Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
163 191
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Q qwesta123
+1 / 13

Wytłumaczy mi ktoś raz a dobrze po co przy covidzie respirator? Z tego co czytam, respirator zastępuje płuca jeżeli chodzi o wykonywanie wdechów i wydechów, gdy człowiek sam nie jest w stanie nabrać powietrza. Gdzie indziej czytałem, że Covid powoduje trudności z absorpcją tlenu z wdychanego powietrza stąd uczucie duszenia się. Skoro więc problemem jest ilość absorbowanego tlenu to dlaczego rozwiązaniem jest podłączanie pod respirator a nie tlenoterapia czy coś takiego?
Zresztą pokazywanie smutnych widoków, gdy ludzie leżą podłączeni pod respirator to taka trochę gra na emocjach, zwłaszcza, że podłączenie pod respirator wiąże się z podawaniem leków nasennych, przeciwbólowych czy czasem zwiotczajacych. Ma ktoś informacje co jest przesłanką do podłączenia człowieka pod respirator? Jaki jest tego cel?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+11 / 15

@qwesta123

Nie wiem. Ale wiem jedno - kiedyś leżałem w szpitalu na zapalenie płuc - za swobodne oddychanie oddałbym wtedy wszystko nawet gdyby mieli mnie podłączyć do pralki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
0 / 8

@LowcaKomedii moja zasada to "niczego się nie wyrzekać, do niczego się nie przyzwyczajać", wszystko sprawdzam.
Tworze sobie kosmetyki i inne i wiem z doświadczania, że zawsze są straty jak się coś wkrapla - kropla kropli nie równa, czasem ręka zadrży itp, więc dla mnie jak najbardziej prawdopodobne.
Pytanie tylko czy naprawdę brak oryginalnego bufora daje pozytyw, bo celowe zamykanie zdrowych ludzi z chorymi kwalifikuje się pod paragraf! Pożyjemy zobaczymy, przy takiej oglądalności jaką ma ten film, na pewno zostanie to sprawdzone.

Ps do Ciebie nie pisałam i od Ciebie odpowiedzi nie oczekuje. Szkoda mi czasu na opłacane trole.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2021 o 18:54

K kikurenty
-1 / 3

@LowcaKomedii Piszesz kocopoły, te testy są guzik warte. Miałem kontakt z "pozytywnym" niemcem w pracy. Wysłali mnie na schnelltest - wynik pozytywny. Dzwonie do firmy co mam robić, powiedzieli że mam iśc do centrogene i zrobic test PCR. Wynik PCR negatywny. Dzwonię dalej do firmy czy z pozytywnym testem antygenowym i negatywnym PCR mogę iść do pracy? Powiedzieli że oczywiście bo test PCR jest ważniejszy, a tamten mogę sobie wyrzucić do kosza. Za 2 tygodnie miałem podobny przypadek szybki test antygenowy - pozytywny, PCR negatywny. Później się dowiedziałam że takich przypadków jak mój to były dziesiątki w firmie i gdyby nie to że test antygenowy kosztuje 20 euro a szybki test PCR 69 euro, to te dawno by olali te schnelltsty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2021 o 23:47

K kikurenty
0 / 2

@LowcaKomedii Czytanie ze zrozumieniem wymagane jest w szkole podstawowej. Ja osobiście miałem 2 razy taki przypadek, a w mojej firmie całe mnóstwo. Patologii z tymi testami mogę podać multum. Samo to że osoba z która pracowałem przez dwa tygodnie, bez masek, zabezpieczeń, jeździliśmy 1 samochodem kolega miał pozytywny ja negatywny (PCR). A ponoć wirus jest tak zaraźliwy że jedno wejście do lasu, albo spacer bez maski i jesteś „siewcą śmierci”.
Co do filmiku - leje na niego i cały ten Covid. Każdy czy korono paranoik czy korono sceptyk robi wszystko by jak najwięcej zarobić na tym wariactwie. Jeden zarabia na wyświetleniach yt, drugi na handlu przyłbicami, maseczkami, testami i szczepionkami. Żal mi jedynie ludzi którzy w to wierzą i niszczą swoje życie i odporność siedząc w domach na skraju depresji. A jeszcze bardziej tych którzy stracili życie z powodu załamania służby zdrowia, oraz pracę i dorobek życia bo nasz nieudolny rząd nie potrafi sobie poradzić z grypą.
Nie wiem co tak przeżywasz te filmiki, wyłącz TV idź na spacer do lasu parku, żyj normalnie - więcej zrobisz dla siebie niż zajmując się głupotami na które i tak nie mamy wpływu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 kwietnia 2021 o 13:56

W wieczniemlodyduchem
+2 / 10

Przesłanką podłączenia chorego na covid pod respirator jest bezradność lekarzy. Człowiek sie dusi to co mają robić - podłączają jeśli jest akurat wolna maszyna. Jest to działanie bez sensu bo ich płuca i tak nie pracują, tzn. nie dochodzi w nich do wymiany gazowej, bo są zaatakowane przez chorobę. Większość ludzi podłączanych pod respirator przy covidzie i tak umiera. We Włoszech powstał raport który stwierdza że ogromne wskaźniki umieralności na początku pandemii by spowodowane niewłaściwą terapią czyli właśnie podłączaniem pod respirator i podawaniem tlenu. Tlen pompowany pod ciśnieniem jeszcze bardziej uszkadzał chore płuca co doprowadzało do zgonu. W polskich szpitalach nadal nie podaje się chorym leków typu amantadyna, ivermektyna tylko rendesivir, który jak wiadomo jest drogi i nie działa. Żadna tlenoterapia nie pomoże jeśli najpierw nie zahamuje się namnażania wirusa a to można zrobić tylko lekami typu amantadyna, ivermektyna podanymi jak najszybciej od pierwszych objawów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewmario
-3 / 11

@wieczniemlodyduchem i właśnie o to chodzi. Po pierwsze bezradność wobec nie choroby a służalczych i pazernych decyzji po......ych polityków. Wycofanie z obrotu hurtowego w/w leków. CELOWE!
Wobec tego czynnika służalczy i pazerni konowałowie wyczuli biznes na dopłatach do Srovida. I doja kasę na całego. CELOWO!

Pytam, kiedy naród lub jego przeważająca część się ocknie i nazwie morderców w garniturach zwanych rządem oraz morderców w białych kitlach, zwanych lekarzami zacznie nazywać po imieniu a nie ogólnikami?

Szpitale, na partyjne polecenie i wygodę kitlowców stoją puste.

Kiedy zaczniecie to nazywać celowym LUDOBÓJSTWEM a nie niedopatrzeniem, zaniechaniem?
To są celowe decyzje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WroceNieRazAmebo30
-1 / 1

spory ten worek pewnie jeszcze z 39

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 0

Kolejne sianie paranoi paniki strachu ....
Ludzie umierali umierają i umierać będa .. Świat od tego się nie zawali jest i tak nas w H za wiele bo aż 7,8 miliarda .
Po prostu rozmodlone pokolenie tępych religijnych debili dożywa końca swoich dni i wpada w panikę bo zaczyna rozumieć że żadne modły nie uchronią ich od rzeczywistości że umrą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem