Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
669 756
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S stach1947
0 / 20

Zawsze, jeśli wyznajesz wiarę w Chrystusa możesz zadeklarować CHRZEŚCIJANIN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 kwietnia 2021 o 15:48

W WERTY12345
+10 / 46

Ja wierzę w Boga chodzę do kościoła Rzymskokatolickiego dla Boga nie dla księży nie dla sąsiadki nie dla Polski dla samej siebie i dla Boga . Dlaczego mam zaznaczyć inaczej skoro ja wyznaję taką a nie inną wiarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iwrejczyk
+1 / 11

De facto ani nie jeden, ani nie powszechny, już na pewno nie święty, a apostołowie to by się załamali jakby zobaczyli do czego to doszło. Może jeden Judasz by podziwiał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
+1 / 7

@Jezuita i dwa wersy dalej "oczekuję wskrzeszenia umarłych". Ilu katolików naprawdę wierzy w to, że zostaną wskrzeszeni przy powtórnym przyjściu Chrystusa na ziemię?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
+11 / 19

@adamis62
Tak jest, ale tylko dla katolików. Nie dotyczy to nikogo, kto tego nie zaakceptował.
Mogę przekonywać wszystkich, że kto przeczyta moją wypowiedź, jest zobowiązany aby wyznawać mnie jako swego boga aż do śmierci.
Czy to znaczy że jesteś eviaroteistą i nie masz nic do gadania?
Analogicznie do chrztu, nie można narzucać innym dogmaty. Ochrzczono mnie, ale nie jestem i nigdy nie będę katolikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+4 / 4

@adamis62 To fakt. Może na przykład okazać się że twoja teściowa załatwiła na lewo wpisanie do księgi ślubu kościelnego i na lewo ochrzczenie dorosłego mężczyzny, który nie jest wierzący - ot, zagadała z księdzem. Może teraz byłoby trudniej, ale rzeczona rzecz wyszła nagle po śmierci mojego dziadka - babcia wiedziała, on nie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+3 / 3

@adamis62 To się nijak ma do spisu powszechnego i deklaracji przynależności do związku wyznaniowego. Mogą sobie uważać co im się podoba. W tym spisie masz podać stan faktyczny - czy aktywnie należysz do związku i uczestniczysz w jego życiu? Chrzest nie ma tu zupełnie żadnego znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szilwa
+4 / 34

Tak się zastanawiam...o ch... autor tego ''dzieła'' walczy???

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polski_niewolnik
+3 / 3

@szilwa Masz rację. Choćby nawet i 90% polaków w tym spisie zadeklarowało, że nie ma i nie chce mieć nic wspólnego z czarną mafią (bardziej znanym jako kościół katolicki) to Polska i tak będzie kolonią Watykanu. Jak na państwo totalitarne przystało, obywatele nie mają mają tu nic do powiedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+1 / 5

Eskimosi lubią to ; )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luki0609
+5 / 31

Dlaczego wszyscy wiążą wiarę z kościołem jako budynkiem? Nie podoba mi się mój ksiądz /proboszcz szukam innego. Nie wszyscy są pedofilami, złodziejami, pijakami. Są księża z powołania tylko trzeba ich dobrze szukać ale ludzie są leniwi i wolą tylko narzekać. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ToTutaj
+3 / 25

@luki0609
Lewactwo już cię minusuje, bo nie mówisz tak jak oni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
-1 / 9

@luki0609 nikt tu nie pisał nic o żadnym budynku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+4 / 4

@luki0609 Nikt nie wiąże wiary z budynkiem. Raczej ze wspólnotą i jej wartościami - a to się nie zmienia w obrębie Kościoła katolickiego. Można zmienić Kościół, można - całkowicie wiarę, można nie uznawać go wcale, ale wtedy już taka osoba nie powinna się podawać w spisie powszechnym jako katolik. Osoby "wierzące niepraktykujące" w zasadzie członkami Kościoła nie są, bo nie wyznają jego wartości.
Może pora przestać zawyżać statystyki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@luki0609 Spis powszechny nie ma na celu sprawdzenia wiary, a jedynie formalne określenie popularności danych związków wyznaniowych. Jeśli kościół jako instytucja jest częścią Twojego życia, to tak zaznaczasz. Jeśli nie korzystasz z usług związku kościelnego, to nie należysz do niego. Wiara nie ma tu nic do rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+12 / 12

Namawia ludzi żeby napisali PRAWDĘ. To znaczy, że jeśli nie czują się członkami kościoła katolickiego jako wspólnoty by zaznaczyli tak w spisie powszechnym. Oczywiście jeśli czujesz się członkiem tej organizacji kościelnej pisz co uważasz.
Zaznaczył również, że przynależność do kościoła katolickiego nie jest równoznaczna z wiarą w Boga jako takiego.
Cały problem polega na tym, że według oficjalnych statystyk katolikami jest 96% narodu polskiego, natomiast w rzeczywistości jakieś 30-40%.
Wyzywając kogoś od "patałachów" wykazujesz tylko własny brak kultury w dyskusji.
Jeśli natomiast nie umiesz czytać ze zrozumieniem to bardzo proszę o powrót do szkoły podstawowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+4 / 6

@jeszczejak wiele się zmieniło wciągu tych 10 lat, wielu Polaków odeszło od kościoła oraz wielu uzyskało w tym czasie pełnoletniość.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mo_cuishle
+4 / 6

@jeszczejak w tym jest problem, że twierdzenie, że w Polsce jest 96% katolików jest OBECNIE ZAWYŻONE. Dane były zbierane 10 lat temu i są na dzień dzisiejszy mało wiarygodne, gdyż przez ten czas wiele sie zmieniło. Dodatkowo wpływa na to fakt, że niektórzy uważają, że przynależą do wiary katolickiej bo brali sakramenty co nie jest prawdą i fałszuje statystyki. Odrobina logiki się kłania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jotpec
-1 / 3

ale pokażemy wtedy rządowi! lol, jaro ma na to wywalone przecież

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
0 / 0

A myślisz, że coś to *** ruszy? Oni są koniunkturalistami i ich to nie obchodzi, czy jesteś Chrześcijaninem, Muzułmaninem czy Pastafarianem. Teraz jest koniektura na religię Chrześcijańską (obiektywnie rzecz ujmując malejąca) i się pod to podpięli. Jak kiedyś się podpięli pod unię europejską to kaczelnik wołał, że unia europejska powinna mieć wojsko(teraz by im trybunały pacyfikowało to wojsko). Rośnie koniektura na "ochronę zwierząt" i mamy "piątkę dla zwierząt", a jest to zdarzenie z mniej więcej z połowy zeszłego roku (a gadkę, że to "z dobroci serca" trzeba włożyć między bajki). Z drugiej strony wyborcy potwierdzający brak wartości słowami: "może i kradną, ale siem dzielom". Dlatego twierdzenie, że oni stoją za jakimiś wartościami jest krypotpisizmemem. Tak więc... jak nie wierzysz to wołaj, żeby wpisać "pastafarianizm" i jak odniesiesz sukces to za pół roku zobaczysz morawieckie na konferencji w sprawie 15 fali z durszlakiem na głowie. Jeszcze wracając do Chrześcijaństwa, a konkretnie Nowego Testamentu : "Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony." Mateusz 23; 12=13 doskonale pokazuje jak powinna wyglądać władza. Najlepsi ludzie w służbie powinni sprawować władze i czy rzeczywiście jest to ***? (pytanie retoryczne, jak ktoś chce odpowiedzieć "nie" to informuję, że wszyscy to wiemy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 5

No i ja zrobiłam błąd. Myślałam, że będzie pytanie dokładniejsze o wiarę i zaznaczyłam, że należę do katolików, bo mam sakramenty, obchodzę Boże Narodzenie (powiedzmy), ale nie chodzę do kościoła, do spowiedzi, postu nie uznaję itd. No i zapomniałam wrócić i zmienić odpowiedź na "nie należę". I poszło. Jestem zła na siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@maggdalena18 Dziwne jest to, że nie ma możliwości aktualizacji tych danych. Według podanych przez nich informacji, dane są faktycznie przechowywane i zanonimizowane do celów statystycznych, ale część pracowników ma dostęp do faktycznych, nieanonimowych danych i odpowiadają karnie za jakiekolwiek udostępnianie czy wykorzystanie tych informacji. To znaczy tyle, że technicznie powinna być opcja zalogowania się i aktualizacji swoich danych. Może zamiast robić taki spis co 10 lat, lepiej by było zostawić taką platformę cały czas otwartą i pozwolić na aktualizacje w dowolnym momencie? Mogą raz na 10 lat wymagać aktualizacji, gdy ktoś nie aktualizował tych danych, ale poza tym, dlaczego nie skorzystać z dobrodziejstw technologii? Byśmy mieli dużo bardziej aktualne dane, gdyby nawet część ludzi aktualizowała te informacje przy większych wydarzeniach.
Inna sprawa to integracja masy systemów. Przeprowadzkę i tego typu sprawy trzeba zgłaszać w iluś urzędach, bo jakimś cudem nie mają wymiany informacji między sobą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pietrok
+1 / 1

@maggdalena18 No to szykuj się na 2 lata więzienia za podanie nieprawdziwych informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+2 / 2

@patrycjusz007 Bez przesady. Po prostu lubię mieć porządek, że tak powiem.
@Pietrok Ale że już po mnie idą? xD
@ZONTAR No właśnie powinna być taka możliwość. Nic, za 10 lat będę mądrzejsza. xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pietrok
-4 / 4

@maggdalena18 Powtórz sobie lepiej Mały Katechizm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+3 / 3

@Pietrok To mam mieć karę przed karą? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
0 / 0

Powaznie robia spis w obecnym czasie? Jak? Online czy ktos bedzie chodzic od drzwi do drzwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem