Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
124 176
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Svarre
+52 / 52

I to są właśnie minerały i pierwiastki śladowe. A ty zamiast pić tę wodę wydajesz majątek na suplementy i wodę mineralną. I jak tu ludzi zrozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+7 / 11

@Svarre Zgadza sie, edukacja... a raczej jej brak i mamy to, co mamy. XXI wiek, a tutaj taka ignorancja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+6 / 6

@Svarre Ale on tylko napisał, że dwa tygodnie zbierał kamień z wodociągów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
+6 / 6

@KulturaOryniacka Z mojej wiedzy kamienie nerkowe tworzą się z w procesie filtracji krwi. A jedną z jej przyczyn może być chroniczne odwodnienie organizmu spowodowane przyjmowaniem zbyt małej ilości płynów. Charakter i skład przyjmowanych płynów raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
-1 / 1

@Buka1976 Boję się Ciebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 1

@Svarre Ależ nie ma potrzeby. Jak mi kamień zatkał rury to robiłem to samo, ale w jeden dzień zamiast dwóch tygodni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Svarre
+4 / 4

@Kokokoko0912 Nerki filtrują krew. Wlewasz sobie kranówkę dożylnie, czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VREDNY2978
+1 / 3

@Kokokoko0912
U niektórych ludzi nawet mózg wchłania kamień.
Nerki są filtrem, ale filtrują krew, a nie to co masz w żołądku czy jelitach. Podstawy anatomii.
Kamień który dociera do domu z sieci po części jest zatrzymywany przez filtr siatkowy, który powinien znajdować się przy wodomierzu (i okresowo powinien być czyszczony). Ten kamień nie jest szkodliwy dla organizmu w takich ilościach. Dziecko w piaskownicy zjada więcej piasku. Niestety wiele związków mineralnych ma takie właściwości, że po wypompowaniu wody z gruntu i jej napowietrzeniu (dzięki czemu jest częściowo odżelaziana i odmanganiana) wytrącają się w postaci osadu. Napowietrzanie wody podziemnej usuwa część wolnego dwutlenku węgla z wody i zmienia się punkt równowagi węglanowo-wapniowej przez co wiele węglanów się wytrąca.
Swoją drogą zarządcy sieci wodociągowych wg mnie zbyt rzadko płuczą wodociągi.
Nie ma nic lepszego niż świeża woda z kranu. Ludzie zapominają, że bardzo ważna jest świeżość wody, podobnie jak owoców czy warzyw. Im dłużej woda butelkowana jest przechowywana (zwłaszcza na słońcu) tym gorsze są jej właściwości - zwiększa się ilość bakterii oraz bisfenolu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VREDNY2978
-1 / 1

@Buka1976
Woda zawierająca więcej wapnia i magnezu jest oczywiście zdrowa, ale akurat butelkowana już niekoniecznie. Po pierwsze dużo zależy od czasu i warunków przechowywania - bisfenol z tworzywa butelek w śladowych ilościach przenika do wody zwłaszcza na skutek nasłonecznienia/nagrzania plastiku - nawet te śladowe ilości mogą być szkodliwe. Lepsze są opakowania szklane (dodatkowo są mniej uciążliwe dla środowiska) o ile można mówić o tym, że woda butelkowana jest nieszkodliwa dla środowiska. Jej butelkowanie i transport to po pierwsze olbrzymie zużycie energii do produkcji opakowań, a po drugie duże zużycie paliwa - wystarczy spojrzeć na TIRy przywożące wodę mineralną i policzyć sobie, że każdy z nich zużywa 30L diesla na 100km i tym samym emituje dziennie setki kilogramów CO2.
Poza tym dochodzi jeszcze problem samych dystrybutorów wody, które, aby były bezpieczne trzeba często dezynfekować. Same wyloty i kurki wody w takich dystrybutorach to prawdziwe siedlisko bakterii i wirusów - zwłaszcza w czasie pandemii jest to problematyczne.
Jeśli ktoś ma problem z kamieniem z sieci polecam w pierwszej kolejności wykonanie telefonu na wodociągi i zażądanie płukania sieci. Czasem dużo to nie pomoże (zwłaszcza jeśli są to rury pamiętające I WŚ). W drugiej kolejności polecam założenie najprostszego filtru np. siatkowego lub węglowego (ale trzeba PAMIĘTAĆ!! o okresowej wymianie wkładu, aby filtr nie stał się siedliskiem bakterii). Swoją drogą ta ilość kamienia na zdjęciu wskazuje, że właściciel może nie mieć za wodomierzem założonego filtra siatkowego skośnego, który wymaga okresowego czyszczenia lub go nie czyści. Wystarczy zamknąć odpowiednie zawory, zwłaszcza na przyłączu, odkręcić zaślepkę filtra, wyjąć go i oczyścić. Może być konieczne spuszczenie wody z części instalacji jeśli instalator nie przewidział zaworu za filtrem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antydemagog
+14 / 14

przecież w sztucznych instalacjach zaopatrzenie wody w TO kosztuje duzo..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+27 / 29

Czy wiesz co to jest "kamień z wody wodociągowej"? Tworzą go głównie związki wapnia i magnezu, czyli te które są w wodach mineralnych, tak chętnie kupowanych przez dbających o siebie ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+4 / 8

oj tam, zawsze możesz sobie kupować wodę destylowaną ,ewentualnie zamontuj sobie filtr RO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2021 o 20:05

R Ricochet69
+8 / 10

@YszamanY Dobry sposób na samobójstwo rozłożone na raty w długim okresie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 0

@rz_in_tfi @Ricochet69 a dlaczego? Minerały dostarczasz także innymi kanałami niż woda i to większe ilości niż w wodzie. Dużo jest w pożywieniu i nic do tego nie ma woda miękka bez minerałów. To uran legend z tą wodą demineralizowaną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
0 / 0

@raven000 W tym przypadku nie chodzi o dostarczanie minerałów, a bardziej o ich pozbywanie się z organizmu i różne zjawiska na poziomie komórkowym. Nie chcę tu przedstawiać całego wywodu na ten temat więc jedynie polecę abyś poszukał sobie jak działa woda destylowana, lub co gorsze ultraczysta na organizmy żywe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 21:00

R raven000
0 / 0

@Ricochet69 i co się stanie?
Zastanowiłeś się czy powielasz mit?
"a bardziej o ich pozbywanie się z organizmu i różne zjawiska na poziomie komórkowym." no to zacznijmy od początku. Komórki to skąd pobierają wodę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi dobrze to zaczniemy od tego ile wapnia potrzebuje dziennie człowiek? Ile musi wypić wody aby to zapotrzebowanie zaspokoić?

"poszukaj, poczytaj, a nie tylko czekasz, aż Ci ktoś poda na tacy" szukałem i wiem, że to bujda. Teraz Ty poszukaj i udowodnij mi, że tak nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi no widzę, że ciężkozbrojnego trafiłem. No to jeszcze raz pytanie poprzez co następuje wymiana elektrolitów przez komórki. Przez wodę? Czy może to inny płyn?

Jako, że organizm większość minerałów pobiera z pożywienia to jak ma nastąpić utrata tych minerałów? Możesz wytłumaczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi a Ty?
https://zywienie.abczdrowie.pl/woda-destylowana-czym-jest-i-czy-wolna-ja-pic

Taki sam poziom artykułu.

Chemia i fizyka nie pozwala na wypłukanie minerałów z organizmu. Komórki nie mają styku z czystą wodą a jedynie z osoczem i krwią.
Woda jest wchłaniana do krwiobiegu łącznie z wszelkimi minerałami i nie ma możliwości na wypłukiwanie minerałów przy prawidłowo zbilansowanej diecie. I stąd są mity na temat szkodliwości tej wody, wychodzicie z założenia, że ta woda jest bezpośrednio wchłaniana do komórek a następuje to poprzez krwioobieg, razem z resztą minerałów.

I jak chcesz doprowadzić to problemów z wymianą jonów i osmozą gdzie to krew reguluje elektrolity?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2021 o 23:22

R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi a resztę przeczytałeś czy czepiasz się słówka?
Na moje pytanie możesz odpowiedzieć czy to już za trudne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi ale co nie spróbujesz wytłumaczyć jaką metodą ma dochodzić do wypłukiwania minerałów z komórek? Jak zamiast krwi z osoczem w krwioobiegu nagle pojawia się woda destylowana /ultra czysta/ czy jaka tam sobie chcesz i doprowadza do osmozy miedzy komórka a krwioobiegiem.

No zobacz, a jednak lepiej raczkiem do tyłu i udawać, że nic się nie stało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi wiem, że jesteś ciężkozbrojny ale może jak podzielę pytanie ze złożonego na fragmenty może wtedy będzie Ci łatwiej odpowiadać. Chyba, że nie znasz odpowiedzi to po prostu odpuśćmy sobie.

Jak zamiast krwi z osoczem w krwioobiegu nagle pojawia się woda destylowana /ultra czysta/ czy jaka tam sobie chcesz?
Jaką metodą ma dochodzić do wypłukiwania minerałów z komórek?
Dlaczego nagle z krwioobiegu zniknęły minerały wchłaniane z pożywienia a zastąpiły je tylko te z wody?

Teraz będzie łatwiej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2021 o 10:18

R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi Widzę, że nie dotrze więc wytłumaczę jak przystało na zakuty.

W krwi masz minerały z pożywienia bo ONE STANOWIĄ WIĘKSZOŚĆ DOSTARCZANYCH DO ORGANIZMU.
Pijąc najczystszą chemicznie wodę i jedząc normalne pożywienie i tak przekroczysz zapotrzebowanie organizmu na minerały.

W krwioobiegu krąży krew, a nie TWOJA MITYCZNA WODA DESTYLOWANA, razem z nią krążą wszelakie minerały, tłuszcze, tlen i reszta niezbędnego do życia "towaru" i wbrew Twojej mitycznej wiedzy przestała właśnie być ona czysta chemicznie. W takim wypadku ciśnie osmotyczne będzie w kierunku wnętrza komórki a nie od komórki. Większym problem JEST BRAK WODY W ORGANIŹMIE niż jej czystość chemiczna przy spożyciu.

Pojął w końcu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@rz_in_tfi widzę, że nie potrafisz przyswajać faktów. Więc zacznijmy po kolei:

"Dobry sposób na samobójstwo rozłożone na raty w długim okresie." Twoja odpowiedz: "Niekoniecznie w długim okresie."
"zastanów się z czym ty walczysz" z powielanym wielokrotnie mitem i jego wyznawcą. Może być taka odpowiedz.

"Jeśli wypijesz 200 ml wody destylowanej, nic Ci się nie powinno stać." nie powinno tylko nic mi się nie stanie, tak samo Tobie jak i każdemu innemu. Dlaczego to już Ci wytłumaczyłem.

"Tak samo nic Ci nie powinno się stać jeśli wypijesz 200 ml wody morskiej" a tu już może być różnie. Ilość słonej wody może zaburzyć stosunek sód - potas w organizmie. I na 90% nastąpi cofka od słonej wody.

"Ale wypij 5 litrów jednej, albo drugiej w krótkim czasie", "Natomiast jeśli wypijesz napój izotoniczny w tej ilości (jaki by nie był)"
wypij tyle najwspanialszej butelkowanej wody czy kranówki czy tego swojego napoju izotonicznego i zobaczysz co to jest przewodnienie hipotoniczne.

Człowieku, jesteś niebezpieczny. Ciężkozbrojny i do tego przekonany o swojej nieomylności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
+21 / 21

Pij wodę destylowaną. Na zdrowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+21 / 21

He he... wiele lat temu, jak filtry odwróconej osmozy dopiero wchodziły i łazili domokrążcy wciskający te filtry...
Przyszedł taki jeden, i chciał zademonstrować jaką paskudną wodę pijemy...
pół szklanki wody z kranu, wlał jakieś odczynniki i... wytrącił się osad.
No cóż... nalałem pół szklanki muszynianki i poprosiłem o ten sam test... osadu wyszło trzy razy więcej :D

Jakoś gościowi odechciało się wciskać filtr :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sithmtx
+15 / 15

ale wiesz że większość butelkowanej, to kranówka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+9 / 11

@sithmtx
Bo w większości instalacji publicznych, woda jest bardzo dobra. Sam piję kranówkę od dawna, i jak do tej pory, nie miałem problemów z tego powodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+3 / 3

@sithmtx ale kranówka nie ma bąbelków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sithmtx
+1 / 1

@agronomista jak siedzę w wannie, to i bąbelki czasem ma :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
-1 / 1

@agronomista a jak to nie? Żaden problem.
https://www.youtube.com/watch?v=DLQvmXOhu6Q

Ja od lat robię sam i nie kupuję. Rocznie kosztuje mnie to 50PLN plus koszt wody a piję samą gazowaną. Rocznie to jakieś 2m3 wody pewnie wyjdzie.
Co prawda ja mam traszkę inne rozwiązanie, mam zmodyfikowany saturator sodastream ale spełnia swoje zadanie w 100%.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+4 / 8

@adamis62 Wyobraź sobie, iz wiedza w PRLu była na wyższym poziomie jak obecnie, no, może poza historią w pewnych okresach zakłamaną. Sprawdź, jak kiedyś wyglądała matura, a jak dzisiaj, zdziwisz się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 2

@wojekwiesiek Aha, szczególnie wiedza ekonomiczna w PRLu była na rewelacyjnym poziomie. Ludzie ryzykowali życie aby nie korzystać z tej „wiedzy” ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+4 / 6

Piję kranówkę, jestem zdrowy :P
Ilość kamienia tutaj pokazana to chyba przez rok zbierana i to nie wiem gdzie. Prawdziwą ilość można zaobserwować w czajniku na wodę, tam odkłada się kamień w czasie gotowania. Gdyby w ciągu 2 tygodni odkładała mi się taka garść kamienia, to chyba przez rok by chyba ze 20 kilo tego było, a jest tylko trochę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2021 o 22:53

7 7th_Heaven
-1 / 1

Myślę, że mogło być tak, że w okolicy było mało domów podpiętych pod tą odnogę wodociągu, w skutek małego odbioru był mały przepływ i te związki latami odkładały się w rurach. Następnie ktoś nowy wpiął się do sieci, podciśnienie szarpało z rur te złogi i przez pewien czas odbiorcy mieli nieco bardziej zakamienioną wodę. Trochę czasu mija zanim stare złogi się wypłukają do zera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+1 / 3

To pij destylowaną:) Na zdrowie:xDDD Możesz tanim kosztem topić lód z zamrażarki:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem