Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
731 791
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
+5 / 15

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+12 / 28

Oj tam. Zaraz pojawią się głosy, że agenturze watykańskiej się to po prostu należy, a Ty lewaku nie atakuj Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+10 / 28


Watykańska zaraza to pasożyt żerujący na Polsce.

Wypowiedzieć konkordat, odsunąć się całkowicie od watykańskiej zgnilizny i pozwolić wiernym budować żywy, Polski Kościół Chrystusa na nasz własny koszt. Uczciwie, sprawiedliwie i bez watykańskiej nienawiści i hipokryzji przedstawicieli tego konglomeratu, jakich można dziś obserwować w episkopatologii polskiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kaktusss
+8 / 14

Pisowskie trole minusują...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+2 / 2

Tak i zbudujesz jeszcze bardziej patologiczny ortodoksyjny i fanatyczny kościół pod wodzą świrów z ORDY i ich popleczników z ONR.
Problem polega na tym że do głosu dochodzą ludzie o skrajnych poglądach i mają siłę przebicia. Ci prawdziwi księża ( wymierający gatunek) siedzą cicho

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-1 / 1

jesteś słaby z historii, bo to już było przerabiane. Awiesz jak się skończyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F faraon69
+13 / 27

Nóż się otwiera we wszystkich kieszeniach!!! Kiedy ten ciemnogród przejrzy na oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wacek1911
-2 / 4

No właśnie. O co ten ból dupy . Jedna pani Kulczyk "zarabia" więcej niż cały kościół w Polsce, ale to nikomu nie przeszkadza. Jad wam zalewa oczy i usta. Czy K.K w Polsce komuś coś kiedyś ukradł? Miotacie się jak diabeł w święconej wodzie. Wylewacie swoje kompleksy i szukacie winnego swoich niepowodzeń i desperacji. Jeden idiota coś krzyknie , a raszta baranów za nim powtarza, bo sami nie potrafią nic sensownego wymyślić. TO JEST CIEMNOGRÓD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+15 / 17

@Darayaharus Subwencje otrzymuje każda partia, również PiS, PSL itd ... PiS chyba nawet wiecej... Widzisz chyba tylko to co chcesz widzieć.... :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-2 / 8

@Pasqdnik82 Każdy widzi to co chce widzieć. A teraz do sedna.
1. Jest to informacja podana przez wyborczą, czyli wiemy z niej, że KK w Polsce na pewno nie miał przychodu między 13 a 17 mld PLN, może więcej, może mniej, ale na pewno nie ten przedział.
2. No właśnie przychód... Pamiętacie, jak za dzieciaka się myślało, że jak będzie się przez rok pracowało za 2000 netto, to po roku będzie się miało 24 tys PLN i z tego można fajną brykę kupić? No właśnie, kiedy dorośliśmy, ogarnęliśmy natychmiast po pierwszej wypłacie czym się różni przychód od dochodu.
3. Nawet 17 mld przychodu, nie jest tak dużą kwotą patrząc na to, że KK w Polsce jest największą organizacją, aż trochę mnie się wierzyć nie chce. Taki McDonalds w Polsce miał 5,3 mld przychodu w 2020 roku, a jest znacznie mniejszy niż KK i był porządnie ograniczony przez większość roku.
4. Przychód to nie dochód, pamiętajcie. DOCHÓD = PRZYCHÓD - KOSZTY, więc jak ktoś wam mówi, że firma czy organizacja X ma w kij przychodu, to pytajcie ile ma dochodu bo sam widziałem firmy które przychody miały kosmiczne, a dochody takie aby tylko lub nawet jechały na stratach.
5. Nie zmienia to faktu, że KK w Polsce radzi sobie nadto dobrze, rocznie kończą zawsze na plusie, z tego co kojarzę to okolice 200 mln PLN, a to nawet z przychodu 20 mld PLN niezły wynik.
6. Państwo nie powinno dofinansowywać żadnych organizacji, ani LGBT, ani KK, ani żadnej innej. Ewentualnie możemy mówić o zwolnieniu podatkowym dla różnych organizacji które nie wykonują usług komercyjnych, a utrzymują się z datków, datki nie powinny być opodatkowywane nigdy.
7. No nie powołujemy się na gazetę wyborczą :) To tak jakby ktoś zaczął się powoływać na TVP czy TVN :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darayaharus
-1 / 1

@Pasqdnik82 Tak, zgadza się. Subwencje otrzymuje kazda partia w wysokości zależnej od liczby otrzymanych w wyborach głosów. Wspomniałem o subwencjach tej jednej partii politycznej nie bez powodu. To ta partia przewodzi opozycji oraz ta partia tak głośno krzyczy, ze pieniądze wydane z budżetu państwa na telewizję publiczną (a więc państwową) czy KK (która jako główna religia jest nierozerwalnie związana z Polską co jest odzwierciedlone między innymi w najważniejszym akcie prawnym RP czyli w Konstytucji RP. Odpowiadam dokładnie tym samym tonem co atakujący KK i polski porządek prawny zapewniony przez Konstytucję (do czego zgodnie z Konstytucją oraz złożoną przysięgą mam nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek). A to że drugiej stronie nie podoba się jej własna narracja skierowana przeciw nim to już jest ich problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+1 / 23

"wyborcza" - wiarygodne źródło ... :D :D :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W werther
-2 / 12

@Raadi Dokładnie! Jakoś wybiórczej nie przeszkadzało, gdy PO dawała wtedy na "swoje" TVP po 2 miliardy zł, sami zresztą uchwalili takie prawo. Ot, ból dupy lewactwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
-1 / 1

@werther
Kłamiesz. Tzw "rekompensata" za utracone wpływy abonamentowe została uchwalona po raz pierwszy w 2019 roku i obejmowała wtedy rekompensatę za 2018 i 2019 rok (Dz.U. 2019 poz. 572) w wysokości łącznie 1,26 mld zl. W kolejnych latach "rekompensata" ta wyniosła już ponad 2 mld rocznie. Przed 2018 rokiem rekompensat nie było!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W werther
-3 / 7

@bazyl73 Kłamiesz, że nie było. Było, zarówno w sposób jawny, jak również niejawny, czyli nadawanie rządowych ogłoszeń w TVP, Wyborczej, Newsweeku i tak dalej. Inaczej się nazywało, ale było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
0 / 0

@werther
Rządowe ogłoszenia w TVP i innych telewizjach sięgały kwoty kilkudziesięciu milinów rocznie! Więc nie porównuj kwot wydawanych wtedy (około 30 mln) z obecnymi (2 mld). I nie były to wpływy niejawne. To raz.
Wykaz jakie były źródła finansowania sprzed 2018 roku! Z podaniem źródeł skąd czerpiesz informacje!

Tu masz np o wyniku (przychodach i kosztach) w 2013 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-miala-20-5-mln-zl-straty-w-2013-roku
a tu w 2014: https://centruminformacji.tvp.pl/19462843/komunikat-o-sytuacji-ekonomicznofinansowej-telewizji-polskiej-sa-w-2014-roku

Nie było wtedy miliardowych dopłat do TVP!!! Więc nie ŁŻYJ!

EDIT:
Rekompensata była jeszcze wcześniej raz (zapomniałem o niej, bo była w ustawie budżetowej a nie w ustawie o opłatach abonamentowych) - uchwalona w grudniu 2016 roku (przypomnisz kto rządził?) i obejmowała lata 2010-2017 w wysokości łącznej 980 mln zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 12:55

W werther
-5 / 5

@bazyl73 Dlaczego mam nie porównywać? Bo co, pracodawca tak ci kazał napisać? Nie będę nic wykazywał, bo nie bronię pisowskiej TV. Ani wcześniejszej, jedni warci drugich. Sam łżesz na usługach lewaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bazyl73
+4 / 4

@werther
Piękne. Przychodzi pisowska szuja, nakłamie, rzuci potwarz! Gdy dostaje po mordzie twardymi danymi to się cieszy, że zdenerwowała człowieka. Brawo - piękny sposób na rządzenie - kłamstwa i antagonizowanie - kwintesencja PiSu!
Tylko pamiętaj - ty też możesz zderzyć się z rządowa kolumną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-4 / 16

Przepraszam, ale z tego plakatu widnieje jak byk, że przynajmniej 12 (a nawet i na upartego 15) mld to dochód z "owieczek". Zatem w czym problem?
Powinni ateiści i antyteiści się cieszyć, że KK tak strzyże swoje owieczki, bo WY MACIE dzięki temu więcej dla siebie kasy niż taka owieczka. Lepiej możecie ją spożytkować. I zamiast to robić, to martwicie się, że owieczki chcą być strzyżone. Jak im będzie przeszkadzało (np. będzie to przez podatek), to sami odejdą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 kwietnia 2021 o 22:20

P Pasqdnik82
+8 / 14

@w0lnosc a kilka razy tyle to to, co społeczeństwo się dorzuca (wszelkie państwowe dotacje, nauczanie religii itd, grunty, zwolnienia podatkowe itd) niech sobie ta instytucja jest, ale niech utrzymują ją wierni.. niech płacą podatki jak każdy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-4 / 12

@Pasqdnik82 I znowu mentalność zawistnego Polaka.
Ja tam bym wolał płacić podatki takie jak KK, a nie żeby KK płacił podatki jak Polacy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zolinda
-2 / 4

Daję na tacę, składam ofiarę za chrzest, pogrzeb itd i to jest moja sprawa. Moje pieniądze i mogę z nimi zrobić co chcę. Mogę wrzucić do puszki żebrakowi, mogę dać na WOŚP, mogę wrzucić do fontanny i to jest MOJA sprawa, bo MOJE pieniądze. Wyliczanie tego co KK dostaje od wiernych nie ma żadnego sensu.
Poza tym- owszem, każdy wierny powinien płacić podatek na swój kościół, tak, jak jest np. w Niemczech.
Lekcje religii w szkole wynikają z zapisów konkordatu. Zresztą ci, co mieli religię w salkach przy kościołach dobrze wiedzą, że dzieci na tym dużo straciły, bo religia w szkole stała się kolejną, "luźną " lekcją. Szkoła ma obowiązek zorganizować lekcje dzieciom innych wyznań albo zajęcia z etyki. Tylko, że mało kto chce z takiej opcji skorzystać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

Może jest jakaś mafia p3dofilska w kościele z którą politycy są związani i muszą dawać by ich nie wydali (coś a'la wyspa Epsteina)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robyrt
0 / 0

Ale o co wam chodzi ? Przecież sami chcecie, żeby te mityczne państwo dawało każdemu jak najwięcej ! Autorowi nie chodzi o sam fakt, że "Państwo" dało, ale o to, że dało złej instytucji wg autora.
Bo przecież tyle ile głosów, tyle żądań żeby środki skierować tam gdzie ktoś uważa, że są potrzebniejsze. I tym sposobem pracownicy chcą, żeby Państwo w ich imieniu grabiło pracodawców, artyści, żeby dofinansowało kulturę i sztukę, nakładając podatek na producentów napojów itd... Dopóki takie będą nasze "marzenia" o dobrobycie dopóty zawsze ktoś uniesie się gniewem i wskaże nieubłaganym palcem na innego mówiąc: "ON DOSTAŁ WIĘCEJ".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+1 / 1

Tak jakby ten demot to nie była jedna wielka propaganda. O każdym wydatku rządu można powiedzieć, że szło to dać na chore dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem