Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Kierowca Mazdy uciekając przed policją staranował rogatki na przejeździe kolejowym

Taką scenę niczym z Need for Speed'a opublikowało PKP, a o samym zdarzeniu donosi polsatnews.pl: Do zdarzenia doszło w Woli Radziszowskiej (woj. małopolskie). Kierowca mazdy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać przed radiowozem. Gdy zjawił się w pobliżu przejazdu kolejowego, zastał opuszczone rogatki i czekającą przed nimi kolejkę samochodów. To nie skłoniło pędzącego kierowcy, by się zatrzymać. Zamiast tego ominął stojące auta, zignorował czerwone światło i staranował szlabany. Wówczas fragment jednej z zapór wbił się w jego szybę. Chwilę później przed przejazdem zjawił się policyjny radiowóz, który ścigał mazdę. Nie przejechał jednak przez przejazd, gdyż w tym momencie pojawił się na nim pociąg PKP Intercity. Maszynista składu, widząc, że rogatki na przejeździe są uszkodzone, zatrzymał lokomotywę i wagony. "Ryzykowne zachowanie kierowcy spowodowało realne zagrożenie dla uczestników ruchu na drodze ucieczki, osób w samochodach oczekujących przed przejazdem oraz pasażerów pociągu" - oceniły PKP Polskie Linie Kolejowe, państwowy zarządca infrastruktury, które w poniedziałek opublikowały nagranie ze zdarzenia. Doszło do niego 27 stycznia. Ostatecznie policjantom udało się zatrzymać kierowcę. Usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, uszkodzenia mienia oraz niewykonania polecenia funkcjonariuszy, by zatrzymać pojazd. Zarekwirowano mu także prawo jazdy.  Jak poinformowały PKP PLK, widoczne na nagraniu "lekkomyślne zachowanie" kierującego mazdą jest "jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach". "99 proc. wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie z torami. Zbliżając się do przejazdu, należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg" - dodał zarządca sieci kolejowej. PKP PLK przypomniały również, że w przypadku, gdy nie możemy zjechać z przejazdu, nie powinniśmy na niego wjeżdżać. "Natomiast, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami, powinniśmy bezzwłocznie je staranować. Posiadają one specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób" - przekazały.  Według państwowej spółki, "gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki", która znajduje się na napędzie rogatkowym od strony torów lub - gdy przejazd jest niestrzeżony - na odwrocie Krzyża św. Andrzeja.  Na tej nalepce znajdują się m.in. numer skrzyżowania oraz najważniejsze telefony alarmowe

www.demotywatory.pl
+
106 109
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mrooki
-4 / 14

Jak mu się fajnie ten szlaban wbił do wewnątrz samochodu. Niestety nie dość idealnie, aby zabić debila.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+1 / 1

@mrooki
O! Jakiś bandyta dał Ci minusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rybery
-4 / 6

Takie sytuacje to ewidentna wina milicja. Pracownicy prezesa powinni odpuścić jak w każdym cywilizowanym kraju i zatrzymać gościa po ustaleniu personaliów. Pościg zawsze wizę się z zagrożeniem dla osób niewinnych. W imię dobrej zabawy narażają życie jak w tym wypadku może i setki osób bo koleś pewnie nie miał prawo jazdy. To jest chore.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
+1 / 3

Maszynista najlepszy! Uratował uciekiniera przed pościgiem!
Fajnie jest patrzeć, gdy "policja" się ugina przed kimś silniejszym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
0 / 0

@Ortomen Ciekawe ilu ludzi potrącił ten uciekający idiota?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
-1 / 1

@ddarek Niewiem, ilu on potrącił, ale wiem, że dwa ścigające się samochody stanowią większe zagrożenie niż tylko jeden.
Policja ścigając idiotę i nakręcając pościg niewiele się od niego różni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
0 / 0

@Ortomen Czyli policja nie powinna interweniować przy , kradzieżach , rozbojach ,morderstwach , gwałtach czy napadach tylko czekać ? To też jakaś logika. Tylko nie wiem czy ofiary popierają tę logikę.
A wystarczyło zrobić jak w USA , zastrzelić i nie ma żadnego zagrożenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Ortomen
0 / 0

@ddarek Opisywałem tylko przypadek pościgu.
Nie wkładaj w moją wypowiedź swoich rozszerzonych interpretacji.
Nie skomentuję Twojego pomysłu na policyjne pociąganie za spust na ruchliwej drodze, z pieszymi, być może w otroczeniu domów mieszkalnych itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 maja 2021 o 18:12

G gregoris
-1 / 1

"99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców...". na przejściach dla pieszych temat zostanie rozwiązany od 01.06. Może podobne rozwiązanie na przejazdach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-1 / 1

Bez przesad, przejechał pół godziny przed pociągiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sklozgos
-2 / 2

Najlepsze jest to, ze twierdza ze spowodowal realne zagrozenie dla innych a jednak nikomu sie nic nie stalo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem