Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1210 1264
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MIKKOP
+36 / 44

Jałmużna to ofiara składana na potrzebujących, biednych, szczególnie ważna w Wielkim Poście. Wiem, ze jak daję na coś pieniądze, to one przestają być moje i nie mam prawa o nich więcej decydować. Ale uważam, że przeznaczanie jałmużny wielkopostnej na bieżące wydatki parafii to kradzież.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Issander1
+6 / 6

@MIKKOP "Wiem, ze jak daję na coś pieniądze, to one przestają być moje i nie mam prawa o nich więcej decydować."

Czekaj, czyli jak bank da mi kredyt na zakup mieszkania albo dostanę dofinansowanie na kształcenie/rozwój firmy, to ja mogę sobie potem stwierdzić, że jednak nie, zmieniłem zdanie i jadę na dwuletnią wycieczką dookoła świata? :)

Absolutnie nie, umów (w tym ustnych) trzeba dotrzymywać, jeśli dajesz komuś pieniądze w konkretnym celu, a on przeznaczy je na coś innego, to umowę złamał i pieniądze ma obowiązek zwrócić. Choć oczywiście w przypadku jak wyżej ze względów praktycznych do tego nie dojdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2021 o 3:51

P Pasqdnik82
0 / 0

@Issander1 to tak jak kiedyś Rydzyk zbieral na ratowanie stoczni... ludzie dawali bo chcieli pomóc a tu klops.... stocznia nie dostała złotówki a imperium Rydzyka urosło w siłę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2021 o 18:09

M MIKKOP
0 / 0

@Issander1 Kredyt to pożyczka.
Mam na przykład wątpliwości, gdy rodzice dają dziecku na wesele, a dziecko przeznacza pieniądze na coś innego. Albo jest umowa, lub jest pożyczka. A jak daję, to nie decyduję o tym co będzie dalej. Nie byłam w takiej sytuacji jako dziecko, może będę jako rodzic.
Jednak ogólnie staram się postępować według tego, co napisałam powyżej: jak coś oddaję (np. pieniądze), to już nie mam do tego praw (decydowania).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Issander1
0 / 0

@MIKKOP Nigdy nie decydujesz o tym, co ktoś robi z pieniędzmi - to ten ktoś sam się zobowiązuje, że wykorzysta te pieniądze w konkretny sposób, zawierając z tobą umowę ustną. Jeśli rodzic daje dziecku pieniądze pod warunkiem, że to dziecko wyda pieniądze na wesele, to to dziecko przyjmując pieniądze zawiera umowę i zobowiązuje się wydać pieniądze na wesele. Jeśli powiesz "wydam pieniądze, które mi dasz, na wesele" no to to jest zobowiązanie i musisz go dotrzymać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Svantevit_z_Arkony
+4 / 26

@Dejmien86 Tylko czekać jak komuś rozkaże zarżnąć i złożyć w ofierze jakiegoś dzieciaka jako "dowód wiary"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Ulka1985
+1 / 3

A ktory Bóg?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+29 / 67

Ludzie i tak są wyrozumiali, bo przez tą uprzywilejowaną mniejszość chodzącą na msze ta zaraza się dodatkowo rozprzestrzenia i rząd będzie jeszcze dłużej ten lockdown ciągnął. Trochę więcej pokory, bo jak się ludzie wkurzą, to zgłoszenia będą co niedzielę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
-3 / 13

@tobimadara nie ludzie, tylko debile wierzący w kit wciskany im z telewizora tacy ot jak Ty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+14 / 34

Mozna adres tej parafii czy cos? Bo to powinno sie naglosnic i to nie tylko na demotach....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+5 / 11

@jasiokoz
" Jakoś w marketach się zarazić nie można!!!"
A to kto ci powiedział?

"Słyszał ktoś o takim przypadku??? "


O wielu rzeczach nie słyszałeś - czy mimo to nie istnieją?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
-2 / 4

Widzę że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Uważam że cała ta sytuacja to lokalny problem tej konkretnej parafii. Całą sprawę powinni sobie wyjaśnić parafianie i ksiądz proboszcz. Nie należy kręcić z tego jakiejś ogólnopolskiej afery bo po pierwsze nie ma o co , a po drugie tylko ludzie t na miejscu mają pełny obraz sytuacji.
Z innej strony patrząc gdyby parafianie ( którzy nomen omen tworzą wspólnotę zwaną potocznie kościołem) mieli czasem odrobinę odwagi cywilnej, to skrajnie kretyńskich wypowiedzi przedstawicieli władz kościelnych by nie było, albo ich autorzy szybko straciliby stołki.
Podsumowując jak ci się twój własny proboszcz nie podoba to najpierw próbujesz coś zmienić na szczeblu na którym masz duży wpływ na pewne procesy. Jak ci się to nie uda kombinujesz dalej. Gdyby po pierwszych sygnałach o zapędach pedofilskich księdza x ktoś "przypadkiem" obił ryj danemu kaznodziei to możnaby było uniknąć kolejnych przypadków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fryta77
-2 / 4

@jasiokoz
a znasz osoby pracujące w handlu, właśnie takim marketowym? Ja znam ten temat z punktu widzenia dostawcy do wielu sklepów w mieście ponad 400k mieszkańców i okolicy. Wygląda to tak:
1. pracownik (np kasjer) zachorował na COVID
2. Cała załoga sklepu jest natychmiast kierowana na PRYWATNE badania i trafia na samoizolację. wyniki NIE SĄ ZGŁASZANE do sanepidu (jakiś urlop czy L4 na przeziębienie, itp).
3. Pracodawca nocą ozonuje sklep i przenosi załogę z innych placówek sieci - nawet nie ma dnia przerwy.
Tak - pracownicy handlu chorują jak wszyscy inni, ale właściciel cwaniak nie zamknie przecież marketu, bo to mu się nie opłaci więc kombinuje jak może by tylko oficjalnie mieć wszystkich zdrowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Prevail
+1 / 1

Parafia Świętej Trójcy w Czudcu (woj. podkarpackie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio1212
+1 / 1

@jasiokoz Jak już się bawimy tak jak ty to róbmy to z głową.
Albo wszystko albo nic. Czemu sklepy budowlane zamknięte, puby restauracje itd?
Tam nagle wirus grasuje a w twoim kościele nie ?
Albo prosisz o otwarcie wszystkiego albo o zamknięcie wszystkiego. Spożywcze muszą być otwarte bo ludzie muszą coś jeść ale kościoły nie muszą być otwarte bo bóg jest wszędzie no chyba że go nie ma wszędzie to wtedy rozumiem :)_

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
0 / 2

@sokolasty Tak. Znam ludzi, którzy się w marketach zarazili. Znam też takich, którzy w kościele się zarazili. Na szczęście tylko jedna nie żyje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
+2 / 4

Zgadzam się w zupełności - nie słyszałem!
Nie słyszałem o rozumnym zachowaniu tłumu!
Nie słyszałem o cudach w kościele!
Nie słyszałem o rozumie tych, co chcą zamykać jedno, kosztem drugiego!
Tylu tu "krzyczy" zamknąć kościół, ale nikt nie "krzyczy" zamknąć markety?!
Niech ktoś krzyknie wreszcie PIS POD TRYBUNAŁ I POD ŚCIANĘ
Nie tu się krzyczy na tego co "nadstawia drugi policzek"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
+2 / 2

@Fryta77 Odniosłem się do wybiórczego zamykania niewygodnych dla NIEKTÓRYCH takich przybytków jak kościoły. Jak widać zachorować można wszędzie, ale krzyczy się tylko o niektórych. Gdzie są ci którzy tak chętnie denuncjują jednych?! Taki pracownik ma dziennie styczność może z setką osób i kolegami z pracy którzy też w odosobnieniu nie pracują. Prosta arytmetyka, personel razy sto - to już tysiące, ale nikt zamykać nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
0 / 2

@pawcio1212 Co do obecności Boga. Niedowiarków zawsze odsyłam do publikacji Einsteina. Lepiej od niego tego nie wytłumaczę.
Dla Ciebie mam tylko jedno: równaj zawsze do góry!
Czemu sklepy budowlane zamknięte, puby restauracje itd?
Bo pewnie ktoś chciałby za złotówkę to przejąć, jak nie przymierzając Getin Bank KTOŚ ***** *** chciał.
Ile już należy do nich? Kiedy Kaczka odpowie za swoje przekręty?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze
Małych można przejąć, od wielkich zebrać haracz!
Już dotarło?
Głosuj na nich, to za swoje mieszkanie będziesz płacić czynsz Obajtkowi i spółce!
Był już nawet taki mem, rzeczywistość przyszłości.

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
Martin Niemöller

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@jasiokoz Pracuję w markecie... może jak muchy nie padamy, ale już z 50% załogi przeszło koronę i były zwolnienia chorobowe.. kilka ciężko przeszło... Ty jako klient tego nie widzisz zbytnio.. bo widujesz że ludzie jednak pracują i jest "Pani na ladach" "Pani na kasie" ktoś wykłada towar itd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 3

@pawcio1212 bóg jest wszędzie ale nie wszędzie jest taca, a wiele starszych osób nie ma bankowości internetowej i przelewu nie zrobią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+3 / 3

@Lemyjones gdybym był ojcem dziecka, które by było molestowane przez księdza, nie skończyłoby się na obiciu ryja a bym go po prostu zabił i ch,,j z konsekwencjami. I nie ważne w zasadzie czy byłby to ksiądz, nauczyciel czy ktoś z rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 kwietnia 2021 o 18:23

J jasiokoz
+1 / 1

@Pasqdnik82 Po pierwsze dziękuję Tobie i Twoim kolegom za to że jesteście. Nie popieram zamykania wszystkiego, jak popadnie. Dlaczego restauracja ma być zamknięta? Fryzjer? Może market budowlany jest szczególnym zagrożeniem? NIE JEST!!! Wiele z tych obostrzeń jest bezsensownych. Pamiętacie stoki narciarskie??? Kto jeździ bliżej niż dwa metry od drugiego? Po co to było? Jak Dupa chciał pojeździć, to można było otworzyć!!! Tak jest ze wszystkim. Są obywatele pierwszej i drugiej kategorii. Takich co przychodzą (jak na wstępie) żeby policzyć i zadenuncjować należy zamykać - bez klamek. W Wigilię wolne miejsce było dla dzielnicowego, ale w Wielkanoc już nie. Ktoś widzi sens??? Ja widzę nieudolność władzy i wszechobecną niekompetencje.
Ps.
W tej wypowiedzi nie ma błędu.
***** ***

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 2

@jasiokoz Żeby nie było niedomówień, też nie jestem za zamykaniem wszystkiego jak leci... u mnie jest sklep budowlany zwany Mrówką... spory dość.. i kiedy tam nie byłem,,,, nie było jakichś dzikich tłumów.. w tesco w którym pracuję, jest znacznie więcej ludzi .... więc zamykanie sklepów budowlanych to jakieś nieporozumienie... bo tam nie ma wielu ludzi tak naprawdę. A ***** *** zawsze i wszędzie ...za ich głupotę i fanatyzm i kilka innych rzeczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K klimech
+3 / 17

dawajcie nawal na tace - dawajcie.....swoją drogą doradzam sprawdzić czy proboszcz ma babę i do niej jeździ po mszy wieczornej. Wtedy proponuję pojechać za nim i cyk - też zadzwonić ale do TVN

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+17 / 17

@Banasik każdy wchodzący do kościoła ma liczyć ilu jest w środku? zanim wejdzie? w jaki sposób? Nie jest rolą wiernych dbać o limity w kościele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mello1999
-3 / 21

@ubooot jeśli ktoś jest na tyle odważny, żeby kablować i się boi wirusa to powinien opuścić pomieszczenie gdzie występuje takie wielkie zagrożenie, a nie tam siedzieć. Nie ważne czy to kościół, biedronka czy siłownia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
+11 / 15

@Banasik Wydaje mi się - tak tylko przypuszczam - że mogła tam być jeszcze w limicie, a potem kolejne osoby zostały wpuszczone?
No i raczej nie dzwoniła z kościoła, tylko najpierw wyszła, więc swoje porady sobie możesz wsadzić gdzie ciemno ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 11

@mello1999 Ty serio sobie wyobrazasz,ze ktos z wnetrza kosciola w czasie mszy dzwonil?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mello1999
-3 / 9

@Xar tak wynika z treści ogłoszenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 9

@mello1999 wiesz co oni glosza?Lekkie naginanie prawdy jest w ich zawodzie norma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mello1999
0 / 8

@Xar nie widziałem tej sytuacji, a skądś wiedzieli, że to parafianka. Cała ta sytuacja to jest groteska jak dla mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
-3 / 7

@ubooot
Kościół jest wspólnotą wiernych, nie stadem owiec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+12 / 24

"Kapłani jako pierwsi pojęli, że bogów już nie ma." - Erich von Däniken

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+21 / 21

Ale jednak postępowi są, skoro uznali, że w dzisiejszych czasach Judasz może być kobietą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romanowitch
+8 / 12

Gdyby Jezus dzisiaj zstapil na ziemie, to caly ten kler, niczym faryzeusze, pierwsi wezwaliby do ukamieniowania go, a armia fanatycznych moherowych beretow, bezzwlocznie by Jezusa ukamieniowala, po czym daliby sie na odmowinie rozanca w podzience Bogu za to, ze pozwolil im unicestwic oszusta pdszywajacego sie pod Jezusa. To co zrobil ten ksiadz pokazuje stan polskiego kosciola katolickiego. Kompletne upodlenie, brak empatii i pokory, arogancja, brak poszanowania zasad spolecznych i ignorancja wobec wladz swieckich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smoczycaaaa
+5 / 13

zbiórka na zapłatę mandatu jest raczej nielegalną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askes
+1 / 5

@smoczycaaaa To kara administracyjna tylko. Zbiórka na grzywnę jest nielegalna. Tym razem się upiecze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O olewator
-5 / 11

@smoczycaaaa Ta kara jest nielegalna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+11 / 17

@mello1999 "Kabluję" sąsiada, który jest za głośno po to, żeby był ciszej. Bez disco-polo, od którego drżą szyby w środku nocy, jest lepiej. Porozmawiać? Powodzenia w rozmowie z alkoholikiem, od tygodnia w ciągu. Z takimi tylko w izbie wytrzeźwień się dogadują, albo w psychiatryku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2021 o 15:32

avatar Wertyko
+13 / 13

@daclaw
U mnie też do jednego debila jeździła policja, bo psa puszczał na drogę. Po kilku interwencjach i wizycie dzielnicowego już nie puszcza. Niestety, facet jest na takim poziomie rozwoju intelektualnego, że z mandatami przyszedł do mnie i powiedział, że ja to będę płacił, bo to przeze mnie. Zero nauki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+7 / 11

@mello1999 Każdy kodeks honorowy zakłada, że honorowo należy postępować wobec osób mających tzw. zdolność honorową. Co to oznacza w naszym przypadku? Że co innego stały sąsiad, z którym od lat ma się poprawne relacje, a co innego menel, rzygający na klatce, brać studencka, której za pół roku nie będzie, albo najem krótkoterminowy.

W moim rozumieniu, konfident to ktoś, kto sra we własne gniazdo, robi krecią robotę osobom sobie życzliwym, a nie przypadkowej chołocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zidy
+6 / 10

@mello1999 wszystko fajnie, ale czytałem niedawno, że ktoś na mszy, gdy zwrócił uwagę, że weszło zbyt dużo eiernych, został wyproszony z Kościoła. Więc to tyle jeśli chodzi o dawanie szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
+5 / 17

To klecha powinien zapłacić ze swojej kieszeni za to, że zezwolił na takie coś.
A teraz druga strona medalu. Otóż nie będzie płacił ani grosza zasądzonej kary. Niestety takie są realia. A biedne owieczki rzucą grubą walutą na tacę, myśląc że ksiądz zapłaci karę. Ale Lamborghini przecież jest drogie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
+5 / 9

@IwanBardzoGrozny Dostałeś minusy, a takie jest prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 7

@IwanBardzoGrozny @buddookann wszystko spoko, ale to grzywna za przestepstwo(W tym skarbowe) a nie kare administracyjna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
+9 / 15

porównanie parafianina do Judasza to jedno. porownanie siebie do Chrystusa to drugie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowy2021
-4 / 22

Wszyscy hejtują księdza za taki opis. A to tylko porównanie.
Jeśli ktoś boi się iść do Kościoła to niech nie idzie. Każdy z nas ma wolną wolę i nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na mszę. A największym świństwami jest jak ktoś idzie siada w pierwszych ławkach a później podpierd... na policję . Judasz przy tym to pikuś.
A osoba która wstawiła ten post niczym się nie różni od tej osoby co podpierd...
NIE CHCESZ CHODZIĆ DO KOŚCIOŁA NIE IDŹ ALE NIE BROŃ INNYM

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 10

@Nowy2021 jasne, niech sobie chodza, ale niech innym z tego powodu nie zabraniaja pracowac, niech ludzie nie traca interesow zycia bo wielmoznemu panstwu chce sie do kosciolka popierd*...c gdy sa ograniczenia w przemieszczaniu sie i przez te ograniczenia inni ludzie traca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ryddjdj
-2 / 16

Chodzą do kościoła a potem kablują. Jeżeli ktoś się boi wirusa to nie powinien chodzić nikt nikogo nie zmusza do chodzenia. Skoro się tak bardzo boi to niech nie chodzi do kościoła i innym problemów nie robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agnieszkax
+2 / 14

Z taką filozofią nie dziwi, że ukrywają pedofili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemowczarski
0 / 10

jak znam życie najbardziej oburzeni są ci którzy do kościoła nie chodzą i których sprawa nie dotyczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A askes
+1 / 9

ZADZIAŁAŁO! Od piątku już zgodnie z przepisami. Można? Można!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jodzet
-5 / 11

Dobrze ksiądz prawi. Donosić na swoich? Tylko wyborcy pisu i po są na to zdolni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caseymysz
+3 / 3

Sugerujesz, że tym judaszem był jeden z wikarych? To rzeczywiście bezczelność... Takie sranie do własnego gniazda...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bianka89
+3 / 5

Wiecie, że parafianie według słownika to ciemnota?? Jak można tak ludzi obrażać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar infernus55
+3 / 9

Współczuję ludziom, którzy potrzebują takich pasterzy. Właściwie jakichkolwiek pasterzy, co wy ludzie owce jesteście, kozy? gęsi? Religia ma tyle wspólnego z Bogiem co PIS z prawem i sprawiedliwością! Jedno i drugie to ściema dla tłuszczy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 kwietnia 2021 o 22:06

M Mariosc89
+2 / 6

Art. 57 KW. [Publiczna zbiórka ofiar na uiszczenie grzywny]
§ 1.
Kto organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar na uiszczenie grzywny orzeczonej za przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel,
podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 2.
Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
§ 3.
Zebrane ofiary lub pieniądze uzyskane za zebrane ofiary w naturze a także pieniądze wpłacone na poczet grzywny lub ofiarowane na ten cel podlegają przepadkowi.
§ 4.
Przedmioty, co do których orzeczono przepadek, należy przekazać instytucji pomocy społecznej lub instytucji kulturalno-oświatowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DreamTOOm
+3 / 9

Na ksiedza pedofila tez nie doniesiesz, bo Judasz?
Caly kościół jest zaklamany i zgniły od takiego zamiatania pod dywan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kanzas19
-4 / 10

Judasz broni Judasza.
Kiedyś donosicielstwo było haniebnym czynem podłych kapusiów.
Dzisiaj donosicielstwo jest cechą bezmyślnych, wierzących propagandzie TVPiS tchórzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+1 / 7

Właśnie dlatego kościoły powinny być zamknięte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiun
-5 / 7

a ty hieno popierasz kapusiów? Jak za wojny, też byli tacy polacy, co na Polaków donosili... jak się komuś nie podobało i czuł się zagrożony, powinien po prostu pójść do domu, a nie donosić do sanepidu. Co za mendy ludzkie. A ludzie tacy jak ty zniżą się do najgorszego, żeby tylko dołożyć kościołowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
+4 / 4

A czy ktoś z komentujących zainteresował się ile wyniosła ta 'kara', na którą ksiądz zbiera? A tu jeszcze cytat z gazety "Zaczęło się od powiadomień składanych na policję, które dotyczyły przekroczenia maksymalnej liczby wiernych w kościele. Później pojawiły się wezwania do stawiennictwa w kurii. Był też publiczny lincz i ogłoszenia proboszcza o uzdrowienie duszy dla osoby, która wzywa na msze policję. Teraz okazuje się, że proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Czudcu musi sam prosić o uzdrowienie..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CWIRREDEK
0 / 2

Przeszkadzanie w nabożeństwie (w tym przypadku kablowanie) jest grzechem. Judasz to też określenie na zdrajcę i konfidenta. Zachowanie parafianki było skandaliczne ale zrównanie jej zbrodni ze zbrodnią Judasza to lekka przesada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 1

Przecież Judasz powiesił Jezusa, co to ma do rzeczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem