Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
28 36
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G GPQ
+9 / 9

Premier .... zapewne potwierdzi, że to błąd pani Merkel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RavenMT
+5 / 5

Siebie przyduście. Wtedy wirus magicznie zniknie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+6 / 6

Ciekawe jakie pieniądze stoją za tym sponiewieraniem narodu polskiego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-3 / 3

@setunia przypomniała mi się rada pewnego prezydenta państwa dla powodzian woda ma to do siebie, że wzbiera, a potem spływa, w każdym przypadku jednak politycy nie zważając na los ludzi powiedzą tak: "to są poświęcenia, które jesteśmy gotowi ponieść"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-4 / 4

@setunia Kiedyś pewnie by spadła... Zakażenia Hiszpanką też spadły... ale najpierw zabrały 50-100 mln istnień. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@setunia tak działa każdy wirus powoduję zmiany w organizmie tak, że ten nie jest w stanie się bronić jaskrawym przykładem jest wirus HIV. Wiedza o wirusach pozwalająca na takie wnioski poznawać dostatecznie zaczęliśmy w drugiej połowie XX w stąd "straszenie" jak to nazwałeś, czy słusznie można nazwać to straszeniem skoro liczba jej ofiar była następną porównywalna tragedia do pierwszej WŚ ?

Też chciałbym widzieć ten kraj normalnym. I mogłoby tak być tylko popatrz na przykład maseczek (odsuńmy na bok dyskusję o ich skuteczności itd. i braku logiki w postępowaniu rządu) piewcą wolności ciężko ją ubrać, nie zważają, że mogą w sklepie spotkać kogoś ciężko chorego, oni oczekują, że to ta osoba zamknie się w domu i będzie czekać na przeszczep. Niestety w Polsce mówi się dużo o wolności nie rozumiejąc co ona oznacza i pojmując ja jednostronnie.
A tu zawsze zachodzi zasada twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja. Gdyby ludzie zachowywali dystans, reżim sanitarny to śmiem twierdzić, że lockdawn nie byłby potrzebny.
Jeżeli ktoś wchodzi do czyjegoś biznesu i właściciel prosi go o założenie maseczki (nie żeby był panikarzem ale w domu czeka na niego żona która ma mieć przeszczep nerki, a każda infekcja to zagrożenie życia), a ten mu odpowiada "nie jestem pasem aby nosić kaganiec" i cytuje artykułu o wolności z konstytucji.
To powiedz mi ile on wie o tej wolności skoro nie szanuje czyjeś?
Co do zasady jestem przeciwnikiem lockdawnu uważam, że ludzie powinni mieć wybór, tylko niech się też nauczą, że wolność to też poszanowanie prawa innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@setunia gdybyś przeczytał i zrozumiał co napisałem nie zadałbyś mi pytań na które poniekąd udzieliłem odpowiedzi pisząc choćby to, że jestem przeciwny lockdawnowi lol

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

@setunia Wirusów nie leczy się antybiotykami ... większość ofiar hiszpanki umarła w wyniku zbyt mocnej odpowiedzi immunologicznej ich własnych organizmów na wirus w nie w wyniku powikłań bakteryjnych. Większość ofiar stanowili ludzie o najwyższej odporności. Hiszpanka nie była skutkiem wojny... a rozwinęła się w USA... zanim trafiła do Europy wraz z żólnierzami amerykańskimi w czasie wojny a nie po.
To nie jest tak że sprawami zdrowia zarządzają teraz politycy... i gwarantuje ci że politycy woleliby się chwalić wzrostem gospodarczym.. ... a nie zamykać ludziom biznesy Natomiast jeżeli chodzi o służbe zdrowia to rzeczywiście zgonów z powodu złego zarządzania i braku opieki dla pacjentów nie mających nic wspólnego z covidem ... może genrowac więcej zgonów niż w tej chwili z powodu COVID..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

@setunia "Żołnierze amerykańscy w Europie to był kontyngent pokojowy? " chyba nie zrozumiałeś.. Hiszpanka nie była skutkiem wojny tylko skutkiem epidemii w USA gdzie wojny nie było.Wysłanie żołnierzy do Europy pomogło na pewno rozprzestrzenieniu się tej choroby w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 2

@setunia Tak .. to prawda za wesoło nie było... dlatego trudno określić ilośc ofiar hiszpanki... to spore widełki.. nie wiadomo też nic.. o tym jak choroba rozwinęła się w Azji.. bo i tam na pewno dotarła..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 7

Ciekawe jest to, że rząd który wstał z kolan, prowadzi hiper narodową i mega suwerenną politykę, krytykuje i oskarża poprzedników o to że rzekomo szli na pasku Niemców, teraz co chwila powołuje się na to że cośtamcośtam w innych państwach a w Niemczech zwłaszcza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem