Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
294 317
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Mizantropix
+41 / 47

XXI wiek... JPRDL. XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+17 / 21

@Mizantropix Spokojnie, to tylko Polska, nie cały świat tak wygląda. Trzymaj się tej myśli, pomaga w chwilach zwątpienia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
+15 / 15

@SkrajnieCentrowy dzięki. Dla mnie - chrześcijanina - takie rzeczy są szczególnie miażdżące. Nie ma już żadnego sacrum... Racjonalność i potrzeba głębi, znaczenia oraz namysłu w wierze została zdławiona skomercjalizowaną, pustą religijnością na pokaz, sprzedawana przez hipokrytów i obłudników najgorszej maści. Jak piękne, błyszczące, złote jabłko ozdobione brylantami i wypełnione w środku wszelkim łajnem i nieczystościami. W świątyniach porozstawiano stragany i handluje się usługami. W Kościele (cała wspólnota chrześcijan) zalęgły się zboczenia, wynaturzenia i zwyrodnienia a szczytem tego wszystkiego jest watykańskie imperium. Relikwiami zostały kawałki skarpetek! Dla tych religijnych, klepiących paciorki i odwracających od tego wszystkiego oczy to nic wielkiego. Dla ludzi wiary to cholernie trudne czasy...

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam i miłego weekendu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2021 o 17:17

M mustermann
+4 / 6

Może poprawi ci samopoczucie, że zostając chrześcijaninem, zapisałeś właśnie do takiego "skomercjalizowanego" i pełnego "pustej religijności" kościoła, bo od grubo ponad 1000 lat tak właśnie wygląda chrześcijaństwo.
Nic w ostatnich dziesięcioleciach nie zmieniło się tam na gorsze - wręcz przeciwnie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+2 / 2

@Mizantropix Tak, tak, I to czytają wyborcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 0

@mustermann jeśli pisałeś do mnie, to uważam, że nie masz racji. Czym innym jest dla mnie żywy Kościół. Czym innym watykański konglomerat religijno - finansowy. Moim zdaniem, popełniasz ogromną niesprawiedliwość, zrównując wszystkich pod jedną miarę. Hipokryzja i obłuda jednych nie przekreśla dobra innych. Każdy powinien być rozliczany wyłącznie za jego własne czyny. Swoją drogą odpowiedzialność zbiorowa to dość charakterystyczne podejście dla określonych grup ludzi i ideologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Mizantropix
0 / 0

@rdaneel mie wiem. Mam możliwość wypowiadania się wyłącznie za siebie. Jeśli ktoś wypowiada się w imieniu innych, to zazwyczaj pytam o posiadanie jakiejś formy akredytacji uprawniającej do reprezentowania i opiniowania w imieniu "pozostałych". Za dużo takich, którzy uważają, że ich głos jest głosem wszystkich innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nightlord33
0 / 0

@M8zantropix i zato szacun chiny ze tam wszelkie wieżenia sa zakazane

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+25 / 27

To jakiś skecz kabaretu, czy jak? ...bo jeśli to na poważnie, to ja wymiękam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+14 / 14

@Przytomny
Niestety to na poważnie.. w XXI wieku nadal są ludzi myślący kategoriami magii i cudów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+9 / 9

@w0lnosc
Placebo nie działa.. Za to nasz organizm cały czas w każdej sekundzie zwalcza zarazki wirusy i inne patogeny by przetrwać. Jeśli uważasz ze wiara leczy to jesteś głupcem. Pokaz choć jeden przykład odrośnięcia utraconej kończyny gdzie wiara pomogła .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2021 o 16:10

K killerxcartoon
+8 / 10

@w0lnosc
Ta znam taki przypadek sąsiadki (sąsiadki rodziców) jaka ładnych kilka lat wierzyła że modły i wiara ją wyleczą i nie chciała iść do lekarza specjalisty po mimo ze czuła guzy na piersi. Jak w końcu po kilku latach zaczęła się źle czuć i w końcu dała się namówić na badania okazało się że przerzuty są już wszędzie w węzłach chłonnych kościach, nerkach i płucach jeszcze coś z półtora roku pociągnęła. A gdyby te z 8 lat wcześniej poszła do lekarza pewnie lepiej by się skończyło .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+6 / 8

@w0lnosc
Oczywiście że istnieje termin naukowy placebo. Placebo jest podawane właśnie podczas badania klinicznego leków. Jednym pacjentom podaje się lek czyli czynnik aktywny a drugiej placebo. Dzięki temu można ocenić czy lek działa czy nie wpływa na stan pacjenta. Jeśli dane statystyczne mówią że np że 25% więcej wyzdrowiało po podaniu leku oznacza że jest skuteczny i pomaga. Jeśli ilość wyleczonych jest na tym samym poziomie to znaczy ze lek nie ma żadnego wpływu i jest nieskuteczny a jak ilość wyleczonych się zmniejszyła przy podawaniu leku to znaczy że ma negatywne toksyczne skutki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+5 / 9

@w0lnosc
Bo tak wygląda proces testowania leków.
Przystępujac do leków klinicznych etyka badań mówi że pacjent musi być poinformowany i się zgodzić że bioeże udział w testach i że może dostać albo placebo albo nowy lek .. Ale tego co dostaje nie będzie wiedział. Czasami są one tak zorganizowane że nawet lekarze (by nie fałszowali wyników co się już zdarzało) podający taki eksperymentalny lek nie wiedzą czy jest to placebo czy nie.

A pomyśl, powiedz pacjentowi że nie będzie leczony by sprawdzić jak postępuje choroba, jaka np może go zabić. Dużo takich chętnych znajdziesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 6

@w0lnosc
Czy jesteś mocno ograniczony intelektualnie czy jak?
Masz rację, badania kliniczne są kosztowne. Nie zmienia to faktu że się je robi .
Do testu potrzebujesz grupę porównawczą by wykazać różnicę statystyczną między nią a leczoną grupą pozwalającą okreslić czy lek jest w ogóle skuteczny czy nie. Tym się właśnie różni wiedza od wiary I tym są własnie badania naukowe w jakich trzeba wykazać że coś działa .... I tak się to wykazuje.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 6

@w0lnosc

by miec porównanie..
masz wyselekcjonowanych 300 pacjętów z dana choroba jakim podajesz placebo i 300 jakim podajesz nowy lek ... Załóżmy że to pacjęci mają raka .
w grupie A wzorcowej z placebo w ciągu roku zmarło 150 chorych a 100 stan się mocno pogorszył 25 ma ten sam stan a 25 się polepszyło.
w grupie B z nowym lekiem zmarło 50 chorych 100 stan się pogorszył , 50 pozostał na takim samym poziomie a 100 stan się polepszył ..

Lek ewidentnie działa i masz dowody statystyczne na to że w grupie B daje lepsze wyniki leczenia.
Jeśli odchylenia statystyczne meidzy grupa A i grupą B są rzadu 3 procent .. uznaję się że lek nie wpływa i są to błędy statystyczne

Przy czym przed wdrozeniem i uzyskaniem certyfikatu po takich badaniach klinicznych analizuje się poza statystyką też kazdy przypadek z grupy A i B jego kartę, wyniki badań i przebieg choroby. I Szuzka się dodatkowych zależności.. .. np nie dział dobrze na ludzi z grupą krwi 0 .. albo mających dodatkowo cukrzycę ..itd.. Szuka się też negatywnych skutków.. np uszkadzanie nerek albo wpływa na arytmię serca..Co może prowadzić do kolejnej serii prób klinicznych .

Zrozum tak właśnie prowadzi się badania naukowe.
Jak chcesz uzyskać inaczej dowód na skuteczność leku? Bo w reklamie pani farmaceutka tak powiedziała?
Lekarzy walśnie na kursach i szkoleniach zapoznaje się z takimi wynikami badań.

Badania zawsze są kosztowne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 kwietnia 2021 o 23:44

K killerxcartoon
+3 / 5

@w0lnosc

- Właśnie dlatego że placebo nie działa masz porównanie. Inaczej nie masz grupy kontrolnej względem czego porównujesz skuteczność leku.
- Nie badamy jakie jest prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę. To oblicza się ilość przypadków wykrytych wzgledem ogółu populacji. My badamy skuteczność leku czyli ilość osób wyleczonych lekiem wgledem osób nie leczonych na identycznej próbce reprezentacyjnej w warunkach laboratoryjnych. Tym są badania kliniczne. Ale jeśli tego nie ogarniasz i nie rozróżniasz to ci nie pomogę.
- właśnei dlatego że wiemy jak dział placebo i ze nie działa mamy próbkę porównawczą wzorcową nie leczoną jaką możemy porównać próbki leczonej
- Dlatego by mieć pewnosć że w tym przypadku lek działa, jest skuteczny i nie ma lub ma jak najmniej skutków ubocznych.

Skoro nie zrozumiałeś przyczyny podanej na przykładzie i jak masz tak oczywiste braki w myśleniu logicznym i podstaw matematyki z dziedziny statystyki nie rozróżniając skuteczności leczenia od prawdopodobieństwa zachorowania i jest to dla ciebie najwyraźniej to samo , uznaję cie za osobę zbyt ograniczona umysłowo byś to zrozumiał. I właśnie dlatego tacy ludzie jak ty powinni trzymać się z dala od władzy , stanowisk kierowniczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-3 / 3

@killerxcartoon

"- właśnei dlatego że wiemy jak dział placebo i ze nie działa mamy próbkę porównawczą wzorcową nie leczoną jaką możemy porównać próbki leczonej"
Dobra, nie chce mi się wyjaśniać jeszcze raz. Wróć do szkoły i naucz się czytać ze zrozumienie, a potem dopiero zacznij podważać naukowców, którzy w setkach przypadków udowodniali, że placebo także działa.

Masz tu chociarz:
https://www.youtube.com/watch?v=rgtPI8urtkE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 maja 2021 o 5:59

T tobimadara
+22 / 24

To, że choroby psychiczne próbują leczyć egzorcyzmami to jedno. Ale skarpetkę? Serio?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+13 / 17

A potem się wypierają, że nie tworzą sobie bożków na ziemi i nie przypisują przedmiotom martwym magicznych mocy i nie oddają czci zwykłym ludziom, jak to jest zakazane w Biblii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+18 / 20

Też macie czasami wrażenie, że oni są świadomi swojego rychłego upadku więc po prostu dla zabawy przeciągają strunę coraz bardziej, żeby zobaczyć jak bardzo zindoktrynowane są owieczki i co jeszcze łykną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar aloyzy
+10 / 16

wyssane z palca katolickie farmazony, aby straszyć nimi ludzi ... nadaje się tylko do fantastyki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
0 / 0

Ksiądz Ziobro dostaje kasę od ministra Ziobro. Ciekawe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tema_lina
+15 / 17

Bo ta skarpeta Wojtyły śmierdziała tak, że nawet nieistniejący byt nie mógł tego smrodu wytrzymać.
A poważnie, czy ktoś jest w stanie uwierzyć w takie bzdurne bajania tego klechy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+17 / 17

To szatan i JP2 byli po imieniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+8 / 8

Jak nie przestaniesz mnie bić skarpetkami po głowie, to ci połamię prześcieradło!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mkdemot
+15 / 15

Chciałbym, żeby ten ksiądz powtórzył swoje fascynujące opowiadanie na detektorze kłamstw.
A kawałek skarpetki JPII jako relikwia też jest niezły. Podobno religia powstała wtedy, jak pierwszy cwaniak spotkał pierwszego idiotę. I ta sytuacja trwa do dziś ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ator
+6 / 6

Niezły odlot :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+3 / 3

@Ator a czego się spodziewać po skarpecie nie pranej od x lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+2 / 2

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
0 / 0

niestety głupota nie śmierdzi.... na szczęście ją czuć:-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
+1 / 1

I już wiemy, dlaczego w dobie wszechobecnych komórek z aparatami nikt egzorcyzmów nie nagrywa. Wydałoby się, jaka to ściema.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
0 / 0

Im to już ostro odje*ało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittySzczerbacka
0 / 0

Ja mam pytanie, skąd miał tę skarpetkę? Jest jakiś sklep? A może po każdej wizycie jp2 brudne ciuchy od razu przerabiali na relikwie... I czy skarpetka zadziałała jeśli była nielegalnie zdobyta? Ile skarpetek stracił papież? Dlaczego skarpeta, a nie koszula? Zwykle używano jednak koszul... I coś czego nie sposób pominąć, jak wyglądałby egzorcyzm gaciami?????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem