Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1364 1419
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R raven000
+40 / 62

Jak najbardziej sen i logika jest ale źle ona świadczy o naszym kraju. Znaczy się, że nie ma grosza w korycie a świniom drzazgi w ryje wchodzą od szurania po dnie.

Grupa z pierwszego obrazka ma jak najdłużej żyć i płacić podatki aby koryto zapełniać.
Grupa z drugiego obrazka ma jak najszybciej zejść z tego świata aby koryto przestać opróżniać.

Ot sens i logika takiego działania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JestemRolnik
+10 / 14

@raven000 Pamiętajmy również, że grupa z pierwszego obrazka, zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego powinni odejść na tamten świat, wtedy cała socjaldemokracja nie miałaby takich problemów finansowych jak teraz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+8 / 16

@raven000 Pewnie trochę racji masz ale ta druga grupa to też główny elektorat partii rządzącej. Ludzie, których życie się kończy a decydują o losie wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+24 / 28

@Colemann tylko obecna władza nie chce już rządzić. Nie widzisz tego?
Narobili takiego, że tak powiem, że chcą uciec do opozycji i nie odpowiadać za sprzątanie. Za te 10 lat, jak sytuacja się unormuje, znowu da się krzyczeć, że my to dawaliśmy a oni wam zabrali. My to, my tamto.

A to, że te rozdawnictwo doprowadza kraj na krawędź ruiny, że nie stać nas, jako naród, na stan wyjątkowy, to o tym nic nie wspomną. Jak im ktoś wypomni, że doprowadzili kraj do rozpadu to będzie tylko ciche "bo była pandemia, my chcieliśmy dobrze". I znowu znajdą się idioci co to chwycą, i znowu będziemy mieli populistów u władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+7 / 9

@raven000 Ciekawa teoria i w sumie brzmi sensownie. Ja jednak jestem bardziej skłonny twierdzić, że utrata władzy to ostatnia rzecz której karakan by chciał. Swoje lata już ma, nie sądzę, że patrzy tak dalekowzrocznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+12 / 16

@Colemann dlatego, że ma swoje lata dobrze wie, że nie ma szans dożyć jakichkolwiek konsekwencji swoich czynów. Nie w Polsce, z opieszałością jaką działa tu, o ile zadziała, sprawiedliwość.
To megaloman, który chce się zapisać w historii. Stąd takie parcie na to aby coś po sobie zostawić (dwie wierze; nie wyszło, za głośno na przekręt się zrobiło) więc obecnie parcie jest na to aby ludzie prości i biedni wspominali go przez lata jak Gierka. Tak jak obecne pokolenie dziadków mówi "a, za Gierka to było" tak staruch liczy na to, że jak zaraz przyjdzie drastyczny kryzys to obecni będą twierdzić "za kaczyńskeigo to było".

Jak na chłodno oceniać działania tego człowika to jest to jedyny cel który ma. Namieszać w historii, tak aby na annałach się zapisać.
Spójrz na to co jest forsowane:
przekop - nikomu niespinający się ekonomicznie twór ale za to będzie w obiegu minimum 100lat. Zawsze będzie wiązany z tym megalomanem
lotnisko - przerośnięty projekt, ale tak samo. Jak już wybudują to minimum 50 lat użytkowania.
łuk triumfalny - to samo
dwie wierze - no nie wyszło ale cel był taki sam, też z 50 lat.

Facet ma problem starych ludzi, którzy nie mają rodzin. Koniec życia za rogiem a tu nic po mnie nie zostanie, nikt za prę lat nie będzie o mnie pamiętał.

Nie pojmuj działań karakana jako działalności politycznej, to tylko narzędzie do wpisania się do historii. Facet zrozumiał jakiś czas temu (przypuszczam, że ten dzień zaraz będzie miał rocznicę), że przegrał życie. Teraz desperacko próbuje coś zdziałać, idąc nawet po trupach (dosłownie) bo jedyne co osiągnął na chwilę obecną to hodowla kotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MonikaNarowska
0 / 2

@raven000 dobrze prawisz, w zasadzie to teraz nawet popieram działania rządu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+5 / 7

@raven000 Bardzo trzyma się kupy to co mówisz, przekonałeś mnie. Dzięki za ciekawą opinię i radę!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+10 / 14

@raven000 moim zdaniem grupa z drugiego obrazka ma być po prostu zadowolona bo jest najtańsza do przekupienia i najłatwiejsza do zmanipulowania, a do tego najbardziej zajadła. Grupa pierwsza prędzej umie liczyć, zna trochę świata, ma wyższe potrzeby niż mieć gdzie uklęknąć i kogo po rękach całować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2021 o 22:51

P profix3
+1 / 3

@raven000 Tak samo mają umrzeć wszyscy trwale chorzy i renciści, bo też obciążają budżet. Dlatego odwołuje się planowe zabiegi. Ci ludzie przecież mają renty, cały czas są na jakiś dłuższych L4. A rząd musi zatykać przeciekającą tamę, chodź wiedzą, że i to tak pier***olnie. To jest przerażające.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
0 / 2

@profix3 Masz rację, ale mi nie żal polactwa. Ma co chciało. Tępy naród musi cierpieć, ni uja inaczej nie będzie.
Szkoda mi jednak mnie nie i rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 1

@Colemann Jesteś w błędzie zakładając, że partia u władzy (składająca się ze starych komuchów) ma jakiekolwiek znaczenie. Czy to jest PiS, czy było by PO/PSL/SLD, Nowoczesna - te wszystkie partie które składają się z ludzi którzy zasiadali przy okrągłym stole, którzy brali udział w spotkaniu w magdalence. Oni działają w zmowie nie zależnie od tego kto w której jest partii. Podział wśród nich jest sztuczny żeby ludzie mieli iluzję wyboru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Colemann
+6 / 8

@Fragglesik PiS cieszący się największym poparciem w grupie wiekowej 60+, daje 13 i 14 emerytury by po prostu przekupić nowych i utrzymać poparcie większości emerytów, ale jednocześnie chce się ich jak najszybciej pozbyć, bo to przekupstwo to duży wydatek. Z kolei młodych, zdrowych byczków ochrania mimo, że śmiertelność w tej grupie jest znikoma a i poparcie w tej grupie oscyluje w granicach parunastu %. To żeś pomógł jak rządowa tarcza gospodarce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
0 / 0

@Fragglesik ty to chyba te minusy to z automatu od niektorych dostajesz. Napisales w sumie to samo co "najlepszy komentarz" a masz na ta chwile -10 a n.k. ma +21.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-2 / 6

@Kocioo ogrom młodych też i co z tego? Śmiem twierdzić, iż młodych jest więcej niż starszych.
Etap 0 – osoby najbardziej narażone na zakażenie
Etap I – osoby starsze, nauczyciele, służby mundurowe

Więc jak z tymi szczepieniami? Kogo więcej jest zaszczepionych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-1 / 5

@raven000 Procentowo? Nadal starszych... No chyba, że na siłownię będziesz wpuszczać tylko lekarzy, nauczycieli i służby mundurowe - bo oni pewnie są już w sporej części zaszczepienie. Jednak z ludzi w wieku 18-60 to szacuję, że jest zaszczepionych może 5%. Osób starszych pewnie z 50%.
[wszystkie liczby z dupy, brak źródła, jednak ma tylko pokazać, że źle podchodzisz do tejże liczby - bo liczą się % a nie wartość bezwzględna].

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+3 / 7

@Barelik a dlaczego wartość procentowa? To procenty chodzą do kościoła czy konkretni ludzie?
Dlatego to Twoje podejście jest błędne, liczą się liczby bezwzględne w danej kategorii a nie procenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+2 / 4

@raven000 bo do kościoła ani na siłownię nie wchodzą wszyscy ludzie na raz.
Jeśli masz w kościele 100 osób i 80% jest zaszczepione - to szanse na 'masowe' zarażenie się jest dość małe. Jeśli nie byłeś szczepiony w takiej grupie to i tak tylko co 5 jest większym zagrożeniem dla Ciebie (większym, bo zarażać mogą też ponoć zaszczepieni). Po takiej mszy maksymalnie 20 osób będzie chorych.
W przypadku siłowni, 100 osób i 10% zaszczepionych - 9/10 osób jest większym zagrożeniem oraz maksymalnie 90 osób może wyjść chorych.
Ot i różnica.
Zresztą - na tym przecież polega odporność stadna - gdy odpowiednio duża część populacji jest odporna to społeczeństwo jest odporne na epidemię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+3 / 5

jak to dobrze, że mam domową siłownie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+2 / 4

@Dodot za młody jestem na dziecko a po za tym teraz się za to zabrałem (mówiąc o siłowni i lepszej formie)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2021 o 18:10

R raven000
-1 / 5

@Dodot jak mieszkasz w mikrosegmencie to często, ale jak masz dom z trzema sypialniami, gabinetem, salonem, pomieszczeniami gospodarczymi i do tego siłownię plus 3000m2 działki to rzadko kiedy zachodzi taka potrzeba aby przeprowadzać konwersję siłowni na pokój :) Najwyżej siłownia wyjeżdża do budynku na zewnątrz, do 35m2 nie trzeba nawet projektu robić :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
0 / 0

@Dodot tak dzięki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stokii
-3 / 23

Bez sensu Ciągle się czepiacie że kościoły otwarte Może sklepy też niech pozamykają i autobusy co? A prawo do wolności słowa i wyznania to nie słyszałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+6 / 18

@Stokii a o wolności prowadzenia działalności gospodarczej to słyszałeś? Jest zapisana w tym samym dokumencie co wolność słowa i wyznania. To w czym owa wolność gospodarcza jest gorsza od wolności wyznania?
Skoro można ćwiczyć w domu to modlić się tym bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Stokii
-2 / 2

@raven000 Można ale Msza Św. to nie tylko modlitwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaryzel001
+8 / 12

Gdyby boss z Torunia miał sieć siłowni to byłyby otwarte, proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar blako
+3 / 3

elektorat zaszczepiony, ludzie którzy muszą pracować nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RobertoR31
+5 / 7

Podpis powinien brzmieć "Grupa ryzyka" i "Grupa Rydzyka"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+4 / 6

Kto jeszcze szuka sensu i logiki w decyzjach rządu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

Znam kilka kobiet z tego zdjęcia. Część już niestety nie żyje, więc ta logika tu nie ma zastosowania. Natomiast przerąbane ma ten ksiądz. Bo mimo woli został bohaterem mema. ale kościół drewniany - bardzo stylowy. I nie taki wielki w środku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Longslaw
-2 / 4

Konkordat. Jedno słowo, które wszystko tłumaczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 0

Ci ludzie z dolnego obrazka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+1 / 3

@jehooooo
Serio uważasz, że więcej ludzi dziś "umiera za wiarę" niż skutkiem uprawiania sportu? ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 2

Ostatnio Dworczyk powiedział, że kościoły są otwarte bo w klepach jest limit 1 osoba na 15m2 i w kościołach jest tak samo i nie można faworyzować jednej instytucji kosztem innej. W takim razie przyznał, że siłownie, kina, sklepy odzieżowe są jawnie dyskryminowane przez pis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 0

Zgodnie z propagandą Rządu ta grupa wiekowa u góry powinna już być w większości zaszczepiona XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+1 / 1

Babcie zaszczepione, brytyjska mutacja atakuje młodych...czego tu nie rozumiesz? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar papieros1
-1 / 1

Cała ta korona nie ma logiki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
-1 / 1

Tu jest oczywisty sens i logika - ci na górze nie głosują na PiS a na ci na dole jak najbardziej. Normalne stosunki życia społeczno-partyjnego w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mozgwsloiku2
0 / 2

Rząd przechodzi z elektoratu moherów na elektorat 500plusów, więc emeryci już mu niepotrzebni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
-1 / 1

Tylko się cieszyć- pis wycina swój "twardy elektorat" w ten sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+1 / 1

Jedni dyszą pełną piersią a drudzy ledwie dyszą ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michoburger
+3 / 3

Jak dla mnie nie widzę ani sensu, ani logiki. Ale prawdę mówiąc, chociaż nie jestem katolikiem to już mnie irytuje mnogość demotów na temat wiary, kościoła itp... ile można?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sidoh
-1 / 1

W kościele jest takie stężenie boga, że jak koronawirus spróbuje się przemieścić to dostanie lanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-3 / 3

W kościele każdy ma maskę. Na siłowni nikt nie ćwiczy w masce. Nie ma za co

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
0 / 0

Jedne i drugie powinny być zamknięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Theszcz
-1 / 1

Sens jest taki, jak priorytety rządu:
Podzielić Polaków i nastawić ich przeciw sobie, przy okazji dbając o elektorat (14ste emerytury itp.) oraz to przecież ksiądz im mówi, na kogo mają głosować.
Logika, jak u gebelsa, powtarzać non stop to samo aż ludzie zwariują i też nastawić antagonistycznie jednych do drugich, tworząc antycovidowców, którzy nie noszą masek i na nich wskazując jako powód istniejącej sytuacji.
Proste.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DeatHMagnetiC
0 / 0

Jest mała różnica. na dole jest elektorat PISu a na górze nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem