Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
452 481
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pierdzideuko
0 / 8

polecam ekspozycję muzeum Polin w Warszawie (na zdjęciu) a także skosztowanie kuchni żydowskiej tamże, piękny ślad po Polsce której nie ma

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drjak
-4 / 22

Straty hitlerowcow w tym "powstaniu" to około 9ciu zabitych niemców i kilkunastu łotewskich i ukraińskich SS manów... To nie żadne powstanie a regularne ludobójstwo wywołane przez ŻOB, których dowództwo i tak spieprzyło i przeżyło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E enoi
+7 / 13

@drjak W tej walce nie chodziło o realne zwycięstwo. Opór miał być jedynie symbolem i zemstą za lata prześladowań. I tak 75% mieszkańców getta zostało wywiezionych już wcześniej do Treblinki. Powstanie nie wybuchło ot tak sobie dla zabawy, rozpoczęła się wtedy akcja likwidacji getta, ci ludzie wiedzieli że już zostali skazani na śmierć. Mogli albo dać się zabić bez walki, albo spróbować zabić chociaż kilku wrogów w walce. Zarówno dowództwo ŻOB jak i ŻZW wiedziało że nie mają żadnych szans, ale chcieli symbolicznie stanąć do walki. Raport Stroopa podaje liczbę 16 zabitych i 85 rannych, Polska prasa podziemna podawała liczbę 86 zabitych i 420 rannych hitlerowców. Większość członków ŻZW – w tym jego przywódcy, Paweł Frenkel i Leon Rodal zginęli. Mordechaj Anielewicz – dowódca ŻOB wraz z setką towarzyszy broni popełnił samobójstwo na ul Miłej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
0 / 4

@drjak mamy ponad rok pandemii, ludzie mają ochotę wywieźć rząd na taczkach za zamykanie biznesów. Porównaj to do kilku lat wojny, traktowania ludzi jak psów, śmierci na każdym skrzyżowaniu, strachu o bliskich i o siebie i odpowiedz sobie na pytanie, czy wytrzymujesz to i czekasz dalej na zbawienie, czy bierzesz pod ręką co masz i idziesz?.........

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 19:48

F fiksusik
-2 / 8

Symbol wiosny mi zawłaszczyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
-2 / 14

Ciekaw jestem czy żydki tak upamiętniają nasze powstanie, ale nie sądzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 12

@mamut3003 "Żydki" były obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. W Wojsku Polskim walczyli też żołnierze Żydzi. Powstanie w gettcie jest częścią historii Polski i Izraela. Powstanie Warszawskie jest częścią tylko historii Polski. Czemu by Żydzi mieli upamiętaniać coś co ich w opóle nie dotyczyło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 19:50

M mamut3003
+3 / 5

Skoro w Wojsku Polskim walczyli żołnierze Żydzi to dlaczego Powstanie Warszawskie jest częścią tylko polskiej historii, to polscy żołnierze pochodzenia żydowskiego w Powstaniu Warszawskim byli czymś gorszym od powstańców w getcie Warszawskim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 6

@mamut3003 Zydzi (powstańcy warszawscy) nie byli oczywiście czymś gorszym od Żydów walczących w kampanii wrześniowej. Ale proporcje liczbowe są takie, że udział Żydów we wrześniu był zdecydowanie większy niż Żydów w Powstaniu Warszawskim. Nic to oczywiście nie ujmuje bohaterstwu tych co walczyli. Ale nie jest nic dziwnego w tym, że powstanie w gettcie Izrael uważą za część swej historii a Powstania Warszawskeigo juź nie. Jacyś Polacy z pewnością walczyli na przykład w powstaniu w Paryżu w 1944. My nie świętujemy rocznicy powstania w Paryżu. To nie jest nasza historia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 kwietnia 2021 o 22:16

S Snickers2012
0 / 2

Polska to ma jakiś fetysz na punkcie wszelkiego rodzaju powstań

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zidy
+2 / 4

mam wrażenie, że tutaj to nawet historyczną rozpaczliwą próbę postawienia się oprawcom się hejtuje. A potem zdziwko, że nas nikt nie szanuje, bo i za co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem