Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
25 45
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+1 / 7

@Fragglesik @krakuski777 jak to jest, że sam jestem wręcz skrajnym prawicowcem, Konfederatą "na prawo od PiS" wg. niektórych, w rzeczywistości Libem, więc faktycznie na prawo od PiS i jakoś moje komentarze nie są zaminusowywane przez złych "lewaków", na tymże "lewackim" portalu, no jakim cudem, nie wiem doprawdy... Niesamowite, że Was "lewacy" zaminusowują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-2 / 10

@Syphar Skrajny prawicowiec to z reguły idiota lub faszysta, co zresztą na jedno wychodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+1 / 7

@TomorrowNeverKnows a być może. Choć faszyzm niewiele miał wspólnego z prawicą jak się popatrzy na ich założenia programowe i realizowany program - był raczej lewicowy, coś jak nasz PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
0 / 0

@Fragglesik no gospodarczo w porównaniu do PiS to skrajnie prawy. A obyczajowo? Powiem tak - codziennie nie robisz aborcji ani nie zmieniasz partnerki, żeby się zastanawiać nad LGBT itp sprawami. A do pracy chodzisz codziennie. Więc co bardziej wpływa na życie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 5

@siditg no pewnie - to SPISEQ! ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iks_iksinski
+9 / 11

I co Cię dziwi? Nawet do Polski cywilizacja dociera i powoli wypiera zabobon. Całe szczęście, że ludzie coraz częściej używają mózgów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iks_iksinski
+2 / 2

@Fragglesik - twierdzisz, że ktoś, kto tylko zminusował, a nie wypowiedział się w temacie, nie myśli? Jeśli mam odmienne zdanie od Twojego, to koniecznie muszę się wypowiedzieć? Ciekawe podejście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+1 / 3

@Fragglesik @krakuski777 "Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po pewnym czasie zauważysz, że świni się to podoba."

Tyle w temacie samego minusa. Części ludzi nie podobają się zapasy w błocie.

-2 gwarantowane :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 2

@Fragglesik wyczuwam obrazę majestatu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2021 o 20:56

avatar Kocioo
-5 / 27

Pisz co myślisz.. nie przejmuj się. ... minusikami i czyjąś złośliwością .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+6 / 6

Ludzie sie zgadzaja albo i nie zgadzaja z toba. Jak bedziesz sie tym przejmowac to zwariujesz... A co do religii... nie zmuszaj nikogo aby wierzyli w to co ty, bo na tym nigdy nie wyjdziesz dobrze....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
-1 / 5

@krakuski777 z wielu komentarzy w temacie religii moge ci powiedziec, ze ludzie minusuja od razu jesli chcesz cos im wmowic na sile, albo udajesz, ze nie ma problemow w KK, a w innych sytuacjach ludzie czy sie zgadzaja czy nie to costam jeszcze mozna podyskutowac... Wielu ludzi przy dydskusji ze mna, wytyka mi moja ortografie jak koncza sie argumenty... (p.s. nie odemnie masz minusa).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
+1 / 3

@krakuski777 religia to bzdura, niestety bzdura konieczna, kiedys walczylam z religia dzis wiem ze wiara jest potrzebna prostym umyslom, daje poczucie bezpieczenstwa, sensu zycia oraz jest drogowskazem. Wiara jest produktem ewolucji naszej swiadomosci, i gdyby nie byla potrzebna to nie pojawila by sie w kazdym miejscu na ziemii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+3 / 11

Ale tak naprawdę nie wiem co jest w tym takiego dziwnego. Jak jakiś katolik chce dyskutować „poważnie” na temat mitów i legend, opowiadając o tym co tak „naprawdę” według niego czynili biblijni bohaterowie, wymyśleni w ramach własnej religii, to co się dziwi, że zbiera minusy? Gdy widzę wpisy w stylu: „Jak nie będziesz wierzył w boga to trafisz do piekła” (najprostsze uogólnienie, nie traktuj tego dosłownie), to bawią mnie takie teksty. To tak samo jakby ktoś opowiadał mi o elfach, krasnoludach i zemście Saurona na poważnie, po tym jak przeczytał Władcę pierścieni.
Dyskutuj na forach katolickich, tam znajdziesz innych wierzących w byty urojone, i będą ci przyklaskiwać. Po kłopocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2021 o 19:58

P profix3
+4 / 6

@krakuski777 Można merytorycznie rozmawiać o mitach i legendach, i o tym jaki mają wpływ na życie ludzi, ale w kategorii: „dyskusja o opowieściach zmyślonych”. Jak ktoś twierdzi, że bajki są faktem i chce udowadniać innym na siłę ich prawdziwość, to w tym momencie kończy się merytoryczna dyskusja. A tak najczęściej wygląda rozmowa z katolikami.
"Szkoda tylko, ze zamiast poznać się z argumentami ludzie odrzucają i tak na prawdę nie chcą poznać prawdy". Jaka prawda? Jakie argumenty? Ty wierzysz, że w jakimś tam transcendentnym/magicznym świecie mieszkają istoty "boskiej" proweniencji. To twój prywatny, subiektywny wybór (ludzie wierzą w tyle niestworzonych i irracjonalnych historii, że nie sposób tego opisać, ani nawet wymienić). Skoro tobie pasuje taka wizja świata, to ok. Ale nie każ innym wierzyć w to samo.
Oczywiście jak chcesz rozmawiać na temat wiary, z ludźmi tobie podobnymi, i dywagować sobie o tych sprawach, to też nie można mieć zastrzeżeń. Ale minusy dostajesz nie dlatego, że ludzie nie rozumieją "twojej prawdy". Oni pojmują o co ci chodzi, tylko się z tobą, po prostu nie zgadzają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 8 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2021 o 8:24

R raven000
+1 / 5

@profix3 nie tłumacz mu i tak nie zrozumie. To kolejny płaczący bo wyłapuje minusy. I nie rozumie dlaczego. Dlaczego jego narzucanie się z wiarą ludziom którzy tego nie chcą kończy się minusem.
Nie rozumieją, że ludzie przestali wierzyć, przestali ufać KK. Im młodsi tym bardziej. A tu raczej odsetek 65+ nie jest za bogaty więc i ślepa wiara jest nikła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 1

@raven000 Ale ja wiem, że nie zrozumie. Ot lubię sobie czasem podyskutować. Zdaję sobie z tego sprawę, że jeśli kogoś od małego karmi się jakimiś informacjami, nawet bardzo irracjonalnymi, to w nie uwierzy. I czasem będzie pielęgnować tą wiarę całe życie. Jeśli komuś funkcjonuje się łatwiej i bezpieczniej wśród wyimaginowanych bóstw, to cóż poradzić. Dopóki nie narzuca się innym ze swoimi urojeniami, to też ok. Tylko, że katolicy dalej nie pojmują, że wierzą w magiczny świat, wypełniony magicznymi istotami wymyślonymi wiele tysięcy lat temu przez semickich pasterzy. Ciemnych koczowników. Wiedzieli oni tyle o świecie co zauważyli za kolejną górką i na tej podstawie konstruowali sobie wszechświat. A bardzo chcą wmawiać innym, że to najprawdziwsza, niepodważalna prawda i warto pouczać innych, bo nie żyją zgodnie z ich zabobonami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 3

@krakuski777 Niezależnie od wszystkiego co napisałeś, nawet jeśli po części masz rację (tylko w przypadku roli religii w kulturze), to bogowie, demony, aniołowie, diabły, wróżki, wampiry, wilkołaki, utopcie, południce, gnomy i miliard innych wymyślonych przez ludzi stworzeń dalej nie istnieją.

"wydaje bardzo nielogiczne, gdy ktoś się nie zgadza, a nie daje żadnych powodów"

Jakie chcesz usłyszeć powody tego, że ktoś nie wierzy w wymyślonych bogów? Jak ktoś myśli rzeczowo i racjonalnie, a nie irracjonalnie, to nie wierzy w istnienie magii i istot paranormalnych. To jest tak proste jak 2 + 2 = 4
Załóżmy, że zacznę opowiadać, iż w mojej piwnicy żyją sobie bliżej nieokreślone magiczne istoty, i rozmawiam z nimi, i one mi pomagają w życiu. To jak na to zareagują inni :)? Wspomnę, że co prawda nigdy ich nie widziałem, a rozmowa jest raczej jednostronna, ale wiem, że one tam są i że mi pomagają. Bo jak miałem katar i poprosiłem je o pomoc to katar po 10 dniach ustąpił :) A jeśli każdemu cały będę wciskał tą historię, i irytował się "bo nikt mi nie wierzy w tą "najprawdziwszą prawdę" to w którymś momencie zacznę dostawać minusy bez odpowiedzi. No jakież to niemądre i uwsteczniające wręcz cywilizację. BA! Z racji, że nie wierzycie w to co mówię, zostajecie pozbawieni szans na rozwój duchowy:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2021 o 7:54

P profix3
+1 / 3

@krakuski777 PS. Cały ten portal, jak i wiele podobnych, urządzony jest w ten sposób, że ludzie wchodzą i czytają. Dla rozrywki. Używając twoich słów: "robią to z nudów" I jeśli z czymś się zgadzają, to dają +, jak nie to -. Jeśli mają ochotę to coś napiszą, ale nie muszą, bo "minus" też jest jakimś tam nośnikiem informacji. Znaczy nie zgadzam się z tobą, a nie jak twierdzisz, „żeby się dowartościować”. Na prawdę trzeba ci to tłumaczyć? To jest jeszcze prostsze niż 2 + 2.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 2

@krakuski777 Chłopie:) ty w ogóle nie czytasz tego co ci się pisze? - "wielu osób nie interesuje prawda lub ewentualne szukanie". Przecież to ty promujesz kłamstwa, prawda jest jedna (nie trzeba jej szukać) i taka że istoty paranormalne, czy magiczne nie istnieją. I to jest odpowiedź na twoje główne pytanie. Zbierasz minusy bo twierdzisz coś sprzecznego z rzeczywistością. To tak samo jakbyś twierdził, że w morzu żyją syreny. Oczywiście zawsze znajdzie się kilku odjechanych, którzy się z tobą zgodzą. Ale reszta raczej cię nie poprze. pozdr.
Ok. Wiem, że nie zmienię twojej wiary w twój wyimaginowany absolut, mam nadzieję, że wyjaśniłem skąd minusy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@krakuski777 W sumie to nawet cię rozumiem. Kiedyś bardzo dawno temu jak żegnałem się z wiarą katolicką, to też miałem podobne dylematy. Ale na szczęście mam to już za sobą.
Mimo wszystko, istnienie istot boskich jest tak niemożliwe, że ojejku. Ja wiem, że ludziom żyje się łatwiej jeśli wierzą w jakieś byty wyższe, które się nimi opiekują, bo to łagodzi lęki. Pozwala też ogarnąć największy lęk jaki nosimy, czyli ten związany ze śmiercią. Wiara w istnienie krainy jaka nas czeka po życiu i nadzieja, że nie znikniemy, a nawet spotkamy ukochanych którzy odeszli, na pewno jest pozytywna. Natomiast wśród wszelkiej maści fanatyków jest tyle nienawiści i zajadłości w prezentowaniu własnych wizji religijnych, że nie sposób jeżyć się na ich wymysły i banialuki. I dlatego też zapewne (jak ktoś przeczyta twoje wpisy) trafiasz do tego samego „działu”.
Jeśli chodzi o minusy, to też wg mnie nie każdy musi od razu odnosić się do tego, czemu go dał. Poza tym za dużo roboty. Klikam sobie po demotach i często podejmuję dyskusje, ale jakbym miał tłumaczyć każdemu mój minus to by mi oczy wypadły od gapienia się w ekran. Szkoda czasu i życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LubieHamaki
+3 / 3

@krakuski777 - takie wpisy, jakie tu wyczyniasz bardziej szkodzą, niż naprowadzają Twoich adresatów. Ubolewasz? To chyba cytat z kazania. I okazywanie wyższości. Cywilni kaznodzieje też powinni umieć dotrzeć swoim stylem mówienia. Może byliby bardziej skuteczni. Ty złościsz sporo osób tymi wywodami - nie z powodu idei tylko, ale stylu wypowiedzi. Może to i dobrze - kult maryjny będzie miał się dobrze w swoim gronie a nieprzekonani wreszcie odetchną z ulgą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem