Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
833 865
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+22 / 26

Chyba Ty nie pamiętasz po co oni tam lecieli, nie przez Katyń tylko przez kampanie wyborczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nowygregor
+1 / 5

@ubooot To też :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+9 / 11

Przecież napisał o głosach wyborczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+20 / 22

Ja pamiętam lecieli robić kampanię wyborczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nowygregor
+3 / 5

@antyfrajer To też :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kirand
+18 / 18

Dołowali w sondażach i to byl rozpaczliwy ruch po parę punktów %. Jak widać się udał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+6 / 6

Kasę bierze, filmiki z "Ostatniej Paróweczki" puszczą w qr...wizji znaczy działa. A raportu nie ma i nie będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 3

@blenderek bada, ciągle bada. Ale wiesz co jeszcze jest śmiesznie? Że rosyjskie służby TEŻ nie zakończyły śledztwa XD. I rzekomo dlatego nie chcą oddać wraku.
Sorka ale tamto wydarzenie miało miejsce 11 lat temu. Nawet jak jakieś ślady na wraku były, to już ich się nie da odzyskać.
Ogólnie bardzo dużo rzeczy się "nie klei" w tej katastrofie. Wypływ informacji był zbyt szybki, zbyt wiele błędów tu powstało. TU-154 nie mógł stracić skrzydła o brzozę
https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-rosja-tu-154-wyladowal-w-lesie-to-cud,nId,886597
Tu mamy niemal bliźniaczą sytuację i wszyscy pasażerowie na easy przeżyli, nawet maszyna skrzydeł nie straciła, a mówimy tu o wykarczowaniu lasu.
Dodatkowo żadna oficjalna animacja nie pokazuje lotu samolotu aż do jego upadku. Sam moment upadku jest sprytnie "schowany" za drzewami. Bo sorka, ale brzoza została złamana na wysokości 8-9m. Rozpiętość skrzydeł TU 154 to ponad 40m. Jak na tej wysokości chcesz zrobić "beczkę" aby samolot wylądował kołami do góry? Zaryłbyś skrzydłem o ziemię, a jeśli dałbyś radę podnieść maszynę wystarczająco wysoko aby to wykonać, to dałbyś radę jako-tako lecieć.
Dodatkowo były błędy w identyfikacji ofiar, przedmioty ofiar znajdowano na pobliskim targu (skąd?).
Miejsce katastrofy zostało (po jakimś czasie) zabetonowane - czemu? Skoro wrak może być im potrzebny do śledztwa? A pozwolono zalać betonem miejsce katastrofy? Tam nagle śladów być już nie mogło?

Nie wiem jaka jest prawda. Wiem jedynie że oficjalna wersja się nie trzyma kupy. Z Katyniem było podobnie, to się winą za tamtą zbrodnię na przemian przerzucali ruscy z niemcami. W końcu odtajniono dokumenty i wyszło że jednak ruscy. Tu jestem przekonany że będzie podobnie. Za 70-100 lat odtajnią dokumenty i się ludzie prawdy dowiedzą, ale wtedy każdy będzie miał to gdzieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

Problem w tym że gdyby to był zwykły wypadek, to informacje wyszyłby troszkę później i bardziej stopniowo, regularnie.
Ot informacja "samolot spadł", potem "wiele rannych", "nikt nie przeżył". Tu mieliśmy wszystko na raz.
Zresztą to pierwsza dziwna akcja z politykami PiSu? Duda, Szydło, Macierewicz - ile się porozbijali? Ale to były zwykłe wypadki, wszystkie fakty pasowały, nikt nie wciskał kitu. Co do tych sytuacji nikt nie ma wątpliwości że to były zwykłe wypadki.

Znowu z drugiej strony, wcześniej na Lecha Kaczyńskiego był zamach i to zbrojny, kiedy poleciał na mediacje w Gruzji. Jego samochód został ostrzelany z broni palnej - to nie może być mowy o wypadku :/ .

Poza tym, jak ma zyskać Rosja, na robieniu sobie z Polski wroga? Jaki w tym profit? Naród był skłócony i bez tej sytuacji. Przecież już wtedy była jazda na linii PO-PiS.
Jednak jest powód dla którego Rosja mogła chcieć usunąć PiS. Bo wtedy też Polska ostro próbowała blokować budowę gazociągu pod Bałtykiem. Ten gazociąg osłabił nasze możliwości negocjacyjne przy zakupie gazu, bo omijał Polskę w dostawach.
Druga sprawa że Lech, dążył do pewnej "unii" państw starego bloku wschodniego. Taka siła polityczna musiałaby być brana pod uwagę zarówno przez UE jak i Rosję :/ .
Pamiętajmy że Lech i Jarosław, pomimo że bliźniacy z jednej partii, to mieli odmienne podejście do polityki. Lech był dużo bardziej zrównoważony.

Dodatkowo, Rosja nie słynęła nigdy z gościnności. A tu nagle, za frajer, wszystko, samoloty dla rodzin, hotele, full wypas? :/ . Gdyby to było na Węgrzech to bym się nie zdziwił, ale od Rosji? Dziwne.
Żeby było jeszcze zabawniej, owy TU 154, 2 tygodnie przed katastrofą był na przeglądzie w Rosji :/ . Czyli był motyw, była okazja, były środki.

Kolejna rzecz która nie pasuje, komisja MAK nie chciała żadnej pomocy z zewnątrz w śledztwie, ale przy innych wypadkach lotniczych, korzystają z niej na bogato :/ . Dziwne.

Jeśli dodajemy 2 do dwóch, a wychodzi nam 6 to znaczy że czegoś nie wiemy ;) .
Być może Rosja jedynie tuszuje fuszerkę przy przeglądzie, a cała reszta to już domysły? Może te skrzydło zaczęło się rozpadać w locie bo ktoś śrub nie dokręcił (lub coś w ten deseń). Jednak wtedy to byłby wypadek, tylko po co to tuszować? Jak Dudzie wywaliła opona to się przyznali że była stara...
I to chyba najbardziej prawdopodobna wersja.

Dodatkowo dziwnym trafem, ludzie twierdzący że to był zamach umierali, czy to w wypadkach, czy po przez samobójstwa. Dziwne, bo po drugiej stronie (tj ludzi twierdzących że to był wypadek) tak wiele śmierci nie było :/ .

Wg mnie stanowczo za dużo rzeczy tu się nie zazębia, nie pasuje, do klasycznego wypadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolorowatolerancja
+2 / 10

PIS - Polecieli I Spadli. Pokurczowi sondaże nie dawały zwycięstwa. Byłby pierwszym prezydentem po 1989, który przepadł starając się o drugą kadencję. Dlatego zależało mu na wylądowaniu za wszelką cenę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+1 / 3

A Wałęsa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 5

Przez poprzednie 20 lat gadano TYLKO o Katyniu, bo już było wolno. Aż się chciało wyć.
Nagadano się, wystarczy. Zajmijmy się wreszcie życiem tu i teraz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P petronox
+2 / 4

Lecieli tam po to, by przyciąć brzozy w lesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stypson
+4 / 4

Lecieli rozpocząć kampanię wyborczą i polansować się w tvp za pieniądze podatnika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
+2 / 2

Tak pamiętam. Lecieli tam bo była kampania wyborcza!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W walkirrr
+2 / 2

Kampania wyborcza do wyborów prezydenckich się zbliżała. Lech Kaczyński miał niskie poparcie w sondażach, bardzo mu i jego braciszkowi zależało żeby polansował się na grobach katyńskick. W Smoleńsku juz czekały kamery do nagrania spotów wyborczych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Truman_show
+2 / 2

Genialne posuniecie i zabieg z ich strony ktory wymazal zbrodnie katynska w nowym pokoleniu tym samym piszac nowa historie smolensko mistrz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Truman_show
0 / 2

Genialne posuniecie i zabieg z ich strony ktory wymazal zbrodnie katynska w nowym pokoleniu tym samym piszac nowa historie mistrz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
0 / 0

Według mnie to jest prawdziwa tragedia narodowa.
Mord dokonany przez Sowietów na oficerach, został przykryty wypadkiem 96 osób.
Dokonał tego "patriotyczny" rząd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem