Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
793 799
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
7 konto usunięte
+28 / 36

Ale to Greta ma pomnik, za poświęcenie i heroiczną walkę o wiatraki. Don Kiszka XXI wieku..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+6 / 10

@7th_Heaven Ratowanie prawdziwych problemów świata skończyło się tuż po nagraniu "we are the world" potem "dzieci I świata zajęły się problemami tego świata"... Najważniejszym okazało się określenie kim właściwie są już nawet nie płci, a pochodzenia etnicznego czy rasy.
A niewolnictwo nie zniknęło tylko zmieniło formę.
Kiedyś oglądałem reportaż o takiej fabryce, reporterka wyjechała dostała nagrodę, fabrykę niby zamknęli dzieci tam zostały, dziecko które przepytała zniknęło, a ona w domu z kawą usiadła w fotelu, że "coś" zrobiła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+8 / 8

@Tibr pamietajmy,ze to wynika z dwoch faktow:
pierwszy, choc brutalny: tamtejszych ludzi nie stac na ksztalcenie potomkow do 25 r.z. aby byli nieproduktywni(stopien rozwoju kraju)
drugi, choc jeszcze bardziej brutalny - ktos te produkty kupuje, i to najczesciej my, ludzie Zachodu, patrzac na to aby byl tanszy, a nie mial oznaczenia "produkt ekologiczny" "fair trade" czy inne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
+1 / 3

@7th_Heaven tak jest ze wszystkim co nas otacza, chwali sie zle osoby a dobre karci, tylko nie dostrzegacie tego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@Xar oczywiście, że tak. Gdyby rozwój krajów był na podobnym poziomie wtedy wszystkim żyłoby się (poza wyjątkami) gorzej czy źle, kwestia zdefiniowania potrzeb. Dzięki zróżnicowaniu kraje rozwinięte stać na więcej i dzięki temu wzrasta konsumpcja.
Pewne zróżnicowanie jest korzystne, przegięcie w stronę dzikiego kapitalizmu powoduje, że rośnie niewolnictwo ekonomiczne, przegięcie w stronę gospodarki sterowanej i socjalizmu zawsze doprowadzi do niewolnictwa usankcjonowanego prawnie.
Dlatego pomimo tego kto co sądzie o polityce, warto oprócz ceny patrzeć czy wspieramy miejsca pracy we własnym kraju bo to w konsekwencji zawsze będzie korzystne dla nas, jeżeli możemy to czy firma swoje produkty ma z legalnych źródeł i czy producenci prowadząc legalne firmy zatrudniają legalnie ludzi. Coś jak regulacja rynku diamentów, w celu eliminacji z obrotu tzw. krawaych diamentów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
+2 / 2

@Xar To jest jeszcze bardziej skomplikowane. Pakistańscy rolnicy żyją w ubóstwie, a każdy nieurodzaj wpędza rodzinę w koszmarne długi. Tyle ze nie w bankach, ale np. u mafiozów zajmujących się produkcją dywanów rękami dzieci (chodzi głównie o dywany). Taka zadłużona rodzina, nie mogąc spłacić długu zwykle zmuszona jest oddać któreś dziecko do "fabryki". Dzieci pracują ponad siły, po kilkanaście godzin dziennie, w zatęchłych piwnicach. Proceder jest nielegalny, ale tamtejsza policja i wymiar sprawiedliwości też siedzą w kieszenie takiego producenta dywanów.
Niestety, jak słusznie zauważasz, bogata część świata bardzo chętnie kupuje ręcznie tkane dywany z Pakistanu. I w ten sposób nie widać końca procederu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
0 / 0

@fiksusik wybacz xarowi, cos tam niby kuma ale wiele nie rozumie do konca albo tak jak powinien, ale fajnie ze go poprawiles, ja sie tez nad tym zastanawialem ale nie wiedzialem jak to opisac

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 kwietnia 2021 o 18:03

avatar Xar
0 / 0

@Gracek1135 moze nie zaczailes, ale @fiksusik napisal dokladnie to samo, co ja, tylko to rozwinal - tamtejszych ludzi nie stac na ksztalcenie potomkow do 25 r.z. aby byli nieproduktywni(stopien rozwoju kraju).
Wiec skoro nie stac ich na utrzymanie tych dzieci, to dzieci musza pracowac.
Opisane to zostalo szerzej tak:
Pakistańscy rolnicy żyją w ubóstwie, a każdy nieurodzaj wpędza rodzinę w koszmarne długi. Tyle ze nie w bankach, ale np. u mafiozów zajmujących się produkcją dywanów rękami dzieci (chodzi głównie o dywany). Taka zadłużona rodzina, nie mogąc spłacić długu zwykle zmuszona jest oddać któreś dziecko do "fabryki".

Gdyby rodziny mialy wyzszy poziom rozwoju kraju w ktorym zyja, cos takiego nie mialoby miejsca. KWestia stopnia rozwoju kraju
ktos te produkty kupuje, i to najczesciej my, ludzie Zachodu, patrzac na to aby byl tanszy, a nie mial oznaczenia "produkt ekologiczny" "fair trade" czy inne
Co idealnie zgrywa sie ze stweirdzeniem:
Niestety, jak słusznie zauważasz, bogata część świata bardzo chętnie kupuje ręcznie tkane dywany z Pakistanu. I w ten sposób nie widać końca procederu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gracek1135
0 / 0

@Xar zadziwie cie ale baardzo duzo osob to widzi, ale ci przy wladzy na to pozwalaja(malo tego bo wspieraja to), przestan tak kazdego szufladkowac

"Gdyby rodziny mialy wyzszy poziom rozwoju kraju w ktorym zyja, cos takiego nie mialoby miejsca."

Nie zgodze sie z tym zupelnie, tutaj nie chodzi o rozwoj kraju tylko o moralnosc ludzka i chciwosc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 1:03

F fiksusik
0 / 0

@Gracek1135 Tu nie było czego poprawiać - dopisałem kilka szczegółów i tyle :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cysiek63
0 / 0

Skąd ta maniera pisania liczb w ten sposób (10-ciu, 13-stu)? Co to kuźwa jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
0 / 0

@cysiek63 W internecie takie bitwy są dawno przegrane. :( Gorzej, że to już i w gazetach się widuje. Tylko książki jeszcze się trzymają (pomijam niskobudżetowe publikacje wydawane nakładem autora albo jakiejś organizacji, bo tam też panuje wolnoamerykanka).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 15:05