Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
544 563
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P profix3
+16 / 18

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa, to takie: jak można pracować legalnie na etacie pod innym nazwiskiem w dużej firmie? Jak dostawać wypłatę, płacić składki na zus itp itd. Na pewno szary obywatel mógłby to zrobić ot tak. Bez machlojek z pomocą osób rządzących Polską. Taka myśl mnie napadła.
A tak poza tym to bardzo niewinne to pełnoletnie "dziecko", które będąc kapłanem zrobiło dziecko nastolatce. No po prostu wzór cnót do naśladowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2021 o 0:02

P profix3
+10 / 10

@Banasik Tylko, że on pracuje pod zmienionym nazwiskiem, a nie że zmienił nazwisko urzędowo. A teraz jeszcze wychodzi na jaw, że firma w której pracuje otrzymała 30 milionów rządowych dotacji. Firma gdzie udziałowcem jest oczywiście obajtek. Nie no! Wszystkie operacje są kryształowo czyste.
PS. Jeśli ktoś potwierdzi, że przeszło to przez urząd, to ok. Ale jak na razie widzę w tym kolejny wał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2021 o 8:03

avatar kriseq1970
+4 / 4

@Banasik ja to nawet rozumiem. Mieć na nazwisko jak była premier z PiS'u... nie licuje z godnością człowieka i jest w jakiś sposób ośmieszające. Też bym zmienił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+9 / 9

Czy gdyby nie zainteresowano się Obajtkiem, to czy o tej sprawie ktoś by się dowiedział?
Ile jeszcze takich sytuacji mamy w kraju?
Myślicie, że przejęcie władzy w kraju to tylko paru figurantów w sejmie?
Myślicie, że za innych rządów czegoś takiego nie było? Że inne partie nie mają swoich paśników na szczeblach samorządowych?

Aby coś naprawdę zmienić, to trzeba zmienić system, nie ludzi.
Jeśli państwo zarządza pieniędzmi, to trafiają one do konkretnych ludzi, którzy dziwnym trafem zawsze mają jakieś powiązania...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+11 / 11

@kondon Oczywiście, że by było. Nepotyzm na większą czy mniejszą skalę w układach okołopolitycznych był, jest i będzie. Jednak to c robi PIS to już są Himalaje nepotyzmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+8 / 8

@TomorrowNeverKnows Prawdopodobnie PiS bije tutaj rekordy i się z Tobą zgodzę. To nie od teraz, słyszałem takie głosy już z 5 lat temu chyba.
Przygłupy nawet do tego poniekąd się przyznały: https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-fogiel-zalezy-nam-na-zdecydowanym-odchudzeniu-rzadu,nId,4721055

Aby zwalczyć nepotyzm trzeba zlikwidować okazje do niego - sprywatyzować państwowe spółki oraz uprościć prawo, aby urzędy nie miały takiej władzy i po prostu nie były potrzebne na taką skalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+5 / 5

@kondon Dokładnie. Co prawda wszystkiego do końca sprywatyzować się nie da, ale trzeba to zrobić tyle na ile jest to możliwe. Tylko nikt z rządzących teraz, w przeszłości i w przyszłości nie jest, nie był i nie będzie zainteresowany. Zbyt duże pieniądze można na tym zrobić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
0 / 0

@mieteknapletek To, że prawie połowa Polaków tak uważa, to nie znaczy,że tak jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+1 / 1

@kondon Myślę że aby zmienić system to najpierw potrzebna by była zmiana świadomości ludzi. I to nie tylko tych tworzących system ale przede wszystkim wyborców, którzy swoimi mniej lub bardziej świadomymi decyzjami przy urnach pozwalają pośrednio aby takie systemy mogły powstawać i działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mieteknapletek Jeśli ktoś robi wałki w prywatnej firmie, to kto na tym traci? Całe państwo, czy jej właściciel?
Co nas wtedy to obchodzi?
Wałki oczywiście, że będą, ale to już nie będzie nasz problem, tylko samych zainteresowanych. Do tego taki właściciel dba o to, aby było ich jak najmniej. W państwowym kto ma o to dbać, jeśli każdy dostaje swoją działkę i udaje ślepego?

Chcesz wykazać, że ponad połowa Polaków nie ma pojęcia o gospodarce, czy że taka jest wola ludu i trzeba ją uszanować?

@Ricochet69 Żeby zmienić system trzeba zrobić jakiś pucz, przewrót czy cholera wie co. W demokracji dla wszystkich będzie tylko gorzej. System nie ma żadnego interesu w tym, aby ludzie myśleli inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mieteknapletek Jeśli ktoś będzie okradał firmę, to spadnie jej konkurencyjność, przez co klienci wybiorą inną.

W takim razie zgadzam się. Jednak zrobić to trzeba...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mieteknapletek Przecież oszustów można wykluczyć z publicznych przetargów.
Może i tak być, jednak straty wizerunkowe są zawsze, a ich odbudowanie kosztuje. Nie wiem czy oszustwa właściciela są opłacalne, a innych właściciel będzie pilnował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@mieteknapletek Nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale gdzieś na zachodzie dużą wagę w przetargu mają poprzednie realizacje.

W ogóle nie wiem do czego zmierzasz.
Jestem świadomy, że kapitalizm nie jest idealnym systemem, ale nie ma lepszego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+5 / 5

A najważniejsze i kluczowe w tym wszystkim jest to: Zapomnijcie, że ktokolwiek w tym kraju z tych sitw i układów partyjnych zostanie kiedykolwiek pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności. Od dziecka słyszę, że wszystkich krętaczy kolejna władza powsadza do więzień i co? Faktycznie, cele aż pękają w szwach od polityków i ich rodzinek używających sobie na nasz koszt...Buahahahaha....Oni mogliby nam wszystkim wejść dziś na konta i zająć cały majątek a i tak NIC by się nie zmieniło i nikt nic by im nie zrobił. Żyliby dalej w dostatku, mając nas gdzieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MyslPatriotycznaPL
+3 / 3

Ręka rękę myje a ludziom mydli się oczy bambino w postaci dotacji typu 500 plus, trzynastek, czternastek. Nie mówię, że takie programy nie są potrzebne, jednak w obliczu milionów, które wypompowywane są z budżetu państwa przez kolejne partie rządzących, to chyba lekki żart. Ktoś powie, masz dowody? Idź do prokuratury. Tak, jak to wszystko jest ustawione i sprawiedliwość dosięga tych, którzy nie mają układów ani finansowych możliwości by skutecznie się bronić. A w mediach kraj dobrobytu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2021 o 11:51