Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
549 557
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W w0lnosc
+25 / 33

Dobrze, że zrobił to z pochodzenia Wietnamczyk, bo białego by zaraz okrzyknięto rasistą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 marca 2021 o 18:59

avatar butterfly2000
+8 / 14

To jakiś quiz "znajdź białego"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
+5 / 7

@butterfly2000 nie, znajdz kobiete

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@KulturaOryniacka a skąd mam wiedzieć, które z nich "czuje się" kobietą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Klejstos
+7 / 13

@egoiste A pani/panu wiedzę o pochodzeniu czarnych amerykanów radzę czerpać z opracowań historycznych a nie gazet o wątpliwej moralności i etyce dziennikarskiej. Wbrew pozorom "Chłopaki nie płaczą" wiele się nie pomyliły jeśli chodzi o proces pozyskiwania niewolników z Afryki. To nie wyglądało w taki sposób że: przypływali biali, wyskakiwali z statków, atakowali pierwszą lepszą wioskę, łapali co się ruszało na dwóch nogach, zakuwali i na statek do ameryki. Plemiona afrykańskie wybijały się nawzajem na długo zanim zaczęto sprowadzać niewolników do obu ameryk. Co więcej na terenie Afryki funkcjonował już handel niewolnikami, zarządzany przez istniejące już struktury polityczne takie jak Królestwo Kongo. Lokalni watażkowie, przywódcy i królowie posiadali już tysiące niewolników których zdobyli na wojnach lub po prostu ich niewoląc. Kiedy zapotrzebowanie na siłę roboczą w amerykach zaczęło wzrastać, każdy spojrzał w kierunku Afryki. Doszło do bardzo prostego układu, wymiany wręcz. Niewolnicy, których już istnieli w zamian za broń, medykamenty i co najważniejsze wsparcie polityczne. Lokalni uzbrojeni w europejską broń zaczęli umacniać swą pozycje w Afryce i poszerzać swe terytorium kosztem już ludów na nich mieszkających. Ci co się sprzeciwiali szli na wojnę, przeważnie je przegrywając a zwycięzcy zniewalali całe plemiona, które następnie zaganiano na targi niewolników gdzie biali ich kupowali a następnie przewozili do Nowego Świata. Co ciekawe o ile często mówi się że to Portugalczycy, Brytyjczycy, Francuzi i Hiszpanie rozwinęli handel niewolnikami to bardzo często zapomina się o narodowości kapitanów tych okrętów oraz osób odpowiedzialnych za kupowanie niewolników z statków a następnie sprzedaż tychże na plantacje i kopalnie. Widzisz, o ile ówczesny kościół katolicki nie widział wielkiego problemu w posiadaniu niewolników to o tyle sam zawód handlarza niewolnikami był przez ogół Chrześcijaństwa potępiany i pogardzany. Z tego też powodu handlem tym zajmowali się albo przestępcy albo muzułmanie albo żydzi (w zależności od badaczy szacuje się że od 30-40% wszystkich handlarzy niewolników stanowili żydzi).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2021 o 8:58

R rdaneel
0 / 2

@egoiste
"Tak czy siak biali są inteligentnej rasa niezależnie z jakiego powodu"
"Udowodnij twierdzenie. Poproszę konkretne pozycje literaturowe"
https://www.worlddata.info/iq-by-country.php

jutub > Brzydka prawda o IQ - Wojna Idei #15

I to tak jest że biali są bardziej inteligentni niż czarni a z kolei mniej niż żółtki. I zgadnij kto ma o to ból d... a kto ma wywalone kto jest bardziej czy mniej inteligentni.

I teraz:
jutub > Dlaczego bogata Afryka jest biedna?
I trudno się z tym nie zgodzić. Mają przeg.... Ale nie zmienia to faktu że czarni SĄ mniej inteligentni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@egoiste "może jeszcze warto przeczytać to co jest pod obrazkiem"
Tak, inteligencja zależy od wielu czynników. Ot, nawet wyżywienie odgrywa dużą rolę.
Ale można to nałożyć np. na sytuację czarnych w USA i nadreprezentację czarnych po więzieniach.
Po bardziej szczegółowe dane zapraszam poniże. Masz omówienie a po obejrzeniu możesz zacząć kontynuować dyskusję.


"Youtube jest w tej chwili największym źródłem pseudonaukii"

patrzyłeś na to co ci wysłałeś czy tylko tak bredzisz? oglądałeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janek_159753
-5 / 7

A jak wygląda to w Polsce? Czy u nas znalazł by się choć jeden czarnoskóry?
A może nie byłoby nawet jednego białego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dared93
+7 / 9

W 2019r w Polsce nie było ani jednej masowej strzelaniny. Tak samo jak przez ostatnie 10 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+2 / 2

58 do 40 czarne wygrywają ;).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 4

@Krisiek44 albo 93 do 5, mężczyźni wygrywają...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 2

@VaniaVirgo ...ale ktoś to podważa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@rdaneel jakoś niezbyt zwraca się uwagę na to, za to na kolor skóry bardziej, gdzie proporcje też są drastyczne, ale mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@VaniaVirgo Nie używaj zdań wielokrotnie złożonych bo nie umiesz.

Temat dotyczy tzw. BLM kiedy "uciśnieni czarni" są rzekomo mordowani przez "białych oprawców" czyli policjantów. Powód jest mniej więcej jak wyżej.

Generalnie jak policjant mówi żeby wyjść z samochodu to się wychodzi a nie jak "uduszony" George siedzi w samochodzie i stawia się. W zasadzie już w samochodzie powinien zostać odstrzelony (odwrócił się od policjanta i po coś sięgał) To raz.

13% populacji USA (czarni) popełniają ponad 50% przestępstw. I o to czarni oraz tzw. "poprawna lewica" ma ból krzyża albo jakoś tak. To dwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justtrespassing
-1 / 1

@dared93
Tylko że na tej stronie są wykazane "mass shooting", a w demotywatorze strzelaniny od 4 ofiar wzwyż.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dared93
+1 / 1

@justtrespassing To jedno i to samo. Mass shooting (Masowa strzelanina) to określenie na strzelaniny powyżej 4 ofiar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poziomka01
0 / 0

@dared93 te statystyki są od 1982 r- poddawałabym w wątpliwość ich rzetelność z lat 80tych i 90tych. Zresztą widać, że w ostatnim 10leciu proporcje poważnie się zmieniły. Dochodzi jeszcze "wybielanie" zdjęć i skuteczniejsze "wybranianie" czarnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 7

Zrób takie same zestawienie w latach 60tych i 70tych czy 30tych i 40tych i okaże się że to w większości biali katolicy Włosi i Irlandczycy. Bo właśnie wtedy pięli się po drabinie społecznej a teraz w garniturach są u władzy. Zorganizowane gangi afroamerykańskie zaczęły się rzokręcać w drugiej połowie lat 70tych a w końcówce lat 80 i początkach 90tych był szczyt walk miedzy Gangami Latynoamerykańskimi a afroamerykańskimi . Między innymi Blodsów z Criopsami. Teraz pokolenia Kolejnych gangów walczą o swoje. Ot co

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+3 / 5

@killerxcartoon aha, więc murzyny zabijają się dla pieniędzy bo bieda, więc walczą o swoje: celę w pi3rdlu. Rozumiem.

Ciekawe tylko dlaczego w 10 najuboższych miast ameryki zamieszkanych przez białych (Appalachia) współczynnik zbrodni brutalnych jest niższy o 57% od średniej krajowej...
Dlaczego najbogatszy obszar murzyński (view park-windsor hills CA) z ponad 10xwiększą medianą zarobków i tak ma większy współczynnik przestępczości niż najbiedniejsze biały (Beattyville KY).
Musi być jakieś wytłumaczenie usprawiedliwiające czarnych, tylko w swoim rasizmie i nienawiści jeszcze nie wiem jakie - mam nadzieję że mnie oświecisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-1 / 3

@teszwonsz
oświecę cie.
Ja i mój pies statystycznie mamy po trzy nogi ... ale żaden z nas nie ma trzech nóg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+2 / 4

@killerxcartoon aha, a no racja! Zapomniałem, dane statystyczne są rasistowskie i nieprawdziwe a wszystkie wnioski niekorzystne dla murzynów wynikają ze złej interpretacji wyników - nieprawdziwość sam nawet teraz wykazałeś przykładem z psem, przecież to oczywiste że żaden z was 3 nóg nie ma! :) I jak ja mam się z tym kłócić? Głupi byłem że takie coś wysnułem...
Przyznaję ci punkt bo jednak oświeciłeś mnie. Zobacz - jak codziennie jesz kapustę, a twój szef mięso to statystycznie jecie obaj gołąbki! Lol to też jest głupie xD Albo jak zgłosicie sie do lekarza razem z somsiadem bo on ma srakę a ty zatwardzenie to odeśle was bo statystycznie jesteście zdrowi:D Kierwa diabeł tą statystykę nam nadał.

To jaka rada na tą złą statystykę? Trzeba zakazać zbierania takich danych tak jak np w Szwecji i każdego człowieka oceniać oddzielnie i indywidualnie.
>Biegnie na ciebie wkurzone stado kiboli z pałkami - to że statystycznie wróży to kłopoty, nie oznacza że tak będzie, nie uciekaj - a nóż biegną ochronić cie przed nożownikiem który czai się za twoimi plecami z atakiem i chcą cie przed nim obronić.
>Zatrudnijmy p3dofili do opieki nad dziećmi, wszak nie wszyscy są słusznie skazani, człowieka i jego wartość definiuje jego charakter i wnętrze a nie cyferki z danych statystycznych. Nie wolno go przekreślać za jego przeszłość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
0 / 2

Macie jakiś kolornik do tego zadania? Albo wskazówki, który kwalifikuje się do czarnego, albo kiedy mulat jest już bardziej biały niż czarny, czy liczy się tylko własne wrażenie i widzi mi się ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0

@MarcelinaMarcelina tak, wiadomo jesli chodzi o czarnych to statystyki nie klamia, czarni sa zli i mniej inteligentni, koniec kropka!!!!1111 one one one A ze 99% to faceci to oj tam oj tam. Wyjdzmy z tego zalozenia i przeniesmy to na cala grupe! Faceci =zli i prymitywni!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@KulturaOryniacka " A ze 99% to faceci to oj tam oj tam" nie wiem, ktoś się czegoś wypiera? Czy faceci walczą ze "stereotypem" że facet ma testosteron i generalnie jest bardziej agresywny i często spada na sam dół drabiny?

Czy też czasami tzw. "feministki" po prostu zapominają o tym "ciemnym" aspekcie męskości a widzą tylko "90% prezesów to mężczyźni"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KulturaOryniacka
0 / 0

@rdaneel aha to wraz z sukcesem mamy brac na klate te gwalty, morderstwa, sutenerstwo, agresje? Tak latwo wam szkalowac czarnych ale spojrzec na swoja plec to nie laska? Wymyslilem ci smartfona ( dyskusyjne) to akceptuj gwalty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@KulturaOryniacka Nie bardzo wiem w którą stronę zmierza ta dyskusja? Policja jest "rasistowska" bo atakuje czarnych. Tyle że jak na powyższym ma powody aby przypuszczać że jednak ma do czynienia z przestępcą. Mężczyzna z nożem będzie inaczej postrzegany niż kobieta z nożem.

etc. etc.

Analogicznie: kobieta zabije męża: domysły są raczej: no broniła się.
Wszelkie przestępstwa kobiet generalnie łagodniej karane niż mężczyzn etc. etc.
Czy ktoś z mężczyzn tu protestuje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+3 / 5

I się potwierdza statystyka że czarni stanowiący 13% społeczeństwa odpowiadają za 50% przestępstw, tutaj też co drugi jest afroamerykaninem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

Czarno coś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y konto usunięte
-4 / 4

Strzelaniny w USA biorą się z łatwego dostępu do broni. W żadnym innym kraju, w którym nie toczy się wojna, nie ma takiej ilości strzelanin. Kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
0 / 2

@yab428 pszypadek? Tesz tak sondze.
"Strzelaniny w USA biorą się z łatwego dostępu do broni" A nie z chęci wyrządzenia 2 osobie krzywdy lub jej zabicia?

chociaż... nie, chyba chyba masz racje - a rozwody biorą się z łatwego dostępu do ślubów - 100% rozwiedziony przystąpiło do tego sakramentu, gdyby tego nie zrobił to by się nie rozwodził. Dobrze było by zakazać ślubów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Truman_show
-1 / 1

Nie ufam im

Odpowiedz Komentuj obrazkiem