Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
50 59
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kabayagi
+9 / 9

W swoim zapale zapomniał premier, że nie kto inny jak Lech Kaczyński podpisał traktat Lizboński.
Jaki wynik obstawiacie? Co orzeknie pani magister?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 marca 2021 o 16:39

P pochichrana
+2 / 4

@kabayagi nie tyle konstytucji co jakiekokolwiek aktu prawnego nad aktami koscielnymi. Prawa koscielne nie powinny nigdy byc sprzeczne czy miec mocy prawnej nad innymi aktami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kabayagi
+3 / 3

@MajorKaza
Masz rację :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nettai
+1 / 1

No tak....to jak stwierdzenie, ze zatwardzenie stoi wyżej od rozwolnienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

Nie żebym się wymądrzał, ale nie tylko na pierwszym roku prawa czy administracji ale nawet na lekcjach WOS nauczano o HIERARCHII AKTÓW PRAWNYCH.

I od najważniejszego są to:
- umowy międzynarodowe
- konstytucja
- ustawy
- rozporządzenia

...ale co ja tam wiem....

PS. Jeżeli umowa międzynarodowa jest niezgodna z konstytucją to albo się jej nie ratyfikuje, albo po ratyfikacji zmienia konstytucję i ustawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 marca 2021 o 19:52

avatar Banasik
0 / 0

@BrickOfTheWall . Ale akurat na tej lekcji nie był obecny ani Pinokio, ani Adrian ani Zero. Zresztą inne lekcje też opuszczali. Tak głupi i niekompetentni ludzie u władzy byli tylko w latach '40, gdy na gwałt awansowano bezrolnych analfabetów i robotników bez szkół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 2

Idiota! W ósmej kasie szkoły podstawowej uczą o hierarchii aktów prawnych i ratyfikowane umowy międzynarodowe stoją wyżej nad wszelkimi krajowymi. Ale ten matoł oczywiście o tym wiedzieć nie może. Przypomina mi się taka anegdota, gdy pewien ojciec dowiedział, że urodził mu się syn. Poszedł na porodówkę go zobaczyć. Kazali mu iść wzdłuż korytarza i szukać swojego dziecka. W pierwszym boksie były dzieci bardzo inteligentne, Matiego nie było wśród nich, w drugim inteligentne. Ojciec miał nadzieję, że w tym boksie Mati na pewno będzie. Niestety, przeżył rozczarowanie i tak szedł sobie aż do boku z napisem wybitnie tępe, gdzie również syna nie znalazł. Nagle na końcu korytarza zobaczył migający napis - Mati!!! XDDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

Chyba właśnie zaczyna się polexit... brawa dla chorej z nienawiści PISowskiej ciemnoty, która nadal nie może przeboleć, że jeszcze w 2003 Polacy byli normalnym i mądrym narodem i zagłosowali "za".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cyklak
+1 / 3

@Cammax aby polexit był możliwy, to należy spłacić wszystkie długi wobec unii. Jak Wy sobie to wyobrażacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@cyklak zapytaj lepiej PISowców jak oni widzą Polskę bez UE. Gdyby nie UE, to my nawet nie bylibyśmy krajem trzeciego świata (jak dziś), tylko krajem przynajmniej piątego świata (definicja wymyślona specjalnie dla Polski). Więc powinniśmy dziękować UE, że nas przyjęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem