkowych. Póki co u nas każdą firmę się niszczy już w zarodku, a już pierwszą udręką jest ZUS. Pomyśl sobie, że planujesz otworzyć jakiś biznes, na małą skalę, bo boisz się, że nie wypali, w planach masz rozwijanie, ale najpierw chcesz, żeby biznes się przyjął, nie wiesz czy się uda, bo nikt kto zakłada biznes nie wie czy on się uda, być może poniesiesz klęskę, a być może zaczniesz się rozwijać i tutaj na dzień dobry Państwo wali Ci wymóg rejestrowanej kasy fiskalnej, może Cię to zaskoczy, ale pojęcie kasy fiskalnej takie jak istnieje u nas, nie istnieje w większości miejsc na świecie, w USA możesz mieć sklep bez żadnego urządzenia drukującego paragony, więc na dzień dobry kasa fiskalna 1500 PLN, do tego ubezpieczenie, ok, teraz na początku przez pół roku możesz płacić mniej tam chyba 250 PLN (tutaj nie jestem pewien ile dokładnie), ale po pół roku 1500 miesięcznie. Aha, ponieważ podatki w Polsce są totalnie niejasne, sama księgowości sobie nie poprowadzisz, bo do tego musisz mieć człowieka który 5 lat ogarniał księgowość na studiach, żeby móc za Ciebie wysyłać tonę skomplikowanych formularzy do skarbówki, powiedzmy księgowa 200 PLN. Teraz powiedzmy, dajesz sobie na rozkręcenie biznesu rok, to już samo państwo kosztuje Cię 14.400 PLN nie wliczając podatków, te zapłacisz w momencie, kiedy zaczniesz osiągać zyski. Dla przykładu, w Teksasie koszt progowy to 0 USD. Tak zero, bo nie musisz mieć kasy fiskalnej, tam nie ma czegoś takiego, paragony drukujesz na takich drukareczkach i nie mają one znaczenia podatkowego oprócz dowodu sprzedaży, paragon wydajesz, żebyś mogła dopełnić gwarancji, ale na początku możesz np. wysyłać na nr. telefonu albo jak ktoś zapłaci kartą, to zweryfikujesz zakup po karcie, a możesz też wydrukować dowód zakupu na zwykłej kartce nadrukowanej przez zwykłą drukarkę z przeceny. Ponadto, ubezpieczenia płacić nie musisz, twoja sprawa czy zapłacisz sobie ubezpieczenie. A co do księgowości, w takim Teksasie istnieje domniemanie niewinności, to nie Ty masz udowadniać, że nie kręcisz biznesów na boku i się jakoś rozliczać przez różne systemy kontrolne, tylko Ty podajesz do tamtejszej skarbówki ile zarobiłaś i w przypadku teksasu płacisz odpowiednią kwotę podatku federalnego, bo stan Teksas ma zerowy podatek indywidualny, więc możesz zarabiać miliony, a stan Teksas nie weźmie od Ciebie ani centa podatku za to, że zarobiłaś. A jak przyjdzie kontrola skarbowa, to pokazujesz im nawet w zeszycie długopisem napisane kiedy coś sprzedałaś, kiedy coś kupiłaś i jeśli uważają, że kłamiesz to niech Ci to udowodnią. Efekt? Teksas jest najbogatszym stanem w USA do którego uciekają ludzie z biznesami z całego USA. Tego właśnie chce (a przynajmniej tak mówi) Konfederacja. W efekcie w Teksasie możesz włożyć wszystkie oszczędności w swój biznes i być pewna, że jeśli biznes padnie to więcej nie stracisz, w Polsce natomiast 14.400 PLN to całkiem niezły kapitał na mały biznes, za te pieniądze można by naprawdę wiele zrobić, już sam mam masę pomysłów w co można by włożyć te pieniądze na początek, ale spokojnie, najpierw te pieniądze zabierze Ci państwo i to jest właśnie powód, dla którego w wielu miejscach na świecie powstają firmy krzaki które jeśli osiągną sukces to za

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
-4 / 8

Kolo miota się na prawo i lewo żeby tylko być przy korycie i cały czas ma nadzieję że w końcu trafi się coś gęstrzego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-4 / 8

To co? Kiedy idziemy napluć mu w twarz? Znacie jakieś sposoby na zagęszczenie śliny - chciałbym żeby trochę bolało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maborek
0 / 10

Jak ja cię Kukiz nienawidzę, jak ja się tobą - Kukiz brzydzę ... cytując pewnego pana ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+5 / 7

@nowygregor niech zgadnę, teraz zagłosujesz na Hołownię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+4 / 8

@Barelik, teraz tępy naród znów zagłosuje na PiS. 1200 na łebka i 600 na dziecko drogą nie chodzi. Niekumate pospólstwo da się ponownie kupić za resztki z obiadu. A za chleb będziemy płacić 30 złotych i benzynę po 9 złotych za litr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+5 / 5

@szteker Na wsi kaska zawsze się przyda. Chleb sobie sami upieką a traktor zatankują opałem. A miastowi którzy płacą ZUS i VAT niech dalej płacą jak nie głosowali na PiS. Czasami wydaje mi się, że taka tam jest kalkulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 3

@szteker Ja raczej nawiązuję do tego, że wszystkie "nowe" partie z ostatnich 10-15 lat zostały wciągnięte/ połączyły się z już istniejącymi.
Nowoczesna, Palikot -> PO
Kukiz -> PSL (a teraz PiS?)
Lewica jako taka połączyła się z SLD
Zjednoczona Prawica -> PiS
Hołownia też się pewnie zjednoczy (zgaduję, że z PO). A PO i PiS są siebie warci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nowygregor
-1 / 1

@Barelik na chwilę obecną nikt mi ne leży :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 3

@Barelik Przecież Hołownia to to samo co Nowoczesna czyli PO tylko nowa nazwa, nowa twarz lidera, ludzie ci sami. Serio, ci co głosowali na Kukiza kiedyś mieli nadzieję realną, że będzie antysystemowy, w końcu już w kampanii musiał walczyć z systemem, chłop nie miał łatwo, nie było jak z Petru/Hołownią, że wszędzie ich pełno, kiedyś ludzie się bali, że otworzą lodówkę, a tam antysystemowy Petru ze wsparciem 90% mediów w Polsce, dzisiaj to samo dzieje się z Hołownią. Kukiz był takim powiewem nadziei, sam na niego głosowałem bo Konfederacja (czy tam Korwin) nie mieli szans, więc chciałem wzmocnić wynik który miał jakiekolwiek podstawy do tego, żeby coś zmienić. Trudno, okazało się, że Kukiz to zwykły karierowicz, oddałem głos na Konfederację później i teraz nie żałuję, chciałbym, żeby jeszcze dla równowagi jakaś niezależna partia lewicowa dorwała się do sejmu i senatu, ale obawiam się, że to nigdy się nie stanie, bo ludzi o poglądach lewicowych nie interesują pieniądze, gospodarka i to za co ich pomysły będą finansowane, a gołego światopoglądu na wszystko poza gospodarkę i finanse to pełno jest w Lewicy i PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
+1 / 3

Te, kolo Kukiz, a czy opcja naplucia ci w pysk jest nadal aktualna, czy może skrewiłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+1 / 1

Na kogokolwiek się w tym kraju nie zagłosuje to się kończy tak samo. To jest zbyt zepsute i przesiakniete komuną środowisko. Oni zawsze obiecują jak to wezmą się za tych, którzy kradli w poprzednim rozdaniu, obiecują wsadzać do więzienia i rozliczać inne partie, tak jak teraz wszyscy obiecują rozliczyć Obajtka, a daję głowę, że nie zobaczy on żadnej odpowiedzialności na oczy. Od dziecka słucham, że każdy każdego rozliczy i faktycznie. Więzienia aż pękają w szwach od skorumpowanych, zepsuty polityków i krętaczy z ukladami partyjnymi. Buahahahaha.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel818
0 / 6

wstyd panie Kukiz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qrczak000
+5 / 5

Czy ludzie tutaj czytają całą wypowiedź czy tylko nagłówki ?
"Powiedział, że dopuszcza możliwość, że posłowie jego ugrupowania zasilą Zjednoczoną Prawicę, jeśli do Nowego Ładu zostałyby wpisane cztery postulaty ustrojowe Kukiz'15 i byłaby gwarancja ich realizacji.", czyli jeśli zostanie zrobione to o co od samego początku walczy jak wszedlł do polityki...

"(...)ustawa o sędziach pokoju, ustawa antykorupcyjna, bezprogowe referendum przy odwołaniu burmistrza i wójta. A najbardziej pożądanym projektem byłaby ustawa o zmianie ordynacji wyborczej na taką, która każdemu obywatelowi daje indywidualne bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu, i która zlikwidowałaby sprzeczność kodeksu wyborczego z konstytucją" - powiedział Kukiz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
-2 / 2

@qrczak000, Kukiz nie dopuszcza możliwości zasilenia prawicy. Kukiz już taką możliwość dopuścił. W wypowiedziach polityków trzeba czytać między wierszami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bkwaldi
+5 / 5

@qrczak000 na tym chyba polega problem większości społeczeństwa. Przeczytają nagłówek i już wylewają pomyje, a że gazeta robi nagłówek nieobiektywny, bo wiadomo, że PIS wszystkich tych postulatów nigdy nie spełni, to już się nie liczy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grelack
0 / 0

@bkwaldi Durne społeczeństwo, łatwiej manipulować. Kukiz od dawna mówił o sojuszu z kimkolwiek, kto spełni ich postulaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 3

Gościu jest młodzieżową przybudówką do pis.. jaki miła przyciągnąć młodych zbuntowanych jacy nie utożsamiają się z ideologia pis adresowaną do osób starszych. Zupełnie jak kiedyś Palikot za czasów PO.

Na dodatek Kukiz wciągnął na listy faszyzujących narodowców. Ten gość przegrał swoje 5 minut z 2015 roku. Przez cały czas bytności w Polityce głosował tak jak PiS a ostatnio wchodząc w koalicję z PSL był dla niej koniem trojańskim jego głosowanie za 5 dla zwierząt uderzyło w rolników jacy są głównym elektoratem PSL. A PiS marzy o skanibalizowaniu elektoratu PSLowego bo ma podobny profil co PiSowski rozbicie tej partii jest w interesie PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jelen1214
+2 / 4

Leppera zostaw spokoju, bo ten człowiek wiedział za dużo i się go pozbyli.. Nie był, więc taki jak cała reszta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nagano
+3 / 5

A ja nie żałuję, że na niego głosowałem. Kukiz miał dobre pomysły na oczyszczenie tego syfu, gwarantował powiew świeżości w polityce, ale od samego początku czarny PR był olbrzymi. Gdzie się nie weszło w artykuł o nim to mimo, że dopiero zaczynał pełno było wyzwisk pod jego adresem z jednej i drugiej strony. Trolle pracowały na pełnych obrotach. Dodatkowo w pewnym momencie, zaczęły się rozłamy w jego ugrupowaniu, z Liroyem i Jakubiakiem na czele. Jak w takich warunkach można było pracować? Przypominam, że w wyborach 2015 miał 21% poparcia w kraju zdominowanym przez 2 partie, których nikt nie lubi, a wszyscy na nich głosują... Jeszcze podczas debaty prezydenckiej gadał najbardziej z sensem spośród wszystkich kandydatów. Wszedłem w ten artykuł z RMF i widzę, że mówi, że przyjmie propozycję koalicji od każdej partii, która mu przeforsuje postulaty. To nie jest przejście do PiSu i jestem pewien, że nie będzie głosował przeciwko krajowi, o czym też chociażby mówi w sprawie mediów. Ja go podziwiam, że przez te wszystkie lata szarpania się z betonem jeszcze mu się chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MiszczGno
+1 / 1

Nie wiem kto tu jest tępszy bo oceniać kogoś po tytule clicbajta to jest dopiero żenada. Typ chociaż szczerze mówi co ma w głowie a nie mydli oczy żeby tylko iść wyżej do głębszego koryta. Problem jest taki że jak i tak to co powie interpretują idioci to to nigdy nie będzie mądre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kacper6
0 / 2

Głosujcie dalej na Kukiza i Konfederatów. Jeśli myślicie, że Kukiz robi cienkie rzeczy to trudno jest sobie wyobrazić co zrobią ci neoultrakomuniści z Konfederacji.
Wiem, że w Polsce nie ma alternatywy, ale na pewno żadnym wyjściem nie jest głosowanie na w/w partie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asiente_PL
0 / 0

a ja od zawsze uważałem go za mende... "od zawsze" - to znaczy od momentu babrania się w politykę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukaszek1981
0 / 0

on od początku był po to żeby konfederacji zabrać wyborców. zrobił to z sukcesem i teraz może pod skrzydełko z tej delegacji wskoczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P peghehe
0 / 2

kolejny ku*wiszon polityczny , przepraszam wszystkich ze kiedys mnie podkusilo i oddalem glos w wyborach prezydenckich na tego pajaca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2021 o 21:43

G grelack
0 / 0

Gość powiedział, że -dopuszcza możliwość-, a widzę, że już wydali wyroki. Umiecie, Wy w ogóle czytać ze zrozumieniem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem