Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
10 29
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+8 / 10

Co to za różnica czy 7% czy 50%? Jeżeli prowadzi firmę państwową to nie powinno się po znajomości załatwiać nawet 1%, hot-dogi na orlenie to olbrzymi biznes te 7% to pewnie setki tysięcy miesięcznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+3 / 3

@Fragglesik Nadal jest to dorabianie swoich ludzi dzięki układom oraz działanie na niekorzyść firmy państwowej i czerpanie z niej dodatkowych zysków, popularnie nazywa się to korupcją ale w tym państwie niestety jak zwykle się z tego wyłgają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+1 / 3

@Fragglesik No i odpowiadasz jak rasowy pisowski troll:
-Pan X jest złodziejem
-A skąd tam, on akurat ukradł najmniej.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@Fragglesik Wiesz że da się pisać przetargi pod konkretną firmę? Dajesz jakieś wymaganie z dupy które ustalasz wcześniej z daną firmą i ona jako jedyna będzie do tego przygotowana więc cała reszta odpadnie, wszystko jest legalnie a kasa pod stołem za dostęp do informacji przed przetargiem idzie. Obajtek to nie jest człowiek z czystym sumieniem o czym już wszyscy wiedzą, tylko w naszym państwie oczywiście nie da się niczego udowodnić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@Fragglesik Jak wszyscy wiedzą Obajtek ma wiele nieruchomości oczywiście nie wiadomo jakim cudem na nie zarobił albo jak je zdobył i nikt mu nic za to nie zrobił dlatego jest takie podejście, jeżeli chodzi o przetargi to wiem jak wyglądają, co prawda w innej dziedzinie ale nadal, jako że przetarg nie może być na sprzęt danej firmy to robi się to trochę inaczej a konkretnie ustawia się parametry tak aby tylko sprzęt danej firmy pasował, wszystko legalnie mimo że nie zgodnie z ogólnym założeniem, różnica w moim przypadku jest taka że kilka firm oferuje ten sam sprzęt więc wygrywa się zazwyczaj ceną a że zwykle najlepszy rabat dostaje firma która jako pierwsza zgłosi się do producenta o wycenę to trzeba jak najszybciej odgadnąć co spełnia wymagania. Tutaj mogło być trochę inaczej ale podejrzewam że schemat jest bardzo podobny.

W sprawiedliwość ze strony sądów w odniesieniu do polityków nie wierzyłem nigdy, nie zależnie od tego która partia była przy władzy, jeżeli chodzi o instytucje związane ze sprawiedliwością na poziomie międzynarodowym to sprawa jest trudniejsza bo trzeba by mieć twarde dowody a niestety przeciętny obywatel nie ma dostępu do wielu informacji odnośnie instytucji państwowych, mimo że zgodnie z prawem na prośbę powinien takie informacje dostać ale zaraz będą się zasłaniać tajemnicą handlową itp. a w sądzie u nas nie wywalczysz za wiele.

W końcu temat nastawienia, no cóż zarówno PIS jak i wcześniej PO pokazało jak potrafią się bawić za nasze pieniądze więc czemu dziwi Cię takie nastawienie do polityków?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+2 / 6

@Fragglesik Kolejne brednie ale nic innego się po tobie nie można spodziewać. To że istotne jest ile się płaci za te 7%, a nie to czy jest to 7% czy 1% jest ponad twoje możliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar belzeq
+4 / 6

"Parówki do Orlenu dostarczają cztery firmy. Trzy to duzi gracze powszechnie znani na rynku: Animex, Zakłady Mięsne Silesia, Zakłady Mięsne Stanisławów. Czwartą firmą jest natomiast Wędzonka z Myślenic, w których urodził się Daniel Obajtek. Pełnomocnikiem zarządu tej spółki od 2010 roku jest Joanna Górka-Firek, która - jak wynika z zapisów w Krajowym Rejestrze Sądowym - od stycznia 2020 roku jest również członkiem rady nadzorczej spółki Orlen Paliwa - podaje tvn24.pl.

Co ciekawe, to niejedyne posady Górki-Firek. Jak ustalił portal, od 10 marca 2014 r. jest ona też zatrudniona w Małopolskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jako radca prawny.

Przygodę w ARiMR miał też Daniel Obajtek. Był on prezesem agencji od końcówki 2015 roku do 2017 roku, zanim przeszedł do koncernu Energa. Za czasów, gdy Obajtek szefował ARiMR, lokalna siedziba agencji została przeniesiona z Dobrzyc do Myślenic. Według informacji tvn24.pl agencja zawarła umowę na wynajem świeżo wybudowanego biurowca w Myślenicach z Grzegorzem Firkiem, mężem Joanny Górki-Firek i właścicielem firmy budowlanej. "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotr1608
+1 / 3

w 2018 Orlen sprzedal 48mln hot dogow, 7% to ponad 3,3mln parowek/12 w paczce=280tys opakowan.
Mało?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotr1608
+1 / 3

@Fragglesik Żodyn nie zrobi takiej parówy jak " Wędzonka", żodyn:P
A Ty wpadłeś na myśl że wałek jest wałek, czy na 1k czy 100kk?
Gdyby Orlen był prywatną firmą Obajtka to mógłby kupować nawet w Zimbabwe, a tak jest smród.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
+2 / 4

Jak to mówią,pożyteczni idioci to dobra rzecz,a w Pisie lubią pożytecznych idiotów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 3

Te, ale skoro jest JAKIKOLWIEK % parówek, na których Orlen dał zarobić swoim to znaczy, że dał zarobić swoim i to nie jest fake news. Fake news to by był gdyby Orlen żadnej takiej parówki nie kupił czyli nie dałby zarobić swoim. Także nie jest to fake bo Orlen dał zarobić swoim na parówkach. Demot na zasadzie ,,Obajtek dostał w lewej darowiźnie tyle i tyle nieruchomości a nieruchomości z 99,9% wszystkich innych legalnych i nielegalnych darowizn w Polsce dostał ktoś inny więc info, że Obajtek dostał darowiznę to fake. Albo... Kamil zabił Wiesia ale 99,99% innych zabójstw jest dokonywanych przez inne osoby niż Kamil więc to nieprawda, że Kamil zabił Wiesia XD

Edit.
Czyli dalej jesteś Pisowskim Trollem XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2021 o 20:58