Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
199 204
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W w0lnosc
+6 / 6

Większość zagranicznych VPNów mają poblokowane, a te dostępne i tak nie przeszkadzają rządzącym w niczym. Dlatego nikt tam nie krytykuje partii.
Zważywszy, że wchodzi w Polsce Acta2 jako efekt przegłosowania w EU, niedługo będziemy mieli to samo.
Zatem może już powinniśmy krzyczeć: NIECH ŻYJE PARTIA.
Partia rządzi!, partia radzi, partia nigdy Cię nie zdradzi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
0 / 6

@w0lnosc bez przesady, jak będę chciał napisać ☆☆☆☆☆ ☆☆☆ to mi nikt tego nie zabroni.
Najwyżej za bitcoiny kupię VPS u ruskich albo na ukrainnie i dalej sobie będę pisał

☆☆☆☆☆ ☆☆☆

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2021 o 21:36

W w0lnosc
+2 / 4

@raven000 Wolność słowa jest nawet w Korei Północnej. Nikt Ci jednak nie zagwarantuje wolności po wypowiedzi...
1. Rządy zamierzają zablokować bitcoiny, będą tylko pieniądze elektroniczne rządowe, które jak im podskoczysz, to Ci wyłączą.
2. Połączenia VPN mają pewien specyficzny nagłówek. Wystarczy jego zablokować na łączach wychodzących, a g...no się połączysz. Już teraz korzystają z tego niektórzy operatorzy i blokują np. IPsec i odblokują Ci za dodatkową opłatą.
3. W ZSRR pewien facet trafił do łagrów, ponieważ śmiał zacytować Stalina, a milicja stwierdziła, że zacytował ironicznie. Myślisz, że gwiazdy coś ochronią? Jak w dowcipie "my już wiemy który rząd jest do d...py".

@Sevivo W Korei nikt się nie odważy. W Chinach dostaniesz ujemne punkty za nawet telefon do kogoś, kto ma ujemne punkty, choćby z życzeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2021 o 22:11

R raven000
0 / 0

@w0lnosc
1. to będzie barter. Widły też jeszcze zostają. Więc jeszcze długo widzę przyszłość na braku blokady pieniędzy.
2. Kolego, zawodowo zajmuję się bezpieczeństwem sieci i jak będę chciał się gdzieś podłączyć to się podłączę i nikt mi tego nie zablokuje. Nie będzie w stanie. Tak na początek jak byś chciał się poduczyć jak to masz taki sofcik o nazwie obfsproxy
IPsec nie tyle co blokują tylko najczęściej masz już połączenie za NAT i nie masz publicznego IPv4 bo się skończyły i tyle. Robią to ISP po to żeby podpiąć większą ilość klientów. Jak się trafia taki co wymaga więcej to płaci za adres publiczny.
3. Mogą mnie szukać, mam kontakt zawodowy z "geniuszami" na garnuszku państwowym. Długo by im to zajęło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
0 / 0

@raven000
Ad 1.
https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/311069953-Unia-Europejska-mysli-o-wlasnej-kryptowalucie.html

Prace są zaawansowane i zatem czekają de facto z wprowadzeniem na opinię publiczną. A jak urobić opinię publiczną? Doprowadzić do hiper inflacji, wmówić ludziom, że to z powodu banków i ich możliwości kreacji pieniądza, przedstawić rozwiązanie: kryptowaluta - której emitentem będzie rząd.

2. "Kolego, zawodowo zajmuję się bezpieczeństwem sieci "
Ja także ;-)

"i jak będę chciał się gdzieś podłączyć to się podłączę"
Masz rację. Może z raz. I jako jeden z nielicznych. Jak dana metoda staje się minimalnie bardziej popularna - wycina się ją, a osoby z niej korzystające pociąga do odpowiedzialności za "myślozbrodnię" (czy jak to będzie się nazywało w EU...). Tak to działa w Chinach z tego co rozmawiałem z chińskim informatykiem ;-) Dlatego nawet jak ktoś potrafi coś zrobić, to woli tego nie robić.

"Tak na początek jak byś chciał się poduczyć jak to masz taki sofcik o nazwie obfsproxy"
Korzystam wielokrotnie z NordVPN, mam własne wirtualki, do których mam dodatkowe VPN-y. Staram się o swoje bezpieczeństwo i anonimowość :P
i wierz mi nie raz pokazałem paru informatykom, że jako ich admin jestem w stanie wyciąć co zechcę.

"IPsec nie tyle co blokują tylko najczęściej masz już połączenie za NAT"
Wierz mi, że pomagałem osobom mającym zewnętrzne numery IP, a mimo to nie działało. Sam spotkałem sieci, z których nie mogłem się podłączyć do moich serwerów, a to IPSec, a to OpenVPN.

"i nie masz publicznego IPv4 bo się skończyły"
Eee tam... Parę zł miesięcznie i możesz dostać, a i tak możesz także dostać IPv6...

"3. Mogą mnie szukać, mam kontakt zawodowy z "geniuszami" na garnuszku państwowym. Długo by im to zajęło."
Polskimi. Jak wejdzie w to EU, to nie pierdniesz, bo mają znacząco lepszych (dużo lepsze pieniądze...). Nie wmówisz mi, że Chiny, które co chwila włażą do np. pentagonu nie mają wystarczająco dobrych informatyków do kontroli 99,9% społeczeństwa. Mając pieniądze i zasoby (a oni mają!) można kontrolować praktycznie każde pierdnięcie. A jak jeszcze obowiązkowo trzeba mieć apkę rządową na komórce, to już zupełnie wiedzą o każdym Twoim kroku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2021 o 8:45

W w0lnosc
0 / 0

@mieteknapletek jak ja rozmawiałem z Chińczykami świadomymi, że mogą w Polsce trochę więcej, to mówili, że owszem propaganda jest spora, są tego świadomi, ale są także świadomi, że wcześniej umierali z głodu, a teraz jeżdżą autami, zatem i tak większość nawet nie chce się - bo po co?

A najwięcej krytykuje "komunistyczny BETON", który chciałby więcej "ochrony" państwa...
Zawsze mogli mi mówić nieprawdę - zdaję sobie z tego sprawę. Ale kilku z nich mówiących to samo... Musiałaby propaganda mocno im wejść, a nie wyglądali na takich...

Zatem moim zdaniem: to nie jest skomplikowane. Chińczycy albo są zastraszeni, albo mają to w d...pie, albo są tym skrajnym lewym skrzydłem, które pragnie większej komuny. Prawicowych mało co znajdziesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 kwietnia 2021 o 14:41

W w0lnosc
0 / 0

@mieteknapletek Ja rozmawiałem o Chinach z rodowitymi Chińczykami, a nie "małym" jednym mieście i jej mieszkańcami, którzy nauczyli się żyć w wolności...
Mieszkańcy Hong Kongu na pewno mają inne podejście. Coś mi prześwituje także z takimi niektórymi postulatami, ale może to już mój Pesel sprawia, że mi się coś kiełbasi. Nie chce mi się już tego szukać....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem