Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
1:31

W wiadomościach TV w Ghanie przekazano informację o śmierci księcia Filipa

www.demotywatory.pl
+
343 357
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S sceptykiem_sie_urodzic
+24 / 28

I co w tym takiego dziwnego ? Mają taką kulturę , zwyczaje tak czcza zmarłych. W sumie jest wiele zaktkiw świata których ta wiadomość cieszy a jeszcze bardziej ucieszyła by śmierć samej królowej. Imperializm i podporządkowanie świata woli Brytyjczyków w której włada królowa to ucieleśnienie zła. My Polacy cieszymy się z wolności jaką mamy przykładowo od 1918 a co mają powiedzieć inne kraje które były na siłę podporządkowane ? Na siłę poddawane chrystianizacji? Wielka Brytania do dziś postrzegana jest podobnie jak nazistowskie Niemcy w Polsce. Okupant.

Zniewolenie Indii dla przykładu lub czystki i eksterminacja aborygenów w Australii mało kto chce teraz o tym pamiętać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+11 / 13

@sceptykiem_sie_urodzic W Szkocji odpalano fajerwerki. W dodatku co kraj to obyczaj a sami Ghańczycy raczej Brytyjczyków dobrze nie wspominają i to pomimo tego że zostali skolonizowani dość późno, bo dopiero w 1870 roku. No ale w 1957 odzyskali niepodległość, a raczej nie odzyskali, bo w 1960 wstąpili do Wspólnoty Narodów i za zgodą Brytyjczyków w Ghanie nastała dyktatura (model jednopartyjny). Na demokrację pozwolił dopiero pucz którego nie popierali Brytyjczycy i z którym walczyli zbrojnie. No bo jak to tak, wojsko buntuje się przeciwko rządowi, delegalizuje władzę, zawiesza konstytucję i połowę aktów prawnych a po ustabilizowaniu sytuacji po 3 latach wprowadza demokratyczne rządy cywilne. Brytyjczycy tych rządów nie uznają do dnia dzisiejszego i uważają że rząd w Ghanie jest nielegalny :)

Co do eksterminacji aborygenów w Australii, to temat tabu. Wielu udaje że tego nie było a nawet jak było to nie pamiętaj lub nie było to takie złe... :)
Jeszcze w latach 30-tych organizowaniu polowania na Aborygenów i wystarczyło zapłacić aby dostać pozwolenie na odstrzał Aborygenów w ich środowisku naturalnym. Gdy ja już żyłem, oni nadal nie mieli praw wyborczych, rodzicom odbierano dzieci a sami Aborygeni uważani byli za zwierzynę a nie ludzi, postrzegani byli bardziej jako człekokształtne a nie ludzie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2021 o 10:48

S sceptykiem_sie_urodzic
+14 / 14

@yankers My postrzegamy Nazistowskie Niemcy i Adolfa Hitlera jako zbrodniarzy a sa miejsca na ziemi gdzie uosobieniem zła jest ów Królowa Imperium Brytyjskiego.

Czy ktoś z czytelników wie że Ważniejszy dla Korony Brytyjskiej był Kanał Sueski - Brytyjczycy bez mrugnięcia okiem w osobie Winstona Churchilla oddali Europę Wschodnią Rosjanom za Grecję i swobodę w żegludze w tamtym rejonie ?? By nadał czerpać zyski z uciskania Indii???

Ustalił to Churchill ze Stalinem w Moskwie !!!

W Grecji do władzy doszli Komuniści (wojna domowa) - Stalin ich spacyfikował odmawiając pomocy "towarzyszom" pozwalając na przejecie władzy przez monarchię bo zyskał pełną władze w Europie Wschodniej która tak na prawdę Wielka Brytania miała w pupie.... ważniejsze było wyzyskiwanie Indii do lat 50-60 ubiegłego wieku.

Tak wiec podsumowując można rzecz ze "zmarła taka żona Hitlera".....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2021 o 13:14

E El_Polaco
+2 / 2

"My postrzegamy Nazistowskie Niemcy i Adolfa Hitlera jako zbrodniarzy a sa miejsca na ziemi gdzie uosobieniem zła jest ów Królowa Imperium Brytyjskiego". Np. Irlandia. W samym Belfaście, Derry czy innych miastach Irlandii Północnej to zależy, w której części miasta jesteś. W Belfaście i Derry jest najgorzej pod tym względem. W niektórych częściach jest pełno brytyjskich flag, a w innych za paradowanie z taką flagą można po prostu dostać w mordę.

Co do Churchilla to prawda, ale tak się robi wielką politykę. W zależności od siły swojej i przeciwnika negocjuje się konkretne warunki. Dla Anglików dawne kolonie były dużo ważniejsze niż Polska czy Europa Środkowa, więc Churchill zgodził się l, żeby Stalin wziął ten obszar dla siebie. Zresztą tak naprawdę nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Wielka Brytania znalazła się w obozie zwycięzców, ale straciła swoją potęgę. To Amerykanie i Sowieci rozdawali karty. W Polsce jakoś się to pomija, ale USA pozwoliło Stalinowi na zagarnięcie Europy Środkowej w zamian za pomoc w walce z Japończykami. Japonia nie ogłosiła kapitulacji tylko ze względu na bomby atomowe zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki. Drugim powodem był atak Sowietów na stałym lądzie. Stalin w zamianie zażądał Polski i naszych sąsiadów. Amerykanie oczywiście się zgodzili, bo jako potęga morska musieli złamać japońską potęgę dla kontroli szlaków morskich. Europa Środkowa nie miała większego znaczenia. Niestety nie rozumieli tego polscy politycy, którzy podjęli decyzję o udziale w wojnie, gdzie nie mogliśmy wygrać i nikt nie zamierzał pomóc. Także Polska powinna zdecydować się na neutralność albo walkę z Niemcami przeciwko Sowietom. Tylko trzeba było jakoś Niemców przekonać, żeby pomóc samym Rosjanom w walce z komunizmem i traktować ich humanitarnie na podbitych ziemiach, a sami powstaną przeciw czerwonym. I na początku tak było. Wielu Rosjan przyłączyło się do Niemców, póki nie zaczął się terror.

A rząd polski, jeśli nie było szans na zwycięstwo, powinien skupić się na ochronie życia obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

@yankers
Filip był księciem Edynburga. Raczej nikt nie pytał mieszkańców o zgodę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wyborca_PIS
-4 / 4

@sceptykiem_sie_urodzic no i wykrakałeś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+14 / 18

U nas tak będą imprezować, jak się pewna kaczka przekręci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+14 / 16

@Lulus - wtedy nawet karnawał w Rio będzie wyglądał jak wiejska dyskoteka . Docelowo proponuje pogrzeb na wzór egipski z całą jego świtą .......

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 kwietnia 2021 o 9:46

K Kamikadze10001
+1 / 3

@Banasik stare mięcho nie nadaje się do spożycia :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+10 / 10

W Ghanie jest to zupełnie normalne. Tam nie ma klasycznej żałoby, jaką my znamy. Nawet mem "coffin dance" (ten z facetami tańczącymi z trumną jakby ktoś nie kojarzył) pochodzi z Ghany. W Europie byłaby niezła afera, gdyby ktoś zaczął tańczyć z trumną. Ale u nich jest to zupełnie normalne.

Poza tym trudno oczekiwać, że będą rozpaczać za kimś, kogo uważają za okupanta. To trochę tak, jakby Polacy po II WŚ rozpaczali za jakimś niemieckim zbrodniarzem. Mało prawdopodobne. Podobnie jest z byłymi brytyjskimi koloniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 2

Tylko, że to nie są wiadomości ale zwykły program rozrywkowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kasiekii
-1 / 3

Nie oni tak zawsze tańczą, taką mają tradycyjefekty, ale przydało by sie.. Książe Filip był wstrėtny rasista, kobieciarz uwiklany w ciemne sprawki kabalistycznej sekty..powiedzialkiedys ze jesli umrze to chcialabym reinkarnować I powrócić na Ziemię jako śmiertelny wirus :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem