Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
700 713
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Mizantropix
+18 / 30

Dobre! Zaćpany kryminalista zszedł po przedawkowaniu a dzicz szaleje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+20 / 36

Zmarł bez wątpienia od interwencji policjanta.

.... tylko miał choroby współistniejące ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
+13 / 21

Stara zasada Załatwisz g*wno, wyjdziesz siedzieć jak za człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+10 / 16

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+8 / 10

Prezydent USA komentuje werdykt ws. śmierci George'a Floyda

Joe Biden po ogłoszeniu werdyktu ocenił, że decyzja przysięgłych może być "wielkim krokiem naprzód w marszu po sprawiedliwość w USA". Apelował, by się "nie zatrzymywać".

-------------------------

Ponad 20 lat temu, 13 listopada 2000 r., wywiad z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Lechem Kaczyńskim na temat jego polityki karnej:

Lech Kaczyński – wówczas minister w rządzie Jerzego Buzka przekonywał, że „prawa człowieka interpretuje się w sposób groźny dla porządku społecznego – przestępcy są bezkarni, a ofiary bezbronne”. Zapowiadał zaostrzenie polityki karnej, zajadłą walkę z mordercami, złodziejami i gwałcicielami i politykę ręcznego sterowania prokuraturą.

W pewnym momencie sięgnął do przykładu. Bez wątpliwości chodzi o sprawę Tomasza Komendy:

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
-1 / 7

bardzo przykro się to czyta. Jak było naprawdę możemy się nie dowiedzieć. Tak to jest gdy ludzie nie mają wartości ani zasad tylko liczy się dla nich to by wyszło tak jak chcą. Zesrać się a nie dać się. Coraz okazalszy powrót do prymitywnego argumentu siły nazywamy postępem i nowoczesnością. Oczywiście ludzie którzy z niego korzystają wielkodusznie i miłosiernie sami sobie wybaczają, przecież oni mają rację, tylko nie wszyscy wokół jeszcze to wiedzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 8

Sprawa jest wielowymiarowa i ja bym nie ferował wyroków ani nie odmawiał policjantowi jego praw. Czekam na to co się stanie. Widać, że, jak zresztą zawsze, prawda leży w zupełnie innym miejscu. Natomiast wielu chyba bardziej wkurza to, że w wyniku tej śmierci rozszalała się po świecie jakaś dziwna mania klękania. I to jest podejrzane. Póki nie będzie jednoznacznego wyroku, nie ma co się jarać i mlaskac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorongol
+2 / 2

Wyrok już zapadł. Sąd uznał Dereka za winnnego wszystkich zarzutów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rita86
+3 / 3

@Gorongol przeciez jakby padl inny wyrok, to by im zrobili powtorke z "pokojowych"demonstracji BLM, czyli zas podpalenia, pladrowanie i burdy. Wyrok juz zapadl praktycznie rok temu, tymbardziej, ze sam bidet byl za takim wyrokiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albandur
-2 / 12

Oboje warci siebie... ten ćpun i kryminalista, a ten narcyz i socjopata. Pamietajmy jednak że w potyczce policjant-obywatel, przedstawiciel służb mundurowych ma nad zatrzymywanym ogromną władzę, którą zapewnia mu kodeks jak i uzbrojenie, dlatego właśnie od takich osób należy wymagać pełnego profesjonalizmu i trzeźwości umysłu. Ostatnie filmiki z policyjnych kamer w USA przypominają jednak bardziej pierwszy dzień praktykanta podczas uboju w masarni, wiec zdecydowanie warto rozpocząć na ten temat debatę i wprowadzić konkretne zamiany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rroar
+3 / 9

Podaj źródlo tych rewelacji.

Bo taką historię każdy może sobie napisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@rroar Nieprawda. Każdy to może napisać emocjonalną srakę, przywracającą wiarę w ludzkość. Do takich historii trzeba mieć talent. "Celiny" Kultu też by nie zrymował byle głodny wierszokleta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rroar
-1 / 1

@daclaw
Umkneły mi jakos rymy w tej historii. Talent do zmyślania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Leperkusen12313
+3 / 7

Floyd owszem, miał sporą ilość fentanylu we krwi, ale zdecydowanie nie na poziomie trzech dawek śmiertelnych. W raporcie z sekcji zwłok (https://www.hennepin.us/-/media/hennepinus/residents/public-safety/documents/floyd-autopsy-6-3-20.pdf) podaje się 11 nanogramów/ml krwi. (Dawka którą można wykorzystać do znieczulenia.)
Przeciętny mężczyzna posiada 5-6l krwi, szacując od góry przez 10 litrów dostajemy 0,11 mg substancji w organizmie Floyda. Dawka śmiertelna fentanylu to około 2mg (https://www.emcdda.europa.eu/publications/drug-profiles/fentanyl_en), prawie 20 razy więcej.
O ile narkotyki zdecydowanie mogły przyczynić się do śmierci, to twierdzenie że same w sobie spowodowały śmierć jest raczej nieprawdopodobne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+4 / 8

@BrickOfTheWall
Policjant zastosował technikę obezwładniającą zgodną z procedurami. Stosował ją nie raz tak jak wielu innych policjantów w USA i jakoś inni nie umierali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korrono
+1 / 7

Abstrahujac od konotacji politycznych i swiatopogladowych calej tej sprawy, proponowalbym jednak nie ferowac wyrokow nie majac swiadomosci wszystkich faktow. My ich nie znamy, ale lawa przysieglych na pewno tak. Policjant zostal uznany winnym i nalezy soe z tym pogodzic. Floyd moze grzeczny nie byl, ale to wcale nie oznacza, ze zaslugiwal na smierc. W USA 2 problemy spoleczne sa ze soba powiazane - wysoki odsetek przestepst popelniany przez ciemnoskorych oraz brutalnosc policji i bazowanie na stereotypach. To sprawa, ktora musza przepracowac oni, nie my. Wydaje mi sie, ze jednak powinnismy skupic sie na znalezieniu rozwiazan naszych polskich problemow i patologii, ktorych mamy bez liku :-/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rita86
0 / 2

no to teraz wszyscy na kolana XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+1 / 3

zaraz facebook usunie całą stronę "gdzie nie bywać, kogo nie znać?" podobnie jak "hplofobia.info" tylko dlatego bo stwierdza kilka niewygodnych faktów towarzyszących śmierci floyda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+1 / 7

Nie ma znaczenia kim był Floyd, ani dlaczego tak naprawdę umarł. Ta sytuacja po prostu przelała czarę, która napełniała się od wielu lat. Liczba czarnoskórych osób zabitych przez policję "bo wyglądało jakby trzymał broń" jest absurdalnie duża. I często dotyczyła zupełnie normalnych ludzi, którzy nie mieli nic wspólnego z patologią. Jeżeli wszyscy ciągle traktują Cię jak przestępcę, to się nim w końcu stajesz. Stereotypy mogą Cię zamknąć w klatce z której nie ma wyjścia i to może w końcu doprowadzić do zamieszek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ajajaj2
0 / 0

Sorry, ale jeśli w twojej pracy codziennie czarny wyciąga gnata i próbuje cię zabić, to masz czasem prawo się pomylić. Jak nie chcesz być mylony z gangusem, to zmień dresy i workowate jeansy na materiałowe spodnie i koszulę w kratę. Noś marynarkę. Jakoś nie słychać, żeby policjant zabił czarną kobietą, czarnego kujona, czarnego w garniaku.
Upodabniasz się do przestępcy, licz się z tym że będziesz traktowany jak przestępca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hornecik
0 / 0

A skąd mamy pewność, że te podane informacje są prawdziwe? Skoro na TVN24 ich nie ma, to gdzie są i jak wiarygodne jest to źródło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar teszwonsz
+4 / 4

Jak dla mnie sam fakt 8 minut duszenia - spróbujcie wytrzymać tyle bez powietrza (powodzenia), a teraz spróbujcie tyle wytrzymać po walce i szarpaniem się z policją (nie walczcie, sam bieg sprintem przez 150 metrów wystarczy), a teraz spróbujcie to zrobić z płucami ćpuna wypełnionymi płynem i chorobą serca, a teraz spróbujcie powtarzać "I can't breathe" kilkanaście razy leżąc będąc duszonym - czyli nie wdychając ani nie wydychając powietrza (by mówić trzeba powietrze wydychać, a by je wydmuchnąć to trzeba je wciągnąć) aha i jeszcze od kiedy to niby duszona osoba pluje krwią? Jaja jak berety.

ALE Jak chociaż 1 osoba na tej planecie jednak takie coś potrafi zrobić to ucinam sobie 2 łapy i łeb oraz oddaje cały majątek cyganom, a jak nie to samo to uniewinnia Dereka - a skazany został... za uduszenie! Morderca jeden stosujący bezpieczną technikę obezwładniania którą policje uczą patrzcie go!:D
Faktycznie cyrk - ale mają karę że sobie nasprowadzali "czarnego luda" i nie wydalili go po upadku niewolnictwa.

Może i my mamy państwo z dykty i stolca ale tam też jest zdychający kraj a chociaż ten problem nas ominął (jeszcze). Wyrok tylko po to by nie było "pokojowych protestów" widocznie mają problem z plądrowanym i palonym miastem rasiści jedni, poświęcili człowieka by temu zapobiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jdcool69
-1 / 1

jeśli to by była prawda to jeszcze gorzej chyba dla norm obowiązujących w USA - okazałoby się, że najgroźniejsze dla zdrowia i życia w narkotykach jest bycie złapanym z nimi przez organy ścigania

Odpowiedz Komentuj obrazkiem