Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
201 215
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wojekwiesiek
+1 / 13

Niemcy mordowali po wzięciu do niewoli, jak i w obozach, @ZrytyRyj z niewiadomych powodów, nie posiada takiej wiedzy twierdząc, iż tylko Rosjanie mordowali jeńców, zapomina, co z jeńcami czy cywilami robili Ukraińcy z UPA/SS Galizien.
https://wielkahistoria.pl/w-1939-roku-niemcy-bestialsko-zamordowali-tysiace-polskich-jencow-trzeba-o-tym-pamietac/
https://twojahistoria.pl/2018/09/13/polskich-zolnierzy-traktowali-tak-jak-by-ci-byli-zwierzetami-zbrodnie-niemieckie-na-polskich-jencach-we-wrzesniu-1939-roku/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2021 o 1:03

W wans
-2 / 4

@adamis62 Nie - Uważam że naród który dokonał takich zbrodni należy wyeliminować, Wielka wojna niczego nas nie nauczyła, aż doszło do drugiej. Potem Niemcy się zjednoczyły dalej nikt nie reagował.
Nie należy dawać dojrzewać niebezpieczeństwu uchylając się od wojny.
Należało w 33' wyprowadzić przeciwatak na Niemców za łamanie postanowień pokojowych i nie doszło by do masowego ludobójstwa w imię Niemiec

Ceterum censeo Germania esse delendam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2021 o 9:49

M mafouta
0 / 0

@wans Czyli podpalić i zbombardować Berlin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+1 / 1

@mafouta to było zrobić w 45' Niemców do obozów, i burzyć Berlin (tak samo Wiedeń) dom po domu by kamień na kamieniu nie został... a nie dawać im miliony na odbudowanie planem Marchalla...

Teraz niestety trochę późno, trzeba stosować inne metody ;/

Ceterum censeo Germania esse delendam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2021 o 14:21

M mafouta
+1 / 1

@wans Niestety 'Zwyciężonym łaskę okażcie, to ją przyjmą z wdzięcznością' tu nie działa, bo to naród zorganizowanych, bardzo sprawnych technicznie prostaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-2 / 14

a polska partyzntka to puszczła wolno :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2021 o 2:27

W wojekwiesiek
+2 / 14

@Pasqdnik82 A co ma piernik do wiatraka? W tym wypadku możesz dać zestawienie o mordowaniu Niemieckich jeńców przez Polaków, posiadasz takowe? Jeśli nie, to nie troluj.
Przypominam też, iż III Rzesza traktowała polska partyzantkę jak bandytów, nie chronionych Konwencją Genewską :].

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2021 o 2:33

T Tibr
+6 / 10

@wojekwiesiek nie rozumiem skąd się bierze w tym narodzie taki % ludzi szukających jakieś symetrii i udowadnianie na siłę, że Polacy byli jakoby takimi samymi bandytami????
Wynajdują incydenty na zasadzie "my też żeśmy robili" i przeciwstawiają to systemowym i konsekwentnym, masowym działaniom, w istocie będących ludobójstwem. Jakby to miało usprawiedliwić ówczesnego wroga. W 39 praktycznie cała linia obrony jest naznaczona przez takie działania Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
-3 / 5

@Tibr też tego nie rozumiem. Nierozumem także dlaczego w swojej działalności na demotach wojekwiesiek broni hołoty ze wschodu, kiedy należało by stwierdzić po prostu, że żyjemy miedzy młotem a kowadłem, z jednej strony mamy dżumę z drugiej cholerę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 3

@vetulae nie ze wszystkim się zgadzamy, ten temat, który poruszył mówi prawdę. Ci do wschodu różnica jest taka, że Niemcy chcieli nas zabić wszystkich, świeci inteligencję.
Nasze największej problemy ze wschodem paradoksalnie spowodowali Niemcy. Niemka caryca Katarzyna, niemiecki wywiad wysłał Lenina do Moskwy, wcześniej krzyżacy oszukali Polskę w kwestii prawa do ziem, na które zostali zaproszeni jako goście, a zasiedli jak na swoim.
Tak jesteśmy między dżuma a cholera więc trzeba by się zastanowić jak postępować, bo cholera z dżuma się dogadują nad naszymi głowami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
-1 / 1

@Tibr zawszę się dogadają za naszymi plecami i nigdy nie będą wobec nas lojalni choćbyśmy im w d... włazili. Dlatego to nie ma sensu, jesteśmy geopolitycznie skazani na złe stosunki z tymi sąsiadami. Nie da się z kimś współpracować kiedy to co jest w naszym interesie nie jest w ich interesie. Tu można stosować tylko chłodną poprawność polityczną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+1 / 5

@Tibr Cóż... Olga Tokarczuk pokazała, iz ktoś kto mówi po polsku, ma obywatelstwo Polski i w Polsce sie urodził, nie koniecznie mówi prawdę o Polsce. Tak jest i w tym przypadku, wyciąganie bez sensu jakiś grzeszków, które mają być równowagą do masowych zbrodni. Należy im współczuć.

@vetulae "Wojekwiesiek broni hołoty ze wschodu"... bronię interesów Polski, a w interesie Polski nie jest wojować z Rosją, jak i nie sponsorować banderowską Ukrainę, co negujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2021 o 14:36

V vetulae
0 / 0

@wojekwiesiek nigdy nie wyszliśmy dobrze na interesach z Rosją i szansę, że wyjdziemy są 0. Na wojowanie jesteśmy za słabi, choć gdybym mogła zdmuchnełabym, że użyję ich własnego określenia, tą swołocz z powierzchni ziemi. Ukrainę mam w 4 literach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-2 / 4

@vetulae Przez jakieś 20 lat zarabialiśmy miliardy na eksporcie naszej żywności do Rosji, rolnicy, przemysł przetwórczy, transport, więc przestań majaczyć :]
Jesteś za sponsorowaniem banderowskiej Ukrainy? Tak/nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
+1 / 1

@wojekwiesiek Nie. Na handel z Rosją nie można liczyć, nie kieruję się zasadami rynkowymi tylko polityką, nigdy człowiek nie wie kiedy walną nam embargo z powodu z dupy ( np. 2005 z mięsem) i zostaniemy na lodzie, nie da się przestawić eksportu w 1 dzień. UE coś im podpadnie my dostaniemy embargo. Należy szukać innych rynków zbytu. Brakuje dobrej woli ze strony Rosji by robić z nią interesy. Mogła by np. w akcie dobrej woli wycofać się z Nord Stream 2.

Nigdy nic dobrego nie przyszło do nas z tamtej strony tylko terror, bieda i barszcz Sosnowskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@vetulae Tak. Z Rosjanami przez długie lata handlowaliśmy, dopóki nie dostaliśmy wytycznych z Waszyngtonu i nie zaczęliśmy zabiegać w UE o sankcje na Rosję. Na lodzie zostaliśmy gdy Rosja odpowiedziała kontrsankcjami.
Trzeba było sie zgodzić na NS, a nie dbać o interesy banderowskiej Ukrainy, byłby tani gaz, kasa za tranzyt, rosyjskie rynki zbytu. Dobrej woli brak tylko ze strony naszych polityków, którzy chodzą na krótkiej smyczy USA.
"Tamtej strony"... ? Masz na myśli Ukrainę? Fakt, terror, bieda i cotamjeszcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

@wojekwiesiek czyli mamy się płaszczyć przed Rosją a ona będzie nam dop... za każdym razem jak spróbujemy choć podnieść głowę w nadziei, że coś nam skapnie z pańskiego stołu. Dziękuję postoję.
Rosja to drugie zło Europy po Niemcach i drugie zło na świecie. Świat byłby piękniejszy gdyby Rosji nie było.
Ukrainę może sobie Rosja brać lubi zbierać pod swoje skrzydła taki śmietnik, ba lubi robić u innych taki śmietnik by się wszędzie czuć jak u siebie. Nie mam ochoty byśmy dołączali do tego nie cywilizowanego świata.
Oczywiście rozumiem, że każdy obywatel Rosji ma prawo kochać swoją ojczyznę. Nauka potrafi już wytłumaczyć takie dziwne meandry ludzkiej psychiki, że można kochać państwo terroru, biedy i wszechobecnej patologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

@wojekwiesiek "tani gaz, kasa za tranzyt" przeczytaj to jeszcze raz i uderz się w głowę, powtarzaj czynność, aż zrozumiesz, co napisałeś. Nord Stream 2 nas omija, nikt nam nie będzie płacił za trazyt, bo niby czemu jak nie będzie przechodzić przez nasze terytorium. Tani gaz będą miały Niemcy, nam nic z tego nie skapnie bo i niby czemu. Nawet nie chcę wiedzieć czy tak beszczelnie kłamiesz bo ktoś Ci za to płaci, czy jesteś taki .....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@vetulae Nie, MAMY DBAĆ O POLSKIE A NIE UKRAIŃSKIE INTERESY, powtarzam trzeci raz, w interesie Polski jest zarabiać na handlu, a nie sponsorować banderowską Ukrainę. Uważasz, iż Polska powinna wspierać Ukrainę w obecnym kształcie, gdzie UPA i Bandera na pomnikach?
NS 2 nas omija, bo nie chcieliśmy by NS przez Polskę przechodził, brak wiedzy w temacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

@wojekwiesiek gdzie tu interes Polski? Toż Polska na tym nie zarobi. Chyba, że Twoim zdaniem fakt że i Rosja i Niemcy będą mogli nam zakręcić kurek z gazem? Że będziemy mogli kupić ruski gaz z marzą niemiecką czy co? NS 2 nas omija bo tak ustaliła Rosja z Niemcami my tu nic do gadania nie mamy. To gadanie w stylu chcesz uderzyć psa to znajdziesz kij. Co byśmy nie powiedzieli i tak by zrobili co chcą, bo im to się opłaca i w d... mają że nam nie. A tą Ukrainą to jakaś obsesja? Może da się jakoś leczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@vetulae No właśnie... Ty z tą Rosją masz jakoś obsesje? Pytam o Ukrainę, Ty Rosja to, Rosja tamto.
Zapytam jeszcze raz, uważasz, iż Polska powinna wspierać Ukrainę w obecnym kształcie, gdzie UPA i Bandera na pomnikach? NS 2 nas omija, bo nie chcieliśmy by NS przez Polskę przechodził, brak wiedzy w temacie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vetulae
0 / 0

@wojekwiesiek Już ci powiedziałam, że NIE ale Ty czytasz wybiórczo, co chcesz. Nie chce wspierać Ukrainy, tylko nie chcę wzmocnienia Rosji, a to oznacza NS 2 . Niby dlaczego Rosja dała łapówkę Schröderowi w postaci prezesury w spółce. NS 2 tak uderza w Ukrainę, ale też w nas i to mnie martwi. Jak powstanie to będą mogli i nam zakręcić kurek gdzie bezpieczeństwo energetyczne Polski. Ta umowa to kontynuacja polityki Bismarcka. To żadna tajemnica, że NS 2 to umocnienie pozycji Rosji temu sprzeciwiają się temu niemal wszyscy oprócz Niemiec. Nawet Fracja co zawsze przyklaskuje Berlinowi. Ciesz się, miękki Biden pozwoli Rosji skończyć i zobaczysz, jak fajnie jest pod Rosyjskim butem, ale to pewnie Tobie się spodoba, o tym marzysz być uzależnionym od Rosji i masz to za interes Polski.


"bo nie chcieliśmy by NS przez Polskę przechodził" Tak, że niby kiedy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@vetulae Wybiórczo... piszesz o sobie? Fakt, budowa NS miała iść przez Polskę, ale nasi politycy chcą dbać o interesy banderowskiej Ukrainy a nie Polski i odmówili. No to poszedł po dnie Bałtyku, do kogo żale? Nic o tym nie wiesz? Więc o czym chcesz dyskutować?
Nikt się nie sprzeciwia budowie NS2 oprócz USA, Polski i drobnicy nadbałtyckiej, sprawdź, jakie spółki z jakich krajów w tym uczestniczą :]
Ty masz jakieś kompleksy obuwnicze? Polska nigdy nie będzie pod rosyjską strefą wpływów, za bardzo tego kraju nie lubimy, takie brednie może zapodawać polskojezyczna mniejszość ukraińska, rusofobiczna z natury :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2021 o 17:30

V vetulae
0 / 0

@wojekwiesiek leczy się? Jesli nie to zacznij.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-2 / 2

@vetulae Czyli dyskusję na argumenty przegrałeś, chcesz wywołać pyskówkę, i na tym gruncie się sprawdzić? Nie, dziękuję, a kapitulację przyjmuję :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+2 / 10

Zbrodnia w Uryczu 1939 – jedna z największych zbrodni wojennych popełnionych przez niemiecki Wehrmacht podczas kampanii wrześniowej 1939 r. Jej ofiarą padło od 73 do 100 wziętych do niewoli żołnierzy 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, których 22 września 1939 r. spalono żywcem w stodole we wsi Urycz. Nie udało się zidentyfikować niemieckiego oddziału, który dokonał tej zbrodni. Ocalały z masakry Antoni Dobija zeznał jedynie, że kierował nią podoficer Wehrmachtu w stopniu sierżanta. Ponadto IPN podaje, że niemieccy żołnierze, którzy dokonali zbrodni byli wspomagani przez bliżej niezidentyfikowanych ukraińskich nacjonalistów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Uryczu_1939

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tanatos
+1 / 3

Bardzo dobrze zrobiłeś tworząc tego demota.
Może otworzy on oczy tym, którzy uważali inaczej.
Masz plusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 3

@Tanatos Dzięki, niejaki @KrzywyRyj twierdził, iż tylko Rosja sowiecka mordowała jeńców podając przykład Katynia, co jest podwójnym kłamstwem. Raz, iż w 1940 r nie było Rosji sowieckiej a ZSRR, dwa iż III Rzesza dopuszczała się jeszcze większych zbrodni na Polakach jak sowieci. O bestialstwie Ukraińców z UPA/SS Galizien już nie wspomnę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem