Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
255 267
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Mizantropix
+7 / 21

Jeden syf.
Jeden układ.
Jedno zło.

Najgorsze jednak jest coś innego.
Ludzie, którzy cały czas na nich głosują.
Szkoda się nawet na to wkur***ć ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-2 / 8

@Mizantropix masz blade pojęcie o życiu jak i autor demota - nic nie znikło za PO gamoniu , 19 mld, zostało w kasie państwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
-2 / 8

@nielubiepisu takie słowa od fanatycznego poplecznika POsiów z rana to jak komplement :) Dzieki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 6

@Mizantropix ciągle rozmijasz się z rzeczywistością- zadziwiające, czy nie powinienes tego jakoś leczyć ?poplecznika POlski, nie prywaty ,ale widać że prawda znowu zabolała

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2021 o 8:50

avatar Mizantropix
-1 / 7

@nielubiepisu Wasza prawda jakoś nigdy mi nie podeszła :) Jeszcze raz dzięki. Trzymaj się!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2021 o 9:26

N nielubiepisu
0 / 4

@Mizantropix właśnie ten twój problem , nie "wasza" , fakty - PO nie ukradło 19 mld zł, i tu cię bardzo boli,będziesz kłamał byle nagiąć rzeczywistość, sprzedasz Polskę pisowi dla własnej prywaty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+3 / 11

A po co czytać? Po co rozumieć? Fakty nie mają znaczenie. Liczy się tylko cel. Im więcej trupów tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kamikadze10001
+1 / 13

@Goretex jak nie zniknęło? Miałem kasę na własnym koncie w OFE, a państwo sobie przywłaszczyło tą kasę, a czy miejsce do którego trafią nazwą funduszem rezerwy demograficznej czy funduszem ratowania wiewiórek nie ma najmniejszego znaczenia, bo budżet państwa to czarna dziura i z tymi pieniędzmi politycy mogą robić w zasadzie co chcą - dziś jest w funduszu rezerwy demograficznej, a jutro mogą być wydane na dwudziestą emeryturę czy inny datek socjalny.

@Mizantropix Wku rwiać się można, ale szkoda własnego zdrowia ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 8

@Goretex Masz rację, tylko co to za różnica dla przeciętnego Polaka?
Obie partie siebie warte...

Tak przy okazji, to ja nie wiem kto tę kobietę wyznacza do jakichkolwiek funkcji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-1 / 5

@jeykey1543 synku demot mówi o znikięciu 19 mld zł - a to jest kłamstwem ,a ja zawsze mówiłem że OFE to przekręt i potężna prowizja ściagana za nic, ale to akurat ci nie przeszkadzało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
0 / 2

@Kamikadze10001 Nie miałeś żadnych pieniędzy w OFE. Miałeś tylko zapis, a twoje składki były w większości oddane państwu jako opłata za obligacje. Nie miałeś żadnych szans na wypłacenie lub dysponowanie tymi pieniędzmi. Gdybyś za czasów OFE doczekał emerytury, to i tak te pieniądze zostały by przekazane do ZUS, bo OFE nie miały mechanizmu wypłat. Indeksacja składek w ZUS była wyższa niż stopa zwrotu w OFE - prowizja.
A co do bożka "dziedziczenie", to ma to ew. sens tylko dla twoich spadkobierców. Czyli pobierz pieniądze i umrzyj, bo jak zaczniesz je wydawać, to szybko się skończą. A jak pożyjesz dłużej niż średnia, to będziesz objadał rodzinę, bo kasy już nie będzie.
Lepszy z punktu widzenia emeryta jest system "ubezpieczeniowy" czyli ZUSowski, gdzie pieniądze tych, którzy umarli przed "średnią", finansują tych, którzy żyją dłużej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-1 / 1

@jeykey1543 synku manipuluesz, pis zabiera 15 %, a o 19 mld zł kobieta po prostu nie widziała ,a te 19 mld zł, nie zostały zabrane ,jednak postawiłeś to w jednym democie obok siebie - wstrętna kłamliwa manipulacja .możemy dyskutować o dziedziczeniu pieniędzy, jednak, pieniądze z OFE i ZUS- u szły na emeryturę, cel ten sam .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
-3 / 11

W Polsce zapanowałą jakaś choroba umysłowa, ze ludzie oczekują "dziedziczenia składek". To jest najgłupsze, co można było wymyślić. Nie powinno być ani dziedziczenia składek, ani "emerytur po mężu", ani żadnych przywilejów z ZUS, bo to powinno działać wyłącznie jak ubezpieczalnia - jest składka, jest oczekiwany czas życia w momencie przejścia na emeryturę i liczona wypłata. Kto żyje dłużej wygrał, kto krócej przegrał. Finito. Reszta to syf, co najwyżej opakowany w ładny papierek dla debili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+4 / 6

@Paszko_Rymbaba Oczywiście przy założeniu, że ta loteria jest dobrowolna, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+2 / 6

@kondon
Jestem zwolennikiem emerytury państwowej obowiązkowej. Co znaczy "nieobowiązkowa"? Ze jak jak jakiś kretyn nie będzie płacił składek a na starość nie będzie miał z czego żyć to co z nim będziemy robić? Uśmiercać go albo pozwolić mu kraść i trzymać w więzieniu? Bo niektórzy myślą, ze taki w ciszy na ulicy sam ładnie, ale tak się nie stanie kolego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rita86
+2 / 2

@Paszko_Rymbaba jedno dwa pokolenia i by sie ludzie nauczyli, a ja nie jestem zwolennikiem myslenia za innych, ani panstwa opiekunczego. Wszedzie tam gdzie wtraca sie "panstwo" nic nie dziala dobrze plus generowanie extra kosztow. Ludzie powinni brac sami za siebie odpowiedzialnosc, tak samo jak za swoje dzieci... u nas wciaz sie zyje w przeswiadczeniu, jak za komuny, czyli panstwo ma dac. Juz tego sa efekty pokolenie DEJ tez rosnie. Jak najmniej ingerencji "panstwa" a ludzie sobie poradza, albo beda do tego zmuszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Paszko_Rymbaba Czyli chcesz zmuszać wszystkich do udziału w loterii. Jesteś hazardzistą?

Jeśli na starość nie będzie miał z czego żyć, to będzie to tylko i wyłącznie konsekwencja jego życiowych decyzji.
Ty w ogóle myślisz, że emerytury za kilkadziesiąt lat będą cokolwiek warte? Że ich wiek nie będzie jeszcze wyższy, niż teraz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
0 / 0

@Paszko_Rymbaba banda debili z konfederacji uważa że może umierać pod płotem, ci kretyni nie wiedzą że jakiś czas temu było poteżne bezrobocie i ludzie pracowali na czarno bo nie dało się inaczej nie dlatego że nie chcieli pracować- taka była sytuacja gospodarcza .
@kondon "Jeśli na starość nie będzie miał z czego żyć, to będzie to tylko i wyłącznie konsekwencja jego życiowych decyzji."-bredzisz , ile masz lat ? co z tymi którzy pracowali na czarno by żyć bo takie było bezrobocie ? co np.ze zwykłymi pijaczkami którzy olewali pracę a jednak ogarneli się, skończyli z piciem i pracują teraz uczciwie i płacą podatki ? kretyni z konfederacji mają na to pomysł ? proponują im 300 zł emerytury ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2021 o 9:27

P Paszko_Rymbaba
0 / 0

@nielubiepisu
To się odechciewa nawet odpisywać takim ludziom bez wyobraźni. Wydaje im się, że można spodziewać się u ludzi odpowiedzialności a praktyka pokazuje, że zawsze w finale będzie spory odsetek nieodpowiedzialnych, którzy w sytuacji braku środków do życia będą mordować i kraść (zamiast iść grzecznie się powiesić jak chcieliby chyba konfederaci). Wystarczy zobaczyć, jak jest w Stanach - podatki wcale tam nie są niskie, ale zamiast wydawać na programy społeczne to dają na policję i zbroją się na potęgę aby później utrzymać względy spokój - względy, bo jest tak nerwowo, że idzie się załamać ( takiej nerwówki jak urządza TSA na lotniskach w NY to nie widziałem jak żyję nigdzie na świecie a to wszystko dlatego, że każdy jeden może mieć potencjalnie ze sobą broń).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rita86
+1 / 3

Tzw banda czworga trzyma sie ukladu od 3 dekad, jedni drugich "rozliczaja" co wybory, jak narazie zaden znaczacy sie polityk nie odpowiedzial za wielkie afery i przekrety. A tych afer i przekretow coraz dluzsza lista po obu stronach. PiS nawet do dzis wraku nie sprowadzil, ale od 11 lat placimy na komisje chorego psychicznie Macierewicza.
Oni robia szopke dla gawedzi, dziela ludzi na po, pis czy prawak i lewak a potem w kuluarach wodke razem pija.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem