Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
410 422
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SkrajnieCentrowy
+57 / 61

I traktuj tych "parafian" na poważnie. Człowiek czyta i niedowierza, że można być aż tak ogłupionym. Przez takich ludzi, te pasożyty w koloratkach robią co chcą u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2021 o 13:32

P polski_niewolnik
+2 / 6

@SkrajnieCentrowy Zwykła sekta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+45 / 49

Taki przyzwoity i gospodarny człowiek. Tylko dzieci gwałcił...Taka tam drobna wada...

Czy widzicie ogrom tego mentalnego z*****? Właśnie przez takich ludzi ta czarna zaraza jest bezkarna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
0 / 4

"Nasz ksiądz proboszcz wielką słabość ma do chłopców i do wódki,
lecz przy tym jamniku można mu wybaczyć"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
+23 / 27

to pokolenie ludzi zniewolonych przez KK musi umrzeć, najgorsze, że sam do niego należę.:(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+12 / 16

@tenqoba nie ma nic zlego w wierze I chodzeniu do kosciola. Poprostu nie Bron ksiezy slepo "Bo to ksiadz" I takich problemow nie bedzie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar infernus55
0 / 0

@tenqoba To czy jesteś zniewolony czy nie zależy tylko od Ciebie więc głowa do góry!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@polm84

Bezwzględne uznawanie czegoś za słuszne niezależnie od dowodów, a nawet w brew dowodom. Coś mi to przypomina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+6 / 32

czyli jak jestem dobrym czlowiekiem a odjebe 100 osob w kosciele to nadal jestem dobrym czlowiekiem wedlug parafian mocherow ? ale jak nie wrzuce 2 zl na tace albo do kosciolaa nie chodze to pewnie jestem zlym czlowikiem taka logika ? .... nic dziwnego ze tyle ludzi glosuje na kaczora ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+24 / 24

To jest całkiem popularne dziś myślenie symetryzujące. Owszem .Gwałcił i molestował. Ale też był dobry dla wiernych, budował, remontował, itd. Podejrzewam, ze jakby tak matematycznie dać parafianom możliwość przeliczenia tego, to by wyszło, że dostałby -5pkt za molestowanie, ale +6 pkt za dobre uczynki wobec parafii i wiernych ,więc w sumie wychodzi +1pkt na dobre. Rachunek strat był mniejszy niż rachunek zysków. Tak właśnie się sądzi dziś księży, tak się sądzi środowisko polityczne. Obajtek narobił wielu dziadostw i przekrętów, ale jest wiernym politykiem PIS i daje partii spore zyski ze swojej działalności .I to przeważa nad ujemnymi rzeczami. I dlatego jest broniony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+3 / 3

@dncx no i ni e nie jest z PO bo PO tylko zabierało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+4 / 4

@Pergamin Tak. A po za tym to lewacy, geje, LGBT i inne ścierwa, a tutaj nawet 1000 gwałcicieli księży to jest pikuś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@dncx To jest jakaś grubsza sprawa, bo to co napisałeś nie tłumaczy jego błyskawicznej kariery i pleców w PiSie. Obstawiam że to syn jakiegoś biskupa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jury1974
+22 / 24

ja pitole! Gdzie są rodzice, gdzie ojcowie i bracia tych dzieci. Skoro sądy nie dają rady to dziada na pal trzeba nadziać, niech poczuje miłość w odpowiedni sposób. Czy to ksiądz czy ktokolwiek inny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+16 / 18

Jury1974
ale to właśnie rodzice tych dzieci tak bronią tych degeneratów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arthrawn76
+15 / 15

Tak jak Makulski... Dużo budował, pomniki stawiał... A w nagrodę zajmował się dzieciaczkami... Skąd biorą się tacy ludzie, którzy bagatelizują tragedię dzieci głupimi tłumaczeniami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poiman
+14 / 14

XD i jak ma być dobrze w kraju w którym mamy takich obywateli? XD zasadniczo nie wiem jak to skomentować, jest w pytę XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I islandor
+11 / 11

Parafianizm to stan umysłu.
Lub jego brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
+7 / 7

Zaraz Zero każe go zwolnić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+13 / 13

Ciekawe czy jeżeli Trynkiewicz byłby księdzem to też by go lubili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar infernus55
+17 / 17

Dobry chłop był i kibel pobudował koło kościółka, i parking, uśmiechnięty i w ogóle swój chłop!
Jak słyszę takich "ludzi", jak bronią kogoś kto zasługuję na stryczek, bo według mnie zbrodnia przeciwko dziecku jest najgorszą ze zbrodni to mnie trzepie z nerwów! Jak chory i wyprany mózg trzeba mieć by nie widzieć hipokryzji kleru? Jak można tolerować takie zachowania? To świadczy o głębokim znieczuleniu społecznym! Ile można odrzucać prawdę i bronić czarnej mafii? Najbogatszej firmie w Polsce, która nie płaci podatków, a wręcz przeciwnie dostaję kasę z podatków WSZYSTKICH! Czy jesteś katolikiem czy nie, oni i tak dostaną twoją kasę do swoich brudnych łapsk!
Polacy ogłupieni przez fałszywą wiarę, podjudzeni do własnego zbawienia, katolicyzm to egoizm! Egoizm nie ma nic wspólnego z Bogiem! Ocknij się człowieku!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+7 / 7

@SkoQ
Być może, chociaż to bardziej poziom w.... i bezradności na to, co wyczyniają. W tym przypadku jestem na pewno dużo bardziej radykalny, może fanatyczny. Bo to zbrodnia, a oni umniejszają ją do rangi grzechu, a czasem nawet obwiniają o to dzieci. W głowie się to nie mieści.

KK pozostanie dla mnie czarną zarazą, póki nie rozliczy się ze zbrodni pedofilii, nie zadośćuczyni ofiarom, nie wyprze się i przestanie chronić pedofili w sutannach. I nie obchodzi mnie, że to wspólnota, bo wspólnota - jak widać - ma też sporo na sumieniu. To dzięki odwracaniu głowy zło się dzieje. Na ów czas hierarchowie kościoła tworzą organizację przestępczą w białych rękawiczkach nakładanych przez rząd. Dlatego oceniam ich jako całość, nie przez pryzmat jednostek. Poza tym skala jest zbyt duża, by traktować to jako odosobnione wybryki.

Tak gwoli wyjaśnienia.

Jeśli uważasz, że to fanatyzm i pustka mentalna to ok. Z boku może i tak to wyglądać. Wolałbym się nie znajdować po tej drugiej ekstremalnej stronie, ale myśleniem życzeniowym swojej rzeczywistości nie zmienię. Sytuacji w KK również.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar infernus55
+6 / 6

@michalSFS Spokojnie KK sam się wykończy. Dobrze się miał przez blisko 2000 lat. Ludzie uwierzyli w wilka w owczej skórze, chorej ideologii w otoczce norm moralnych. Odsetek ludzi wykształconych, którzy umieli czytać łaciną był przez całe wieki tak niewielki, że ciemny lud łykał wszystko jak młody pelikan. Zresztą do ksiąg (biblii) mieli wzgląd tylko wyżej postawieni "duchowni". Dzięki KK w Europie przez 1000 lat trwały ciemne wieki, później nazwane średniowieczem. Nie muszę mówić co się wtedy działo, represję, tłumienie nauki, rozwoju, bo to nie wygodne dla naszego boga, który z nauką nie ma nic wspólnego. Przez 1000 lat nie wiele się zmieniało. Nie chcę generalizować, niech każdy sobie wierzy w co chce, ale wystarczy przeczytać biblię i troszeszczkę sie zastanowić i czar religii pryska jak bańka mydlana. Oczywiście to wymaga by nie mieć umysłu z betonu i mieć choć trochę chęci szukania prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkoQ
0 / 4

Bardzo ciekawe i pełne merytoryki odpowiedzi, właśnie dla takich dyskusji tutaj jestem. Mogę śmiało powiedzieć, że przez Ciebie trochę szerzej popatrzyłem :) to nadal często fanatyzm, ale w jakiś sposób bardziej go rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+3 / 3

Myślę, że niestety się mylisz. Kościół może stracić trochę wpływów na jakiś czas, jednak wiernych fanatyków religijnych będzie miał cały czas. Nie da się wykorzenić zabobonów wpajanych ludziom przez tysiące lat w ciągu jednego pokolenia. Za kilkanaście lat, ktoś w końcu zmieni narrację kościoła w pewnych sprawach i wierne owieczki powrócą domu. Zresztą kk jest tak bogaty, że nawet jak liczba wiernych im spadnie do 10%, to kasy im starczy na kolejne 1000 lat.
Część z hierarchów kościelnych doskonale zdaje sobie z tego sprawę więc.... Kradną jeszcze więcej kasy na zapas na gorsze czasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+7 / 7

@SkoQ Posłuchaj, ojcze małej dziewczynki! Gdyby księża byli przez swoich przełożonych i prawo państwowe traktowani tak jak inni obywatele, pewnie nie byłoby problemu z ich oceną. Ale nie są!!! Rozumiesz?! Dlatego dotąd, dokąd kościół nie rozliczy się z pedofilią wśród swoich, a władze państwowe nie będą traktowały ich pobłażliwie, wszyscy czarni będą odpowiedzialni za tych, którzy czynią to zło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkoQ
+1 / 1

Ciężko się nie zgodzić. Uważam, że każdy bez względu na wszystko powinien być traktowany równo w kwestii prawa.
Jednak jeśli chodzi o odpowiedzialność, jaki wpływ na rozliczenie kościoła ma młody kleryk który jest od 2 lat kapłanem?
Jaki wpływ na ogólny system podatkowy ma młody urzędnik? Jaki wpływ na działania i wizerunek policji ma młodszy aspirant z wczoraj doszytymi pagonami?
Chcecie żebym patrzył szerzej, też spróbujcie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 1

@SkoQ Oczywiście importujesz opinie z Zachodu, jakby u nas była taka sama sytuacja jak tam. W dodatku nie wiesz jaka jest sytuacja na zachodzie, i bierzesz kaczki dziennikarskie za opis całej zachodniej lewicy.

Zapewniam cię, że nikt w miarę myślący nie uważa że cały zbiór księży mieści się w zbiorze pedofilów.
Pretensje są o coś zupełnie innego; o to że biskupi w całym kraju nie tylko bronią pedofilów w sutannach od odpowiedzialności, ale jeszcze ułatwiają im dalsze wykorzystywanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+7 / 7

Wiele lat temu śmiałem się z pewnych innych wypowiedzi w stylu "Swój chłop. Kradnie - ale dusza człowiek" - jak widać mentalność nie zmienia się za szybko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+3 / 3

@Demot249 A jak sądzisz, co wyborcy jedynie słusznej partii mówią o jej członkach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eva877
+4 / 4

po prostu brak słów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
+5 / 5

Ktoś jeszcze chce powiedzieć,że kk można reformować???Gwałcił dzieci ALE NIE MOJE-swój chłop.ZŁAMASY ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KonserwaWolnosciowa
0 / 0

Ale ta wiara(ludzie) głupia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smoczycaaaa
+2 / 2

a pamiętacie maestra przez duże m w chórze słowiki? tam też rodzice tych molestowanych chłopców twierdzili,żeby od niego się odwalić,bo ich dzieci bendom sławne przecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romanowitch
+2 / 2

Czytalem te wywiady z parafianami i az trudno bylo mi uwierzyc, ze tak bardzo lekcewaza przypadki pedofilii. No coz, cudzy zab nie boli, ciekawe, czy tak samo by chwalili ksiedza pedofila, gdby to ich corki byly jego ofiarami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+4 / 4

To chyba statystycznie tlumaczy, dlaczego w Polsce rzadzi tez PiS - wstyd, ze konstytucji nie szanuje, ale przeciez 500+ daje, 14 emeryture - dobry gospodarz.
K***a jego m*c.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem