Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
223 232
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar perskieoko
+16 / 24

De facto likwiduje to urząd Rzecznika Praw Obywatelskich, co z kolei jest niezgodne z konstytucją. Qrwa, ale mamy trybunał!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 5

@xantorek
A powiedz mi (napisz mi), jeśli ogłoszono by stan wyjątkowy (klęski żywiołowej) w maju zeszłego roku, to Duda przestałby być prezydentem, i nie byłoby żadnego? A gdyby takie coś wydarzyłoby się przed wyborami parlamentarnymi, to nie mielibyśmy sejmu i senatu? Bo przecież jest ustalona określona kadencja. Nie jestem prawnikiem, ale uważam że urzędy państwowe muszą mieć zapewnioną ciągłość działania, więc jeśli z jakiś względów nie wybrano prezydenta, sejmu, senatu, rzecznika praw obywatelskich, to logicznym jest że obecny urzędnik kontynuuje swoje urzędowanie. W tym konkretnym wypadku TK powinien orzec że należy zmienić ustawę o RPO tak aby zapewnić ciągłość sprawowania urzędu, a nie likwidować ten urząd (nominowanie RPO, czy pełniącego obowiązki RPO, przez sejm, jest sprzeczne z konstytucją).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@xantorek
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Urząd RPO jest moim zdaniem jak najbardziej potrzebny, tylko powinien dostać więcej uprawnień. Zasadniczą zmianą, jaką uważam za niezbędną, jest wyposażenie tego urzędu w prawo weta w stosunku do ustaw (takie jak obecnie ma prezydent). Sposób wyboru RPO też powinien ulec zmianie; trudno mi tu rzucić jakiś pomysł (np w wyborach powszechnych), bo sprawa nie jest taka prosta jakby się zdawało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+12 / 16

gdzie członkowie tego gremium (oraz im podobnych) będą uciekać po odbiciu Polski przez Polaków ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+7 / 7

@pisowskagangrena
Im się wydaje, że obowiązuje ich immunitet sędziego. Chyba nie zdają sobie sprawy, że w TVP codziennie jest nagonka na sędziów w postaci programu o nazwie "kasta". A rząd co chwile tworzy nowe środki do tego, by wyrzucać niewygodnych sędziów.
Piotrowicz to jest już przed śmiercią, to jemu wszystko jedno. (tak wiem, że Pawłowicz to jego rówieśniczka, ale jednak wiek życia kobiet jest przeciętnie 6 lat dłuższy niż mężczyzn).

Najzabawniejsze jest to, że odesłali poprzednich sędziów z wytłumaczeniem "wieku" i włożyli na to miejsce starych dziadów na emeryturze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2021 o 13:20

M mdra
-5 / 13

@pisowskagangrena

A gdzie platformiani usłużni urzędnicy uciekli jak pis do władzy doszedł? Pomogę ci - nigdzie. Ci ludzie zacięcie ze sobą walczą, ale tylko w mediach. Tylko po to żeby ludzie zaczęli sami na siebie naskakiwać i nie potrafili się zjednoczyć. Takim skłóconym narodem lepiej się rządzi. A rządzą raz jedni raz drudzy. Z jakim efektem, widać na co dzień. Marzy mi się dzień w którym ludzie zrozumieją, że trzeba pogonić wszystkich którzy rządzili od 90 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@polm84 @mdra więcej takich jak Wy i jest szansa dla Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrsmieciuch
+3 / 7

Wiadomo każdy ma coś na sumieniu, ale ten człowiek miał na tyle odwagi by ukazywać prawdę, jaka by ona nie była. A za to należy się mu szacunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+9 / 11

Im lepiej RPO wykonuje swoje obowiązki, tym bardziej władza go nie lubi - w końcu RPO występuje w obronie obywatela przeciw państwu (rzadko przeciw osobom/instytucjom niepaństwowym).
Pana Bodnara nie lubią na tyle, że pozbywają się go przy pomocy TK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2021 o 13:16

J konto usunięte
+4 / 4

@mudia Pozostaje więc pytanie.
Co ma się wydarzyć za mniej więcej 3 miesiące, że na tyle chcą go jeszcze pozostawić?
Za 3 miesiące, Adam Bodnar rządzącym będzie mocno zawadzał, nawet jeśli do tego czasu nie wcisną Swojego
Strach pomyśleć co jeszcze chcą nam zgotować, że aż tak pan Bodnar im przeszkadza w drodze do celu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 3

@JuliuR To nie tylko sprawa kolejnych spraw, ale także tych, które się toczą. Co jeśli PiS przeforsuje ustawę, która wyznaczy jakiegoś "pełniącego obowiązki" (np marszałek sejmu, albo ministra sprawiedliwości)? Co zrobić, gdy ten zacznie wycofywać wnioski Bodnara, np ten o zablokowanie zakupu Polska Press przez Orlen?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 1

@mudia I tu masz całkowitą rację.
Więc pytanie powinno brzmieć : Co może się wydarzyć w ciągu tych 3 miesięcy?
Odpowiedzią będzie to o czym piszesz, zapewne między innymi.

Dekonstrukcji państwa ciąg dalszy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LogikaGora
0 / 0

Mogę Ci podać kilka rzeczy dla której chcą pozbyć się RPO w przeciągu 3 miesięcy a mianowicie przejęcie Polska press ale przede wszystkim kończąca sie koncesja tvn24 przy której KRiT robi ostre podchody jak się pozbyć tej stacji a RPO może robić zażalenia na KRiT i jego decyzję, więc PiS nienawidząc tvnu chce sie go tak pozbyć, patrząc na sytuację geopolityczną świata PiS nas pcha mocno w stronę Rosji, Rosja mocno pręży muskuły i atak nie tylko na Ukrainę ale i na Polskę zaczyna wydawać się realny a PiS w swojej nienawisci i głupocie skłuca nas ze wszystkimi zachodnimi sojusznikami, nikt z UE już nie stanie za Polską w konflikcie a TVN jest Amerykański a nie Niemiecki i uderzając w niego ostro wkurzy wujka Sama, dowidzenia ostatni i najważniejszy sojusznik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tomektywator
0 / 2

pani julia już tak nie wygląda jak na tym zdjęciu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C chariot_4
0 / 0

Policja jest przekupiona, więc sami musimy w końcu wsadzić tych reżimowych sędziów za kraty za zamachi ma Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+5 / 5

Pani nieudacznica skrzypiaca, zeby sie do niej zwracac per "wysoki trybunale".
Taka roznica - dobrego czlowieka nazywa sie naturalnie, a kazda lazja sama sie o tytul upomni.
Przypominac opinie jej pracodawcow z sadu w kazdym momencie = i zestawiac z wyrokami, ktorym przewodzi, zeby ludzie nie zapomnieli, jakie wyroki sa im ferowane i przez kogo wlasciwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
+3 / 3

To się nie zatrzyma. Tych pisowskich squrwysynów przyjdze nam zajebbać gołymi rękami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aj87
+1 / 1

Jacy sędziowie taki kraj , polityczne cwaniactwo i korupcja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W widal
+1 / 1

Może przypomnę tylko, że panią prezes Trybunału, jej przełożony w sądzie gdzie kiedyś orzekała, odsunął od orzekania za nieudolność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem