Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
365 416
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar refael72
-1 / 7

Może i pan wyszyński nie jest autorem tych słów, ale jako naczelny jest odpowiedzialny za to, co jest napisane w jego gazecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
-1 / 1

A którędy prowadził szlak ucieczek zbrodniarzy wojennych? Może powiesz, że kościół katolicki kiedykolwiek zganił postępowanie Niemców i ich sojuszników? Kto rządził w pozostałościach po Czechosłowacji? Może będziesz twierdził, że ksiądz Tiso nie miał nic wspólnego z kościołem katolickim?
A zarzut wyrwania z kontekstu przypomniał mi marudzenie sztabu wyborczego Wałęsy: jaka siekierka? Zwyczajny sekator. Klapsa Wajdzie? Chodziło o gruszki. Tylko rządowa telewizja wyrwała z kontekstu zaledwie godzinny urywek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+8 / 8

@Goretex Dlatego tekst należy cytować w całości lub udostępnić materiał tak by każdy mógł go przeczytać. Twój opis brzmi zupełnie inaczej niż powyższy cytat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 7

@Goretex
Po raz kolejny nie ma zanczenia kto jest autorem. W większości przypadków gazet niezbyt często bywa by redaktor naczelny pisał artykóły.. a jak robi to, to tylko w wyjątkowych sytuacjach ważnych tematów. Artykuły piszą dziennikarze jego gazety a jego zadaniem jest je przeczytać wskazać i uwagi autorowi.. np gdzie trzeba coś inaczej ująć dopisać albo skrócić coś a potem na końcu tego procesu redaktor zatwierdza artykuł do druku. Gdzie trafia on dawniej do zecerów lub dziś do działu DTP .

No cóż .. znając postawy kościoła z tamtych czasów bardzo podobał im się faszyzm... System jaki miał przywrócić porządek społeczny przywaracając miejsce kościoła i szlachty jakie obaliły systemy republikańskie powstałe po obaleniu królestw i cesarstw po I wojnie światowej, nawet TISCHNER o tym wspomina
https://www.youtube.com/watch?v=vmsa0V77ts8

Wystarczy poczytać co robili sprzymierzeni z Hitlerem Ustasze w Chorwacji nota bene gpaństwo gdzi przywrócono monarchie i gdzie teoretycznie rządził Tomisław II Sabaudzki choć namiestnikiem był Ante Pavelić ,..I gdzie duchowni bezpośrednio zaangażowali się w mordy. Poczytaj o obozie w Jasenovac
W sprzymierzonym marionetkowym państwie słowackim rządził przecież Ksiądz teolog Jozef Tiso a kardynał Theodor Innitzer w Austrii organizował obalenie rządu i Anschluss. Do tego po wojnie pomoc w ucieczce nazistowskim zbrodniarzom organizował kościół katolicki między innymi w osobie biskupa Aloisa Hudala. Zasilili oni potem prawicowe rezimy i dyktatury wojskowe w Ameryce Łacińskiej.
Kościół odsuną się od faszystów i nazistów dopiero w 43 kiedy zrozumiał że nie wygrają

Zresztą patrząc co głosi obecnie kościół w Polsce toż to na wprost zestaw większości poglądów faszystowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 0

@Goretex jeśli "inne niż chrześcijańskie" mamy rozumieć jako złe to owszem, jest to krytyka. Ale osobiście nie widzę tu żadnych poważnych zarzutów typu "to jest złe, niemoralne, nieludzkie, podłe, lub karygodne" a już najzabawniejsze jest nazwanie tego etyką biologiczną. Dla mnie ani to etyka, ani tym bardziej biologiczna (cokolwiek miało to niby znaczyć). Bądźmy poważni. Ten tekst brzmi bardziej jak antyreklama konkurenta niż jak jego krytyka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+5 / 9

@Jezuita nie sądzę, bo to by mogło podważyć taką piękną manipulację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+4 / 6

@Jezuita prawda ma niby dobry PR, ale strasznie źle się sprzedaje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+5 / 7

@profix3 Chyba pomyliłeś kolejność, to Żydzi znienawidzili chrześcijan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+8 / 10

@profix3 nikt tak nie pomógł nazistom uniknąć "kary" jak alianci, przede wszystkim US w szczególności oficerom wywiadu, oficerom wermachtu z rozpoznania potencjału ZSRR, no i rzeszy naukowców, tak, że ten...;)

A tak na marginesie w internecie nie stosuje się myślenia krytycznego szczególnie wobec treści, które się przychylają do własnych poglądów. Czytałeś komentarz @Goretex przedstawił konkret dzięki, której osoby dające bezwiednie ponieść się tezie z demota wyszły na naiwnych kretynów wierzących w czipy w szczepionkach bo jakiś dr. tak napisał w necie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+3 / 5

@profix3 "Generalnie gdyby nie odwieczna nienawiść katolików do żydów"
1. Hitler był socjalistą mało tego
2. Hitler uważał że komunizm to żydowski wymysł (ot tak a'propos "belki we własnym oku nie dostrzeżesz") i z tego
3. Hitler za klęskę I Wojny obarczał żydów
4. Hitlera wybrała przede wszystkim częś protestancka.

... a kościołowi może i coś było z Hitlerem po drodze (że walka z komunizmem) co nie znaczy że można kościł od razu w Holocaust zamieszać.

My też mieliśmy "antysemityzm" i jakieś tam ławki no ale jest pewna różnica między sadzeniem uczniów na ostatnich ławkach a puszczeniem przez komin 3 mln żydów (i 3 mln polaków...)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mluki3
+7 / 11

@profix3

Zapoznaj się dokładnie z historią Żydów na ziemiach polskich,a dowiesz się kilku ciekawych rzeczy. Najlepiej korzystając z różnych źródeł, bo i "prawda" bywa wypaczana i pokazywana jednostronnie.
Poza pewnymi wyjątkami Żydzi generalnie nie asymilowali się z Polakami. Żyd pomógł Żydowi, ale Polakowi już nie. To zresztą wynika z ich kultury, która jest po prostu zupełnie inna niż nasza, bazująca na antycznej Grecji.
Niechęć Polaków do Żydów nie brała się zatem znikąd. Co nie zmienia faktu, że co innego kogoś nie lubić, a co innego zabijać.
Próbuje się nam teraz doprawiać łatkę antysemitów, współodpowiedzialnych za Holokaust (np. oskarżając nas o niemiecką zbrodnię w Jedwabnem), tymczasem to właśnie w Polsce były największe kary za pomoc Żydom w czasie II Wojny Światowej (zabijali nie tylko osoby pomagające, ale również ich rodziny, podczas gdy w innych krajach nie karano śmiercią), a pomimo to właśnie wśród Polaków było najwięcej osób ukrywających Żydów.

No ale jak widać na załączonym w tym democie obrazku manipulacja potrafi czynić cuda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 marca 2021 o 13:35

M Maxim212
0 / 0

@rdaneel
1. Hitler był, według ciebie, socjalistą i dlatego pierwszą umowę międzypaństwową podpisał z Watykanem.
2. Według ciebie, wszystko co nie podoba się kościelnym notablom, ma korzenie żydowskie.
3. Hitler podważał wszystko, co było zawarte w Traktacie Wersalskim.
4. Najwięcej głosów Hitler zebrał na południu ówczesnych Niemiec, a tam 90 procent populacji stanowią katolicy.
Ale, przecież, wiesz lepiej. Naczytałeś się katolickich głupot z książeczki do nabożeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212
1. "Hitler był, według ciebie" nie wg mnie. Cała historia "ruchu" NSDAP wywodzi się z ruchu komunistycznego.
2. "wszystko co nie podoba się kościelnym notablom, ma korzenie żydowskie." lol że co ja niby że jak?
3. No i?
4. "Najwięcej głosów Hitler zebrał na południu ówczesnych Niemiec https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:NSDAP_Wahl_1933.svg

"Naczytałeś się katolickich" nie wiem, ja coś napisałem co by upoważniało ciebie do wyrażenia takiego tekstu wobec ateisty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Wikipedia podstawą wiedzy? Gratuluję.
Dla mnie podstawą są dokumenty skrzętnie przechowywane w różnych archiwach, szczególnie w Bundesarchiv.
Jego Nieomylność Pius XI kazał ganiać za Hitlerem z konkordatem. A kto ganiał? Ówczesny nuncjusz papieski (późniejszy papież Pius XII). Kościół katolicki od wieków uczulony jest na wszelkie ruchy związane z lewą stroną polityki; uczulony jak jamnik na szczury. Zresztą, Jego Nieomylność Pius XII potrafił rzucić kościelną klątwę na komunizm, za to nigdy nie potępił wojny rozpętanej przez III Rzeszę. Nie potępił ani włoskiego faszyzmu, ani niemieckiego nazizmu. Co więcej, przypomnij sobie którędy szedł szlak ucieczek zbrodniarzy wojennych.
A z Ciebie to taki ateista, jak z diabła organista. Powtarzasz za kościołem, jak najlepsza propagandowa tuba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Masz piękny przykład. Pierwszy z brzegu. Ksiądz Tiso przekazał na przechowanie 50000 obywateli swojego państwa do Auschwitz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212
AAa,, czy to ty nie ogarniasz przycisku "odpowiedz" przez co nie ma info o odpowiedzi?

"Wikipedia podstawą wiedzy?" nie, ale najprościej dostępna.

"Dla mnie podstawą są dokumenty skrzętnie przechowywane w różnych archiwach, szczególnie w Bundesarchiv" ależ nie ma problemu, poproszę o dane.

"Jego Nieomylność Pius XI kazał..." bla bla bla nie wiem to coś ma związek z czymś o czym rozmawiamy?

"Powtarzasz za kościołem, jak najlepsza propagandowa tuba." To ci się tak wydaje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212 "Ksiądz Tiso przekazał na przechowanie 50000 obywateli swojego państwa do Auschwitz" To pewnie znaczy że ksiądz Tiso był faszystą, antysemitą a i być może mordercą. A ma to jakiś związek z tematem? Ot, np. może jakiś list Piusa XI do niego p.t. "mam świetny pomysł"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212

"In August 1944, the Slovak National Uprising broke out against the Tiso government. German troops were sent to quell this and with them came Einsatzgruppe H and security police charged with rounding up or murdering Slovakia's remaining Jews.[40] During the German occupation, another 13,500 Jews were deported, most of them to Auschwitz,[47] and 5,000 imprisoned. Some were murdered in Slovakia itself, in particular at Kremnička and Nemecká.[48]"

Czy możesz przekazać mi źródło swoich rewelacji? Może być wiki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

@rdaneel Zajrzyj w dokumenty procesu jaki został wytoczony temu, wychwalanemu przez ciebie księdzu, po wojnie. Może cię to nieco oświeci. Tylko nie szukaj, niedołęgo w Wikipedii. Za swoje wyczyny został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

@rdaneel Czyli zaprzeczasz temu, że pierwszą umowę międzypaństwową, jaką podpisał Hitler był konkordat? Uzupełnij wiedzę, parafianinie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212
W kwestii formalnej: proces wytoczono mu w ZSRR. Jak Ince.
W kwestii ogólnej: kompletnie nic nie ma to do tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212 "Czyli zaprzeczasz temu, że pierwszą umowę międzypaństwową" k.... ale i co niby z tego?
https://polimaty.pl/2016/06/katolicy-wybory-nsdap/

Ustalmy:
Hitler był socjalistą
Hitler przed puczem miał kontakty z wiwiadem ZSRR.
Stalin w osobach komunistów niemieckich przekazał władzę Hitlerowi.
Stalin przez całe lata 30te aż do 41 roku (z paktem R-M włącznie) wspierał Niemcy i ich militaryzację.

A ty zastanawiasz się czy "katolicy popierali Hitlera" I jeszcze wyjedź mi z IBM.

Różnice:
Jak pisałem Żydzi nie podobali się ani katolikom ani komunistom ani chyba nikomu.
Kwestia "ostatecznego rozwiązania" nie pojawiała się na forum aż do no nie wiem, wybuchu wojny?

ZSRR w osobie Hitlera od początku widział natomiast dążenia do obalenia Traktatu Wersalskiego ORAZ rozpętania wojny [która ZSRR była niezbędna do wprowadzenia światowej rewolucji] stąd pełne poparcie dla Hitlera.

"parafianinie" pisałem ty nie wierzysz. Boga w sercu nie masz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Rdaneel, nie mijaj się błazeńsko z prawdą. Księdza Tiso skazał czechosłowacki sąd, a nie radziecki. Ale, przecież, wiesz lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

Rdaneel, rzecz prosta. Według twojej wiedzy Hitler był socjalistą, gdyż Jego Nieomylność Pius XI legitymizował, przy pomocy konkordatu, władzę Hitlera i jego bandy. Nie zauważyłeś tego, że papieże przez wieki popierali wszelką władzę totalitarną, pod warunkiem, że kościół katolicki i jego lawendowi urzędnicy, będą mogli prowadzić bez przeszkód rząd dusz i zarabiać pieniądze na tym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212 "skazał czechosłowacki sąd" i ty tak naprawdę? Że niby to były niezawisłe i niezależne sądy? A Inkę kto skazał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212 "legitymizował, przy pomocy konkordatu, władzę Hitlera i jego bandy" władzę Hitlera i jego bandy legitymizował nie konkordat zebranie głosów wyborców i stworzenie rządu ponieważ Stalin zablokował możliwość stworzenia rządu koalicyjnego. A potem "komunista" podpalił Reichstag.

"papieże przez wieki popierali wszelką władzę totalitarną" No. Pewnie i tak. Ostatecznie namaszczali królów. Tylko że od Cezara innych ustrojów jakby mało było...

No i jednakowoż dalej nie widzę związku z tematem.

I klikaj k... odpowiedz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

@rdaneel Pisałem z telefonu, schamiały katolicki łgarzu. Ale przecież wiesz lepiej.
Stwierdziłeś, że księdza Tiso sądzono w ZSRR. Sądzono tego przestępcę wojennego w stolicy państwa, to znaczy w Pradze. Ale wiesz lepiej.
Jak chcesz, to możesz sprawdzić, kto kazał podpalić Reichstag. Był to Herman Göring, Zeznał to, pod przysięgą, podczas procesu w Norymberdze. Ale, przecież, wiesz lepiej.
Związku z tematem nie widzisz, bo wypiłeś o jedną beczkę mszalnego za wiele.
Kościół katolicki zawsze trzymał z zamordystami. Jedyny wyjątek zrobiono dla Stalina i jego bandy, bo tam lawendowe towarzystwo nie miałby nic do powiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212 "Pisałem z telefonu, schamiały katolicki łgarzu. Ale przecież wiesz lepiej.
" wyp.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

@rdaneel Innej reakcji po tobie, niedouczona ofiaro przymusu religijnego, nie należy się spodziewać, jak tylko wulgaryzmy i mijanie się z prawdą. Dalej oprawiaj w ramki lawendową bandę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212
cyt: "niedołęgo "
cyt: "Uzupełnij wiedzę, parafianinie"
cyt: "mijaj się błazeńsko z prawdą"
cyt: "mijaj się błazeńsko z prawdą"

cyt: "niedouczona ofiaro przymusu religijnego, nie należy się spodziewać, jak tylko wulgaryzmy i mijanie się z prawdą"

Jesteś zerem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

@rdaneel W odróżnieniu od ciebie, ja nie używam wulgaryzmów. Nawet wykropkowanych. Skoro jesteś taki wierzący, to pamiętaj, że tylko prawda cię wyzwoli i jej szukaj. Niekoniecznie w książeczce do nabożeństwa czy wikipedii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Maxim212
1."Skoro jesteś taki wierzący" i do tego jesteś idiotą
2. "ja nie używam wulgaryzmów"
to jest pierwsze zdanie twojego ostatniego posta:
"niedouczona ofiaro przymusu religijnego, nie należy się spodziewać, jak tylko wulgaryzmy i mijanie się z prawdą"

I niestety, demoty blokują prawidłowo napisane słowo wyp..... .
Jesteś zerem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maxim212
0 / 0

@rdaneel Zaciąłeś się, jak starta winylowa płyta. Mnie to nie dziwi, osobo z przymusowego awansu społecznego. Po prostu widzisz wszystko oddzielnie. Zupełnie jak jeden z bohaterów wiersza "Mieszkańcy" pióra Juliana Tuwima. No cóż, tacy niedouczeni też bywają.
Wypisujesz piramidalne bzdury, że księdza Tiso skazano w ZSRR. Uważasz Hitlera za socjalistę, gdyż Jego Nieomylność Pius XI podpisał konkordat z Hitlerem.
Nie zauważasz, zaślepiony głupotą, że właśnie ta umowa umożliwiła poparcie innych państw dla działalności wewnętrznej i zewnętrznej Adolfa Hitlera. To był ten kamyczek, który spowodował lawinę. Nasi kościelni notable też jakoś oślepli na początku, dlatego nie widzieli nic złego w działaniach jakie były robione w Niemczech (choćby bardzo rasistowskie ustawy norymberskie). Otrzeźwieli, nieco, jak już było zbyt późno, gdy III Rzesza wjechała do Polski z wojną totalną.
Ale, przecież wiesz lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+11 / 11

Ja tylko przypomnę że właśnie w tym roku Hitler został człowiekiem roku bodaj wg Time...
W '38 jakoś nikt (łącznie z III Rzeszą) nie wpadł na pomysł "ostatecznego rozwiązania".

A w ZSRR jak najbardziej już trwały mordy, czystki, obozy koncentracyjne i pracy oraz usuwano "kułaków". Wielki Głód też się skończył (3 mln? ludzi czy jakoś tak)
No i jakieś 10% ludności w obozach pracy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+4 / 6

Tego typu demoty robią taką przysługę ateistom, jak KK katolikom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bugel
+9 / 9

To są fragmenty wyrwane z tekstu krytycznego wobec hitleryzmu, którego idee autor uznaje za " jednostronne, krańcowo abstrakcyjne, bo nie liczące się z potrzebami życia i w zasadniczych punktach błędne, bo oparte na fałszywej interpretacji natury ludzkiej."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
+5 / 5

Rok 2021: "trudno nie przyznać racji twierdzeniom Hitlera wychwalającym wegetarianizm"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
+9 / 9

Ten demotywator chluby autorowi nie przynosi... Są 2 możliwości: albo jest to przypadkowa manifestacja niedouczenia, albo świadoma manipulacja będąca podłą próbą sterowania najniższymi instynktami ludzkimi nakierowana na jednostki mało samodzielne intelektualnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem