Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
3:05

Chris Nikic trenował 6 razy w tygodniu po 7 godzin z prostym celem, aby z każdym dniem progresować o 1%. Pod koniec ubiegłego roku przepłynął 3,9 km, przejechał na rowerze 180,2 km i przebiegł 42,2 km, aby stać się pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła elitarne zawody Ironman

www.demotywatory.pl
+
304 318
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Q Qaziku
+4 / 8

Gdybym miał dziennie 7 godzin wolnego czasu, też mógłbym to osiągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+5 / 5

Na filmie on nie bignie tylko idzie. Do tego pomagają mu inni co prawdopodobnie jest niezgodne z regulaminem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
0 / 6

W jakiś sposób mu pomagają ? Tym, że go motywują ? Przecież nikt go na rękach nie niesie... cały dystans pokonał sam... Nie ważne ile trenował, czy ma zespół Downa czy nie... szacunek za to co zrobił, bo ja choć względnie zdrowy i młody, to nie dałbym rady... między innymi dlatego, że jestem zbyt leniwy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 4

@adi011290 mnie ciekawi w jakim czasie to zrobił. Bo bez przystanku, to raczej niemożliwe.
Przepłynięcie 4km to niecała godzina ciągłego wysiłku. 180km roweru, to kolejne 6 godzin (jadąc standardowym tempem). A 45km biegu, to kolejne 4,5 godziny. Czyli w sumie około 12 godzin. Dla osoby z Downem, która i tak ma problemy z poruszaniem się (w pełni samodzielnie), taki wysiłek byłby raczej nie do przebycia na jeden strzał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
0 / 0

Bez przesady... przecież to są często osoby, które potrafią samodzielnie egzystować, inna sprawa, że należy je chronić, bo mają taką trochę mentalność dziecka, tzn. są dość naiwne i łatwowierne, przez co łatwo mogą stać się ofiarami oszustwa... Kolejna sprawa, że zespół Downa to choroba, ale nie każdego dotyka w takim samym stopniu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ucik
0 / 0

@rafik54321 !6 h z hakiem. Na mecie jest mniej więcej 16 h 45 min po starcie pierwszego, ale prawdopodobnie startował w którejś fali, więc trzeba mu odjąć trochę czasu.
A co do przerw... To czy to ma jakieś większe znaczenie? Prawdopodobnie w pewnym momencie poszedł do toalety, prawdopodobnie po zmianie z pływania na rower, albo z roweru na bieg zrobił sobie spokojne przebranie w suchy (nieprzepocony) stój. Możliwe, że zatrzymał się kilka razy na punkcie odżywczym. I tak ten czas liczył mu się do całkowitego czasu pokonania dystansu.
Dobrze przygotowane osoby, robiące IM w 10 h i mniej zazwyczaj robią go ciągiem. No z spokojniejszą przerwą między rowerem a biegiem. Myślę, że do czasu 12 h da się to spokojnie robić ciągiem. Chociaż to w bardzo dużym stopniu zależy od tego jak mocno jechało się na rowerze i czy człowiek się trochę nie zajechał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ucik
+1 / 1

@jaroslaw1999 Oczywiście pewnie minus ją Cię osoby, które g się znają i uważają Twoją wypowiedź za próbę umniejszenia wyczynu.
Moim zdaniem to po prostu złe opisanie treningu i sumaryczny czas treningu to około 7 h tygodniowo w sześciu jednostkach treningowych. A to już dość realne ilości dla amatora. Realne, a dla osoby mającej w planach pokonanie dystansu IronMan powiedziałbym, że trochę zbyt skromne. Pewnie znowu dziennikarze coś uprościli i pominęli.
Ja się też przyczepię. Tylko do samej akcji i promocji:.
a) Co to za poroniony pomysł być każdego dnia 1% lepszy?!? (znowu tylko na podstawie tytułu demota). Tak można udawać tylko na samym początku sportowej przygody ale dodatkowo jest to system kompletnie niewydajny. Jest sprzeczny z praktycznie każdymi prawidłami treningów i w trochę szkoda marnowania czasu na jego dalsze krytykowanie.
b) Wspieranie osób niepełnosprawnych i potrzebujących jest jak najbardziej OK. Jeżeli jego marzeniem było ukończenie IM, to jak najbardziej OK. Ale wyzwanie bycie pierwszą osobą z zespołem Downa, dla mnie jest głupie. Druga, będzie już gorsza? O trzeciej już nie warto wspominać i pomagać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrGoool
+4 / 4

Czyli do pracy nie chodził, ehhh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deathcwr
+1 / 1

jak nie trzeba pracować to i takie cuda uda się zrobić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem